wizual w zhh - klipy i okładki

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

wizual w zhh - klipy i okładki

Post autor: przedszkolanek »

w temacie ostatniej płycie clipping. rozwinęła się taka mikro-dyskusja
Kubinsky pisze: 24 paź 2019, 21:30 super obrazek
w ogóle wy też macie wrażenie, że od kilku lat klipy rapowe wskoczyły na poziom zajebistości jaki jeszcze powiedzmy, w 2012 był raczej niezbyt powszechny?
chodzi mi zarówno o wizję artystyczną, realizację, efekty itd
p.s. nie chcę robić dużego offtopu jakby co
koniec pisze: 28 paź 2019, 2:09
Kubinsky pisze: 24 paź 2019, 21:30 super obrazek
w ogóle wy też macie wrażenie, że od kilku lat klipy rapowe wskoczyły na poziom zajebistości jaki jeszcze powiedzmy, w 2012 był raczej niezbyt powszechny?
chodzi mi zarówno o wizję artystyczną, realizację, efekty itd
p.s. nie chcę robić dużego offtopu jakby co
tak jest, jeszcze chyba na ślizgu była o tym dyskusja mała pamiętam w okolicach wydawania klipów przez rockyego do testing
przedszkolanek pisze: 28 paź 2019, 17:37 czy ja wiem, czy te klipy takie zajebiste? kilka ksyw by się znalazło i chyba tyle - travis, rocky, tyler, kto jeszcze w sumie?
ciągle zdecydowana większość klipów w rapie to metaforyczne machanie łapami. i na całe szczęście chyba to się nie zmieni
Ablazir pisze: 28 paź 2019, 17:40 No a wszystko co jest na Lyrical Lemonade? Fajne urozmaicił to "machanie łapami" właśnie :D
Chojny pisze: 28 paź 2019, 20:06
przedszkolanek pisze: 28 paź 2019, 17:37 czy ja wiem, czy te klipy takie zajebiste? kilka ksyw by się znalazło i chyba tyle - travis, rocky, tyler, kto jeszcze w sumie?
ciągle zdecydowana większość klipów w rapie to metaforyczne machanie łapami. i na całe szczęście chyba to się nie zmieni
fakt, jest dużo klipów niskobudżetowych typu kamera i samochód w tle, powstają bo są tanie a zapewniają stały flow odtworzeń na jutubie i innych serwisach streamujących video
ale jak mamy do czynienia z jakimś faktycznym budżetem to nie idzie on - tak jak dekadę/dwie dekady temu - na epic przaśny przepych i zabawę w HOLLYWOOD, tylko w inteligentnie zarządzanie, dopełnienie znanej z muzyki wizji artystycznej, w jakiś ciekawy koncept. decyzje są podejmowane przez osoby z głową na karku i faktycznym poczuciem estetyki. jeszcze lepiej widać to na okładkach rapowych

okładka mainstreamowego rapera z '00s:
Spoiler
Obrazek
okładka mainstreamowego rapera z '10s:
Spoiler
Obrazek
sorry że ciągnę offtop, ale bardzo lubię ten temat i zasługiwałby on nawet na osobną dyskusję
skoro więc temat zasługiwałby na osobny temat, to w takim razie proszę bardzo

to jak koledzy w końcu jest z tym wizualem w ZHH?
jacy zawodnicy mają naprawdę zajebiste klipy i okładki?
jak to się ma do całości sceny? procentowo np.
i czy to po prostu nie jest kwestia tego, że mainstream zawsze miał wizual lepszy niż reszta, także w ubiegłym wieku?
___________________

A poza dyskusją wyżej
Jakie są wasze ulubione klipy i okładki w zagranicznym hip-hopie?
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: Wizual w ZHH - klipy i okładki

Post autor: kaczuholek »

na pewno ważnym czynnikiem w diametralnej roznicy jakosci na przestrzeni lat jest oczywiscie sam w sobie postęp technologiczny, sama jakość video, drastyczny spadek cen sprzętu który pozwoli nam nagrac cos 'dobrego'. w dzisiejszych czasach to amatorskie filmy graffiti nagrywają ludzie dronami, gdyby ktos 7-10 lat temu uslyszal coś takiego no to xD

no i też wraz z popularyzacją yt w kontekście muzyki, coraz bardziej opłacało się pakować hajs w promocję poprzez klipy, stąd więcej ludzi nad nimi pracuje. zalożyć sie mogę że nawet tak prosta rzecz jak miniaturka na YT do teledysku jest optymalizowana w jakiś skomplikowany sposób w tych największych wytworniach by wygenerować jak najwiecej klikniec. jest też aspekt, że wraz z rozwojem rynku każdy mógł śledzić, co najbardziej sie podoba ludziom w klipach rapowych, podpatrywac od innych, i tak się to wszystko wzajemnie nakręcało wraz z rozwojem technologii

mi tam sie podobają najrozniejsze 'typy' teledyskow, zarowno proste machanie łapami skrt flex jak i wizualizacje jakichś storytellingów mozna w dzisiejszych czasach bardzo ciekawie zrobić. w ameryczce ogolnie pełno ciekawych rzeczy w ostatnich latach ale trzeba wspomniec o tych wszystkich sztosach od 187 x raf camora nagranych przez shaho casado, no absolutny rozpierdol, jak komuś z nierapowych znajomych pokazywalem 500ps czy teraz z zeszłego miesiąca vendetta to wszyscy oniemieni że to jakiś po prostu klip hiphopowy bo wrazenie sie ma jakby to byl trailer serialu z mega budżetem
ODPOWIEDZ