PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

KillerCroc pisze: 27 sty 2020, 19:39 I nie rozumiem nazywania Ground Zero słabą płytą, tam jest przekrój każdego stylu muzycznego jaki chłopaki do tej pory reprezentowali i każdy znajdzie coś dla siebie a sama forma jest luźniejsza co też było wałkowane przez nich milion razy. Dla mnie to top 3 ich krążków
Nie mówiąc że odbili tam od swoich klasycznych bitów i wzięli sample z klasyków elektroniki dawnej, co chyba nikt w polskim rapie nie zrobił, co stworzyło niesamowicie unikalną płytę, ale no ja widzę że część ludzi ma podejście typu "łeee zrobili to inaczej niż na moim ulubionym ich krążku" a część "łeee zrobili to tak samo jak na moim ulubionym ich krążku" zawsze jednych będzie wkurwiało eksperymentowanie, a innych pozostanie przy sprawdzonych schematach, wszystkim nie dogodzisz, ale jednego się będę uparcie trzymał, że chłopaki nigdy nie wydali słabego albumu i za sam ten fakt warto sprawdzać co wydają.
mołpy są kozackie
szoumidelej
Posty: 136
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:18

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: szoumidelej »

ground zero po art brucie najlepszy material przeciez
a jedynka to jest klasyk w dniu premiery i nie bez powodu znajduje sie w podsumowaniach dekady, ten singiel jak ktos juz zauwazyl troche jak odrzut z widma
Awatar użytkownika
Serdecznosci
Posty: 175
Rejestracja: 26 sie 2019, 19:29

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Serdecznosci »

Problem jest taki, że te płyty wychodzą zdecydowanie za blisko siebie. Rozumiem doskonale, że trzeba kuć póki gorące, ale chyba nie o to tu chodzi. A już na pewno nie czułem tego parcia u Steeza i Oskara. Dlatego to się wydaje nudne i, że to już było, bo nawet nie minął rok od ostatniej płyty. Płyty, która dla mnie i dla wielu innych jest topką 2019, a już dostajemy kolejną porcję kiedy czujemy się przejedzeni.

To nadal zajebisty rap.
Ale tak jak nigdy wcześniej idealnie pasuje tutaj powiedzenie "co za dużo to niezdrowo".
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: esdoen »

Dla mnie chyba problemem jest to, że jednak jest to zbyt doszlifowane. Art brut był surowy, prymitywny. Singiel taki nie jest. I wiem, że nie można oczekiwać od Oskara regresu w nawijce, a od Steeza w cięciu sampli, ale jednak miało to wtedy swój urok.
Bisclavret
Posty: 3390
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Bisclavret »

moody pisze: 27 sty 2020, 19:41
cloud pisze: 27 sty 2020, 19:08
moody pisze: 27 sty 2020, 19:07 steez wybral sampel, ktorego nikt nie zna, to i nie czuc klimatu lat 80 ;)

ten track po pierwszych odsluchach tylko przyzwoity, a klip chyba najslabszy od nich, ale pro8l3m nie jest w stanie nagrac zlej plyty, wiec nie mam obaw. zwlaszcza, ze ich kawalki maja bardzo duzy repeat value i z czasem tylko zyskuja
ground zero mixtape chociażby?
to nie jest moja ulubiona plyta od nich, bo i stylistyka brzmieniowa sampli na tym albumie to nie moj klimat, i troche za duzo tam jest skitow, ale jakby przyjrzec sie samym pelnoprawnym numerom, to grubo ponad polowa z nich to zajebiste traki - przynajmniej dla mnie takowymi sa "lody wloskie", "flary", "magnolie", "golden", "vanitas", "polsny", "bylem tam", no i tytulowy bonus track - absolutny rozpierdalacz (nic dziwnego, ze mimo puszczenia go mimochodem i bez klipu to ich drugi najpopularniejszy wrzut na youtube po 'molly'), a to wyklucza nazwanie plyty slaba
Dokladnie mam to samo, ostatnio słuchałem tej płyty i jakby wybrać z niej 10 kawałków i zrobić EPkę to nie wiem czy nie byłby najlepszy ich materiał. Przez formułę mixtejpu trochę się to rozmyło.
Awatar użytkownika
Stary_G
Posty: 138
Rejestracja: 08 paź 2019, 2:58
Lokalizacja: Mobbyn Cinematic Universe

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Stary_G »

esdoen pisze: 27 sty 2020, 20:24 Dla mnie chyba problemem jest to, że jednak jest to zbyt doszlifowane. Art brut był surowy, prymitywny. Singiel taki nie jest. I wiem, że nie można oczekiwać od Oskara regresu w nawijce, a od Steeza w cięciu sampli, ale jednak miało to wtedy swój urok.
W art brucie ta surowość była przyciągająca wręcz, bo ani to nie haczyło o amatorszczyznę, ani to nie było perfekcyjnie dopieszczone. IMO tekstowy opus magnum oskara, a świetnie wyselekcjonowane sample i dobrze wkomponowanie ich przez steeza ( i chyba kwazara, który odpowiadał za miks/master) świetnie się zgrało. Zajebiste bengery, świetne storytellingi, rozkminkowe kawałki i nie wkurwiające skity, jak słucham Art brutu to jednym ciągiem, bo nie ma co skipować :D Ale katowałem ten materiał , ja walę, świetny jest, ale tutaj większość userów się z tym zgodzi :)
Kutendo95
Posty: 399
Rejestracja: 18 lip 2019, 0:48

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Kutendo95 »

Przesłuchałem - nic specjalnego ot nowy utwór rapera problem
Awatar użytkownika
negrobill
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2019, 22:58

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: negrobill »

Art Brut to był punk, bity robione na kolanie i miejski sznyt. Tutaj nie jest źle ale kłuje na przykład ten sampel kobiecego głosu, po polsku być nie mogło?
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: ebismolarek »

Zajebiste, jaram sie :bowdown:
Spoiler
kurwo, chuj w Milan
Awatar użytkownika
Diavolo
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: Włocławek

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Diavolo »

Wybitne to jest :bowdown:
[Zwrotka 1: Sentino]
Nie masz hajsu dla mnie, to się pierdol
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Bolo »

ale z nich śmieciuszki niszczące mienie publiczne.

nie no, nie kumam podjarki, on tak strasznie kurwa dupa na tym kawałku (jest synergia bo na pierwszym art brut też dukał, że nie dałem rady przesłuchać) nigdy się nie przekonam do tego, że oskar to "Zajebisty raper" ale chociaż po usłyszeniu Piernikowskiego przynajmniej nie uważam, że jest najchujowszym najbardziej przehajpowanym prowo jakie istniało (pozdro siwy/lewy)
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Jaayu »

ja powiem tak mi np. się w chuj nie podoba to zaciąganie glosem co Oskar robi na potege od hack3d (albo i się myle chuj wi), dobrze tu wyżej leca glosy - art brut to brudny kurwa material na zajebistych samplach z ulicznym sznytem, i tego oczekiwałem od kolejnego singla, no a dostałem coś co słyszałem w sumie już na tych ich ostatnich materiałach
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
dogmeat
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2019, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: dogmeat »

Storytellingi o niczym i gładkie, radiowe brzmienie jak na ostatnim albumie. Więcej tego samego, zamiast dla odmiany powrócić do bardziej szorstkiej formy, aby nie wydawać bliźniaczego materiału jeden po drugim.

Rozumiem, że Steez szuka już też czegoś innego w dźwiękach, ale po co w takim razie nazywać to drugą częścią Art Brut? Dla zasady, że sequele są gorsze od pierwszych części?

Wiem, że to tylko singiel i zapowiedź. Oby w reszcie mixtape'u było bardziej różnorodnie w porównaniu do Widmuszki.
Awatar użytkownika
Iceman
Posty: 157
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:25

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Iceman »

brzmi jak odrzut z widma, hype na ten album ostudzony
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

A ja pamiętam jak przy premierze Art Brut na ślizgu sporo osób jechało Steeza za tą surowość i że generalnie ja prdl jak wy możecie go wrzucać w topki swoje, jak on chuj nie producent, tylko wyciął trochę sampli i poskładał na nich całe utwory.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2743
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

Kumam już, co czują fani Star Wars po dostaniu trzech nowych części. W ogóle nie łapie poziomu Art Brut, wszystkie efekty niby dokładniej, lepiej zrobione, ale jest to też kurewsko nijakie, nie rozpierdala nie to w ogóle, nawet nie tyka. Jak wyszło Art Brut to całą jesień napierdalałem, potem zimę też, grając sobie w Mafie II, cały czas było to świeże, Oskar leciał skurwysyńsko i surowo, Steez nie musiał pokazać wszystkiego co potrafi, że jest, kurwa, najlepszy, tylko zrobił to co miał - dobre kurwa bity z dobrym kurwa klimatem na wykurwiście dobrych samplach. A tu Oskar nie ma już tej surowości imo, brakuje mi jakiejś Krystyny Prońko wrzuconej na refren, a całość mi bardziej przypomina Flary, aniżeli Art Brut.
cztery żubry i dwie kurwy
Sotnikov
Posty: 474
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Sotnikov »

Czy nikt nie słyszy tego jak tragicznie jest nawinięta druga zwrotka? refren mocarz
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 850
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: Finesta »

Czegoś tak nudnego i bez charakteru przy tej nazwie albumu się nie spodziewałem
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

dlatego nie lubie sequeli, a klasyków nie powinno sie sequelować
zmień ktoś temat na Widmo 2
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8092
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (TBA) [Zapowiedź]

Post autor: eddy_wata »

facts:
>to nie jest art brut 2
>to jest fajne, na melanżach i w furach będzie hulać
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ODPOWIEDZ