Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: oldschool »

Chodzi mi o rzeczy, których totalnie się nie spodziewałeś. Nie nazwałem tego w temacie zaskoczeniem, bo jako zaskoczenie traktuję coś co trwało krótko, a niektóre procesy trwały kilka lat. Dodatkowo ja nie będę wymieniał rzeczy typu kariera Quebonafide, bo odkąd poznałem go na bitwach freestylowych widać było, że ma potencjał i może zajść wysoko, czy progres Sokoła od mieszkania kątem u kogoś do bycia szefem PROSTO, bo w momencie gdy świadomie wiedziałem kto to Sokół PROSTO już nieźle prosperowało.

Totalnie nie spodziewałem się natomiast:

- akcji z Belmondo i Rafalalą
- tego, że Borixon w 2019 będzie aż tak wysoko
- tego, że Kali będzie nagrywał słuchalne albumy
- tego, że Pih rzuci melanż i będzie biegał maratony
- tego, że Eldo nie będzie się w stanie utrzymać z rapu (mając kiedyś taką pozycję w rapgrze)
- tego, że Popek wyciągnie tyle hajsu z rapu. Ten sam Popek, który rzucał rowerkiem dziecięcym w teledysku
- tego, że na scenie pojawi się ktoś taki jak Sentino i zniknie zanim zostanie należycie doceniony
- tego, że znani z bitew freestylowych Solar i Białas założą topową wytwórnię w kraju
- tego, że Paluch będzie w czołówce mainstreamu
- tego, że HuczuHucz po prostu przestanie nagrywać, mimo, że był na niego taki hype i wcale nie był jakoś hejtowany, mógłby nagrywać dalej i miałby z tego hajs
- tego, że Bonson wydziara sobie twarz
- tego, że będę tak lubił rapera Frosti Rege po tym jak usłyszałem go pierwszy raz
- tego, że polski raper zagra główną rolę w serialu HBO
- tego, że Mielzky wyda legalny debiut w Szpadyzor Records
- tego, że Bonus RPK zajebie taki progres (od Wkurwionego Dzieciaka do przedostatniej płyty)
- tego, że polscy raperzy będą się bić w klatce na gali celebrytów
- tego, że Bilon będzie prowadził restaurację z meksykańskim jedzeniem
- tego, że polski freestyle zajebie tak mały progres od 2009 przez długi czas będąc w stagnacji o nazwie "twoja niunia"
- tego, że Filipek będzie w takiej wytwórni jak QueQuality i jego studyjne numery jakimś cudem będą miały miliony wyświetleń
- tego, że Ras, u którego zawsze czułem wschodni klimat stanie się bardziej warszawski niż rodowici Warszawiacy i to w ten zły sposób
- tego, że w kinach będzie film o Chadzie
- tego, że do 2019 nie będzie w polskim rapie żadnej raperki z prawdziwego znaczenia
- tego, że solo Ero pojawi się dopiero w 2019, a nie max. 2012 (słuchając go w 2008-2010)
- tego, że jak Te-Trisowi już uda się wybić to jego fame spadnie tak bardzo jak teraz
- tego, że PROSTO przestanie wydawać rap, będąc swego czasu TOP 1 w kraju
- tego, że Molesta nie nagra już żadnej płyty po Molesta + Kumple

Myślę, że może w tym temacie paść i coś śmiesznego i coś ciekawego, także zapraszam do dyskusji.
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: bortwick »

Widzę kolego że zainspirowały cię zakładane przeze mnie tematy i bardzo jestem z tego dumny.
Czego nie spodziewałem się osobiście w polskim rapie?

Na przykład tego, że Paluch będzie miał lepsze relacje z Tede niż z Peją.
Że będzie takie przyzwolenie w polskim rapie na odpierdalanie krzywych akcji.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: oldschool »

A przyznam, że trochę tak. Od dawna jakieś pomysły mi przychodziły do głowy, ale nigdy nie chciało mi się spisać tego wszystkiego w całość. Twoje tematy trochę mnie to tego popchnęły, także rzucam props.
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: marco_pantani »

- tego, że do 2019 nie będzie w polskim rapie żadnej raperki z prawdziwego znaczenia

jwors
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: oyche »

młody polak*

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: zemsta1kadluba »

tego że młodzi newschoolowcy będą bardziej chcieli nagrać numer z Peją niż z Tede
tego że Rogal będzie słuchany przez zblazowanych hipsterów (jak się go słuchało od jego pierwszych featów u Bonusa)
tego że raperzy znowu będą wydawali u majorsów
tego że europejski rap stanie się lepszy od amerykańskiego
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2872
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: LWD »

- tego, że Miuosh sam będzie wstanie wyprzedać stadion na 60k ludzi
- że młodzi gracze w takiej ilości będą wchodzić na scenę i robić tak szybko kariery
- że kolaboracje międzygatunkowe wciąż będą stosunkowo rzadkie
- że generalnie będzie takie przywolenie na taki rap i taki image raperów typu bedoes, żabson czy malik montana
Awatar użytkownika
KomunistomPodPrad
Posty: 274
Rejestracja: 05 wrz 2019, 18:43
Lokalizacja: Carcosa

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: KomunistomPodPrad »

Propsuje temat, dobry,
Nie spodziewalem sie ze:
* klipy LSO beda mialy po kilka mln wyswietlen, beda ich sluchali tez hipsterzy
* gracze CSa ktorzy nawijaja o podkladaniu bomby na mapie beda pelnoprawnymi polskimi raperami z ogromnymi wyswietleniami
* bede darzyl sympatia Eldoke, Brudne Serca, Eisow, Jimsonow i wielu truskulowo-undergroundowych raperow bo choc nie lubilem ich muzyki, sa prawdziwi i byli osadzeni w kulturze
* rap w ogole nie rozwinie sie pod wzgledem techniki a wrecz zrobi regres, wlasciwie ze dojdzie do takiej przewagi odbioru podkladu w stosunku do slowa, umiejetnosci, wlasciwie MCing zacznie byc jakas abstrakcja
* belmondo wejdzie na waleta do wanny rafalali i tego typu abstrakcje :lol:
* kilku raperow poniosa smierc
* Paluch /BOR przeprosi Meza czyli w sumie jest to zwiazane z punktami wyzej
* beda zenujace kolaboracje typu nowa/stara scena typu Peja i Young costam, ktore ze trony starej szkoly sa robione tylko po to zeby nie zaniknac
* ze ludzie beda propsowac kotleta juz tak i odgrzewanego trzysta razy typu wlasnie coroczna premiera Rycha Peja Wiatrowka ktorego nota bene kiedys lubilem
ale najbardziej, najbardziej

nie spodziewaem sie tego ze...
* Szadowi od marihunaanen i pewnie nie tylko, kompletnie odpierdoli i zacznie nadawac na ojca Poresa i Nulla ktory kupowal lajki z Pakistanu,tego bym nie przewidzial nigdy
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: DJ_BOBO »

-tego że Wini będzie robił najlepsze wywiady z raperami w kraju
-tego że Tede schudnie
-tego że Blacha2115 będzie robił kawałki na 65milionów wyświetleń
-tego że Sentino będzie krzyczał |halo policja"
-tego że Young Multi będzie jednym z najlepszych traperów w Polsce
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
MalinowyJogurt

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: MalinowyJogurt »

[mention]KomunistomPodPrad[/mention] Fajny avatar byku pzdr

-Tego, że Sobota z jednego z najbardziej rozpoznawalnych raperów w kraju z mega koncertowym potencjałem stanie się grajkiem dla 25 letnich mentalnych gimbów mając 10k wyświetleń przy kawałkach
-Tego, że tyle rapowych płyt będzie gościło na lisćie OLiS
hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: hardy »

Tego że rap stanie się obok disco polo najpopularniejszym gatunkiem a cizie z insta będą grały sobie Malika Montanę pod "sexy" minki na stories.
Tego że rap zrobi sam sobie tak ogromny rynek bez wsparcia Universal, Kurskiego, Solorza i innych programów typu Mam talent czyli chodzenia na smyczy jak Podsiadło.
Tego że każdy gimbus będzie chciał był raperem z w/w powodów.
Tego że topka sceny po 6 miesiącach grania będzie mogła sobie kupić auto za pół miliona plus parę mieszkań.

Tego że scena pójdzie w stronę delikatności i bycia chłopcem typu Bedoes, Żabson itp.
Tego że na kawałki rapowe będzie mówiło się "piosenki" bez przypału.
Tego że stare sklady się pokłócą i ludzie sie rozejdą jak Rychu i Decks, Trzeci Wymiar, HiFi Banda, Molesta, Tedego opuściło te kilku ziomów.
Tego że wersy jak "nie robię tego dla lajków tylko dla hajsu" albo przejdą nie zauważone albo będą propsowane.
Tego że rap będzie grany na największych scenach w Polsce mieszczących po kilka tysi widzów i nie będą to festiwale.
Tego że rap zagości na Narodowym.
Awatar użytkownika
chilipvlmer
Posty: 186
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:02
Lokalizacja: wroclaw

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: chilipvlmer »

marco_pantani pisze: 21 lis 2019, 20:17
- tego, że do 2019 nie będzie w polskim rapie żadnej raperki z prawdziwego znaczenia

jwors
oyche pisze: 21 lis 2019, 20:19 młody polak*

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
dziewczyny z undy*
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: marco_pantani »

nawijka dziewczyn z undy to tak niezbyt hiphopowo brzmi nawet w dzisiejszych czasach
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: Mystair »

Dla mnie Belmondziarz w wannie u transa to zdecydowanie najbardziej niespodziewana akcja pl hh

A tak to ciężko mnie jakoś bardziej zaskoczyć
MOB
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: Raph »

marco_pantani pisze: 22 lis 2019, 20:18 nawijka dziewczyn z undy to tak niezbyt hiphopowo brzmi nawet w dzisiejszych czasach
A Ryfa jako raperka z prawdziwego zdarzenja? Przecież jej ostatnia płyta jest bardziej hip-hopowa i lepiej nawinięta od 98 procent tych, którzy obwołują się prawdziwymi hip-hopowcami
...
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: Prez »

nie spodziewałem się, że taki gracz jak Te-Tris będzie tak niedoceniony (wiem, że on sam tak nie odczuwa, w mojej opinii jednak zasłużył na dużo więcej)
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: marco_pantani »

Raph pisze: 23 lis 2019, 13:11
marco_pantani pisze: 22 lis 2019, 20:18 nawijka dziewczyn z undy to tak niezbyt hiphopowo brzmi nawet w dzisiejszych czasach
A Ryfa jako raperka z prawdziwego zdarzenja? Przecież jej ostatnia płyta jest bardziej hip-hopowa i lepiej nawinięta od 98 procent tych, którzy obwołują się prawdziwymi hip-hopowcami
Ryfę szanuję od dawna
Awatar użytkownika
Ten Typ Gold
Posty: 196
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:50

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: Ten Typ Gold »

Nie spodziewałem się że przed klipami przestaną zostać wrzucane 30 sekundowe reklamy (w 212 jak Pariasi mieli klip bez reklam to było wielkie łoo jak Red),
że w rapie pochodzenie przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie i prawie nikt nie będzie nawiązywał w tekstach do swojego miasta; kiedyś to skąd pochodzisz definiowało wręcz twój rap i sprawiało że byłeś identyfikowany z lokalną sceną. Teraz często żeby dowiedzieć się skąd jest jakiś raper trzeba guglować
No i w sumie to wszystkiego co się obecnie dzieje
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: marco_pantani »

pamiętne WUWUA DWATYSIĄCEOSIEM SPRAWDŹ TO CZŁOWIENIU
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego w polskim rapie się nie spodziewałeś?

Post autor: Mko21 »

Doniu wyjaśniający Chade w beefie gdzie nawet sporo fanów Chady przyznawało, że go wpierdolił, w tamtych latach gdzie zakuty uliczny rap miewał się bardzo dobrze to był szok dla mnie
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
ODPOWIEDZ