Ślizgery 2019 - dyskusja

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Moltisanti »

Moim zdaniem bardzo dobrze że trzeba wypełnić wszystkie pozycje bo wtedy każdy musi (przynajmniej w teorii) przesłuchać te minimum 5 plyt, ja tego nie zrobiłem wiec nie głosuje. Trochę niefajnie gdybym po przesłuchaniu jedynie Malika wpisał mu 5pkt i to by był bardziej znaczący głos niż gdy ktoś po przesłuchaniu 20 płyt daje komuś 4pkt
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: KillerCroc »

Największy problem miałem z wyborem rapera :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: SWN »

Też zawsze zastanawiam się dłuższą chwilę, bo na dobrą sprawę przez te wszystkie lata nadal tego nie zdefiniowaliśmy. Osobiście mam już mniej więcej utartą jakąś wewnętrzną skalę i "wzór" z kilku składowych, ale dla jednych będzie to w 100% autor najlepszej płyty w danym roku i tyle, a mnie np. zawsze fascynował nazwijmy to WKŁAD w dany rok, stąd absolutnie zrozumiałbym ludzi wrzucających tam Bedoesa czy Belmondziaka mimo - umówmy się - mocnych zawodów.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: oyche »

dla mnie to w ogóle niezrozumiała kategoria, przepisze autorów top3 płyt albo skopiuje od kogoś innego i essa, i tak liczą sie tylko albumy przecież
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: KillerCroc »

No ja u siebie dałem Oskara bo trzyma dobrą formę cały czas a podoba mi się jego ewoluacja na Widmie, te śpiewy, przyśpieszenia, modulacje głosu, no moim zdaniem zasłużenie. Kony mnie tylko utwierdził w przekonaniu że jest wariatem którego trzeba śledzić a Knap za właśnie całokształt tego roku bo mimo że wydał tych projektów multum to na każdym zawsze trzyma formę i czuć między nim a resztą ekip straszną chemię i aż przykro się robi jak gdzieś czytam że facet musi w żabce dorabiać bo nie ma hajsu

Chciałbym też w sumie wyróżnić Audioporter Mienthy bo to jest bardzo fajna płytka a Skip sie zapowiada na obiecującego rapera który wyda naprawdę dobry projekt
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Jose »

Ja biorę pod uwagę aktywność (np. Knap i Dzban dali kilka materiałów, ten pierwszy prawie zawsze na poziomie), jakość tych kawałków, progres, jaki zrobili i jakieś tam elementy zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Piters »

Ja np. patrze na formę przez cały rok. Jak ktoś dał najlepszą płytę w roku, ale przez pozostałe powiedzmy 9 miesięcy chujnie albo nic to raczej go odpalam z tej kategorii. Plus trochę też wpływ na scene jaki miała ta osoba w danym roku
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: przedszkolanek »

przedszkolanek pisze: 04 sty 2020, 23:14 ja przy tego typu plebiscytach zazwyczaj stosuję wzór:

pozycja na scenie + popularność + próba oddania trendów na scenie + wartość "artystyczna"
_______________________________________________________________________________
ograniczenia wyboru nakładane przez tego typu plebiscyty

i jak coś mi nie pasuje, to już poprawiam ręcznie
mad
Posty: 43
Rejestracja: 01 maja 2019, 13:24

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: mad »

Jak ktoś wcześniej napisał, liczą się tylko albumy. Ewentualnie raper i producent roku, reszta jest tak potrzebna jak dziwce majtki. Na SLG jeszcze kiedyś był fajny patent, że było jedno głosowanie po prostu na płytę roku i jedno na resztę rzeczy, dla bardziej zaangażowanych niż sama muzyka (mowa o ZHH). Może w następnym roku, trzeba uderzyć w takie klimaty, a na pewno się nad tym zastanowić. Mnie pozamuzyczne kwestie mało obchodzą, w końcu liczy się tylko to co ktoś da na płytę.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: oldschool »

mad pisze: 14 sty 2020, 16:15 Jak ktoś wcześniej napisał, liczą się tylko albumy.
W 2019-2020 to bym powiedział, że bardziej się liczą numery niż albumy.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: przedszkolanek »

o to jeszcze ktoś na świecie poza mną słucha muzyki w formacie albumowym, nice
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: baqlashan »

ja tylko w albumowo-mixtejpowym, jebac spotifaj
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: oyche »

jose jak mi zaimponował tuzzą, myślałem że wleci tam jakiś bonson sokól pezet czy inny kurwa huczuhucz
a z drugiej strony to że top dwójka raperów roku nie nagrała jednego dobrego traka wartego wrzucenia do top10 pokazuje że to obsrana gównem kategoria
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Jose »

To nie widziałeś jeszcze w moim podsumowaniu? :(

Numery to jeszcze może pozmieniam, ale bałem się, że zapomnę oddać głosu i napisałem, co tam wpadło do głowy.

Ale generalnie to zgoda, że Album roku najważniejszy, a reszta to takie byle co.
Awatar użytkownika
kociao
Posty: 513
Rejestracja: 25 paź 2019, 19:09

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: kociao »

oyche pisze: 14 sty 2020, 22:48 jose jak mi zaimponował tuzzą, myślałem że wleci tam jakiś bonson sokól pezet czy inny kurwa huczuhucz
duży plus też za zauważenie wspaniałego tracku Loco - Almette
Co powiedziałabyś na nockę u mnie?
Mógłbym Ci kupić bardzo ładną suknię
Za kolejnym razem już jakoś pójdzie
Bo lubisz pieniądze, a ja pieniędzmi się zajmuję głównie
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Ablazir »

Na Szamza głosujemy tu, czy w zagranicznym na producenta roku?
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: przedszkolanek »

sprawdźcie i uzupełnijcie koledzy swoje głosy, bo jak przeglądałem żeby wybrać numery, to zauważyłem kilka albo kilkanaście kawałków i albumów z 2018
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Mko21 »

Gdzie znajdę wyniki głosowania z poprzedniego roku? Wszedłem specjalnie na stary ślizg i nie ma listy w wynikach
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: przedszkolanek »

sugarhill_notausgang pisze: 05 gru 2019, 21:37 Wyniki Ślizgerów podał w swoim poście niejaki "admin" Ślizgu Kadłub - obecnie prowadzący na FB stronę "The Main Ingredient" , który po tym, jak doprowadził do upadku forum, usunął wszystkie swoje posty, dlatego wyników nie widać, a google nie zarchiwizowało strony sprzed usunięcia posta przez niejakiego Kadłuba.

Dlatego ten temat nie ma pierwszego posta, tylko zaczyna się od posta Jose, a w temacie posta jest "Re:" http://slizg.eu/viewtopic.php?f=8&t=47117
Spoiler
Na szczęście nasz drogi kolega forumowy [mention]Burak[/mention] ma więcej odpowiedzialności od tamtego pana "admina" i zarchiwizował co trzeba, więc możesz mu podziękować:
https://web.archive.org/web/20190424021 ... =8&t=47117
dobryjoint
Posty: 58
Rejestracja: 08 paź 2019, 2:44

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: dobryjoint »

Można głosować na starsze numery ale z albumów z 2019. Np Wakabayashi czy Fame?
Zablokowany