Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Zephyr »

Pussy poppin', Robim, Jaco Krul i Parelat :bowdown: Niestety, ale reszta tracków średnia
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2019, 3:19 przez Zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: przedszkolanek »

ładniutkie obszernymi momentami :oops:
na szybko chyba jakaś szeroka czołówka roku, ale też rok nie jest wybitny
początek i koniec bardzo fajne, jednak środek zamula fest
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: vampmoney »

jako sajko max alcomindz jaram się jak nienormalny i przy odsłuchu o 00:00 z ziomkami cały czas ryj się cieszy, ta grupa to największy klasyk mojego życia, może dwa kawałki średniejsze a cała reszta :bowdown: :bowdown: :bowdown:
koldi i jaco najbardziej świecą, doskonały master, masa charakterystycznych momentów i prześwietne podkłady, poza tym wciąż czuć że to alc. Nie mogę się doczekać piątku w krk, będzie rozpiździel
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Blazfm »

Numer 3 to chyba o użytkowniku 2rzyn
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: daveyo »

Sprawdziłem dzisiaj całość no i pięknie to bangla co tam się dzieje momentami to nie mam pytań :bowdown:. Sztosik album, pewnie nie raz i nie dwa do niego wrócę. :twisted:
Awatar użytkownika
Flisinio
Posty: 128
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:26

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Flisinio »

movement
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Riddle »

siema siema, chce mi się jebać jebać
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: widzeszalenstwo »

wczoraj przesluchalem on a mission, a dzisiaj wrocilem do najwaznejszej plyty w polskim rapie (dnxnkmwmnt), gdzie koldas juz na samym poczatku wyjasnia

CO ODROZNIA ALC OD PIERDOLONYCH PIZD?
WALEM PROND, WALEM DINX, ONI NIE WALA NIC


w innym numerze kluch nawija

GDYBYM BYLI TRZEZWI TO BY BYLA CHUJNIA
NIKT BY NAS NIE SLUCHAL, NIE BYLOBY SENSU
NIKT BY NAS NIE SLUCHAL, NIE BYLOBY BENGROW

no i tak sie wlasnie stalo. na tej plycie nie ma ani jednego numeru, ktory przypominalby stare alc.
koldi za bardzo chce zostac powaznym raperem i tutaj moim zdaniem jest najwiekszy problem. wiekszosc zwrotek traktuje o marlenie albo o tym, ze trzeba zarobic pieniadze na rapie i nawet jezeli kiedys umial takie rzeczy podac w zajebistej formie (chociażby wszystkie czesci dziewczyno albo spytasz od jak dawna), tak teraz jest to zwyczajnie przecietne. nie ma juz lancuchow, dolarow, nikt nie krzyczy MAAANI PINIENDZE, te zwrotki moglby sie znalezc na dowolnym albumie innego rapera.
najgorszy jest zdecydowanie kolins, od ktorego sluchania bola uszy.
jaco dalej jedzie w swoim stylu i to jest chyba najwiekszy pozytyw na tej plycie. kluch tez na plus. bardzo dobrze, ze nie wpierdalal sie do kazdej piosenki.
ogolnie to bardzo mi przykro, ze tak to wyglada, tym bardziej ze ten mixtape byl zapowiadany jako zbior melanzowych zwrotek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: przedszkolanek »

jak ja mogłem przy pierwszym odsłuchu nie wychwycić wersu ona chce pisiora chociaż chodziła na KOD :bowdown:
biorę się za drugi odsłuch
Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Zephyr »

Taak, mam podobne odczucia co [mention]widzeszalenstwo[/mention]. Post bardzo w punkt.

Przesłuchałem sobie album jeszcze raz i Klątwa dołącza do propsów, Koldi całkiem fajnie poleciał, ale jak wjeżdża Tarantula to czuje się jakbym słuchał Blachy z Kizo na feacie.
Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=goA3Xg3w9UU

Alcomindz Mafia - Ballin' [On a Mission]
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: vampmoney »

@widzeszalenstwo przecie koldi chce być w miare poważny od late 2015
Płyta pełna nowych pomysłów, pełna super follow upów do starego alc podanych w odświeżonej formie, trzecie przesłuchanie i coraz bardziej mi się podoba. Poprawiłbym jedynie rozpiętość tematów wokół których oscylują jebangery i pare zwrotek kolinsa (z całą sympatią bo przemiły gość)
Awatar użytkownika
TRAPSTAR
Posty: 278
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:28

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: TRAPSTAR »

Jest wielki powrót :bowdown: Album przesłuchany kilka razy i będzie dalej katowany, banger na bangerze :D Oczywiście to nie to samo ALCMDZ co kiedyś, ale nadal jest sporo bekowych linijek :D Wiadomo kto zajął się produkcją?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Jose »

Ten kawałek "KOD". :lol: :bowdown:

To że nie ma już głupot, o których pisze wsz po części rozumiem, bo jednak nie mają już po 18 lat, a po 20 kilka, ale czuć też w ich nawijce żal, że nie są na miejscu Żabsona czy Bedoesa i to takie do nich niepasujące. W sensie rapowali, że hajs i tak dalej, ale tu ewidentnie jest to poczucie niedocenienia czy tego, że zasługują na więcej, kiedyś chyba mieli na to bardziej wywalone.
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Willxc »

Topka roku, katowane dzisiaj cały dzień, a za Klątwę leci osobny :bowdown: co to jest za numer to nie mam pytań.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: przedszkolanek »

Jose pisze: 11 wrz 2019, 20:32 czuć też w ich nawijce żal, że nie są na miejscu Żabsona czy Bedoesa
temu się akurat nie dziwię, typy są odpowiedzialni za (współ)wypromowanie ok 1/4 wartości rynkowej polskiego newschoolu, a chuja z tego mają, btw to jest zresztą potężny problem w polskim rapie, że duże wytwórnie zasysają wszystko, a te drobne kanały/labele za wypromowanie do mainstreamu i majorsów dobrego zawodnika nie mają prawie nic, poza groszami z wyświetleń

Ogólnie zajebisty materiał, chyba najlepiej brzmiąca w tym roku płyta (może Wojtek Sokół jest lepiej zmixowany, ale już nic z tej płyty nie pamiętam, więc pewny nie jestem, i może jeszcze Wac Toja, który ma na pewno najlepiej zrealizowane wokale), dojdzie jeszcze kilka konkurentów, więc zobaczymy czy się utrzymają. Produkcyjnie, rapowo i tekstowo też jest dobrze, choć spodziewałem się większego rozpierdolu, na całe szczęście poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Parę numerów jest zbędnych, choćby Tarantula, ale to też fajnie pokazuje jak oni bardzo są do przodu względem polskiego rapu - to co u nich powinno być odrzutem, u 90 % innych byłoby najlepsze na albumie. Na tę chwilę imo top3 roku (Tuzza, Major, ALCMDZ)
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: instinkt »

Klątwa :bowdown: Tarantula :what:
są przebłyski, ale ogólnie jest dość średnio
z 5-6 numerów się wybija, reszta to powielanie Alco-patentów - tyle że (często) bez tego polotu i pazura co kiedyś
Denne mi się bardziej podobały, a to też był już "normalniejszy" materiał - może dlatego że był krótszy

gdybym miał to oceniać JAK NA POLSKE (czego robić nie lubię) to mimo tego co napisałem i tak jest to materiał wyróżniający się z tego całego zalewu gówna serwowanego przez "topowych" graczy na scenie
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019, 6:47 przez instinkt, łącznie zmieniany 1 raz.
jawor
Posty: 355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: jawor »

niestety w tym momencie juz nic chlopakow nie wyroznia od wielu innych raperow wiec nie jest to juz takie fajne
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

W sumie to nie jest słabe, jest to takie w miarę, ale czuje się bardzo dużą różnicę między Koldim a resztą,w dodatku te Fifsony itd, to po prostu żadnych skillsów nie mają. Wracać raczej nie będę, aczkolwiek 2-3 tracki naprawde spoko.
shepard
Posty: 15
Rejestracja: 27 cze 2019, 22:10

Re: Alcomindz Mafia - ON A MISSION (2019)

Post autor: shepard »

Kietlon dał tu jakiś bit? Co się z nim teraz dzieje?
ODPOWIEDZ