niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6883
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: instinkt »

Weezy ma najlepszy głos w historii

co ty masz z tym Octavianem :lol:
nie mówie że go nie stać na wiele, ale jego projekty póki co są przeciętne
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: lysy »

przedszkolanek pisze: 05 lip 2019, 23:18 25. Powoli nadciągają wieki ciemne w rapie, najdalej w połowie następnej dekady czeka nas wielki nawrót boom-bapów, a czołowym zawodnikiem z obecnych newschooli będzie Pump właśnie, nawijający na klasycznych pętlach.
co za rozkmina
myślę, że powrotu boom bapów nie będzie, wrócić mogą jedynie w mocno zmienionej formie przypominającej bardziej echa przeszłości. a to ze względu na to, że boom bap wciąż ma się dobrze, wciąż wychodzi i ma ogromne grono wyznawców i jeśli czego go wielki powrót, to w dużo dalszej przyszłości niż pięć lat. stawiałbym bardziej na powrót hip-hopu wczesnych lat 80., chociaż ten nurt był na tyle specyficzny, że ciężko mi sobie wyobrazić jego przeszczepienie na współczesny grunt
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: MasterP »

przedszkolanek pisze: 05 lip 2019, 23:18 5. Jeżeli którykolwiek mainstreamowy raper może sobie rościć prawo do tytułu króla Zachodniego Wybrzeża to nie jest to żaden Tupac, Ice Cube ani Kendrick, a The Game
mogę prosić o rozwinięcie ? bo w sumie ciekawa teza.
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3250
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: horrypaz »

za głupi post ogólnie ale z gejmem jak najbardziej
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

MasterP, czy ja wiem, czy jest co rozwijać? Jako jedyny trzyma wysoki poziom dyskografii i swój wizerunek, pozycję na scenę, znaczenie dla rapgry itp. Ewentualni konkurenci gdzieś odpływają. 2Pac ma dość nierówną dyskografię i po śmierci został memem, Cube ostatnimi laty zawalił sobie wartość dorobku płytowego, Snoop nierówny i zbyt wujaszkowaty na króla, Dre bardziej producent niż raper i by tak można było wymieniać. Ja nie widzę nikogo istotnego, kto mógłby być dla Game'a konkurentem :dunno:
inna sprawa, że jest to spojrzenie z dzisiejszej perspektywy i nie wiadomo, czy to się nie skończy się tak samo jak u Cube'a
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: MasterP »

ja to bym był daleki od wysuwania na czele jednej postaci. bardziej postawiłbym całościowo na ekipę death row jako staff, record label i pierdolone crew. to byli królowie kurwa dynastii. no muzycznie wykreowali brzmienie na długie lata, z g funku czerpał każdy, od południa po wschód. charakternii w przemyśle i na ulicach, kto kurwa jak nie death row mogło pluć na nowy jork na ich własnym terenie ?
gdyby tylko pac w las vegas zachował zimną głowę i suge odciągnął go od ulicznego beefu southside vs mob piru to kurwa rządziliby do dziś, elo.
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

fakt, dlatego napisałem
przedszkolanek pisze: 05 lip 2019, 23:18 Jeżeli którykolwiek mainstreamowy raper może sobie rościć prawo do tytułu króla Zachodniego Wybrzeża
a co do Paca, pewnie tak, ale wyszło inaczej
Awatar użytkownika
kelsohmm
Posty: 803
Rejestracja: 18 kwie 2019, 6:36

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: kelsohmm »

przedszkolanek pisze: 05 lip 2019, 23:18 12. Jay Z i Nas są siebie warci, porównałbym ich do obecnego J. Cola
ale wiesz ze J. Cole to jedna osoba?
możesz mi mówić daquan
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

w sensie? bo nie rozumiem
poziomem porównywałem, nie beefem
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Whtn »

no ale to zupełnie chybione porównanie xd j cole to corny motherfucker z pseudo intelektualnymi tekstami, idealny bezpieczny raper którego może posłuchać biały studenciak z jakiegoś tam missisipi i powiedzieć, że jest fanem er a pe, jay i nas na początku swoich karier to byli przecież charakterni panowie z ulicy, o ulicy głownie nawijający, poza tym nie robili z siebie jakichś męczenników jak j cole który chyba myśli, że to przez inwazję mumble raperów nie jest dzisiaj stawiany w jednym szeregu z największymi (beka bo to chujowy raper eot)
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

cały rap przed erą big daddy kane'a, rakima i BDP jest do wyjebania i niewarty kompletnej świeczki, z tandeciarskimi run dmc i ll cool j na czele, set it off bdk nadal bangla, a wyczyny różnych flashy dudes sprzed dwóch lat sa już tak archaiczne w brzmieniu że wręcz asłuchalne
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: nihil Novi »

Travis Scott to najlepsze co wydarzyło się w ostatniej dekadzie w amerykańskim rapie.
Sensei życia
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5577
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: koniec »

Whtn pisze: 12 lip 2019, 15:54 no ale to zupełnie chybione porównanie xd j cole to corny motherfucker z pseudo intelektualnymi tekstami, idealny bezpieczny raper którego może posłuchać biały studenciak z jakiegoś tam missisipi i powiedzieć, że jest fanem er a pe, jay i nas na początku swoich karier to byli przecież charakterni panowie z ulicy, o ulicy głownie nawijający, poza tym nie robili z siebie jakichś męczenników jak j cole który chyba myśli, że to przez inwazję mumble raperów nie jest dzisiaj stawiany w jednym szeregu z największymi (beka bo to chujowy raper eot)
nie no Jermaine na mixtejpach było spoko przecież, dopiero od debiutu forma zniżkowa a mesjanizm wleciał na FHD dopiero(które dziś nawet pozytywnie wspominam pod względem muzycznym chociaż po wydaniu plułem mocno). Dziś też trochę ogarnął chociaż ta postawa wujaszka uczącego młodszych śmieszy to na pewno nie ma takich odpałów jak na FHD albo tym gównie co po FHD wydał
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 20 lut 2023, 17:41 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

instinct pisze: 05 lip 2019, 23:30 co ty masz z tym Octavianem
dopiero teraz zauważyłem,
przecież Spaceman był wybitny, zwłaszcza w kontekście pięknego brzmienia (a jak dobrze pamiętam to o tym pisałem)
nowy trochę mniej, ale też świetnie, essie world było dość słabe - tu przyznam rację
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: luk0as »

Plug Rich The Kida z Cartim i Kodakiem to najlepszy numer ostatnich 5 lat w ktorym wystepuje 3 lub wiecej raperow
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 2rzyn »

drake ma wkurwiającą barwę głosu
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
camzat
Posty: 3962
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: camzat »

2rzyn pisze: 06 sie 2019, 11:29 drake ma wkurwiającą barwę głosu
yh man, nie kumam w ogóle jak on wbił się na salony w dupe jeden kopany
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 2rzyn »

lubię sporo numerów z take care i nothing was the same, ale często jego barwa spierdala numery poziom/kilka poziomów niżej
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
camzat
Posty: 3962
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: camzat »

u mnie co do barwy to kiedyś za gówniarza jarałem się głosem Jadakissa, teraz irytuję mnie. Ostatnio odpaliłem sobie Cartrera IV i gościnie Jada wjeżdza to :what: , najlepsze, że są na jednym tracku z Drakiem.
ODPOWIEDZ