Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Whtn »

Przecież to jest chorągiewa jebana, zobaczył, że nawet jego przydupasy z 2137 zaczynają powoli kręcić lepsze wyświetlenia, przemyslal dokładnie, ewentualnie solar mu podpowiedział, że jego target czyli Julki z dobrych domów bardzo lubią utożsamiać się z lgbt no i rzucił takie wersy :dunno: jeżeli za rok będzie moda na ogólnopolskie szanowanie zoofilii (Inb4 porownujesz lgbt z jebaniem słodkich piesków) wśród młodzieży proszącej meneli o zakupienie desperadosa to nawinie, że w sumie mu lotto i może oddać komuś gustawa na noc.
Awatar użytkownika
Kalif81
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 13:30

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Kalif81 »

Przecież nikt od Bediego nie oczekuje, że jako Katolik ma z widłami biegać i atakować grzeszników. Po prostu, zestawienie pacierza z gejami w tekście jest moim zdaniem groteskowe i tyle.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

"Nie o taki rap walczyłem ja
Włożyłem czas byś miał to zepsuć
Na szczęście jestem ja"


Ero JWP feat. Skip "Nie mogę przestać"
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: WHITE »

Ciekawe, czy za 10 lat fani Bedoesa beda sie go wstydzić. Albo chociaż przestaną słuchać
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

Bedoesowi z tego co opowiadał w wywiadach bliżej do protestanta niż do katolika, opowiada ze po prostu modli się często i ma osobista relacje z Bogiem, a nie że chodzi do kościoła regularnie i analizuje Biblię i Katechizm Kościoła Katolickiego.
Na zachodzie masz już protestanckie kościoły gdzie normalnie dają śluby homoseksualistom

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

ale jest w wadowicach i modli się przed janem pawłem
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: bortwick »

Bedoes w wywiadzie u Winiego z tego co pamiętam nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć dlaczego wierzy i co nim kieruje, walił jakimiś głupimi tekstami typu trzeba się modlić do pana Jezuska, przecież to jest tępy kretyn które zaczyna w ogóle mieć jakiekolwiek własne poglądy które zmienią się jeszcze o 180 stopni po co rozkminiać w ogóle tekst takiego gówniarza.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: WHITE »

Bortwick wyjasnil. Znowu
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Ablazir »

no bo pytanie o to dlaczego się wierzy jest kurwa idiotyczne

tak samo jak branie dosłownie wszystkiego co jest w biblii, katechizmach i tak dalej, oczywistym jest, że świat kiedyś był inny i mocno te książki warunkowała kultura, a prawda jest taka, że wszystko można zamknąć w przykazaniu miłości

ogólnie uważam, że te wersy są w kurwę ważne i nawet jeśli są pod publiczkę (xDD) to nic to nie zmienia, bo możliwe, że zrobią więcej dobrego niż wszystkie kampanie tego typu w tym roku jak ktoś tu słusznie napisał
nowatorskie może aż tak nie są, bo podobne rzeczy już nawijał chociażby lajkakłanpierwszy, ale warto zaznaczyć, że jego zasięgi i fanbase były zgoła inne
Obrazek
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Malloy »

Bedi wrzucał nawet na ig skrina, gdzie jakiś koleś mu pisał, że dziękuje za ten kawałek, bo stary dobry kumpel, który jest jego fanem ale był homofobem się odezwał do niego po dwóch latach :dunno:
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
Jolo
Posty: 394
Rejestracja: 07 paź 2019, 12:24

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Jolo »

On wygląda na tym klipie jak Janusz Handlarz passatów :D Ogólnie mege populistyczny kawałek, odnoszę wrażenie że on wszystkim stroną chce się przypodobać..i gada same takie mądrości typu Paulo Coelho..."Jestem dymny że jestem Polakiem" komentarze "wow ja też jestem dumny że jestem polakiem <3"
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: PSZ »

Malloy pisze: 14 lis 2019, 0:12 Bedi wrzucał nawet na ig skrina, gdzie jakiś koleś mu pisał, że dziękuje za ten kawałek, bo stary dobry kumpel, który jest jego fanem ale był homofobem się odezwał do niego po dwóch latach :dunno:
polski rap jest piękny :oops:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Oczekiwanie wytłumaczenia dlaczego się wierzy :bowdown: Ja na przykład nie wierzę ale chciałbym bardzo wierzyć. I jak uwierzę to mam mieć wytłumaczenie co sprawiło że nagle uwierzyłem? No to chyba tak nie działa chłopaki

Ten ostatni numer tragedia, o ile w większości przypadków (czy lubię numer rapera X czy nie) umiem ocenić skąd wzięły się wyświetlenia o tyle w tym numerze jest to jakieś apogeum abstrakcji dla mnie. Chyba po efekcie TaconafidoTymkowym doszła taka fala nowego mlodego słuchacza że rzucenie paru kurew z kolegami w kominarkach w tle sprawia że jest kontrowersja i młodzież się jara. Ja pierdole historia zatacza koło, czekam na pojawienie się odpowiednika Firmy AD 2019
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

Ja osobiście jako osoba kiedyś mocno wkręcająca sobie ateizm a obecnie potulnego katola dałbym radę wytłumaczyć dlaczego wierzę i pytanie nie jest według mnie głupie, jest trudne, odpowiedź na nie nie jest łatwa, ale samo pytanie nie uważam za głupie, to jest coś nad czym filozofowie zastanawiali się od zawsze.
Ale to nie rozkmina na temat o płycie przygłupa bedoesa
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
pepperoni363
Posty: 35
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:44

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: pepperoni363 »

Moltisanti pisze: 14 lis 2019, 2:40 Oczekiwanie wytłumaczenia dlaczego się wierzy :bowdown: Ja na przykład nie wierzę ale chciałbym bardzo wierzyć. I jak uwierzę to mam mieć wytłumaczenie co sprawiło że nagle uwierzyłem? No to chyba tak nie działa chłopaki
Jak można mieć jakikolwiek pogląd na świat (np. wiarę), którego nie jest się w stanie wytłumaczyć? Świadczyłoby to tylko o tym, że to nawet nie jest Twój pogląd, a jedynie jakaś prawda, którą przyjąłeś totalnie bezrefleksyjnie :dunno:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Przecież dojrzała wiara polega właśnie na takim głębokim przekonaniu że tak po prostu jest. Jak masz przykłady ludzi którzy nie wierzyli całe życie i nagle uwierzyli to właśnie tak to opisuja i to widać po nich, że oni całym sobą czują że Bóg w nich żyje i nie powiedzą ci że bóg istnieje bo całun turyński mordo jest dowodem, tylko po prostu głęboko w to WIERZĄ. Samo pytanie DLACZEGO się wierzy jest dziwnie postawione. Wierzysz nie po coś, tylko wierzysz bo uwierzyłeś, bo to czujesz.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: KillerCroc »

Zgadzam się z [mention]Moltisanti[/mention] choć sam też nie mam po drodze z wiarą a zwłaszcza chrześcijańską.

Zarzucanie mu że nie jest prawdziwym wierzącym jeśli nie przeszkadza mu chłopak z chłopakiem to też niezły odlot pany :lol:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
pepperoni363
Posty: 35
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:44

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: pepperoni363 »

Może nie do końca się zrozumieliśmy - taki całun może być dowodem na istnienie Boga, a mi chodzi o powód wiary jednostki. Skoro ktoś doświadczył czegoś i teraz odczuwa obecność Boga czy coś, to w pewnym sensie jest to przecież powód dlaczego wierzy.

Z drugiej strony może to po prostu moje podejście nie pozwala mi tego zrozumieć bo jestem do bólu logicznym człowiekiem i to po prostu moja opinia, że nie da się wierzyć beż żadnego powodu :dunno:
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

I niby taki normalny wers "nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem", a ludzie przeżywają jakby nawinął jakiś hardcore :D
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Opieronie »

Tu nie chodzi o sam wers - tylko o kontekst i kto to nawija.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

dokładnie, jakby nawinął to jakiś Mes czy inny farfocel to nikim by to nie wstrząsnęło, a tu jednak uliczny gangus w kominiarce w oparach 4g marihuany
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ