Gedz - Serce Bije W Rytm (2013)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Gedz - Serce Bije W Rytm (2013)

Post autor: bortwick »

Okładka:
Spoiler
Obrazek
Opis:
Spoiler
"Serce bije w rytm" to wyczekiwany debiut Gedza, reprezentanta sceny trójmiejskiej, który już w 2011 roku został wybrany przez wiodący portal rapowy Popkiller do grona najbardziej obiecujących młodych raperów.

Drogę do zostania Młodym Wilkiem, polskiego odpowiednika prestiżowego XXL Freshman of the Year, otworzyła mu rzadko spotykana u konkurentów muzykalność i wyjątkowa mikrofonowa swoboda.

Niezależnie od tego, czy trzeba było zaśpiewać zapadający w pamięć refren, czy wykazać naturalnym luzem podczas spontanicznego rymowania zwrotek, Gedz zawsze podołał zadaniu.To zapewniło mu szacunek sięgający weteranów scen w swoich miastach – Palucha czy Jota.

Nie mówimy jednak o artyście gotowym na tym poprzestać. Dopieszczany miesiącami debiut wyraźnie skraca dystans między sceną polską a amerykańską. Melodia słowa i niebanalne podziały rytmiczne są tu towarem na gorąco importowanym zza oceanu, po czym nasyconym polską wrażliwością. Wyjątkowość "Serce bije w rytm" bierze się z umiejętnego wykorzystania cloudrapowego niepokoju, trapowej motoryki i dubstepowego basu z przemyśleniami przystającymi do naszych realiów. To też po prostu kawał hip-hopowego warsztatu. Tyle, że w nowej oprawie.

Płytę wzbogaci udział artystów takich jak Grizzlee z EastWest Rockers, Borixon, Mielzky, Vixen, Joda, RDW oraz innych. Za jej warstwę muzyczną odpowiada w głównej mierze Grrracz oraz SherlOck.
Tracklista:
1. Nie mów mi, że jest za późno
2. Co słychać
3. Gdzie jest siano
4. Należę do tych (gość. Joda, Dj Gondek)
5. Lekki wieje wiatr (gość. RakRaczej, Ras, Dj Krug)
6. Brudna Północ (gość. Joda, 13 Crew)
7. O problemach z Melo (Skit)
8. Królowie Nocy (gość. Rdw, Borixon, Grizzlee)
9. Otis (Remix)
10. Hipnoterapia (gość. Kot Kuler, Mielzky, Dj Gondek)
11. Mówisz mi jak mam żyć
12. Punkt widzenia 2
13. Bezkonkurencyjny (gość. Grizzlee, Dj Ace)
14. Serce bije w rytm
15. Chodź ze mną (gość. Vixen)

Odsłuch: https://www.youtube.com/watch?v=PowP41A ... alt_6XvnI0

Pierwszy legal od Gedza, płyta lubiana przez wielu fanów do dnia dzisiejszego. Ja lubię szczególnie numer Należę do tych z Jodą.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Gedz - Serce Bije W Rytm (2013)

Post autor: Piters »

Lubiłem nawet jak wychodziła, nawet mam na półce, ale szczerze mówiąc już jej nie pamiętam. Chyba sobie odświeżę z ciekawości, pamiętam że Co Słychać miało kozacki bit
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
ODPOWIEDZ