LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry (2012)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry (2012)

Post autor: mario995 »

Latając sobie po wiadomym serwisie z filmikami, trafiłem ostatnio na Folwark Zwierzęcy z owej płyty i pomyślałem, że przecież nie ma ona tu jeszcze tematu, a myślę, że zasługuje na niego. Materiał bardzo mocny-flow, teksty, kapitalne bity-wszystko się tu zgadza. Jakie macie do niej podejście po ponad 7 latach od premiery? ;)

Tracklista

1. Usiądź weź krzesło
2. Bajera
3. Milczmen
4. Napad na Babel
5. Folwark Zwierzęcy
6. Hoaxxxka
7. Lulaj syneczku mój
8. Da bad man riddim
9. ?
10. Pod sceną
11. Screamdustry

Odsłuch

Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: jajca »

w kategorii "bełkotliwe, pretensjonalne pseudo-poetyckie teksty składające się w całości z wymuszonych metafor" bezdyskusyjny nr 1
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4674
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: Rupert »

Bajera i hoaxxka najlepsze momenty na płycie, napad na Babel chuj wie o co chodzilo najebanemu laikike1

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: sugarhill_notausgang »

Oho, zaczyna się, niech ktoś skoczy po popcorn. Zwłaszcza ciekawi mnie dyskusja o tym, czy wszystkie metafory były "wymuszone", i ile trzeba myśleć nad metaforą, np. jak wymyślisz w minutę to jest niewymuszona, ale jak kombinujesz 10 minut to jest wymuszona i już słychać, że za długo myślałeś. Też ciekawe kiedy jest poezja, a kiedy "pseudo-poezja" :lol:

Ja czekałem na tę płytę ponieważ byłem wielkim fanem bybzibybzi, hajp był duży, wg mnie nie udźwignął go do końca, ale to fajny album na bardzo dobrych bitach i lubię do niego czasem wracać. Bezkonkurencyjny numer jeden to Lulaj syneczku mój, zaraz dalej Da bad man riddim, Bajera, ?, no w sumie tak połową albumu do dzisiaj się jaram.
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 855
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: ogkush »

wypluly nas klatki :bowdown:

klasyk, lezy na polce
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1160
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: guzi »

Często wracam do bajery i tyle w zasadzie. Napad na bąbel ma kozacki bit, ale nie wiem o czym ten numer jest :dunno:
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: badi »

lubię, często słucham jak gdzieś sobie idę spacerkiem, ta płyta ma w sobie taką pozytywną agresję, która mi bardzo odpowiada
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: Suseł »

Twórczość Laika jest określana mianem "poetyckiej" tylko przez ludzi, którzy w życiu nie czytali poezji XD.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: jajca »

sugarhill_notausgang pisze: 13 wrz 2019, 11:47 Zwłaszcza ciekawi mnie dyskusja o tym, czy wszystkie metafory były "wymuszone", i ile trzeba myśleć nad metaforą, np. jak wymyślisz w minutę to jest niewymuszona, ale jak kombinujesz 10 minut to jest wymuszona i już słychać, że za długo myślałeś.
Wymuszone jest, kiedy żaden normalny człowiek nie ma najmniejszych szans domyślić się, co autor miał na myśli dopóki on sam tego nie wyjaśni. Lulaj syneczku nawet lubię, ale odpalając większośc pozostałych kawałków, mam wrażenie jakbym słuchał czegoś, co nagrałem wczoraj po pijaku a dziś na trzeźwo nie pamiętam o co mi mogło wtedy chodzić.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: Suseł »

sugarhill_notausgang,
Metafora to takie połączenie słów, które zyskuje inny sens niż ten dosłowny, który wynika ze znaczenia poszczególnych użytych słów. Te Laikowe "metafory" sensu bardzo często nie mają (tak, wiem, SOM DO PRZEKMINIENIA) - i dlatego właśnie są wymuszone.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: mario995 »

Widzę, że niezła dyskusja się rozkręciła. Od siebie powiem tyle-dla mnie bity tu robią niesamowitą robotę, tęsknie trochę za tym klimatem. Flow Laika na bardzo wysokim poziomie. Teksty wiadomo-czasem Laik ma taki lot, że nikt tego nijak nie rozkmini, a sam Laik mówił, że każdy może rozkminiać jak mu się podoba, by mu pasowało :D
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: sugarhill_notausgang »

Suseł pisze: 13 wrz 2019, 11:53Twórczość Laika jest określana mianem "poetyckiej" tylko przez ludzi, którzy w życiu nie czytali poezji XD.
A takie posty są pisane chyba tylko przez ludzi, którzy mają same szóstki z wypracowań i szykują się do klasy humanistycznej w liceum. Specjalnie dla Ciebie z dedykacją wiersz poety żyjącego w XVII w., któremu w Japonii stawia się pomniki:
Spoiler
Fioł­ki -
Jak­że cen­ne
Na gór­skiej ścież­ce.
jajca pisze: 13 wrz 2019, 11:55Wymuszone jest, kiedy żaden normalny człowiek nie ma najmniejszych szans domyślić się, co autor miał na myśli dopóki on sam tego nie wyjaśni. Lulaj syneczku nawet lubię
Fajnie, zdefiniuj jeszcze "normalny człowiek" i gitówa. No i fajnie, że "klatki - wargi PRL-u" nie jest wymuszoną metaforą, skoro nawet lubisz. Czy jest?
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: Suseł »

sugarhill_notausgang pisze: 13 wrz 2019, 12:04
Suseł pisze: 13 wrz 2019, 11:53Twórczość Laika jest określana mianem "poetyckiej" tylko przez ludzi, którzy w życiu nie czytali poezji XD.
A takie posty są pisane tylko przez ludzi, którzy mają same szóstki z wypracowań i szykują się do klasy humanistycznej w liceum. Specjalnie dla Ciebie z dedykacją wiersz poety żyjącego w XVII w., któremu w Japonii stawia się pomniki:
Spoiler
Fioł­ki -
Jak­że cen­ne
Na gór­skiej ścież­ce.
W szkole nie miałem szóstek, bo siedziałem w ostatniej ławce i słuchałem rapu, chłopaku.
Ten wiersz to wyślij lepiej Laikowi.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019, 12:08 przez Suseł, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: sugarhill_notausgang »

To fajnie, myślałem, że skoro czujesz się na siłach decydować, co jest poezją, a co nie, to chociaż miałeś szóstki z polskiego, a tak to już nie wiem dlaczego.
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: Suseł »

Wersy Laika to zlepki przypadkowych słów - dlatego właśnie twierdzę, że to nie jest poezja.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: mario995 »

Momentami tak klei, że trudno się połapać, to prawda. Trochę się to kojarzy z Jezzurekcją Ostrego bo Adam miał wtedy podobny lot :D
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: KillerCroc »

Ta płyta ma pełno dobrych momentów, od całych utworów jak Bajera po pojedyncze wejścia jak w bonusowym tracku. Ogólnie lubię ten materiał, mocarna produkcja, Laik ma w swojej nawijce coś co cię przyciąga, momentami słychać tę legendarną grafomanię o której już były toczone wojny ale w ogólnym rozrachunku nie przeszkadza mi to. Wolę Milczmena niż Bybzi ale to raczej z uwagi że do tego materiału częściej wracałem.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
igrekzet
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2019, 0:29

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: igrekzet »

Jeśli lubisz pisać zawiłe teksty, to może być tak, że zaczniesz się w to wkręcać coraz bardziej i bardziej, aż w pewnym momencie dojdziesz do punktu, w którym nikt poza Tobą nie kuma tych linijek. Wtedy się odbijasz i z powrotem kierujesz w stronę przystępności. Laik pisząc ten album był na etapie "im trudniejsze, tym lepsze". Wiem, bo też tam byłem. OSTR też tam był. I tak jak oni zawróciłem.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1256
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: stranger »

Folwark kurwa klasyk konkretny. Często zmieniam telefony i zawsze jedną z pierwszych rzeczy jest ściągnięcie tego tracka.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: LaikIke1/Młodzik - Milczmen Screamdustry ( 2012 )

Post autor: SWN »

Bardzo lubię ten album (chociaż spora część sympatii uleciała przez lata, wiadomo) i pamiętam, że w trakcie mocnego 2012 (Wilk Chodnikowy, Zeus) spośród tej wybijającej się trójki faworytów w kategorii płyty roku kibicowałem właśnie emigrantowi z modną fryzurą. Czemu? No kurwa, przede wszystkim 100% hip-hopu w hip-hopie, a jeszcze wtedy mocno mnie to interesowało. Usiądź weź krzesło jest przejebanie dobrym otwieraczem, te pierwsze linijki wypowiadane z pijackim uśmieszkiem serio zawsze tworzyły mi w głowie obraz Laika zapraszającego na dłuższy spacer, wejście w jakiś faktycznie gruby i długo wyczekiwany (bo trzeba pamiętać jak długo te ścieżki powstawały, a potem dodatkowo leżały sobie na dysku) projekt. Dzisiaj jednak chuj w Laika, bo mało jest w rapie postaci, którymi rozczarowałem się mniej i bardzo często nie potrafię sobie przypomnieć co wzruszało mnie w jego zwrotkach. Odpaliłem sobie kilka ulubionych tracków podczas pisania tego posta i whoa, synu - w taki szary, paskudny dzień jak dzisiaj (swoją drogą nie pamiętam, żebym słuchał jakiegokolwiek tracku Laika w ładną pogodę) te bębny napierdalają jeszcze lepiej, piękne i szorstkie dźwięki w połączeniu z trzaskami to serio był miód dla młodego truskula chlipiącego za Kixnarem, a jednocześnie to wcale nie brzmiało źle (w kategorii świeżości) w 2012. Strona Młodzika to przejebanie udany film i wycieczka po miejscówkach od wspomnianego radosnego Usiądź..., przez hustlerską Bajerę, monumentalny Napad (ta gitara tam, ja pierdolę, poezja) i detektywistyczno-pijackie Da bad man riddim.

Dawno nie słuchałem w całości, a pod dzisiejszą aurę pasuje idealnie!
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
ODPOWIEDZ