co najpierw od...?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

co najpierw od...?

Post autor: Jose »

Często jest tak, że nie wiesz od czego zacząć dyskografię jakiegoś artysty, bo ma tyle płyt natłuczonych.

Zacznę od pytania od PNL, bo sprawdziłem nową płytę i całkiem okej, ale widzę głosy, że nuda, to jak nuda, to która płyta była lepsza?

I co od pana francuski rap tak generalnie? Bo zatrzymałem się na czasach Hocus Pocus, a coś trapowego albo generalnie nowego bym przytulił.
Awatar użytkownika
hustler342
Posty: 461
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co najpierw od...?

Post autor: hustler342 »

Sprawdź Dans la légende, jak ci nie podejdzie to raczej PNL nie jest dla cb
ltp
Posty: 18
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:13

Re: Co najpierw od...?

Post autor: ltp »

Mi, z trapowych brzmień, dobrze słuchało się ostatniej płyty Booby (Trone) i Niski (płyta Commando, trochę nierówna, ale są bardzo fajne momenty). Nie są to świeżynki, bo obie rzeczy z 2017, ale polecam.
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Co najpierw od...?

Post autor: ketiovv »

ja się w pnl wkręciłem po odpaleniu tych trzech klipów
Spoiler
Awatar użytkownika
chozen
Posty: 118
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:19
Lokalizacja: biedastok

Re: Co najpierw od...?

Post autor: chozen »

wspomniany wyżej booba, ninho, kalash criminel, josman, lorenzo, hornet la frappe, plk
jak coś przyjdzie mi do głowy więcej to dodam

co na początek od ufo361? słuchałem ich bin ein berliner, ale takie sobie to w sumie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 17:41 przez chozen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skała
Posty: 205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:07

Re: Co najpierw od...?

Post autor: skała »

Jose pisze: 18 kwie 2019, 16:34 I co od pana francuski rap tak generalnie? Bo zatrzymałem się na czasach Hocus Pocus, a coś trapowego albo generalnie nowego bym przytulił.

Chyba dwie moje ulubione płytki z Francji z ostatnich trzech lat, plus oczywiście wszystko MHD
Awatar użytkownika
jamase787
Posty: 354
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:00

Re: Co najpierw od...?

Post autor: jamase787 »

chozen pisze: 18 kwie 2019, 17:41 co na początek od ufo361?
a weź sobie posłuchaj ostatnie 2 albumy czyli VVS i 808, myślę że to najlepiej zobrazuje teraz stylówke w jakiej się porusza
Basically I'm tired of feeling sick and tired.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Co najpierw od...?

Post autor: vampmoney »

Uwielbiam Capo Plazę, bardzo lubię laiounga i sferę i nie przepadam za dark polo gang i na tym się kończy moja znajomość Włoch a kocham ten język, byłby ktoś w stanienpolecic nowe świeże włoskie rzeczy? Albo tez klasyki jeśli takowe mają
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Co najpierw od...?

Post autor: Wtn »

SCH spoko z Francji jak dla mnie
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Co najpierw od...?

Post autor: SWN »

chozen pisze: 18 kwie 2019, 17:41 co na początek od ufo361?
Wszystkie trzy części Ich bin Berliner łykaj. Niby polecam ci 'na początek' sprawdzenie połowy dyskografii, ale naprawdę warto i ciężko wskazać najlepszą część z trylogii.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
skała
Posty: 205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:07

Re: Co najpierw od...?

Post autor: skała »

dobra chłopaki slg moją jedyną nadzieją w dwóch sprawach

- Potrzebuję jak najwięcej rzeczy podobnych do tego


- Jakie wyszły dobre płyty skaterockowe w historii poza Absence of Insanity?

- Jest jakaś spoko playlista z nagraniami Salemu? Np na youtubku
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: co najpierw od...?

Post autor: Artazz »

Od Alchemista ?
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: co najpierw od...?

Post autor: Yayo »

Producenckie płyty Alchemista niezbyt mnie porywały, ale jak najbardziej warto sprawdzić jego kolaboracje z raperami. Ja bym polecił "Albert Einstein" z Prodigy'm która jest wg mnie chyba najlepszą jego płytą poza Mobb Deep,"Rare Chandeliers" z Action Bronson'em (które też uważam za najlepszą płyte Bronsona) i "Covert Coup" z Curren$y'm. Pomimo jednego producenta jest to dość szeroki rozstrzał jeśli chodzi o klimat :)
Awatar użytkownika
filipthekiddo
Posty: 631
Rejestracja: 11 sie 2019, 1:20

Re: co najpierw od...?

Post autor: filipthekiddo »

Od czego zacząć wkręcać się w uk drill? Najlepiej w klimatach jak ekipa 67 na lets lurk.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: co najpierw od...?

Post autor: przedszkolanek »

Artazz pisze: 10 wrz 2019, 1:31Od Alchemista ?
z nowszych rzeczy mnie się ostatnia epka Bread z zeszłego roku bardzo podobała, Fetti Instrumentals miało bardzo dobre momenty (samego lp nie słuchałem), trochę osób chwali też niedawny Yacht Rock 2 (ale nie słuchałem to nie wiem)

filipthekiddo pisze: 19 wrz 2019, 1:08 Od czego zacząć wkręcać się w uk drill? Najlepiej w klimatach jak ekipa 67 na lets lurk
najlepiej od tego chyba
https://www.reddit.com/r/ukdrill/commen ... l_updated/
a poza tym mnie się SL całkiem podoba
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: co najpierw od...?

Post autor: koniec »

filipthekiddo pisze: 19 wrz 2019, 1:08 Od czego zacząć wkręcać się w uk drill? Najlepiej w klimatach jak ekipa 67 na lets lurk.
https://www.reddit.com/r/ukdrill/commen ... l_updated/
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: co najpierw od...?

Post autor: vampmoney »

vampmoney pisze: 20 kwie 2019, 12:19 Uwielbiam Capo Plazę, bardzo lubię laiounga, luche, sferę i nie przepadam za dark polo gang i na tym się kończy moja znajomość Włoskiego trapanda a kocham ten język, byłby ktoś w stanie polecic nowe świeże włoskie rzeczy? Albo tez klasyki jeśli takowe mają
podbijam swój stary post bo nie dostałem odpowiedzi :(
Awatar użytkownika
Banan
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2019, 17:39
Lokalizacja: Shaolin

Re: co najpierw od...?

Post autor: Banan »

Kilka postów wyżej pytano o Alchemista - dołożę swoją cegiełkę zdecydowanie polecając projekt "Russian Roulette" - co prawda całość opiera się głównie na wyselekcjonowaniu pętli i niewielkiej w nie ingerencji (to już nie ten sam Alchemist który ciął bity na malutkie kawałki i napierdalał na MPC, jak na przykład tutaj, i w sumie dzisiaj jego styl jest bardziej podobny do tego z Ruletki; nie oznacza to oczywiście, że jest źle, poszedł po prostu w inną stronę dziś [co dla niektórych pewnie jest plusem, bo znam osoby dla których ten stary, mocno fragmentaryczny sampling Alchemista był męczący]), ale jednak potrafił przebrać różne archiwa wschodnioeuropejskiej muzyki i posklejać to w spójną całość, budując naprawdę świetny klimat - brzmi to jak soundtrack do radzieckich misji kosmicznych, soundtrack Europy Wschodniej. Rzecz pół na poł instrumentale i kawałki z raperami. Pięknie wchodzi jako całość.

A jak podejdzie ruletka, to idąc za ciosem polecam wydany trzy lata później, w pełni instrumentalny już album "Israeli Salad" - podobna zasada co wyżej, tylko sample z Izraela (i nie tylko muzyki klezmerskiej, tylko po prostu różne płyty z izraelskiego rynku muzycznego, więc jest różnorodnie - rock, pop, etc.).

Generalnie Alan the Chemist mocno sobie u mnie zaskarbił przez lata, i chociaż przy większych ilościach jego produkcje z ostatnich lat niestety potrafią się zlewać i nudzić, to nie można mu odmówić zajawki i tego, że człowiek żyje hip hopem, był wszędzie, robił ze wszystkimi; no i oprócz fascynacji muzyką musi być też dobrym ziomkiem, inaczej nie miałby tylu różnorodnych współpracy na koncie :)
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: co najpierw od...?

Post autor: camzatizbak »

Banan pisze: 19 wrz 2019, 22:00 Kilka postów wyżej pytano o Alchemista - dołożę swoją cegiełkę zdecydowanie polecając projekt "Russian Roulette" - co prawda całość opiera się głównie na wyselekcjonowaniu pętli i niewielkiej w nie ingerencji (to już nie ten sam Alchemist który ciął bity na malutkie kawałki i napierdalał na MPC, jak na przykład tutaj, i w sumie dzisiaj jego styl jest bardziej podobny do tego z Ruletki; nie oznacza to oczywiście, że jest źle, poszedł po prostu w inną stronę dziś [co dla niektórych pewnie jest plusem, bo znam osoby dla których ten stary, mocno fragmentaryczny sampling Alchemista był męczący]), ale jednak potrafił przebrać różne archiwa wschodnioeuropejskiej muzyki i posklejać to w spójną całość, budując naprawdę świetny klimat - brzmi to jak soundtrack do radzieckich misji kosmicznych, soundtrack Europy Wschodniej. Rzecz pół na poł instrumentale i kawałki z raperami. Pięknie wchodzi jako całość.

A jak podejdzie ruletka, to idąc za ciosem polecam wydany trzy lata później, w pełni instrumentalny już album "Israeli Salad" - podobna zasada co wyżej, tylko sample z Izraela (i nie tylko muzyki klezmerskiej, tylko po prostu różne płyty z izraelskiego rynku muzycznego, więc jest różnorodnie - rock, pop, etc.).

Generalnie Alan the Chemist mocno sobie u mnie zaskarbił przez lata, i chociaż przy większych ilościach jego produkcje z ostatnich lat niestety potrafią się zlewać i nudzić, to nie można mu odmówić zajawki i tego, że człowiek żyje hip hopem, był wszędzie, robił ze wszystkimi; no i oprócz fascynacji muzyką musi być też dobrym ziomkiem, inaczej nie miałby tylu różnorodnych współpracy na koncie :)
Wczoraj latałem po yt i trafiłem na filmik z Alchemistem. Dobrze się jego słucha, widać ile pasji w chłopie siedzi.
https://www.youtube.com/watch?v=TKtmBSwpzt0
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
Banan
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2019, 17:39
Lokalizacja: Shaolin

Re: co najpierw od...?

Post autor: Banan »

Dokładnie - widać, że koleś spędza w swoim studiu większość czasu, bo nawet zainstalował sobie tam podgląd kamer na resztę domu :)
ODPOWIEDZ