Kękę - Mr. KęKę (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Kękę - Mr. KęKę (13.09.2019) [Zapowiedź]

Post autor: YKCUL »

Przesłuchalem, zajebisty materiał.
KęKę oczywiście źle dobrał single, reszta płyty rozpierdol
Spoiler
Żartowałem, nawet tego nie włączę
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Kękę - Mr. KęKę (13.09.2019) [Zapowiedź]

Post autor: mancipium »

nie no to drogi tato nie ma co hejtowac. fajny pomysl z riedlem. wiadomo daloby sie lepiej, ale i tak fajnie.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Kękę - Mr. KęKę (13.09.2019) [Zapowiedź]

Post autor: mlodyperkez »

podbijam, plyty jeszcze nie sluchalem ale ten kawalek jest calkiem spoko, szczegolnie jesli mozesz sie odniesc do tresci. wiadomo bylo przed odpaleniem jaki bedzie mial wydzwiek i jak to bedzie mniej wiecej wygladalo, ale sluchajac nie mialem cringu wiec jak najbardziej propsuje takie collabo.

edit: chociaz do Smutku sie nie umywa.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: moody »

odpalilem od niechcenia, bo w ostatnich latach oczekiwania wobec keke mam juz niemal zadne z kazda kolejna, coraz slabsza plyta i jeszcze nie przesluchalem calej, ale o dziwo tych pozasinglowych kawalkow nawet da sie sluchac. wiadomo, ze to keke, wiec nie ma niczego przelomowego ani brzmieniowo, ani tekstowo, ale nie ma tragedii, nawet odwazyl sie przeklnac pare razy ;)
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

Ogólnie single zapowiadały katastrofę, a tej na szczęście nie było. Jest to całkiem fajna płyta, w niektórych momentach, 'Czarne Chmury' zdecydowanie najlepsze, natomiast nadal ten moralizatorski Kękę nie przekonuje do sprawdzenia go raz jeszcze. Myślę, że jak sam mówił - pora kończyć.
edenmar
Posty: 1200
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: edenmar »

No nie wiem... Przesłuchałem to pobieżnie i nie znalazłem tu nic, co mogłoby mnie zatrzymać na dłużej. Może ten kawałek z Riedelem. Taka sobie ta płyta, w sam raz pod radia, te featy z Domagałą, jakimś Grizlim XD Nuda okrutna. Kękę się skończył na trzeciej płycie, tam są jeszcze numery, które wzbudzają jakieś emocje. W ogóle uważam, że z pierwszych trzech płyt dałoby się poskładać jedną na poziomie nielegali, ale to, co on teraz daje, to są aspiracje na jakieś festiwale w Opolu czy innym Sopocie XD
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: oldschool »

Pietrek to chyba jeden z ostatnich obok OSTR autentycznych raperow w Polsce a MR KEKE to zdecydowanie jeden z najbardziej emocjonalnych i różnorodnych krążków które powstały w tym roku. Cała płyta nie dość że brzmieniowo jest bardzo różnorodna to jeszcze emocje które płyną z każdym numerem sprawiają że łezka aż sama się kręci w oku podczas odsłuchu . Zwłaszcza w numerze ,,Drogi Tato" gdzie Pietrek opowiada o swoim ojcu oraz o tym jak to jest być ojcem. Jednak na uwagę zasługuje tutaj pan Sebastian Riedel bo to co zrobił w refrenie to coś epickiego. Nigdy jakoś nie bylem specjalnie fanem muzyki Kekiego jednak jeżeli chodzi o ten krążek to jestem pod wrażeniem tego ile jest w nim emocji i autentyczności.
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 414
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: scarz »

Strasznie nierówne featy są na tej płycie - Riedel i Kasia Grzesiek bardzo fajnie, Domagała ujdzie, Paluch jest całkowicie zbędny, a Grizzlee zarzyna oba kawałki, w których dał refren - brzmi jak polski rap z czasów ostatniej Molesty z Wilkiem, kiedy panowała moda na refreny łolilili reggae wyjców.

Sama płyta w porządku nawet, ot taka ciepła woda w kranie poza paroma wyjątkami (Czarna Chmura i Safari). Do drugiej ważnej premiery z ubiegłego tygodnia nie ma podjazdu niestety.
kot koala
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:38

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: kot koala »

Moja mama chciała skorzystać z mojego komputerka w celu zrobienia przelewu. Wiadomo, że jako osobie z innego pokolenia przychodzi jej to trudniej niż nam. No i tak sobie robi ten przelew (mógłbym jej pomóc, ale musiałem się zająć czymś innym), w tle leci nowy Kękę. Przychodzę pod koniec i słyszę: "No już zrobiłam, ale ten chłop wyje jak dziady na Kalwarii, aż ciężko się skupić...". Leciał kawałek Nie to nie xd

Co mogę powiedzieć, szacunek za bardzo wylewną i osobistą treść, ale rapowo no to jest słabe. Kę, pora mówić nara, znajdziesz coś co da Ci szczęście, wierze.
AnulkaHH
Zbanowany
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:21

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: AnulkaHH »

Keke jest nudny od trzech plyt:/
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: Prez »

sprawdziłem dzisiaj w drodze do pracy i generalnie żałuję.

nuda, nuda, nuda. mam wrażenie, że większość bitów brzmi prawie tak samo (i jest chujowa), w dodatku tematycznie również nuda, refreny nuda, featy nuda (Paluch spoko zwrotka i Kasia Grzesiek ładnie ale do niej mam słabość). nazwałbym tę płytę Mr.Nuda
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=nDa2VGYTZvA

KęKę - Czarna chmura prod. Sergiusz & 2K
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: jajca »

jest tylko jedna Czarna Chmura w polskim rapie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: mateko »

Dokładnie, podbiję mocno.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: baqlashan »

Numer niezły, na pewno lepsze niż cokolwiek i kiedykolwiek od takiego Bonsona, niby żadne osiągnięcie, ale warto pamiętać
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: Spiritus »

baqlashan pisze:Numer niezły, na pewno lepsze niż cokolwiek i kiedykolwiek od takiego Bonsona, niby żadne osiągnięcie, ale warto pamiętać
Marne prowo

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: Piters »

Nazwanie tak numeru to numerobójstwo
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: daveyo »


przyjemne dla oka no i dla ucha ;) :twisted:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 10:23 przez daveyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: Mystair »

jakby zamiast Grizzleego wziął Palucha na refren i to samo by zaśpiewał to spoko słuchalny numer mógłby być
MOB
kasby
Posty: 599
Rejestracja: 27 cze 2019, 21:43

Re: Kękę - Mr. KęKę (2019)

Post autor: kasby »

Refren chujowy, ale ten bit :bag: :bag:
ODPOWIEDZ