niemiecki rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1478
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: niemiecki rap

Post autor: NEGRO »

Połas pisze: 11 sie 2019, 13:32 Chyba kiedyś wyjaśniałem to na starym forum, ale warto przypomnieć, chociaż te widełki się trochę pozmieniały i wszystko stało się bardziej płynne. Kluczem do ceny płyty jest dystrybutor; kiedyś jeżeli płytę do sklepów wrzucał majors (Universal, Sony, itd.) to należało spodziewać się widełek 15-19 euro, natomiast albumy sygnowane takimi dystrybutorami jak chociażby Groove Attack czy Soulfood kosztowały od ok. 13 do 18 euro. Teraz, na przykładzie Mero czy Ufo, których obsługuje Groove Attack, widzę, że ceny praktycznie zbliżyły się do tych majorsowych.

Z czego należy pamiętać, że albumy dystrybuowane przez majorsy bardzo szybko tanieją, więc praktycznie nie opłaca się kupować ich w dniu premiery. Kilka miesięcy później śmiało można w Media Markt czy Saturnie dorwać te płyty w cenie poniżej 9,99 euro. Sam niedawno zamówiłem do Polski Palmen aus Plastik 2 za mniej niż 40 zł.

Oczywiście prawdziwą rewolucją na niemieckim rynku wydawniczym okazały się deluxe boksy. Teraz wręcz nie wypada wydać płyty bez dodatków i jak jeszcze trzy czy cztery lata temu szczytem bonusa był t-shirt, tak teraz raperzy i ich wydawcy muszą być bardziej kreatywni - kurtki, bluzy, klapki, losowanie Roleksa, losowanie luksusowej fury, itd. to już praktycznie codzienność. Ciekawie, kiedy ten trend dotrze do polskich raperów, ale pewnie jeszcze sobie na to poczekamy. Jeżeli w ogóle dotrze.
[mention]Połas[/mention]
ile artysta ma z takiej jednej płytki dla siebie do kieszeni?
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1930
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: niemiecki rap

Post autor: Połas »

Tego nie wiem. Zapewne nie ma jednego przelicznika, bo to zależy od masy czynników. Chyba Fler kiedyś na IG w Q&A mówił ile zostaje mu w kieszeni od CD, ale kompletnie nie pamiętam danych.
Obrazek
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1008
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: niemiecki rap

Post autor: miku »

Krotki risercz w Necie. Ile w tym prawdy - nie wiem, bo to moze byc tylko ich gadanie ala fake it till you make it

Farid Bang: pomiedzy 7 a 8 eur.
Kollegah: za czasow Selfmade pomiedzy 3 a 6 eur, obecnie podobne kwoty jak Farid.
Fler: 7 Eur
Pa Sports: 2.5-4 Eur
D-Bo: 2 eur, wg niego to dobry deal dla rapera, jezeli dostanie taka kwote.

Wg tego wynika, ze jezeli wydajesz sie sam - to wyciagniesz te 7 eur. Jak wydajesz u kogos innego - to pewnie te 2 eur sa wiarygodne. Ale tez juz nie ma w sumie, co sie sugerowac tymi kwotami. Kto kupuje teraz zwykle plyty? Albo sluchasz na spotify albo jestes oddanym sluchaczem, ktory kupuje deluxe boxy (ktore maja wieksze naklady od standardowego wydawnictwa). I tam profity sa znacznie wieksze.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1478
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: niemiecki rap

Post autor: NEGRO »

[mention]miku[/mention]

ja kupuje zwykle cdki bo są tanie :D a tak to zawsze odsłuch na yt :D najpierw jak się jakaś płytka spodoba to wtedy kupuje cdka zwykłego i lezy sobie zafoliowana :rotfl:
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: niemiecki rap

Post autor: Wtn »


gapisz mi się na bebech?
Awatar użytkownika
hustler342
Posty: 461
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: niemiecki rap

Post autor: hustler342 »

Lean gut
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: niemiecki rap

Post autor: SWN »

ufo361lbs
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: niemiecki rap

Post autor: suraks »

stay heavyweight
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: niemiecki rap

Post autor: Wtn »

SWN pisze: 14 sie 2019, 13:43ufo361lbs
:lol: :lol:
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1478
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: niemiecki rap

Post autor: NEGRO »

Bedzie ogień :bowdown:
Spoiler
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1478
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: niemiecki rap

Post autor: NEGRO »

LUCIANO - YEAH (prod. by OUHBOY)

Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: niemiecki rap

Post autor: Wtn »

Luciano co za klasa :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: niemiecki rap

Post autor: BENGAL »

mnie rozpierdala to co sie tam dzieje w srodowiskach imigrantow z bliskiego wschodu np takie kolektywy jak sls music, allesodernix, typy od baba alles babas xatara albo jakies azzlack generation. wychudzone cpuny w zaducych ciuchach nawijaja nutki o ulicznym zyciu ze zyja z dilerki kurwa, zabija cie nozem albo jakies kurwa gowno jak to: https://www.youtube.com/watch?v=4xRsDnKgHZc /przyprowadz mi swojego kuzyna/, /bracie, caluje twoje oczy/, /bracie, caluje twoje serce/,/rucham ci matule/ albo kurwa: https://www.youtube.com/watch?v=PCybi96mncM nutka brzmi jak zajebista letnia ballada radiowa a typ przewija wersy /bracie ty wiesz wioze pare kilos, pucha albo bogactwo/ i huj biale dzieciaki to kupuja i typy zarabiaja obrzydliwie duzy szmal z muzyki i placza haracze gangusom z klanow i srodowisk z ktorych sie wywodza albo piora dla nich eurosy. generalnie muzyka slabo wartosciowa przepelniona takim frajerstwem i oszustwem. taki typ o ksywie 18 karat przewija wersy ze komus kose wjebal bo nie dal rady go pobic i jak mozna kogos takiego szanowac . jakbym mial od malego tego sluchac to bym sobie psychike zlansowal i wyrosl na oszusta bez moralnosci jak oni
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, 14:57 przez BENGAL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: niemiecki rap

Post autor: BENGAL »

i jak ktos mysli np ze ten xatar to hujwie jaki kozak bo ojebali tranport zlota przebrani za policje i spierdalal przez moskwe do iranu to polecam obejrzec sobie dokument jak na kryminale niemieckim byl i w jakich warunkach sobie zyl z innymi osadzonymi i jakie relacje mial z klawiszami. ja to wole sie zwachac upic i disco polo czasami posluchac na wczutce niz takiego chlamu. ale sa tez dobzi zawodnicy ale to wiadomo scena pelna chlamu jak kazda
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: niemiecki rap

Post autor: Ablazir »

daj jakiś link do tego dokumentu
ty śmigasz po niemiecku i francusku normalnie :D? zazdro
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: niemiecki rap

Post autor: Jaayu »

Bengal byku dawaj top swoich artystów niemieckich
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: niemiecki rap

Post autor: BENGAL »

o xatarze: tu macie ten dokument https://www.youtube.com/watch?v=wPt-WlO9Elo, xatar siedzial mozna powiedziec w bardzo ekskluzywnym zakladzie gdzie mieli kuchnie, treningi kiedy chcieli, polotwarte cele (wiadomo na to zapracowal byciem grzecznym) i zobaczcie co mial na celi. faktem jest ze stac go bylo juz wtedy na dobrego adwokata i to pewne ze byla grana zmiana zakladu i dostal instrukcje jak ma sie zachowac. ale to troche burzy wizerunek nieuchwytnego, niepowstrzymanego gangsta ktory bierze wszystko albo nic, nie przyznaje sie do winy a zlota to do dzisiaj nie znaleziono.zwlaszcza ze np rockersi czyli motocyklisci to cisna z ta sluzba wiezienna.
https://www.youtube.com/watch?v=QtGV74LRO10 tu np mist z uk mial ciezka przeprawe w wiezieniu, ale widac odrazu zmiane standardu.

dam na b zeby grubo ksywki bylo widac. wyjatkowo lubie sobie odpalic brudi030 z sls music bo nie robi jeszcze takiego gowna jak reszta jego kuzynow i bije od niego takie prawdziwe wkurwienie i agresja. https://www.youtube.com/watch?v=xQLrB49Kopo ten numer katowalem jakis czas. ze znanych twarzy luciano, apache207 tez jest kocurem, ufo, kontra k takie nutki sportowo motywacyjne robi ale swiety nie byl, gzuz z sentymentu do tych starych nagrywek nawet wolke7 mam na plycie ale bez podjarki dla rudego mc, tez pare starych nutek lx lubie ale to z sentymentu jak to sluchalem i huja rozumialem kiedys. pare nutek od ak ausserkontrolle mi siedzialo jak jeszcze nie wyjebali tak grubo w mainsteream bo to byla banda zlodziei z berlina co pokazali probke swoich mozliwosci walac sklep w centrum berlina w 2 minuty kradzionym mercedesem jako akcje promocyjną https://www.youtube.com/watch?v=lQ9pRFJRLnc. no dobra przyznam ze to zrobilo na mnie pare lat temu wrazenie i dlatego pare ich nutek sluchalem ale dzisiaj nic nie sprawdzam. mista meta jest kocurem okrutnym https://www.youtube.com/watch?v=6Z76d3aBBC0 to co sie dzieje na tym klipie i jakie ilosci spozywanych substancji sa mowi samo za siebie ze to wariat. big toe aka fatal i ten ich kolektyw hutmacher calkiem fajnie siada bo maja ciekawe bity. pashanim z berlina zapowiada sie jako ciekawy zawodnik, w sumie jedna nutka mi siedzi tylko ale dobrze napierdala i reprezentuje taki dilerski rap, troche bardziej cpunski no ale zobaczymy co bedzie z gosica. taimo bialy fajnie nawija jakies kurwa nutrie. sugar mmfk murzyn dobrze przewija wersy ale chowa sie przy otw z koln co biega z maczeta po osiedlu i sie trzyma z czeczenami co kopia jak van damme. pewnie wypadlo mi cos z glowy
Awatar użytkownika
hustler342
Posty: 461
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: niemiecki rap

Post autor: hustler342 »

Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: niemiecki rap

Post autor: Wtn »

Gdzie najtaniej powinę do PL płytki z niemiec? Jakiś ich media expert i mogę sobie zamówić do PL czy coś? Bo nie mam ochoty z allegro zamawiać jakiejkolwiek płytki za ponad stówke xD
Awatar użytkownika
hustler342
Posty: 461
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: niemiecki rap

Post autor: hustler342 »

Dodax.pl

Medimops.de - tu używane

Z obydwu korzystałem wielokrotnie i mogę polecić, tylko trzeba się liczyć z tym, że czasem trochę poczekać (chociaż czasem już po tygodniu są)
ODPOWIEDZ