Projekt Nasłuch - Dobre Chłopaki (12.2017)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
loco
Posty: 1768
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Projekt Nasłuch - Dobre Chłopaki (12.2017)

Post autor: loco »

Obrazek

Album wydany długo po premierze pierwszego singla "Memento Mori" (2013), gdyż Orzeu zmarł nagle w 2014. Zachowały się niektóre zwrotki, które miał nagrane na płytę i RDI postanowił dokończyć materiał.

Tracklista
1 Intro
2 Biały ręcznik
3 Dobre Chłopaki II feat Bonson
4 Farsa
5 Toasty feat Sobota
6 Mamento Mori
7 Babka Mentolowa
8 Brama
9 Dogmaty
10 Pantofle
11 Piach feat Pih
12 Time To Say Goodbye

Z ciekawostek nt płyty
01. Intro
Spoiler
Gdy pierwszy raz z Radkiem usłyszeliśmy ten bit wiedzieliśmy dwie rzeczy:
Że będzie to intro, i że nagramy to na zamknięcie materiału.
Wyszło jak zawsze w efekcie macie luźną 16kę Orua przewiniętą live do kamery oraz moją 16, która jest ostatnią jaka powstałą na Dobre Chłopaki. Jedyną po śmierci Radka. To była trudna zwrotka i trudny numer. Ostatecznie napisałem to i nagrałem u Bobra ostatnią sesją w 3 rocznicę śmierci Radka. We wrześniu.
02. Biały Ręcznik
Spoiler
Moim zdaniem jeden ze słabszych nr na płycie, W planach był tu feat, Rozmawialiśmy z kilkoma osobami acz uznali utwór za zamknięty. Końcowo jesteśmy we dwóch bez refrenu, To kwestia widoczna w kilku momentach płyty.
03. Dobre Chłopaki
Spoiler
Pierwotnie w tym numerze był jeszcze oczywiście Białas. Jednak z czasem zwrotki Bonsa i Białasa zaginęły. Bonson napisał nową zwrotkę i nagrał dzień przed wysłaniem materiału do tłoczni. Białasowi się nie udało. Refren nagraliśmy u L- Pro na sesji, z której zdjęcia znalazły się w książeczce.
04. Farsa
Spoiler
Znów w dziwny sposób zaginął nam wokal Orua, na szczęście sesja była nagrywana na kamerę stąd też możecie usłyszeć co tam Radka gryzło w tym temacie. Z utworów, w których zabrakło wokalu Radka postanowiłem zrobić skity tak aby nie dominować tej płyty przez większą ilość zwrotek i nachalne refreny...tak miało być.
07. Babka mentolowa
Spoiler
Stary numer z rękawicą: Orzeu zwrotkę napisał ale nie zdążył nagrać. 16 w formie txt- zaginęła. Bit z pierwotnej wersji- zaginął. Rzutem na taśmę w ostatniej sesji u Bobera powstał remix. Najświeższy bit na płycie
08. Brama
Spoiler
Kolejna ofiara złośliwości rzeczy martwych. Remix. Myślałem o napisaniu 3 zwrotki ale zostało na napisaniu refrenu. Przy masteringu było z tym wiele wiele pracy. Tak naprawdę Filip Dulewicz uratował ten numer.
Odsłuch
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
ODPOWIEDZ