Kendrick Lamar

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kendrick Lamar

Post autor: przedszkolanek »

Zastanawiałem się czy odpowiadać po paru dniach nieobecności. No więc po kolei:

1 Fanem Lamara nie jestem, ale żeby od razu awersja?

2 Konserwatyzm/zachowawczość: odnoszę do tego co się dzieje obecnie w rapie. W porównaniu do tego co robił rocky, sgp, future czy ye, a obecnie robi earl, tyler , carti czy bae jest to rap zachowawczy, nie rozwijający muzycznie gatunku jakoś mocno, co bynajmniej nie oznacza, że to jest zły rap, a tyle tylko, że nie jest w nim nic niesamowitego

3 Polaryzacja opinii o tpab: na metacritic album ma 96 nie widzę tu za specjalnie polaryzacji, jak o czymś nie pamiętam, niech ktoś przypomni

4 Rozwijanie się Kendricka: technicznie owszem, muzycznie troche gorzej – to raz, dwa – to że się rozwinął nie znaczy, że będzie to samo przy następnej płycie, o której tam była mowa, na damn się zapętlił i nie wydaje mi się, żeby się miał odpętlić, trzy – jak wygląda jego rozwój obecnie to najlepiej widać na chopstic w pierwotnej wersji. Kendrick próbujący robić z autotunem coś jak travis brzmi jak parodia własna i travisa w jednym

5 Illmatic: Illmatic zaczął symbolicznie złotą erę NY, która skończyła się zapętleniem w ciągu dekady, zjazdem sprzedażowym i odpływem pieniędzy. Całe szczęście, że pojawił się Kanye, bo cały gatunek poszedłby się jebać (upraszczam, ale to nie doktorat). Nie twierdzę, że Illmatic to słaba płyta. Osobiście bym wolał, żeby rap poszedł wtedy w stronę eksperymentalną albo na południe (co się zresztą stało w końcu), ale wiadomo jak kto woli.

6 „Kendrick nagrał takie przeciętne albumy jak Damn... które jeszcze są przeciętne...”: Nie do końca tak napisałem (pisałem, że damn i s80 to płyty przeciętne+), a jeżeli chodzi o „robi tak przeciętne albumy jak damn i psuje sobie dyskografie” to jest to omyłka pisarska, pierwotnie miało tam chyba być uuep, które usunąłem, ale zapomniałem poprawić końcówek

7 „Co zachowawczego było w TPAB?” - Nie ma tam nic przekraczającego granice, brzmieniowo dość bezpieczne
„co konserwatywnego było w tak różnorodnej muzycznie dyskografii?” - A co to ma ze sobą wspólnego? Przecież to się nie wyklucza

8 Papoose: myślałem, że ten żart jest aż zbyt oczywisty, ale skoro nie, napiszę śmiertelnie poważnie -Uważam Kendricka za dobrego rapera, który jednak muzycznie nie rozwinął wybitnie gatunku, nie wyznaczył nowych granic, nie stworzył nowej gałęzi itp. i dlatego imo nie będzie specjalnie doceniany ze swojego pokolenia, jak pokazuje historia muzyki, doceniani są nie ci, którzy mieli dobrą sprzedaż/popularność, ale ci transgresywniejsi

9 Mona Lisa: pomijając sam kawałek, to jest rzemiosło, którego się za specjalnie nie ceni po latach, zwłaszcza, że pewnie za 10-20 lat będzie lepsze

10 „Obama z szacunku zaprosił go do Białego Domu… Leszcz regularnie wjeżdża na mainstream z SIA, SZA czy Taylor Swift”
Ale co to ma do rzeczy (tj. tego jak Kendrick będzie oceniany za 20 lat), zwłaszcza ten Obama?

11 „Jak w porównaniu do tego ma się Thugger, Tyler czy Rocky?”
Rocky (razem z sgp) swoje już dla rapu zrobił i jest to większą stylistycznie zmianą niż cokolwiek od kendricka (podpowiadam – soundcloud rap i wpływ na emorap), Pomijając już ostatni album Tylera, to wpływ na kształt gatunku zarówno jego (większość typów z OF w dupie by była bez niego, a tym samym słabo byłoby z experimental hip-hop nowego pokolenia) jak i bae (który jest w tej chwili muzycznym ojcem z połowy raperów nowej fali i ufundował, razem z Futurem, nowy rap) jest większy niż całe Black Hippy kiedykolwiek osiągnęło

12 „No i rozumiem, że w przypadku Kendricka wyjście poza ramy rapgry to minus” - Wyjść poza ramy to też trzeba umieć, ten jego pop obecny miejscami na damn to jest katastrofa, skądinąd śmieszne to, że rihanna wyszła lepiej od niego, mimo że poleciała przeciętnie i zarapowała.

13 „drodzy hejterzy dejmn: co w tym albumie właściwie jest słabego?”
Słaby koncept całościowy, zła kompozycja płyty (kompozycja ramowa xD, jeszcze tak tandetnie zaznaczona), przykrywanie nazwami tracków braku szerszego pomysłu (te kropki nienawiści najgorsze), złe użycie fitów/nieodpowiednie fity, pretensjonalność (intro xD), combo gatunkowe ze średnio świeżym popem, operetkowa niemal agresywność, nienajlepiej użyty autotune i przeciętne zaśpiewy, taka se (a nawet gorsza) miejscami produkcja i najgorsze – nuda. To tak na szybko, żeby było dokładniej, musiałbym wrócić do tego, a nie mam na to najmniejszej ochoty.

14 „a co jak to sieah?” : nie, nie Sieah

całościowo: przypominam, że większość mojego poprzedniego posta była przewidywaniem, co się zdarzy, a tym samym nie musi okazać się prawdą. Myślę, że wszystko się wyjaśni przy następnej płycie, a ta pewnie wyjdzie w tym roku.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Kendrick Lamar

Post autor: jogi »

Ok. Widzę że bzdury które wypisujesz tłumaczysz lapsusami słownymi ale to nadal bzdury. W czasach gdy wychodził Illmatic na zachodzie i południu działy się równie ważne i mające wpływ na hip-hop rzeczy. Niektóre nawet ważniejsze. Byli Outkast, UGK, Dre, Snoop, Warren G i pierdyliard innych równie ważnych rzeczy. Nie tylko Kanye, już bez przesady że Kanye coś zbawił i wziął zmartwychwstał umarły gatunek hip-hop. Ja pierdole...

Co do pkt 2 to jest to tak skrajnie subiektywna oceny że pozostaje ki tylko zapytać co takiego nie zachowawczego robi w rapie Future, Rocky czy Ye albo Earl. Bo Tylera to kumam, żeby pchnąć swój wózek do przodu musiał rap porzucić. :dunno:

ad 7 i 4 Przecież głównym zarzutem oponentów TPAB było brzmienie. Ty piszesz że bezpieczne ... pogrzeb sobie w tym temacie od początku jak wiele było opinii że odpłynął w jakieś dziwne awangardy, jazz i inne odloty... kurwa, gdzie w tym wszystkim zachowawczosć? Tutaj to już mocno zakrzywiasz rzeczywistość albo po prostu tej płyty nie słuchałeś. Zachowawcze brzmieniowo to jest Kids See Ghost, ale mi taka zachowawczość nie przeszkadza póki jest to dobra muzyka. Albo jeszcze inaczej - dla Ciebie niezachowacze jest to co tylko dla Ciebie jest niezachowawcze i chuj zapętlasz się jak Kendrick. Rzucasz hasłami do ktorych nie ma jak się odnieść, przecież że sie zapętlił (co to kurwa znaczy?) można napisać o każdym z wymienionych przez Ciebie SGP i innych Futurach i Earlach...

Ad. 1 Awersja jak chuj. Niczym nie poparta.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kendrick Lamar

Post autor: instinkt »

Kendrick jest straszliwie przehypowany (=/= chujowy, czy coś w tym stylu) bo murzynki zawsze poszukują jakiegoś mesjasza na rapie, tym razem trafiło na niego
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Kendrick Lamar

Post autor: Groszek »

Jak można wgl takie rzeczy pisać gkmd i tpab to jedne z najlepszych albumow jakie ten gatunek widział i to jest za mało przy tylko dobrym damn? Mam nadzieję że następny album będzie jak ta 2 wyżej i przestaniecie pisać głupie posty
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Kendrick Lamar

Post autor: aleksy »

instinct pisze: 22 maja 2019, 18:52 Kendrick jest straszliwie przehypowany (=/= chujowy, czy coś w tym stylu) bo murzynki zawsze poszukują jakiegoś mesjasza na rapie, tym razem trafiło na niego
dokładnie, kednrick to taki tupac, tylko że robi sto razy lepszy rap

ale co ja tam wiem, dla mnie section.80>reszta dyskografii, swoją drogą piękna płyta
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Kendrick Lamar

Post autor: kshaq »

aleksy pisze: 23 maja 2019, 11:20 dla mnie section.80>reszta dyskografii
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 759
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: Kendrick Lamar

Post autor: wtt »

Ogólnie nie jestem jakimś największym fanem Kendricka, ale uważam ze ma bardzo mocna dyskografie jak do tej pory. Dla mnie GKMC > S80 > TPAB > DAMN. > UU.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kendrick Lamar

Post autor: przedszkolanek »

jogi pisze: 22 maja 2019, 8:01 Awersja jak chuj. Niczym nie poparta.
:lol:
darowałbyś sobie taką tanią erystykę, nie tylko zresztą w tym miejscu
i na tym chyba skończymy dyskusję, bo tłumaczenie co niezachowawczego jest w dyskografii Kanyego jest ponad moje siły, szkoda czasu
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kendrick Lamar

Post autor: Raph »

A ja z kolei totalnie nie byłem przekonany do Section.80. Good Kid Mad City uważałem za fajny album, ale jednocześnie wydawał mi się mało spójny pod kątem pomysłu muzycznego jak na koncept album, a i same bity średnio mnie przekonywały. Dopiero przy To Pimp a Butterfly, o co z nim chodzi i zostałem fanem - głównie dlatego, że wbiło się idealnie w mój gust muzyczny, chociaż mam też wrażenie, że przy tym krążku Kendrick warsztatowo się wyklarował tak już w stu procentach. Damn początkowo mnie rozczarowało, bo spodziewałem się kolejnej wariacji na temat historii czarnej muzyki, a Kalmar dał fajny, klimatyczny, mało skomplikowany album i chyba ta kwestia prostoty na początku mnie tak zniechęcała. Z czasem okazało się, że to najbardziej przystępna pozycja od Kendriczka, a jak wiadomo, do rzeczy mniej wymagających łatwiej się wraca.
...
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kendrick Lamar

Post autor: baqlashan »

TPAB > GKMC >(przepaść)> Damn > S80
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Krew
Posty: 1044
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:49

Re: Kendrick Lamar

Post autor: Krew »

gkmc>s.80>Damn>tpab
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kendrick Lamar

Post autor: koniec »

Kendrick Lamar - Look Over Your Shoulders (ft. Busta Rhymes, Michael Jackson, Nikki Jean)
https://soundcloud.com/batby-gobstople/ ... rs/s-F0p3g
piękny leak, trochę inna wersja niż to co wyciekło jakiś czas temu :oops:
Awatar użytkownika
federalny
Posty: 307
Rejestracja: 03 maja 2019, 20:44

Re: Kendrick Lamar

Post autor: federalny »

https://www.youtube.com/watch?v=BQqEMLOOMCo

nowa goscinka, piekne wajby :bowdown:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kendrick Lamar

Post autor: przedszkolanek »

wrzuciłem w inną muzykę (jakby kogoś SiR), wajb - fakt - piękny, SiR robi robotę
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kendrick Lamar

Post autor: koniec »

najlepsza gościnka leszcza od dawna, ostatnio mu się chyba syn urodził więc na solo pewnie poczekamy
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kendrick Lamar

Post autor: vampmoney »

Bardzo fajne
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kendrick Lamar

Post autor: baqlashan »

na newonce wrzucili posta zainspirowanego chyba ślizgawkowiczami: https://newonce.net/2019/08/dlaczego-lu ... -skonczyl/
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kendrick Lamar

Post autor: przedszkolanek »

opiniotwórczość forunka > wielkie nic > opiniotwórczość wszystkich inicjatyw okołomedialnych, bo mediami się tego nie da nazwać
a artykuł typowy newoncecore, pięć głupich zdań o niczym (na temat) napisanych tak, żeby udawać coś mądrego
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kendrick Lamar

Post autor: baqlashan »

Ta, tylko, że artykuł newonca nie odnosi się do opiniotwórczych użytkowników forumka, dla których jasnym jak słońce jest że Kendrick Lamar to najważniejsze zjawisko w rapie od czasu królów Nowego Jorku z lat 90tych. Artykuł odnosi się do odpadków forumka, i innych silących się na kontrowersję hipsterów, którzy przeczą oczywistościom i faktom, pod przykrywką pseudointelektualnych rzygowin hucznie przez nich nazywanych "konstruktywną opinią".

K Dot nie musi nic udowadniać, i śmieszna opinia tych śmiesznych śmieszków z neta nawet w najmniejszy kurwa sposób nie podburza autorytetu Lamara, który jest obecnie nie do naruszenia. Ludzie cisnący po TPAB (czyli płycie będącej czystą kwintesencją rapu) nie poczuliby ducha czarnej muzyki, nawet gdyby George Clinton, Muddy Waters i Miles Davis na zmianę zapinali ich od tylca.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kendrick Lamar

Post autor: przedszkolanek »

ale ty wiesz, że to z opiniotwórczością naszego (niszowego) forumka, to był żart? ;)
ODPOWIEDZ