Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

ksiazenieporzadek

Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: ksiazenieporzadek »

Aktualna pogoda raczej nie jest do tego albumu, ale dla mnie jest to już od premiery klasyk jesienno-wiosenny kiedy mogę przemierzać szare ulice Poznania i mieć to na słuchawkach. Inna sprawa, że jest to ostatni wybitny album tego rapera - potem ciągle w dół :(
Awatar użytkownika
Lanos
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:58

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Lanos »

Narkopop niżej niż Radio Gruz? XD
Awatar użytkownika
etrus
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:25

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: etrus »

No tak, Narkopop to bardzo dobra płyta, ale nie ma podjazdu do Radia Gruz przecież.
Awatar użytkownika
Lanos
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:58

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Lanos »

No nie wiem, moim zdaniem Narkopop jest najbardziej kompletny, nie ma tam żadnego numeru, który trzeba skipować (poza featem kciuka). Bity też znacznie lepsze niż na RG.
ksiazenieporzadek

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: ksiazenieporzadek »

Od czasu Bucca dwójki Bałagane zaczął coraz bardziej odlatywać, upośledzone w większości podśpiewywanie, liryka coraz gorzej, nazwałbym to hurtowym produkowaniem numerów które brzmią tak samo. Kiedyś byłem jednym z największych fanów całości muzyki tworzonej przez niego, a z tego co wyszło w 2018 to słuchając Chleba i Miodu czułem w większości ostry cringe, a Książę Nieporządek przesłuchałem tylko tracki z Poldonem i ALC. Przy premierze Gruzu siedziałem przed kompem i czekałem na każdy kolejny wrzut na YT i mówiłem "o kurczę, co za kawałek". Dla mnie Radio Gruz to opus magnum w jego dyskografii jako płyta (Lot również jest taki, ale to jednak epka). Ponadto jest to najbardziej klimatyczna i spójna płyta jego.
Awatar użytkownika
etrus
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:25

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: etrus »

Na RG też nic nie skipuję, poza tym uważam, że tam każdy numer jest przesiakniety stylem Kaza + bity idealnie dopasowane do tego klimatu, który buduje wersami Balagane. Obie płyty stawiam wysoko, jednak tylko Radio mogę uznać za wybitne z tej dwójki, myślę że to jedna z nielicznych na polskiej scenie płyt, które mógłbym określić jako "kompletna".
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: vampmoney »

Mój ulubiony polski album bez kitu
(Nie licząc WKS hehe)
Awatar użytkownika
vivid
Posty: 371
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:00

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: vivid »

Najlepsza solowa rzecz od Kaza
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Piters »

No ja też pamiętam czekałem na to z ręką w gaciach, dalej to już meh tylko. Chociaż no numer "Nowy chleb" to jest też piękny, taki co od Kaza się nie spodziewałem, a siadło tak że uwielbiam ten klimat. Radio Gruz ma tyle momentów mocarnych, że aż cięzko wymienić. Dla mnie Narkopop nawet nie stał koło RG, też czułem że to już bardziej z generatora.
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: ketiovv »

ta płyta to pierdolona definicja stylu kaza. nie ma się tu do czego przyczepić, często wracam, numero uno w jego dyskografii
chaczapuri :bowdown:
Awatar użytkownika
kamson.
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:26

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: kamson. »

Dla mnie osobiście też RG > Narkopop, ale to raczej z sentymentu, bo jak się wysilę na ten słynny "obiektywizm", to jednak Narkopop ma więcej do zaoferowania słuchaczowi, od bitów po lyricsy
szorty mam w kratę, napisy mam w grochy
o c z y d o o k o ł a g ł o w y
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: JVCORE »

Dziś mijają 3 lata od tego wydawnictwa. Najlepsza płyta Jacka?
#freefromage

GVMBLER
szoumidelej
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:18

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: szoumidelej »

z najlepszego okresu tj. radio gruz, hugo bucc 2 (nieslusznie pomijany) i narkopop chyba jednak ten ostatni to prime
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Willxc »

Kurwa jak to szybko zleciało, mam straszny sentyment do tej płyty piękny to był okres w moim życiu, jak dla mnie jego najlepsza płyta którą można już nazwać klasykiem.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: SWN »

Rewelacyjny album, klasyk w dniu premiery i ścisłe top3 dyskografii sympatycznego Jacka.

Do dziś pamiętam atmosferę podczas oczekiwania, co robiłem podczas uploadowania poszczególnych kawałków i jak wszyscy znajomi katowali promomix (który sam w sobie też jest genialny, pomysłowy i świetnie oddał klimat płyty). Mimo zaledwie dwóch (jednego, jesli epilog wliczać jako tę samą historię) storytellów Radio przejebanie dobrze oddaje nocny klimat stolicy i wszystkich związanych z nim elementów, album po prostu nierozerwalnie kojarzy mi się z trochę już chłodnymi, sportowymi nocami wakacji i jeśli ktoś twierdzi, że Taco Hemingway buduje lepszy klimat miasta (śmieciu, nie Warszawce), to powinien pierdolnąć się w głowę. Radio Gruz spowodowało, że Kazek zaczął być należycie doceniany i popularny, niestety przysporzyło też całą armię dzieciaków patrzących wrogo spode łba, noszących puste shoulderbagi i pytających "wiesz o co chodzi, mordo?" na końcu zdań.

9.4, best new music, nie wyjebałem z płyty żadnego kawałka zrzucając na telefon.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Ablazir »

Taco chyba jednak bardziej oddaje środowisko studenciaków (chyba, bo lat już nie śledzę za dokładnie). Różne oblicza miasto ma w końcu, nie wiem, czy jest sens to porównywać. Hurmm.
Obrazek
ksiazenieporzadek

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: ksiazenieporzadek »

Zdecydowanie najlepsza płyta w dyskografii jego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Rupert »

Tez odświeżam ostatnio i to jest najlepszy kazek jednak, potem chujuwa

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
filipthekiddo
Posty: 631
Rejestracja: 11 sie 2019, 1:20

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: filipthekiddo »

Razem ze zmianą głosu zmienił mu się skill niestety.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: vampmoney »

Po bucu zwei utracił to coś, na narkopopie są jeszcze reszti ale to już nie to samo. RADIO GRUZ to był klasyk w dniu premiery, wiedziałem to te trzy lata temu wiem to i teraz. Klimat nie do podjebania i setki wspomnień z tym albumem.
ODPOWIEDZ