De La Soul

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

De La Soul

Post autor: przedszkolanek »

Spoiler
Obrazek
Obrazek
Dyskografia:
3 Feet High and Rising (1989)
De La Soul Is Dead (1991)
Buhloone Mindstate (1993)
Stakes Is High (1996)
Art Official Intelligence: Mosaic Thump (2000)
AOI: Bionix (2001)
The Grind Date (2004)
Hip-Hop Mixtape (2006)
Are You In?: Nike+ Original Run (2009)
Plug 1 & Plug 2 Present... First Serve (2012)
Smell the Da.I.S.Y. (2014)
and the Anonymous Nobody... (2016)

Spoti (co jest):
Spoiler

Trugoy, Maseo, Posdnuos - wiadomo ocb. Najwięksi przegrani plebiscytu, żadnego głosu... :rotfl:
ale jakiś tam szacunek im się należy
Z dwa tygodnie temu wyszedł singiel DJa Shadowa, na którym gościnnie udzielił się skład. W sumie można by ten fakt przemilczeć, bo nic wybitnego, ale niech już mają ten temat, skoro wszyscy o nich zapomnieli xD

DJ Shadow - Rocket Fuel (feat. De La Soul)
Spoiler
Spoiler
Jaką ślizgawka ma opinię na temat twórczości i dorobku ekipy?
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: De La Soul

Post autor: baqlashan »

3 feet najlepsze
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: De La Soul

Post autor: many-s »

Najbardziej lubię kozackie single "Oooh" z Redmanem i "Baby Phat" z Devinem, imo nadal brzmią całkiem świeżo. Stakes is high na bicie Dill też ok. Teksty pozytywne, produkcje bujające. Niestety grupa raczej nie dla dzisiejszego słuchacza. W sumie dawno słuchałem ich całych płyt ale też mnie bardzo nie ciągnie. 3,5/5
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: De La Soul

Post autor: Rupert »

Polecam z całego serca fela soul zrobione przez gazewaya kurwa jaki to sztos
A co do samej ekipy to o klasę niżej w jazz rapie niż atcq ale wciąż zajebiście goście
Polecam do buszka i do trzeźwości

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: De La Soul

Post autor: Jose »

"3 Feet High and Rising" jedna z najlepszych płyt lat 80 bez podziału na gatunki, w rapie na pewno TOP10 w 80s. Co ciekawe, na RYMie najwyższą średnią ma "Buhloone Mind State" (ale ma 3x mniej ocen). Imo "3 Feet" najlepsze, chociaż mam do odświeżenia "De La Soul is Dead" (nie słuchałem z 7 lat), ale nie wiem, czy dałbym 5/5, bo sporo tych skitów, ale z drugiej strony historyczna wartość nie do przecenienia. Może się rozpiszę kiedyś więcej.

W ogóle fajna geneza powstania nazwy drugiej płyty:
Dejected and besieged, they returned to New York to their management’s office one day and stared up at a whiteboard full of upcoming tour dates for all the acts, including their own. Trugoy decided he had had enough. Taking an eraser, he wiped off all their dates, and wrote instead: “De La Soul is Dead.” The guys laughed. Now they had something to look forward to—album two.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: De La Soul

Post autor: przedszkolanek »

Jose widzę nowe Route66 się zbliża :D

a przy okazji wyszedł numer z Posdnousem na feacie
From My Hood 2 U (feat. Posdnous of De La Soul)
Spoiler
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: De La Soul

Post autor: Jose »

Nie, raczej nie, ja bardzo lubię i doceniam ten zespół, ale go nie kocham, nie przekatowałem tych albumów dziesiątki razy, nie znam na pamięć i trochę byłoby wstyd walnąć coś głupiego, jeszcze [mention]goodkid[/mention] by usłyszał i mnie wypunktował. Podobnie mam zresztą z Outkastem, którego płyty mam, który lubię, ale w TOP15 nie zmieściłem ani jednego ich albumu, tak samo właśnie z De La Soul. Co dziwne w sumie, bo iluś tam gości, którzy współtworzyli Native Tongues kocham całym serduszkiem - i tych, którzy byli wcześnie (ATCQ), tych którzy doszli później (Common), a z De La Soul jakoś mimo miłości do wielu poszczególnych kawałków to nie miałem momentu, w którym myślałem "Wooooow, co za płyta, będę słuchał przez miesiąc przez przerwy". Akurat sobie odświeżam dyskografię i stwierdziłem, że się wpiszę, żeby wzbudzić dyskusję i kogoś mądrzejszego od siebie sprowokować do napisania posta.
Awatar użytkownika
camzat
Posty: 3962
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: De La Soul

Post autor: camzat »

Fajna ekipa, zawsze jak coś słyszałem to pozytywny vibe. Widząc topic to pierwsza myśl to 5ipół calowy winyl z trackiem "Magic number" z 91 roku, który dostałem kiedyś i trzymam do dziś. Winyl dołączony i wycięty z pudełka po płatkach Kellogg's,bez kitu.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: De La Soul

Post autor: przedszkolanek »

De La Soul - Remove 45 feat. Styles P, Talib Kweli, Pharoah Monch, Mysonne, Chuck D, Posdnuos
Spoiler
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6881
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: De La Soul

Post autor: instinkt »

Reservoir Media purchases Tommy Boy Music, including De La Soul’s discography, for $100 million
https://pitchfork.com/news/new-de-la-so ... -services/
Now, a representative for Reservoir has told Variety that the new label ownership wants finally to bring the De La Soul catalog to streaming platforms. “We have already reached out to De La Soul and will work together to the bring the catalog and the music back to the fans,”
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: De La Soul

Post autor: Yayo »

Nie przepadam za nimi. Wróciłem niedawno do ich kilku płyt w tym wychwalane "Stakes Is High" i strasznie się wynudziłem , nie dla mnie, a lubię jazzowy rapik. Najsłabsze ogniwo Native Tongues.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6881
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: De La Soul

Post autor: instinkt »

talibkweli pisze:Ladies and gentlemen I spoke to @djmaseo from the legendary @wearedelasoul today and it's official... after years of being taken advantage by the recording industry in the worst possible ways, De La Soul now owns all the rights to their masters and is in full control of the amazing music they have created. Let's salute Plugs 1, 2 and 3 for sticking to their guns and showing us that we can all beat the system if we come together as a community. Let's hear it for black ownership of black art! Congratulations fellas...
tybdo_yntogliw
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:08
Lokalizacja: TEDE - CHILLWAGON

Re: De La Soul

Post autor: tybdo_yntogliw »

Ale super! :oops:
tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: De La Soul

Post autor: przedszkolanek »

wjechały albumy na streamingi
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: De La Soul

Post autor: clockers »

wybornie
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: De La Soul

Post autor: sebring »

japierdole, nie wierzylem ze sie doczekam :bowdown:
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
ODPOWIEDZ