Jetlagz - Szum (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: Ablazir »

oczywiście, że może nie siadać takie stillo, ale co innego "mi się nie podoba" a co innego "beka maks"
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: przedszkolanek »

fakt, śmianie się z wad wymowy, to trochę gimnazjum
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: svnchez »

Ablazir pisze: 06 gru 2019, 23:59 jak ktoś przypierdalania się do na przykład stylówki kosiego to gówno wie o rapie, możecie zrobić listę to nie będę nawet tracił czasu na czytanie waszych wypocin o muzyce
1. [mention]svnchez[/mention]
przez takich ludzi właśnie gracze tacy jak maluch egoista gniją w podziemiu ze stoma wyświetleniami
co za bzdura, no jeszcze gdybyś mi coś merytorycznie zarzucił, ale gówno wiem o rapie bo nie podoba mi się stylówka kosiego? :lol: no bądźmy poważni, ma mi się prawo coś nie podobać, ogólnie nigdy nie lubiłem jwp, A już wrzucanie do tego samego posta Malucha, którego sam propsuję od dawna to też beka, bo i pewnie sam Maluch ma wyjebane na robienie jakiejś kariery w rapie i dociera do tych, do których chce docierać, ale niestety nie wszyscy ten mechanizm rozumieją, w zasadzie mało kto.
clockers pisze: 06 gru 2019, 23:21 sepleniący Kosi, to przecież esencja jego stylówki i charakterystyczna cecha, jak wada wymowy u Procenta czy Blefa. jak ci się nie podoba, to bardzo mi przykro, ale nie wiem z czego beka max, jak to powiedziałeś.
najważniejsze pytanie: i co z tego? charakterystyczna cecha, co nie znaczy, że musi być przez wszystkich odbierana jako plus, zwłaszcza tam gdzie coś polega na gadaniu do innych i pewnie on sam się z tym liczy(ł kiedyś). U jednych może to przeszkadzać bardziej, u innych mniej, w tym przypadku to zapluwanie się nie jest ani trochę atrakcyjne i nigdy nie było.

[mention]przedszkolanek[/mention]
nie śmieję się z samej wady wymowy, tylko z efektu jaki to daje w utworze rapowym; wada wymowy u rapera to mega defekt
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: przedszkolanek »

w sumie racja, tyle że bardziej mi chodziło o tego posta ablazira bezpośrednio nade mną
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: Ablazir »

svnchez pisze: 07 gru 2019, 0:42 Malucha, którego sam propsuję od dawna to też beka, bo i pewnie sam Maluch ma wyjebane na robienie jakiejś kariery w rapie i dociera do tych, do których chce docierać, ale niestety nie wszyscy ten mechanizm rozumieją, w zasadzie mało kto.
przecież to jest dokładnie ten sam mechanizm co u Pikersa, a gdzie jest jeden, a gdzie jest drugi
Obrazek
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: svnchez »

Ablazir pisze: 07 gru 2019, 0:58
svnchez pisze: 07 gru 2019, 0:42 Malucha, którego sam propsuję od dawna to też beka, bo i pewnie sam Maluch ma wyjebane na robienie jakiejś kariery w rapie i dociera do tych, do których chce docierać, ale niestety nie wszyscy ten mechanizm rozumieją, w zasadzie mało kto.
przecież to jest dokładnie ten sam mechanizm co u Pikersa, a gdzie jest jeden, a gdzie jest drugi
maluch jest bardziej brudny plus po dobrze przyjętym materiale w podziemnych kręgach poleciał na wyspy i olał rap na kilka lat, teraz wraca i sobie nagrywa raz na rok coś tam z zajawki, pikers jest w miarę aktywny, wchodzi w jakieś kolaboracje z innymi, puszcza materiały i wybił się w czasach kiedy net bardziej niesie "karierę" (vide też młody zgred, którego jakoś tam do malucha można porównac)
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: Ablazir »

no ta, ale imo lekarstwem na aż takie "lenistwo" raperów jak maluch byłby lepszy odbiór dotychczasowych rzeczy
Obrazek
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

clockers pisze: 06 gru 2019, 23:21 [mention]svnchez[/mention] sepleniący Kosi, to przecież esencja jego stylówki i charakterystyczna cecha, jak wada wymowy u Procenta czy Blefa. jak ci się nie podoba, to bardzo mi przykro, ale nie wiem z czego beka max, jak to powiedziałeś. typ kipi zajawą, zrobił gigantyczny progres od czasów pierwszego JWP, kombinuje z rymami, wjeżdża sobie jak chce na różne tempa i pisze coraz ciekawsze linijki. a do tego ma chemię z Łajzolem, jakiej nie ma chyba żaden duet obecnie.

piszesz, że dinozaury próbują mniej więcej odnaleźć się w nowocześniejszej stylistyce :roll:

moim zdaniem oni właśnie definiują nowocześniejszą stylistykę, robiąc to totalnie po swojemu (nie kopiując na pałę zachodnich trendów) i przemycając w idealnie wyważony sposób ducha starej szkoły i zajawek hip-hopowych i okołoskejtowych.

mistrzowska płytka z solidnym repeat value, co chwilę jakiś inny numer się wkręca. teraz katuję ten z Pro8l3mem i Sitcom.

ps. podesłałby ktoś na priv ten bonusowy numer z Gverillą ?
podbijam, [mention]clockers[/mention] zamknął temat
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1157
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: guzi »

Jako sajko Erosa muszę stwierdzić, ze jego koledzy z kolektywu zrobili płytę roku :oops:
pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: pociejyo »

Płyta sama w sobie jest nawet spoko, ale powiedzcie koledzy co sądzicie o tak ordynarnym cięciu wersów? Mam trochę przez to problem z propsowaniem chłopaków bo o ile same kawałki są ok, to cięcie w niektórych przypadkach nawet co jeden wers to trochę beka, tym bardziej u raperów z takim stażem i zajawką. Ani na tej ani poprzedniej płycie nie było chyba ani jednej zwrotki nawiniętej na raz, nie licząc gościnek. Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat.
Awatar użytkownika
Bubiszon
Posty: 57
Rejestracja: 15 cze 2019, 20:06
Lokalizacja: Ostrowieć Św

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: Bubiszon »

Świetna jest ta płyta, jak dla mnie to wzorowa nowoczesna nawijka i mogę katować ile tylko wlezie. Swoją drogą czy może mi ktoś powiedzieć czy ten follow-up Oskara do Hewry to nie jest przypadkiem pierwsze takie nawiązanie na traku JWP?
Awatar użytkownika
filipthekiddo
Posty: 631
Rejestracja: 11 sie 2019, 1:20

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: filipthekiddo »

jakby każdy staruch starzał się jak kosi, to mielibyśmy elegancką scenę
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: KillerCroc »

pociejyo pisze: 07 gru 2019, 17:17 Płyta sama w sobie jest nawet spoko, ale powiedzcie koledzy co sądzicie o tak ordynarnym cięciu wersów? Mam trochę przez to problem z propsowaniem chłopaków bo o ile same kawałki są ok, to cięcie w niektórych przypadkach nawet co jeden wers to trochę beka, tym bardziej u raperów z takim stażem i zajawką. Ani na tej ani poprzedniej płycie nie było chyba ani jednej zwrotki nawiniętej na raz, nie licząc gościnek. Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat.
Przestałem na to zwracać uwagę w momencie kiedy przestałem liczyć rymy czyli jakoś w chuj czasu temu :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

to samo, znaczy jest dla mnie wartością dodaną fakt jak raper umie polecieć zwrotkę na raz, szczególnie te trudne, ale koniec końców liczy się dla mnie właśnie końcowy efekt- czy to brzmi dobrze czy nie.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: clockers »

minęły 2 tygodnie od premiery i zero recenzji. czyżby chłopaki pozamykali japy wszystkim pismakom?
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: daveyo »

Jetlagz ft. PRO8L3M - Mieć i nie mieć - Havana background
Spoiler
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: baqlashan »

filipthekiddo pisze: 07 gru 2019, 21:35 jakby każdy staruch starzał się jak kosi, to mielibyśmy elegancką scenę
dla mnie to wack gorszy z roku na rok

DGE się najlepiej starzeje
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: mlodyperkez »

dge za duzo filozofuje i czasami pierdoli takie kocopoly ze nie idzie tego sluchac
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: baqlashan »

Pewnie, ale to jest nadal 2 klasy wyższy poziom niż "joł joł hip hop człowieku zajawka kipi"
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Jetlagz - Szum (2019)

Post autor: rakieta_rakieta »

A mi wchodzi i DGE i Jetlagz, niech taka będzie stara cześć sceny a będzie ok.
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
ODPOWIEDZ