Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

ładne nawet, pare wersów xD, ale reszta na plus
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Mystair »

Siedzi klawo, dawno tak mocnego singla nie dał, na pewno nie na ostatniej płycie, w ogóle ten bit jaki potężny, Paluch pokazał, że ciągle umie w hity, jeden z lepszych w darciu mordy w Polsce, więc pasuje tu to świetnie, adliby też większość na plus i są kozackie wersy jak m.in. ten z multiplą albo słuszna przewózka, że gonią albumy na tirrrry, w ogóle chyba nikt wcześniej nie próbował w ten sposób dźwięku mocnego polskiego R wykorzystać a to kozak patent
MOB
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: bortwick »

Mystair pisze: 30 lis 2019, 11:32 Siedzi klawo, dawno tak mocnego singla nie dał, na pewno nie na ostatniej płycie, w ogóle ten bit jaki potężny, Paluch pokazał, że ciągle umie w hity, jeden z lepszych w darciu mordy w Polsce, więc pasuje tu to świetnie, adliby też większość na plus i są kozackie wersy jak m.in. ten z multiplą albo słuszna przewózka, że gonią albumy na tirrrry, w ogóle chyba nikt wcześniej nie próbował w ten sposób dźwięku mocnego polskiego R wykorzystać a to kozak patent
Co nie mordo?! W końcu merytoryczny komentarz. Pozdrówki
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

Zajebiste, Paluch dawno tak mocno nie wjechał, ten bit to forteca, taka prawda, zajebista gra słów z tym 'wy tu multipla, my mamy multi platyny', bo tu można pod pancz na Multiego spokojnie podciągnąć. Bardzo fajny prosty refren, myślę, że jeden z lepszych numerów Palucha od dawna tak obiektywnie, będzie latał na playliście u mnie na pewno.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: KILLIE »

Top Palucha w chuj, podejrzewam niestety, że dalsze numery tego nie przebiją
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: afterlight »

Bryx03 pisze: 30 lis 2019, 15:54 zajebista gra słów z tym 'wy tu multipla, my mamy multi platyny', bo tu można pod pancz na Multiego spokojnie podciągnąć.
pancz na multiego :lol: nie no bo jebne co wy macie w glowach z tymi nadinterpretacjami, wyjebane w jakiegos mulciaka juz ma paluch i kurwa na trzecim dnie sie doszukiwac jakichs pociskow z dupy to jest hit
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

afterlight pisze: 01 gru 2019, 0:08
Bryx03 pisze: 30 lis 2019, 15:54 zajebista gra słów z tym 'wy tu multipla, my mamy multi platyny', bo tu można pod pancz na Multiego spokojnie podciągnąć.
pancz na multiego :lol: nie no bo jebne co wy macie w glowach z tymi nadinterpretacjami, wyjebane w jakiegos mulciaka juz ma paluch i kurwa na trzecim dnie sie doszukiwac jakichs pociskow z dupy to jest hit
Akurat animozji miedzy Paluchem a Multim jest się latwo doszukać
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: bortwick »

O dziwo bardzo mądry artykuł na Glam Rapie Cytuję:

Chillwagon przesadził z ceną? BOR Crew pokazało, jak to się robi
BOR Crew pokazało klasę

Zarówno Borixon jak i Paluch uderzyli z preorderem w okresie, w którym zaczynamy rozglądać się za prezentami na mikołajki. To dobrze, że raperzy są coraz bardziej świadomi marketingowej koniunktury. Różnica między projektem Chillwagonu a BOR Crew jest jednak zasadnicza. Ekipa Borixona (z tego, co wiemy na ten moment) oferuje słuchaczom 10 kawałków, które znamy, ale są one rozbudowane o dodatkowe zwrotki i aranżacje. Plus oczywiście cybernetyczny gadżet i limitowanie do 15 000 sztuk. W przypadku Chillwagonu postawiono zdecydowanie na formę, a nie samą zawartość muzyczną.

Ekipa Palucha na wejściu zapewnia słuchaczom 15 premierowych utworów na albumie oraz dodatkowy mixtape z 14 premierowymi kawałkami. W sumie 29 numerów zamkniętych w ekskluzywnym czarnym boxie i to wszystko za cenę połowę niższą niż gadżet Chillwagonu – dokładnie 60 zł + wysyłka. W tym przypadku główną rolę gra wartość muzyczna, a forma wydania jest tylko dodatkiem.
Faktycznie WIZJONER z tego Borixona w każdym razie nie chcę go krytykować i props za twórczość
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: LWD »

60zł za płytę to też nie jest najniższa opcja cenowa. ciekawi mnie jak będą się rozliczać z zysków, Paluch powinien brać 50%, Szpaku 20%, a reszta niech się podzieli resztą. po opodatkowaniu, kosztach produkcji opakowań, etc, powinno wychodzić koło 40zł zysku za płytę, przy 30k jest to 1,2 mln i jakby to idiotycznie rozegrali i dziielili się wszyscy po równo, to te wszystkie kobiki, lipy i jody zrobiły interes życia zakumplowując się z Paluchem, 120k czy nawet więcej za kilka średnich zwrotek będąc przy tym nonamemami
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: bortwick »

LWD pisze: 01 gru 2019, 15:25 60zł za płytę to też nie jest najniższa opcja cenowa. ciekawi mnie jak będą się rozliczać z zysków, Paluch powinien brać 50%, Szpaku 20%, a reszta niech się podzieli resztą. po opodatkowaniu, kosztach produkcji opakowań, etc, powinno wychodzić koło 40zł zysku za płytę, przy 30k jest to 1,2 mln i jakby to idiotycznie rozegrali i dziielili się wszyscy po równo, to te wszystkie kobiki, lipy i jody zrobiły interes życia zakumplowując się z Paluchem, 120k czy nawet więcej za kilka średnich zwrotek będąc przy tym nonamemami
Ja mam nadzieję że podzielą się w miarę po równo, niech te chłopaki mają coś z tego, Paluch już jest ustawiony i solowa płyta się robi -> kolejne zyski.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

Też ostatnio rozkminiałem jak oni to rozliczają, both zysk z płyty i jeszcze hajs ze streamingów. Chyba musi trochę zależyć też od ilości zwrotek na albumie. Wydaje mi się że świeżaki raczej nie mają co liczyć na równy podział hajsu, bo dla nich są dużo większe zyski wizerunkowe, w sensie że ludzie dowiedzą się że w ogóle istnieją bo nagle mają zwrotę z jakimś Szpakiem czy Sariusem
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1520
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: PSZ »

gościu zrobił nutkę o tirach haha
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6560
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

W końcu miałem sekundę, żeby nadrobić. Ten possecut "Gniazdo" bardzo nijaki, jak to possecuty mają zresztą. Szpaku jaka żenująca zwrotka. :lol:

"Tiry" też do wyłączenia po minucie, ech.
Awatar użytkownika
PROBLEM
Posty: 67
Rejestracja: 01 cze 2019, 12:14

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: PROBLEM »

obecny peja > bor w ich prime time
jak zapowiadam wpierdol ściągam okulary
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: taka »

od kciuka chyba tylko chada mógł poszczycić się większym brakiem flow
ostatni singiel typowy banger o niczym, czyli bez zaskoczenia
Spoiler
brawo bortwick, ślizgawka złapała zarzutke i wleciało 10 stron
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: oyche »

super bangierek
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: bortwick »

PROBLEM pisze: 01 gru 2019, 23:21 obecny peja > bor w ich prime time
O jaki ty madry jesteś o jaki oświecony ho ho ho
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: KillerCroc »

Serio się wam to podoba?

Nie że jakiś słaby ten kawałek ale zajebisty benger? Mocno nad wyrost, poprawny kawałek od Palucha, na jego solowym albumie uznałbym to za filler i tyle. Bortwick tak zapowiadał zajeeeeebisty klip ale on jest po prostu drogi i tyle, można było mega lepiej wykorzystać ciężarówki no ale nie będę oceniał tutaj wizji artystycznej i Kaliego palącego baty w co drugim ujęciu

Ogólnie taki kawałek na raz czy dwa, kilka fajnych wersów ale reszta to tylko po to żeby była, on sam już zauważył że jak napisze coś na kolanie na brudno to ludzie i tak się będą spuszczać i wołać hit dekady :lol:

Nie miałem żadnych oczekiwań ale nie ukrywam że chciałem usłyszeć coś na miarę Mój Kościół czy Szamana
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Holden »

Fajny pomysł na klip z tym jadącym tirem - o ile już gdzieś tego nie było. Pamiętam tylko mesa na ciężarówce na kanapie
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 337
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: Biuro Ochrony Rapu - BOR CREW ALBUM (17.12.2019) [Zapowiedź]

Post autor: sychy »

Dosyć średnio zapowiada się ta płyta... Ale i tak sprawdzę całość
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
ODPOWIEDZ