francuski rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 437
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: francuski rap

Post autor: ZRO »

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat gościa o ksywie Rekta z duetu La Niche. Twórczość mniej więcej znam, wiem, że nie ma jakiejś pozycji na tamtejszej scenie, ale widzę, że ma jakieś kontakty/znajomości/$ skoro w ostatnich latach przewinął się u niego G Perico, Kokane, Tray Deee, Richie Rich, Bad Azz, Nancy Fletcher, Soopafly, Slim 400 i jeszcze sporo innych.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: francuski rap

Post autor: daveyo »

Gambi - Dans l'espace feat. Heuss l'Enfoiré (Clip officiel)
Spoiler
pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: francuski rap

Post autor: pociejyo »

Elo, możecie polecić jakieś nowsze rzeczy ale w klasycznej stylówce? Kiedyś miałem mega zajawkę na fr rap jeszcze w czasach jak forum francuskirap.pl prężnie działało, ale te nowości co tu wrzucacie to praktycznie same trapy/afrotrapy/cośtaminnego, a może też jakieś truskule francuskie wychodzą?
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: francuski rap

Post autor: daveyo »

Spoko nawijka
Spoiler
ale bardziej mnie ciekawi ten gościu po prawej stronie, wygląda jak ja kiedy słucham francuskiego rapu i ni chuja nie rozumiem
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

pociejyo pisze: 17 sty 2020, 19:36 Elo, możecie polecić jakieś nowsze rzeczy ale w klasycznej stylówce? Kiedyś miałem mega zajawkę na fr rap jeszcze w czasach jak forum francuskirap.pl prężnie działało, ale te nowości co tu wrzucacie to praktycznie same trapy/afrotrapy/cośtaminnego, a może też jakieś truskule francuskie wychodzą?
Jeśli chodzi o bardziej klasyczne brzmienia sprawdź sobie Cenza i jego ekipę L'Uzine, Zikxo, Demi Portion, Youssef Swatt's, Fadah, Davodka, L'Hexaler, Furax Barbarossa, Hugo TSR, Jazzy Bazz, Seyte, La smala... jest tego troche
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 14:58 przez tymek_rf, łącznie zmieniany 1 raz.
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

ZRO pisze: 17 sty 2020, 14:49 Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat gościa o ksywie Rekta z duetu La Niche. Twórczość mniej więcej znam, wiem, że nie ma jakiejś pozycji na tamtejszej scenie, ale widzę, że ma jakieś kontakty/znajomości/$ skoro w ostatnich latach przewinął się u niego G Perico, Kokane, Tray Deee, Richie Rich, Bad Azz, Nancy Fletcher, Soopafly, Slim 400 i jeszcze sporo innych.
to raper z Rennes, który działa od 2007, nagrywał z Lacrim, Sofiane, LIM, Kamelancien. Później trochę zmienił styl, poszedł w kierunków brzmień westcoastowych. Wyprowadził się do LA i tam poznał się z Big Tray Deee, który pomógł mu w kolaboracjach z innymi raperami z LA.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 13:49 przez tymek_rf, łącznie zmieniany 1 raz.
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: francuski rap

Post autor: pociejyo »

tymek_rf pisze: 20 sty 2020, 12:18
pociejyo pisze: 17 sty 2020, 19:36 Elo, możecie polecić jakieś nowsze rzeczy ale w klasycznej stylówce? Kiedyś miałem mega zajawkę na fr rap jeszcze w czasach jak forum francuskirap.pl prężnie działało, ale te nowości co tu wrzucacie to praktycznie same trapy/afrotrapy/cośtaminnego, a może też jakieś truskule francuskie wychodzą?
Jeśli chodzi o bardziej klasyczne brzmienia sprawdź sobie Cenza i jego ekipę L'Uzine, Zikxo, Demi Portion, Youssef Swatt's, Fadah, Davodka, L'Hexaler, Furax Barbarossa, Hugo TSR, Jazzy Bazz, Seyte, La smala... jest tego troche
Dzięki ziomal
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Ostatnia audycja Francuski Łącznik (podsumowanie 2019)
https://www.rapfrancuski.pl/francuski-l ... o-podcast/

Nowe tłumaczenie:
Gambi - Popopop
https://www.rapfrancuski.pl/gambi-popopop-napisy-pl/
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

w ciągu tym miesiącu wyszły dwie bardzo ładne francuskie płyty: 4Keus i Maes
nie wiem czy będzie chciało zakładać mnie się im temat - pewnie nie, ale imo przesłuchać warto
Spoiler
wyszło jeszcze coś wartego uwagi? tymek_rf? tego Nepala warto? albo tego dzisiejszego Kodesa?
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Nowe tłumaczenie:
Kery James feat. Lacrim - Tuer un homme
https://www.rapfrancuski.pl/kery-james- ... napisy-pl/
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

przedszkolanek pisze: 24 sty 2020, 1:41 w ciągu tym miesiącu wyszły dwie bardzo ładne francuskie płyty: 4Keus i Maes
nie wiem czy będzie chciało zakładać mnie się im temat - pewnie nie, ale imo przesłuchać warto
Spoiler
wyszło jeszcze coś wartego uwagi? tymek_rf? tego Nepala warto? albo tego dzisiejszego Kodesa?
Nepal w porządku jak lubisz takie klimaty (Nekfeu, L'Entourage itd.)
Kodes'a jeszcze nie sprawdzałem ale jest w 11 najciekawszych młodych raperów których warto śledzić w 2020 wg. Booska-P. Jak lubisz Koba LaD to sprawdzaj w ciemno.
Dziś wychodzi jeszcze nowy album La Fouine, a za tydzień Hornet la Frappe, Juicy P, Larry i Mister V.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

dzięki wielkie :D
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

Chily - Tout est calé (Clip officiel) ft. Koba LaD
Spoiler
S.Pri Noir - Dystopia (Clip Officiel)
Spoiler
SDM - Jack Fuego feat PLK (Clip Officiel)
Spoiler
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: francuski rap

Post autor: BENGAL »

mialem wlasnie chily wrzucic nowa nute, czarnuch zajebiscie przewija po murzynsku francuski nie do podjebania. ogolnie hustlers game puszcza dobre rzeczy
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

Lefa - Spécial (Clip officiel) ft. Dosseh
Spoiler
Sofiane - #Jesuispasséchezso : Episode 12 [Clip Officiel]
Spoiler
La Fouine - Première Fois (prod by YoungFrenchy808)
Spoiler
Gambi - Dans l'espace feat. Heuss l'Enfoiré (Clip officiel)
Spoiler
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Sorry ze tak się przyjebie, ale wszystko co wychodzi z Francji jeśli chodzi o klipy i newsy macie na www.rapfrancuski.pl
Wbijajcie na stronę regularnie bo niestety mało osób jeszcze ją zna.

Przy okazji wjechało nowe tłumaczenie:
https://www.rapfrancuski.pl/plk-pas-le-meme-napisy-pl/
Awatar użytkownika
Marker
Posty: 157
Rejestracja: 17 cze 2019, 0:29

Re: francuski rap

Post autor: Marker »

@tymek_rf Moglibyscie np raz na dwa tygodnie robic glosowanie, ktory francuski numer chcielibyscie aby byl przetłumaczony. Raz z nowej moze, raz ze starej szkoły no cos w ten deseń, bardzo fajnie sie to oglada kiedy sie rozumie i czlowiek nie musi po google zapierdalac i szukac tłumaczeń
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Tłumaczenia mogą zgłaszać Ci którzy wspierają nas na Patronite. Niestety robienie na zamówienie jest bardzo czasochłonne i trochę kosztuje (pracy i $$$), bazuje na tym co już mam zrobione albo ktoś podeśle więc wybór jest dosyć mieszany. Staram się jednak wrzucać ostatnio coraz więcej numerów, jednak jeśli odbiór pozostanie taki jak obecnie to niestety z nowymi materiałami na stronie może być ciężko.
ODPOWIEDZ