Gedz - Ameba (2016)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Gedz - Ameba (2016)

Post autor: bortwick »

Okładka:
Spoiler
Obrazek
Opis:
Spoiler
„Ameba” to trzeci solowy album Gedz’a, wydany nakładem B.O.R. Records. Twórca na poprzednich wydawnictwach przyzwyczaił słuchaczy do swobodnego poruszania się między gatunkami, tworząc jednocześnie spójny i osobliwy klimat. Pomorskiego rapera charakteryzuje niesamowita lekkość poruszania się po bitach, wyczucie smaku oraz rozpiętość tematów od przyziemnych, aż po te wykraczające poza stratosferę. Jeśli więc dodamy do tego skłonność do eksperymentów i poszukiwania nowych rozwiązań, możemy oczekiwać poziomu co najmniej tak wysokiego jak na poprzedniej płycie pt. „NNJL”.

Album składa się z czternastu utworów, w których gościnnie usłyszeć można takich raperów jak: Hades, Rak Raczej, W.E.N.A, Małolat czy Paluch. Za warstwę muzyczną płyty odpowiadają: Robert Dziedowicz, Grrracz, Deemz, Hvzx, Beat Sampras, CatchUp, Gedz, Małe Miasta, Hnsn1 i ENZU.
Tracklista:

Szerokie Wody
Dach
Freon
P l a c e b o
Szafa Pełna Kicksów
Matrix
Inny biegun
Gdzie jest siano 2
Katharsis
Znvki
Labirynt
Przyjacielu mój
Nieśmiertelny (Christopher Lambert)
SPK (Gedz x ENZU Remake)

Odsłuch: https://www.youtube.com/watch?v=tgrdgTK ... TBk4A6T6iv

Mam ten album na półce i hulał swego czas aż miło. FREON co za bit, uwielbiam takie. Do tego super kawałek z Paluchem, wyróżniłbym też mocno na plus Labirynt. Kolejny etap rozwoju Gedza który warto sprawdzić.
24.07.2019 - 16.12.2019
Kysys
Posty: 396
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: Gedz - Ameba (2016)

Post autor: Kysys »

5 lat minęło dzisiaj od premiery tego albumu, jak dla mnie to ostatnia płyta od Gedza która mogę w pełni spropsować. Fantastyczny remix SPK, klimatyczny Labirynt, fajny oryginał SPK, spoko numer z Pelsonem czy fantastyczny Freon i tak dalej.
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
ODPOWIEDZ