Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: Ablazir »

nie rozumiem przypierdoli do obserwacji, przecież naprostowywał cała poprzednią część kawałka i inne stare rzeczy bediego i białasa (genialny follow up do 05:05 chociażby :exclaim: ) :p
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: przedszkolanek »

ale te jego obserwacje brzmią jak u jakiegoś gimnazjalisty, serio, okropnie się tego słucha, to już bedi pierdolący coś o smokach jest mniej irytujący
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: Ablazir »

ale wynikały one z tematyki numeru i według mnie bardzo kreatywnie do tego podszedł i nie nawinął jakiejś zwrotki o tym jak panny lecą na jego hajs, czy coś, a zamiast tego zrównał płcie (a takich akcji brakuje w polskim rapie, w tym roku chyba jeszcze tylko koza coś próbował działać w tym temacie)
o czym według Ciebie miałby nawijać w takim kawałku?
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: przedszkolanek »

nie mam pojęcia, nie jestem Taco, to co położył jest absolutnie najgorsze (pomijam follwupy bo ja nie o tym), już mu lepiej wychodzi obecnie gadanie, że ma hikikomori
Awatar użytkownika
krakowski łotr
Posty: 471
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:25

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: krakowski łotr »

Bedoes zapraszał Oskara z PRO8L3MU do numeru Wschód ale ten odmówił xDD.
Awatar użytkownika
vanillah
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2019, 2:45

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: vanillah »

bedoes powinien wrocic do nawijania o ruchaniu suk, to mu najlepiej wychodzilo
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: afterlight »

full zgadzanko, squadshits i aby smierc miala znaczenie swietnie wchodza do dzis w przeciwienstwie do nowszych rzeczy po oświeceniu
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Awatar użytkownika
vanillah
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2019, 2:45

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: vanillah »

afterlight pisze: 07 gru 2019, 4:22 full zgadzanko, squadshits i aby smierc miala znaczenie swietnie wchodza do dzis w przeciwienstwie do nowszych rzeczy po oświeceniu
WCHODZE DO FRYZJERA A FRYZJERKA DAJE PROPSY
Yerkes
Posty: 256
Rejestracja: 22 sie 2019, 8:37

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: Yerkes »

krakowski łotr pisze: 07 gru 2019, 2:15 Bedoes zapraszał Oskara z PRO8L3MU do numeru Wschód ale ten odmówił xDD.
Zupełnie się nie dziwię, być na tak chujowym materiale to wstyd. Szanuję Borka jako rapera i liczę , że jeszcze rozjebie, ale kurwa, ile można słuchać tych stękow i jęków?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

przedszkolanek pisze: 07 gru 2019, 1:33 w ogóle te jego "obserwacje społeczne" najczęściej xDDDD
podbijam, twierdzić że on ma jakieś genialne obserwacje społeczne to może tylko jakieś piwo z sokiem na pierwszym roku socjologii xDD
krakowski łotr pisze: 07 gru 2019, 2:15 Bedoes zapraszał Oskara z PRO8L3MU do numeru Wschód ale ten odmówił xDD.
kolejny powód dla którego jestem dumnym sajko
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: clockers »

skąd info, że Oskar odmówił?
acdn
Posty: 17
Rejestracja: 26 wrz 2019, 15:46

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: acdn »

Miałem taki moment, gdy udało mi się odłączyć myślenie o tych wyczynach wokalnych Bedoesa od słuchania tej płyty i nawet wtedy mi się ona podobała, ale to były 2 przesłuchy i to se ne vrati :) Niektóre Lil Peepowe bity na tej płycie są całkiem przyjemne, ale jednak są przytłoczone warstwą tekstową i formą wykonania.

Niemniej Bedi w paru miejscach pokazuje, że jakby chciał, to by mógł, ale najwyraźniej nie chce. Mam wrażenie, że on od kogoś usłyszał, że zajebiste są emocjonalne, krzyczane zwrotki w "Gustawie" i ogólna "wolność" i od wtedy skręcił w stronę, której apogeum (mam nadzieję) mamy na tej płycie. Bedoes to jest w ogóle chodząca ambiwalencja - czasami czuję, że jest ogarnięty, a czasami totalnie temu zaprzecza - pytanie która strona jest prawdziwsza.

Myślę, że fajnie jakby ktoś kiedyś podsunął mu jednak trochę sugestii na temat minimalizmu - nie mówiąc już o tym, żeby niektóre numery były po prostu "przerapowane", a nie przeskrzeczane, ale też żeby czasem się wycofał, dał wybrzmieć bitowi, żeby zbudować klimat w tych kawałkach. Coś takiego np. siedzi na koniec "Scrooge ebenezer" Belmondo i pięknie to podsumowuje ten numer. Na tej płycie próbowałem znaleźć moment, w którym ktoś nie nawija i chyba mi się nie udało, bo ciągle jakieś szpilki były w wolne miejsca utykane.

Tak czy inaczej - możemy sobie tutaj gadać, a płyta robi historię odtworzeniami i pewnie o to w tym wszystkim chodziło. Miejmy nadzieję, że za parę lat Borek wystrzeli z nowym Squadshits na dopalaczach i pozamiata, jak już nagra hity z Don Wasylem i Krawczykiem.
erlbluza
Posty: 53
Rejestracja: 14 paź 2019, 1:19

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: erlbluza »

pare numerów spoko ale wycieranie sobie mordy tytułem gdzie jest eis jest powodem mojej wielkiej niechęci, jedyną osobą oprócz problemu co go mogła by szukać na trakach to reno jest i to też nie w postaci którą teraz jest tylko gdzieś z 3 lata za następnym level
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: moody »

pro8l3m w ktoryms wywiadzie mowil, ze oni nie maja zadnych kawalkow poza tymi, ktore sa na plytach, w sensie kazdy jest na dopracowany, ze nadaje sie do puszczenja w obieg. bedoes chyba wychodzi z podobnego zalozenia i kazdy jeden, jebany pomysl wrzuca na album, z tym ze biedak ma takie wyczucie gustu, ze pol albumu to jest autentycznie poziom beki z lokalnych. bedi wyglada mi takiego goscia, ktory wyszedl z jaskini po 20 latach, uslyszal pierwszy trapowy bit i mysli - wow najlepszy bit swiata, sprobowal pierwszy raz cos podspiewac w refrenie - wow zajebiscie mi to wychodzi, naglowkowal sie nad jakims tanim moralizatorstwem i mysli - ale to glebokie, rozjebalem. pewnie tych pierwszych ziomkow z 2115 tez mysli, ze bedzie mial na cale zycie. z jednej strony taka artystyczna i zyciowa naiwnosc ma swoj urok, z drugiej sprawia, ze gosc jest absurdalnie nierowny i potrzebuje kogos doswiadczonego i osluchanego, kto bedzie nad nim stal i mial odwage zwrocic uwage, kiedy sie w swoich odlotach blazni
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: Ablazir »

nom, producenta wykonawczego, którym nie jest solar, czy ktoś tego typu o czym pisaliśmy już wcześniej
Obrazek
Awatar użytkownika
KolektywneOswiecenie
Posty: 307
Rejestracja: 24 maja 2019, 11:41

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: KolektywneOswiecenie »

Chłopaki pojawili się u Kuby Chuptysia aka Gargamela w Radiowej Czwórce:

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ <3<3<3 /// </3 MOVEMENT /// WIERZĘ W TECHNO I LUDZI <333

- JA I MOJE KSIĘŻNICZKI, NIKT GORSZY, NIKT LEPSZY! -
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: moxxi »

Zerowy repeat value ma ta płyta :dunno: nie minęło sporo czasu a ja już nie mam ochoty czegokolwiek z tego odpalić ponownie
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: FÜRDIEGANG »

moxxi pisze: 12 gru 2019, 20:38 Zerowy repeat value ma ta płyta :dunno: nie minęło sporo czasu a ja już nie mam ochoty czegokolwiek z tego odpalić ponownie
prawda
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: daveyo »

Ja dla odmiany bardzo często wracam do tej płyty, ale teraz zrobiłem przerwę, bo ostro katowane było .
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Bedoes x Lanek - Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

No cóż, niestety wybitna płyta to nie jest. Właściwie jest tutaj bardzo nierówno, natomiast może 2 kawałki wywołały u mnie propsy, szczególnie 'Gdzie jest Eis'. Sporo jednak wywołało we mnie zażenowanie. Smutny Bedoes to trochę kiepska opcja jeśli chodzi o rap. Lanek klasa na bitach. Płyta średnia, wiele więcej nie ma się co rozwodzić.
ODPOWIEDZ