niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Kubinsky »

to akurat chyba nie jest kontrowersyjna opinia :)
z resztą analogiczna sytuacja z lupe fiasco-raper możnaby rzec "kompletny" a jakie wybiera sobie bity chyba każdy słyszy
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: koniec »

Przecież na płytach gdzie wytwórnia mu nie weszła na głowę dobre bity ma wybrane - F&L, The Cool, T&Y, Drogas WAVE to wszystko dobre płyty pod względem bitów i nie tylko.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: jogi »

Najgorszy w tym względzie jest Method Man.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Dill »

w sumie racja chyba. kolejna, być może kontrowersyjna opinia. Method Man nie wydał nic klasycznego, wartego większej uwagi po Judgement Day, poza albumami z Redmanem.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Chojny »

albumy z redem też w sumie nic specjalnego z perspektywy czasu, paskudnie się zestarzały
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Kubinsky »

koniec pisze: 02 wrz 2019, 12:15 Przecież na płytach gdzie wytwórnia mu nie weszła na głowę dobre bity ma wybrane - F&L, The Cool, T&Y, Drogas WAVE to wszystko dobre płyty pod względem bitów i nie tylko.
Nas też miał kilka płyt pod względem instrumentali lepszych.
Co do drogas wave sie nie zgodzę ale t&y rzeczywiscie jest bardzo dobra produkcyjnie, imo najlepsza pod tym wzgledem płyta lupeja.
Dwie pierwsze płyty..troche gorzej ale tu też było kilka fajnych rzeczy i na pewno nie był to poziom lasers. zwłaszcza na food and liquor było spoko.
Ale spójrz ile lupe nagrał mikstejpów, luznych nagrań itd.
Kedys jako wierny psychofan słuchałem tych rzeczy i teraz wracając do niektorych az niedowierzam jak słabe tam są produkcje. Z resztą z tego co pamiętam lupe mówił kiedyś że celowo wybiera słabsze bity żeby słuchacz skupił się na tekstach :roll:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

maciek pisze: 02 wrz 2019, 0:57 natomiast ta opinia o roku Gunny to myślę że nic super kontrowersyjnego
bo ja wiem, jeszcze nie tak dawno na ślizgu typ był konsekwentnie jebany, a argument pt. "Gunna to gorsza kopia Young Thuga" ma się całkiem dobrze, zarówno w obiegu krytycznym jak i wśród szeregowych słuchaczy
ale fakt mogłem to sformułować kontrowersyjniej np. obecnie Gunna >>> Young Thug
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: koniec »

Kubinsky pisze: 02 wrz 2019, 14:10
koniec pisze: 02 wrz 2019, 12:15 Przecież na płytach gdzie wytwórnia mu nie weszła na głowę dobre bity ma wybrane - F&L, The Cool, T&Y, Drogas WAVE to wszystko dobre płyty pod względem bitów i nie tylko.
Nas też miał kilka płyt pod względem instrumentali lepszych.
Co do drogas wave sie nie zgodzę ale t&y rzeczywiscie jest bardzo dobra produkcyjnie, imo najlepsza pod tym wzgledem płyta lupeja.
Dwie pierwsze płyty..troche gorzej ale tu też było kilka fajnych rzeczy i na pewno nie był to poziom lasers. zwłaszcza na food and liquor było spoko.
Ale spójrz ile lupe nagrał mikstejpów, luznych nagrań itd.
Kedys jako wierny psychofan słuchałem tych rzeczy i teraz wracając do niektorych az niedowierzam jak słabe tam są produkcje. Z resztą z tego co pamiętam lupe mówił kiedyś że celowo wybiera słabsze bity żeby słuchacz skupił się na tekstach :roll:
mowa była o płytach, mixtejpy lupe to była tylko zabawa muzyką i ciekawostka. Widać, że nie przywiązywał na tych projektach raczej uwagi do produkcji, tylko latał sobie na czym popadnie, niektóre rzeczy były nawet ciekawe i jak osobiście lubiłem te eksperymenty z EDM na przełomie dekad chociażby.
Na pewno się nie zgodzę że na Drogas WAVE był problem z bitami, płyta jak na swoją długość naprawdę ciekawie poprowadzona i nie nuży, fajnie wyważył te electropopowe zagrywki, które od czasu Lasers pojawiają się w jego twórczości.
Pierwsze dwie płyty to dla mnie absolutne klasyki i nie wiem czego można się tam czepiać nawet :dunno: tj. wiem że The Cool mało kto jara się tak mocno jak ja ale przecież takie rzeczy jak Intruder Alert, Superstar, Dumb It Down, Put You On The Game, Streets On Fire to pięknie dopasowane do tracków i konceptu płyty bity.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Kubinsky »

Kończąc temat lupeja-pod wpływem twojego postu przesłuchałem sobie pobieżnie the cool i f&l pierwszy raz od 2-3 lat i..wydaje mi się że rzeczywiscie przesadzilem z tym że bity są złe. Po prostu przekatowałem te albumy jak żadnych innych(serio, lupe to był pierwszy raper którego aż tak psychofaniłem) i chyba po prostu mam już ich dość bo mi się przejadły, a nie z powodu słabych produkcji...JEDNAK dalej uważam, że od"lasers" do "drogas wave"(z wyjątkiem tetsuo..) na jego płytach była taka proporcja złych bitów do dobrych jaka zazwyczaj jest na płytach nasira
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: koniec »

Przesłuchaj sobie Lasers, F&L2, Drogas Light i Drogas WAVE, przecież ten ostatni krążek wyraźnie przewyższa poziomem poprzednie pod każdym względem w tym bitów :dunno:
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Dill »

"damn." to najgorszy solowy album kendricka.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: kshaq »

To coś kontrowersyjnego teraz daj :dunno:
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Dill »

ale bez kitu, nie ma specjalnie repeat value. jedyne do czego bym wracał z uśmiechem na ustach to "dna". może jeszcze do numeru z rihanną.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: mlodyperkez »

drake i kanye west sa chujowi
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

A uargumentujesz jakoś dlaczego uważasz, że Kanye jest hujowy?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: mlodyperkez »

Po prostu jakos nigdy mi nie siedziala jego stylowa, sposob w jaki rapuje. Ja ogolnie amerykanskiego rapu malo slucham, zatrzymalem sie raczej na 2pacu/bigim/gangstarze/wczesnym eminemie czy snoopie a taki kanye troche od tej stylowy odbiega <wink> Do tego ma strasznie irytujacy glos moim zdaniem, do tego stopnia ze tylko z tego powodu nie moglbym go sluchac. W ogole to on mi bardziej zawsze pasowal do jakiegos R'n'B niz hip hopu, nie moj klimat kompletnie. No i sama jego osoba jest dla mnie zjebana na maxa, gosc sie uwaza za jakiegos boga zeslanego na ziemie zeby zaszczycic wszystkich swoim geniuszem xD Komerycjna dziwka ktora nagra cokolwiek byle bylo o nim glosno vide utwor z lil pumpem ktory jest najwiekszym gownem jakie slyszalem od lat. No i mam wrazenie ze sluchaja go raczej ludzie mlodzi, ktorzy preferuja dobre bangiery w klubie nad muzyke z przekazem do rozkminek (chociaz nie watpie ze jakies powazne nutki z fajnym przekazem w karierze nagral bo zaraz mnie jakis fanboj zaatakuje).

Takie moje zdanie. Drake'a mozna pod ta wypowiedz podpiac bo w zasadzie z takich samym powodow uwazam ze jest chujowy. Tylko ze glos ma jeszcze bardziej zjebany.
radosczzycia
Posty: 295
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:23

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: radosczzycia »

checix69 pisze: 16 wrz 2019, 20:26 Ja ogolnie amerykanskiego rapu malo slucham, zatrzymalem sie raczej na 2pacu/bigim/gangstarze/wczesnym eminemie czy snoopie
:roll:
chętnie poczytam co masz jeszcze do powiedzenia :-) bo mówiąc Kanye masz na myśli tego samego kolesia, który nagrał najlepszą płytę w historii gatunku?
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Rupert »

No muzyka biggiego jest kozacka do "rozkminy" faktycznie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

Spoko, gusta i guściki. Ja sam miałem podobny pogląd co do Kanyego kilka lat temu (nie żebym insynuował, że do jego muzyki trzeba dorosnąć czy coś, bo to nonsens) ale wynikało to chyba z tego, że rzuciłem się na głęboką wodę i zacząłem od MBDTF.
Później natrafiłem na ten kawałek: https://www.youtube.com/watch?v=92FCRmggNqQ
i kupił mnie momentalnie, a potem jeszcze się dowiedziałem, że gość sam sobie produkuje muzykę i zbierałem szczękę z podłogi, także polecam dać drugą szansę i sięgnąć po jego starsze płyty
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7534
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: eddy_wata »

fibrakrul pisze: 16 wrz 2019, 20:32
checix69 pisze: 16 wrz 2019, 20:26 Ja ogolnie amerykanskiego rapu malo slucham, zatrzymalem sie raczej na 2pacu/bigim/gangstarze/wczesnym eminemie czy snoopie
:roll:
chętnie poczytam co masz jeszcze do powiedzenia :-) bo mówiąc Kanye masz na myśli tego samego kolesia, który nagrał najlepszą płytę w historii gatunku?
co to za płyta xDD ?
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ODPOWIEDZ