O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

checix69 pisze: 17 paź 2019, 23:09 piszesz (ironicznie) tak jakby nie bylo na tej epce jednego dobrego wersu i rzucasz mi wyzwanie zebym ci udowodnil ze tak nie jest, czego nie mam zamiaru robic bo to mija sie z celem. jakiego wersu bym tutaj nie wyciagnal to i tak znajdzie sie ktos kto napisze 'beka, chujowe'. jesli po przesluchaniu uwazasz ze nie ma tutaj chocby kilku dobrych wersow to ja twojego zdania zapewne nie zmienie. nie mowie tutaj o niewiadomo jakich tresciach ale beka z typow ktorzy twierdza ze najgorsze co sie tej epce przytrafilo to ostry. czasem mam wrazenie ze modnym jest powtarzanie w kolko jaki to nie jest chujowy teksciarz z Adama. chyba niektorzy naprawde srednio znaja jego dyskografie i tylko powtarzaja slogany.
Po pierwsze akurat przypadkiem tym razem nie pisałem ironicznie.

Po drugie uważam, że na płycie nie ma ani jednego dobrego wersu, a nie "choćby kilku" i taką tezę postawiłem w moim poście o tym albumie, dlatego chciałem ją skonfrontować z Twoją tezą, że jest ich kilka

Po trzecie może i jest jakiś dobry wers, bo przesłuchałem tę płytę raz i na drugi raz na razie nie mam siły (prawdopodobnie opchnę ją na allegro, jakby była płyta z instrumentalami, to może bym sobie zostawił), ale kilka? ustalmy, że kilka to muszą być przynajmniej trzy i chętnie się dowiem jakie

Po czwarte pewnie są i tacy, co "powtarzają slogany", ale ja mam na półce w chuj płyt Ostrego, kilka z nich uważam za klasyki i znam na pamięć, ale to nie znaczy, że będę łykał każde gówno jakie wygeneruje jego program na laptopie do generowania wersów z dupy i o niczym (teraz ironizuję jbc), który odpalił jakoś w 2017 roku i którego ciągle używa. kurwa minimum szacunku dla słuchacza by się przydało, pomimo to (a może raczej zwłaszcza dlatego!), że ludzie kupią każde gówno, jakie jest podpisane jego ksywką (w tej chwili epka z Magierą jest już na allegro wystawiona za 699 zł, a kupowana na innych aukcjach za 350). Nie twierdze, że OSTR jest chujowym tekściarzem, twierdzę, że coś mu się popaliło w stykach i się po prostu albo wyprztykał z pomysłów, albo nie chce mu się przysiąść porządnie do zwrotki, albo ma w dupie co zarapuje, bo i tak to kupią.
Johnny

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Johnny »

Od dawna niespecjalnie ma coś ciekawego do powiedzenia, więc cedzi te same farmazony tylko w różnej kolejności. 40 letni koleś, a ma jakąś dziwną krucjatę przeciwko "pedałom" i ma się za jakiegoś piewcę "prawdziwego hiphopu", chociaż od lat jego kawałki są w dużej mierze o niczym - nie wiem jak średnio rozgarnięty człowiek może tego słuchać, bo to obraża inteligencję samodzielnie myślących ludzi.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Artazz »

sugarhill_notausgang pisze: 18 paź 2019, 10:36Po pierwsze akurat przypadkiem tym razem nie pisałem ironicznie.

Po drugie uważam, że na płycie nie ma ani jednego dobrego wersu, a nie "choćby kilku" i taką tezę postawiłem w moim poście o tym albumie, dlatego chciałem ją skonfrontować z Twoją tezą, że jest ich kilka

Po trzecie może i jest jakiś dobry wers, bo przesłuchałem tę płytę raz i na drugi raz na razie nie mam siły (prawdopodobnie opchnę ją na allegro, jakby była płyta z instrumentalami, to może bym sobie zostawił), ale kilka? ustalmy, że kilka to muszą być przynajmniej trzy i chętnie się dowiem jakie

Po czwarte pewnie są i tacy, co "powtarzają slogany", ale ja mam na półce w chuj płyt Ostrego, kilka z nich uważam za klasyki i znam na pamięć, ale to nie znaczy, że będę łykał każde gówno jakie wygeneruje jego program na laptopie do generowania wersów z dupy i o niczym (teraz ironizuję jbc), który odpalił jakoś w 2017 roku i którego ciągle używa. kurwa minimum szacunku dla słuchacza by się przydało, pomimo to (a może raczej zwłaszcza dlatego!), że ludzie kupią każde gówno, jakie jest podpisane jego ksywką (w tej chwili epka z Magierą jest już na allegro wystawiona za 699 zł, a kupowana na innych aukcjach za 350). Nie twierdze, że OSTR jest chujowym tekściarzem, twierdzę, że coś mu się popaliło w stykach i się po prostu albo wyprztykał z pomysłów, albo nie chce mu się przysiąść porządnie do zwrotki, albo ma w dupie co zarapuje, bo i tak to kupią.
Się podpisuję w 100%, wcześniej też i pod postem Jose, że on ciągle bardzo dobrze rapuje i tu nic się nie zmienia, ale tego pierdolenia nie da się słuchać. A bardzo mi szkoda, bo ciągle większość jego twórczość bardzo lubię i szanuję, i jakoś dziwnie mi się teraz wraca do tamtych świetnych albumów z przeszłości.
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Hyperborea »

Abstrahując już od treści, mnie strasznie męczy rap OSTR-a na tej epce. Czasami te jego wersy są nawet w miarę poskładane, ale nie umie dobrze ich dobrze zaakcentować, bawić się głosem czy flow. A takie bity aż się o to proszą - można było to wybaczyć na ostatnim LP, ale nie tu. Do tego jeszcze refreny w tym charakterystycznym stylu Ostrego, który był nudny do wyrzygania już 10 lat temu. Znowu - na ostatnich płytach było już sporo lepiej z refrenami, a teraz znowu to samo...
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Nedvved »

Kurwa ja naprawdę nie rozumiem jak można bez cringe'u to przesłuchać a potem włączyć drugi raz. Bity Magiery są ok, i tylko przez nie jest to ODROBINĘ lepsze od instrukcji obsługi, ale OSTR i Haem pokazują ile mają lat - kurwa ten cut z killera XD

Pytań podczas tego bardzo mało satysfakcjonującego odsłuchu pojawiło się wiele, przywołam kilka:

-Czy on naprawdę nie pamięta, że "życie = dziwka, chciałbym wiedzieć za ile" nawinął już w przeszłości (konkretnie na płycie z Marco Polo) - czy jest to po prostu według Adasia tak błyskotliwe i bałuckie że będzie to powtarzał co mu spasuje rym?
-Czy on NAPRAWDĘ uważa, że cytuję: "Skurwiele boją się mnie jakbym był chory na AIDS, Jebane wacki ich szept, Tu każdy wers mój przybija ich uszami do drzew, Wzbudzam u gamoni lęk" ?
-Jak to jest, że przez +20 lat kariery, gość uznany w środowisku jak i poza nim nie znalazł sobie innych tematów w tekstach niż dziwki koka alko dragi, cipy rozkładają nogi, życie to *cośtam, Bałucki *rym do cośtam
-Takie wkurwione i przepełnione "JEDYNYM SŁUSZNYM POKOLENIEM" wersy rapuje 40-latek, który SUPER spontanicznie dzwoni do żony NA KAŻDYM koncercie. Do tego biorąc pod uwagę szczęśliwe małżeństwo z dziećmi ilość wersów o kurwach i rozłożonych cipach po wódzie i dragach za każdym razem brzmi dla mnie mega cringe'owo.
-Jest jeden kawałek gdzie narzeka na kurwa wszystko, na presję i tak dalej XD. Przypominam, że każda jego płyta sprzedaje się jak świeże bułeczki co skrzętnie wykorzystuje wydając bardzo często, w dodatku robiąc promocje w stylu "kup prezentowy voucher na święta, żeby sprezentowany mógł sobie odebrać świeżutką płytkę w... marcu". Do tego i słuchacze i recenzenci nie są zbyt krytyczni wobec jego coraz gorszej jakościowo muzyki XD No przykro mi Adaś, masz najgorzej, nie widziałeś dzieci cały miesiąc.
-Jeden absurdzik zapożyczony z interii:
Prawdziwy hip hop wciąż żyje, jak zapewnia sam O.S.T.R. w otwierającym "$TARTrack (071/042)". Ten nieprawdziwy, podobno żałosny jak "Benny Hill", raczej ma się dobrze, skoro płyty sprzedają się całkiem nieźle, a jego kolega z tego projektu całkiem niedawno współpracował z... Whitem 2115, pomagając mu nagrać najlepszy numer w krótkiej karierze. Paradoks, prawda?

W ogóle na podstawie tego wysrywu i instrukcji obsługi świrów można zrobić generator tekstów ostrego. Ja rozumiem że to jest legenda pl hh, natomiast w tej chwili to jest zdziadziały hipokryta, homofob i ignorant totalnie oderwany od rzeczywistości.

Edit:
Do homofoba dodam jeszcze seksistę, bo oprócz żony żadna kobieta nie jest pokazana przez niego inaczej niż puszczalska dziwka.

A, no i nie wiem od ilu lat OSTR mieszka w Kaliszu, ale jestem ciekaw jak często jest na tych swoich zŁodziejskich Bałutach.

Inny rapowy hipokryta Sarius nawinął kiedyś coś takiego:
Dlatego nie chcę jeszcze syna
Dla którego musiałbym zapierdalać, jak pajac karakan
Bo to jedyna motywacja, która by mnie do tego skłoniła
Żeby go utrzymać
i bardzo mnie ten tekst bawił biorąc pod uwagę jego ziomalstwo z OSTRym i to jak dobrze "twórczość" OSTRego to opisuje.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: lysy »

ostremu raczej nie chce się już rapować, dla niego to po prostu pieniądze, więc pewnie zwisa mu to, co ktoś tam sobie zarapował
encrenoire

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: encrenoire »

Nedvved pisze: 21 paź 2019, 12:09 rapowy hipokryta Sarius
Czemu hipokryta? Przez ten cytat i znajomosc z ostrym, czy cos jeszcze?
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Nedvved »

encrenoire pisze: 22 paź 2019, 13:19
Nedvved pisze: 21 paź 2019, 12:09 rapowy hipokryta Sarius
Czemu hipokryta? Przez ten cytat i znajomosc z ostrym, czy cos jeszcze?
Inba z kończeniem kariery, hype na antihype, parcie na sukces, które znacznie pogorszyły imo rapowe dokonania.
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: azar »

Nedvved pisze: 21 paź 2019, 12:09A, no i nie wiem od ilu lat OSTR mieszka w Kaliszu, ale jestem ciekaw jak często jest na tych swoich zŁodziejskich Bałutach.
Tak dla jasności i jako ciekawostka: OSTR tak naprawdę nigdy nie mieszkał na Bałutach samych w sobie. Bałuty są jedną z pięciu łódzkich dzielnic, powierzchniowo największą. W ich skład wchodzą różne osiedla, między innymi położony na wylocie z Łodzi Teofilów, sporych rozmiarów blokowisko, gdzie w wieżowcu mieszkał sobie Adam. Nikt kogo poznałem z tych rejonów nie identyfikował się jako Bałuciarz - wszyscy mówili o sobie, że są z "Teofki".
Większość Łodzian, mówiąc "Bałuty" ma na myśli stare Bałuty, czyli teren zabudowany głównie kamienicami i ulicami które pamiętają jeszcze wojnę i to faktycznie nie jest miejsce, w którym obcy chciałby znaleźć się samemu w nocy. Tam m.in. znajduje się słynna wśród sympatyków piłkarskich "limanka". Na dowód polecam spacer na street view:
https://www.google.com/maps/place/Franc ... 19.4601976
Generalnie imo mieszkać na Teofilowie i pierdolić w każdym kawałku o Bałutach, to coś jakby taki Koldi z Małkinii w każdym numerze robił z siebie warszawiaka numer jeden.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Nedvved »

[mention]azar[/mention] to w sumie ciekawe i tylko utwierdza mnie w mojej opinii na temat ostrego hipokryty i populisty.
Johnny

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Johnny »

Pięknie wyjaśnione, zawsze mnie to zastanawiało co gość z Teofilowa tak w kółko pieprzy o Bałutach, szczególnie ze w Łodzi to go od dawna już nie ma w ogóle. Pewnie raz był kupić zimowa kurtkę na bałuckim rynku i ot wielki piewca nagle.
Akurat mieszkałem w tamtej okolicy przez dobre półtora roku i tak oceniając po jego tekstach, to cud ze przeżyłem - a w rzeczywistości nigdy mnie tam nawet nikt nie zaczepił i znajomi którzy mieszkają tam ciagle potwierdzają, że nic się nie dzieje jeśli ktoś sam nie szuka kłopotów.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: przedszkolanek »

ale chyba on nawijał nie raz na trackach "Teofilów Bałuty", na tyle często w każdym razie, że wiem to ja jego oddany antyfan
nie żebym wacka bronił, ale już przesadzacie chyba trochę
encrenoire

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: encrenoire »

Nedvved pisze: 22 paź 2019, 13:36 Inba z kończeniem kariery, hype na antihype, parcie na sukces, które znacznie pogorszyły imo rapowe dokonania.
To mnie to ominelo, zaczalem go sluchac po premierze Wszystko co Zle, a to jest w polowie bdb plyta.
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: azar »

przedszkolanek pisze: 22 paź 2019, 19:20 ale chyba on nawijał nie raz na trackach "Teofilów Bałuty", na tyle często w każdym razie, że wiem to ja jego oddany antyfan
nie żebym wacka bronił, ale już przesadzacie chyba trochę
słyszałem aż do TDD wszystko od niego i na 20 wzmianek o Bałutach, MOŻE przypadłaby jedna o Teofilowie. Poza tym tak jak pisałem, głównie chodzi o to, że mówienie o jakimś reprezentowaniu Bałut mieszkając na Teofilowie to :lol:
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6561
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Jose »

[mention]checix69[/mention] - czekamy na te wersy ;)
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 306
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:56 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Nedvved »

encrenoire pisze: 22 paź 2019, 22:56
Nedvved pisze: 22 paź 2019, 13:36 Inba z kończeniem kariery, hype na antihype, parcie na sukces, które znacznie pogorszyły imo rapowe dokonania.
To mnie to ominelo, zaczalem go sluchac po premierze Wszystko co Zle, a to jest w polowie bdb plyta.
No to sprawdź sobie starsze rzeczy, bo imo okolice EP z Soulpete'm i "I żyli krótko i szczęśliwie" to jego twórczy peak, który się nie przełożył na popularność powodując frustrację i inby.
Johnny

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: Johnny »

chujkurwa pisze: 23 paź 2019, 10:12
azar pisze: 22 paź 2019, 13:40
Nedvved pisze: 21 paź 2019, 12:09A, no i nie wiem od ilu lat OSTR mieszka w Kaliszu, ale jestem ciekaw jak często jest na tych swoich zŁodziejskich Bałutach.
Tak dla jasności i jako ciekawostka: OSTR tak naprawdę nigdy nie mieszkał na Bałutach samych w sobie. Bałuty są jedną z pięciu łódzkich dzielnic, powierzchniowo największą. W ich skład wchodzą różne osiedla, między innymi położony na wylocie z Łodzi Teofilów, sporych rozmiarów blokowisko, gdzie w wieżowcu mieszkał sobie Adam. Nikt kogo poznałem z tych rejonów nie identyfikował się jako Bałuciarz - wszyscy mówili o sobie, że są z "Teofki".
Większość Łodzian, mówiąc "Bałuty" ma na myśli stare Bałuty, czyli teren zabudowany głównie kamienicami i ulicami które pamiętają jeszcze wojnę i to faktycznie nie jest miejsce, w którym obcy chciałby znaleźć się samemu w nocy. Tam m.in. znajduje się słynna wśród sympatyków piłkarskich "limanka". Na dowód polecam spacer na street view:
https://www.google.com/maps/place/Franc ... 19.4601976
Generalnie imo mieszkać na Teofilowie i pierdolić w każdym kawałku o Bałutach, to coś jakby taki Koldi z Małkinii w każdym numerze robił z siebie warszawiaka numer jeden.
co za pierdolenie
Teofilów to dzielnica Bałut, tak samo jak Radogoszcz, Liściasta, Żubardź, Marysin czy Julianów. Nikt z Teofilowa nie podważa swojego "bałuciarstwa", bo jest jego częścią, a w starszym dowodzie ma zapisany adres UMŁ Łódź-Bałuty. Stare Miasto Bałut to też jedno z osiedli. Okolice Placu Kościelnego nadal straszą, ale to nie robi z nich "jedynych słusznych bałut".
Nikt normalny w Łodzi nie mówi ze jest z Bałut jak mieszka na Teofilowie, tak samo jak nie wiem - ludzie z Chojen nie mówią o sobie że są z Górnej czy ludki z Zarzewa że mieszkają na Widzewie.
Ostry sobie wymyślił ze przypozuje na typa z Bałut, bo wiadomo jaka tam fama jest, w przeciwieństwie do Teofilowa, osiedla emerytów.
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 306
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:56 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: O.S.T.R. & Magiera - Arhytmogenic EP (2019)

Post autor: azar »

chujkurwa pisze: 23 paź 2019, 10:12 co za pierdolenie
Teofilów to dzielnica Bałut, tak samo jak Radogoszcz, Liściasta, Żubardź, Marysin czy Julianów.
:lol: i Ty masz czelność moje posty nazywać pierdoleniem? pomijając już fakt, że Liściasta to ulica, to dzielnic w Łodzi jest 5, są to Górna, Bałuty, Śródmieście, Widzew i Polesie. Reszta to tylko osiedla na tychże dzielnicach, a użytkownik Johnny wyjaśnił, z jaką nomenklaturą utożsamiają się ich mieszkańcy. No ale skoro Adam sobie zrobił teledysk na bałuckim rynku, no to wszystko wyjaśnione. O ile się nie mylę były też tam ujęcia z Lublinka, czy to już wystarczający dowód, że młody Ostr reprezentował też Polesie?
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
ODPOWIEDZ