Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Yayo »

Spoiler
Obrazek
Tracklista
1. Hybryda (prod. WOWO, cuty: Steez83)
2. Lepiej jak jest lepiej feat. Mateusz Krautwurst (prod. Magiera)
3. Pluszowy (prod. Lutosław Granat)
4. Pomyłka feat. Andrzej Zaucha (prod. Pejzaż, cuty DJ Kebs)
5. Sprytny Eskimos feat. Igo (prod. Magiera)
6. I Tak I Nie feat. Hewra (prod. ₪)
7. Za Ręce (prod. Duit)
8. Nie Da Na Da feat. Marcin Pyszora (prod. Broke Boys)
9. Napad Na Bankiet feat. PRO8L3M, Taco Hemingway (prod. Steez83)
10. Z Tobą (prod. DJ B)
11. Skażony (prod. Emowski)
12. MC Hasselblad (prod. Dryskull)
13. Koniec Gatunku feat. Lena Osińska (prod. WOWO)
Odsłuch
Spoiler
Co ślizgawkowicze sądzą o solowym debiucie Sokoła? Czołówka roku czy już nikt nie wraca?
Ja na początku niezbyt się jarałem, ale teraz po pewnym okresie czasu polubiłem tą płytę. Nie jest to wg mnie najlepsza płyta Sokoła, ale zdecydowanie jest dobrze i nie zawiódł moich oczekiwań. Produkcyjnie jest mocarnie. Mam wrażenie że to wypadkowa między płytami TPWC a tymi z Marysią Starostą. Od całości odstaje imo kilka kawałków (np "Pluszowy" czy "MC Hasselblad") ale te lepsze tracki zdecydowanie je wynagradzają, szczególnie "Napad Na Bankiet" i "Z Tobą". Dla mnie jedna z lepszych płyt w tym roku jeśli chodzi o Polskę, a mało co z naszych rodzimych nowości mi się spodobało póki co :dunno: .
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Luxair »

Yayo pisze: 23 wrz 2019, 21:13 już nikt nie wraca
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: daveyo »

Zajebista płytka, na pewno TOP5 tego roku, różnorodne kawałki tak jak i dobrze dobrane gościnki, bity też bardzo porządne, i sam Sokół, który pokazuje, że jest w formie i umie co nieco poskładać. Na pewno Polski rap potrzebował tej płyty i myślę, że nie zawiodła ;). Czas sobie odświeżyć ten album, bo dawno nie słuchane było ( a katowane było!). :twisted:
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Artazz »

Yayo pisze:już nikt nie wraca
Stanowczo zaprzeczam

Co tu dużo mówić, w osobistym rankingu rap nr 1 w Polsce za rok 2019
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Willxc »

Na początku było jaranko i mocno katowałem płytkę, ale teraz nie mam ochoty wracać i od dłuższego czasu już nie słuchałem.
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1765
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: loco »

Luxair pisze: 23 wrz 2019, 21:24
Yayo pisze: 23 wrz 2019, 21:13 już nikt nie wraca
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Spenser »

Wbrew temu co se tam pod nosem pierdoliłem jeszcze jako ślizger jebany na ślizgu, że Hybryda to :roll: i "kurwa, Wojtek już to słyszałem :dunno: ", to noszę na plejerze *ten numer i często wracam jak se łażę na miasto. Bit WOWO imo forteca i pokazuje najlepsze co ulica ma do powiedzenia muzycznie bo są emoce i jest wkurwienie i bangla to jak pojebane (być może źle oceniam, ale no mam go wpisanego w katalog w głowie jako "uliczny bitmejker"), a ta kombinacja wersów od "Możesz się spinać w sztywny paraliż" do "dychy w bicepsie" to jest jedno z lepszych komb jakich ja znam na pewno w tym roku, a może i w ogóle :bowdown: Te dalsze zwrotki o odgrywaniu się i cośtam no to tak se, ale ta pierwsza z naciskiem na ten moment co opisałem wyżej to jest taka kurwa synchronizacja przebitu z przenawijką, że o chuj :bowdown:

*plottwist: ten plejer nie jest w kształcie rapera Plejer.
also: co to kurwa jest za słowo "wbrew" - w brew, w (mono) brew. Ej a jak jest monobrew to można mieć dolby surround brew a jak się ma dwie to to jest stereo brew? a krzaczaste brwi to są basowe brwi?
also2: jak to kurwa limit emotikon <wrrrr>
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Piters »

No Hybryda to jedyny numer, który po czasie w ogóle pamiętam
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Kusmier
Posty: 486
Rejestracja: 06 maja 2019, 23:34

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Kusmier »

Rzadko wracam, szczególnie w słoneczne dni.
Awatar użytkownika
bilderberg
Posty: 136
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:22

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: bilderberg »

Dobrze że Wojtek wydał solo bo postanowilem przypomnieć sobie wtedy dyskografie WWO i będę do niej wracał w odróżnieniu do solo
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: lysy »

nigdy nie przepadałem za sokołem, z tej płyty sprawdziłem tylko kilka numerów (większość ze względu na gości) i nie zachęciły mnie do całości. nie mój lot. pochwalić należy na to mastering, wojtek nie szczędził na profesjonalną robotę
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1765
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: loco »

po czasie już mogę stwierdzić, że płyta ma zerowy repeat value i jest to chyba największe rozczarowanie tego roku, patrząc na to jakie były oczekiwania
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: mlodyperkez »

no musze przyznac ze oprocz parokrotnego przesluchania w miesiacu premiery do plyty juz nie wrocilem wiec chyba cos w tym jest ale czy nazwalbym az najwiekszym rozczarowaniem to bym musial sie zastanowic
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: Holden »

Ja do jego żadnych płyt nie mogę wracać, chociaż są dobre. Jaram się tylko przy premierce
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: vampmoney »

Kocham wracać do Czarnej Białej Magii, dwóch pierwszych WWO ale debiut przesłuchałem po premierze i na tym się skończyła moja historia z tą płytą
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: przedszkolanek »

dobrze zrobiony album z nudno-słabym gospodarzem
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 993
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: jkravo »

słabiutkie to jest, generalnie Sokołowi w ogóle nie zrobił za dobrze ten odjazd w stronę trochę dojrzalszego pana targetującego się na fanów Męskiego Grania, jednak zawsze lepiej się sprawdzał będąc bliżej ulicy. Już te albumy z Marysią to były raczej dla mnie jakieś eksperymenty, które można odpalić w ramach ciekawostki, a przesłuchać od A do Z i to jeszcze z przyjemnością to już nie za bardzo. Szczytowa forma wg mnie na Witam Was w Rzeczywistości, nie mogę odżałować tej płyty, mógłby być klasyk jakby Sokół jej nie zepsuł zapraszaniem na nią jakichś jaźw i korasów w hurtowych ilościach.
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
encrenoire

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: encrenoire »

jkravo pisze: 22 paź 2019, 19:34 jednak zawsze lepiej się sprawdzał będąc bliżej ulicy. Już te albumy z Marysią to były raczej dla mnie jakieś eksperymenty
Co Ty mowisz...
Awatar użytkownika
przemko
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2019, 20:31

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: przemko »

Rzeczywiście, minęło już ponad osiem miesięcy od płyty i w sumie aktualnie wracam tylko do paru kawałków "Hybryda", "I tak i nie", "Napad na bankiet" i to tyle. Myślę że Wojtek i tak ma wyjebane, ważne że ma dobry hajs z PROSTO.
oyche pisze: 23 paź 2019, 23:41 heroiniczne akcje co chcesz o nich wiedzieć
trzeba być z nami robić to żeby wiedzieć
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Sokół - Wojtek Sokół (2019)

Post autor: daveyo »

daveyo pisze: 23 wrz 2019, 21:44 Zajebista płytka, na pewno TOP5 tego roku, różnorodne kawałki tak jak i dobrze dobrane gościnki, bity też bardzo porządne, i sam Sokół, który pokazuje, że jest w formie i umie co nieco poskładać. Na pewno Polski rap potrzebował tej płyty i myślę, że nie zawiodła ;). Czas sobie odświeżyć ten album, bo dawno nie słuchane było ( a katowane było!). :twisted:
Nie odświeżyłem...
ODPOWIEDZ