offtopic zhh

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Offtopic ZHH

Post autor: vampmoney »

Mam konto priv jbc [mention]luk0as[/mention]
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Chojny »

siemanko, dopiero co mój człowiek Jose mnie poinformował, że ślizg teraz tutaj urzęduje xd

anyway:

https://www.facebook.com/streamujciezagraniczne
^^^^
drodzy ślizgowi koledzy i koleżanki, próbuję rozkręcić funpej o zagranicznym hh, zapewne tam będę się wypowiadał o nowościach (a pewnie czasem i o starociach) częściej niż tutaj. zapraszam i ładnie proszę o lajkowe wsparcie


a, i polecam też RAP ALBUMS CUP trwające obecnie na peju pana Borysa:
https://www.facebook.com/SubstanceOnly
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Offtopic ZHH

Post autor: mql »

dałem zasłuzonego lajka, ale nie będę pewnie tak częstym czytelnikiem jak byłbym na ślizgawce, wiec polecam full publikowanie tekstów w obu miejscach!
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: Offtopic ZHH

Post autor: bukaj »

podobnie jak mql, lajk oddany, ale u Zuckerberga pojawiam się bardzo rzadko, a z chęcią bym czytał, więc proszę również o publikowanie na ślizgawce
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Offtopic ZHH

Post autor: maciek »

Super, że w końcu jesteś tu. Lajk oczywiście poszedł
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Dill »

wiadomo, że zalajkowałem. fajnie będzie poczytać.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Offtopic ZHH

Post autor: koniec »

poleciał plus.
A wracając do newsów to wczoraj ostrzelali studio w którym przebywał Offset, dziś tour bus Thuggera(raczej niepowiązane), mam nadzieję że nikogo nie odstrzelą :(
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Offtopic ZHH

Post autor: aleksy »

jebane kurwy zostawić thuggera w spokoju!!!
offseta też jak już piszę tego posta
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Rupert »

Do którego amerykańskiego rapera oddalibyscie strzał i dlaczego ?? 《Ciekawy》

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
r.u.s
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:53

Re: Offtopic ZHH

Post autor: r.u.s »

Nie wiem czy kogokolwiek to obchodzi, ale Seth Sentry wydał niedawno nowy, baaaardzo przyjemny numer, polecam gorąco: https://www.youtube.com/watch?v=zUBeyJpt9Mw
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Offtopic ZHH

Post autor: crbn »

Przez wejście Youtube Music na polski rynek zajrzałem z ciekawości na to, jak płacą poszczególne serwisy streamingowe wykonawcom. Nie zdziwiło mnie to, że najwięcej z tych najbardziej znanych i dostępnych płaci Tidal, potem Apple Music, a Spotify i Amazon Music są raczej w dolnej części tej listy i to, że Youtube płaci najmniej. Zacząłem sobie jednak na szybko przeliczać, ile poszczególny artysta może zarobić z danej piosenki na samym Spotify. Taki No Brainer Khaleda zarobił ponad 1,5 miliona dolarów. To sporo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdego stać na featuring Biebera, Quavo i Chance'a. Raczkujący artyści, którzy nie mają jakiegoś wielkiego hitu, jak na przykład Don Toliver, z samego Spotify wyciągnęli może z 20-30k USD. Problem zaczyna się wtedy, kiedy doliczy się, ile procent z tego trafia do artysty, a ile odlicza label. Zazwyczaj artysta dostaje mniej niż 10%, na tyle to podpisują już raczej znani i obyci w biznesie. Nowi mają mniej niż połowę z tego.
Zacząłem brnąć dalej i co odkryłem - Smokepurrp podpisał deal z Alamo Records na $7 mln. Zdziwiło mnie to w opór. Oczywiście podliczając liczby Audi($500k), Nephew($350k, ale tutaj jest featuring Lil Pumpa, więc być może połowa z tego idzie jeszcze do Warner :dunno: ) czy 123($240k) nie wygląda to źle dla artysty, ale wszystkie streamingi razem wzięte nie zrobią chyba chociaż połowy kwoty z dealu, czyli $3,5 mln.
Gdzie tu haczyk? Label potrąca mu jakiś procent z koncertów dla siebie? W ten sposób artyści najwięcej zarabiają, właśnie ze sprzedaży merchandisingu.
W każdym razie to wszystko jest zagmatwane. Niedawno widziałem jakiś raport, że w całej branży muzycznej artyści zarabiają około 12% wszystkiego. Większość zbierają wytwórnie.
Spoiler
Obrazek
Nie wiem, jakie są źródła do tych wykresów, ale chyba są prawdziwe.

Anyway - ma ktoś jakieś ciekawe lektury na ten temat napisane w ciągu ostatniego roku albo ogólnie tłumaczące jak labele zarabiają na artystach, ile potrącają, najlepiej z jakimiś przykładami? Chętnie bym się doedukował na ten temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Archie »

crbn pisze: 17 maja 2019, 19:00Gdzie tu haczyk? Label potrąca mu jakiś procent z koncertów dla siebie? W ten sposób artyści najwięcej zarabiają, właśnie ze sprzedaży merchandisingu.
Głównie podpisywane są tak zwane umowy 360 (1 i 2). Poza tym trzeba też spojrzeć dalej niż w propagandę sukcesu, to że ktoś podpisuje umowę na X mln i jest o tym info na portalach nie oznacza, że cała ta kasa trafia do niego do kieszeni (dział "Recording Costs") ;). Często nic z niej nie trafia, bo musisz za to wszystko opłacić i zdarza się tak, że label mówi z kim masz nagrywać i gdzie realizować materiał, więc część tych pieniędzy wraca do nich tą drogą. Tutaj przykładowy szablon budżetu, przy dużych labelach są one większe i budżety marketingowe pokaźniejsze.

Streamingi miały zmienić mocno biznes, ale w dużej mierze sytuacja dalej wygląda tak samo, bo najpopularniejszymi artystami są ci z dużych wytwórni za którymi jest zaplecze marketingowe, a do tego wytwórnie trzymają platformy streamingowe w szachu (licencje na katalogi) i znalazły obejście jak zarabiać na samej platformie. Miały udziały w Spotify czyli nie tylko zarabiają po stronie artysty, ale i po stronie platformy, która go dystrybuuje. Warner Music sprzedało swoje udziały w Spotify za ponad 500 mln $, a Sony połowę swoich za 750 mln $. Niedługo renegocjacje licencji, więc zapewne duża trójka (Sony, Universal, Warner) przykręci śruby.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Dill »

co to się porobiło z tematami o albumach w zagranicznym hip-hopie? będzie zakładany temat o każdej płycie sprzed lat? przystopujcie z tym trochę, bo się pierdolnik robi.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Offtopic ZHH

Post autor: maciek »

Postulowałem już o to jak coś, ale to masowe zakładanie tematów zostało uznane za wspaniałą inicjatywę więc chyba póki co tak będzie :dunno:
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Dill »

nie no to jest słabe. robi się bałagan, bo tematy o nowych albumach schodzą gdzieś na dół i trzeba szukać i przechodzić przez tematy o płytach, o których wszyscy wiedzą, że są fajne i nie ma sensu tego powtarzać.
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: Offtopic ZHH

Post autor: bukaj »

szanuję wtt, że mu się chciało, ale też zaczęło mnie to lekko irytować po pewnym czasie. nie podoba mi się to ze wzgledu na porządek w dziale, dodatkowo większość tych tematów pewnie pozostanie bez żadnej odpowiedzi
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Offtopic ZHH

Post autor: kshaq »

No ale to też nie jest wielki wysiłek wejść w dział ZHH i kliknąć "Oznacz tematy jako przeczytane", skoro wam tak to przeszkadza :dunno:
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Offtopic ZHH

Post autor: SWN »

Po prostu bardzo dużo 'bieżących' albumów spadło na czwartą czy piątą stronę, a na ich miejscu leży stos martwych tematów.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: Offtopic ZHH

Post autor: wtt »

Jak pisałem w innym temacie, może jakieś głosowanie czy się bawić w to czy nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Offtopic ZHH

Post autor: Chojny »

też jestem na nie. wyjdzie sobie jakiś fajny, mało wypromowany album, ktoś założy temat i zaraz ten temat przepadnie w odmętach JESZCZE niewielkiego działu, bo dwadzieścia tematów o albumach too $horta okaże się ważniejsze

jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia o jakimś starociu, jakąś dyskusję do sprowokowania, to prozę wtedy pyk temacik i jedziemy
ODPOWIEDZ