Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: SWN »

Mi się bardzo podoba. Przede wszystkim potężny bit przez który w pierwszej kolejności leciałem do creditsów w opisie, żeby sprawdzić czyjego jest autorstwa. Te wordplaye Louisa nic odkrywczego, przy jakichś miarka się przebrała - ja się przebrałem można nawet ziewnąć, ale i tak słucha mi się trzy razy lepiej niż większość tegorocznych premier. No i Kazek bardzo fajny featuring, już chyba czwarty(?) pojazd, na który zrobił uprawnienia w klipie.


Tylko ten patent opierania się na zagranicznych odniesieniach jest już TAK KURWA NUDNY
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Visern
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:33

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Visern »

Ale nudne gówno, delikatnie na plus refren i bicik.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: vampmoney »

Straszna nuda nie ma żadnego charakterystycznego punktu zaczepienia, bałagan z cała sympatią do straszych dokonań ale wkurwiasz mnie już tymi miałkimi zwrotami, chociaż w sumie featami to nigdy nie błyszczał bedogie
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Malloy »

^No nie wiem, gościnki na producenckich są mocarne, Armani jeans u Czarnego czy Pracownik roku u Kubiego to są świetne kawałki
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: SWN »

vampmoney pisze: 18 lip 2019, 20:59 chociaż w sumie featami to nigdy nie błyszczał bedogie
U Frostiego na Young Midasie zjedzone, na pierwszym mixtapie Smolastego najlepszy featuring, wyżej wymieniony Czarny, kiedyś u Alcomindzów też highlighty. Moim zdaniem dużo bliżej mu do złodzieja albumów gospodarzy, niż pokraki psującej tracki.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Malloy »

Sheraton flow u Białasa i Lanka też bardzo dobra gościnka
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: potter »



Czyli jednak żaden z niego Sycylijczyk, a raczej coś jak Zizou.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: baqlashan »

Avi to sympatyczny koleś, wydaje się mega w porządku i z chęcią wyszedłbym z nim na jakiegoś bronxa, albo 8
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: suraks »

fajny wywiad, dobre przygotowanie flinta
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Spenser »

no Flint cokolwiek bym se o nim nie myślał, to na rapowym dziennikarstwie zjadł skurwiel zęby :bowdown:
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: SWN »

Dobra, słuchałem w weekend i zachciało mi się teraz skrobnąć parę zdań.

Aviego i Louisa poznałem przy okazji akcji na linii TPS - SB, kiedy wąsacz postanowił wtrącić swoje trzy grosze i wyszedł na tym, no cóż, tak sobie. Zbiór sprawdziłem przy okazji, jako że z tego co mgliście kojarzę premiera wypadła niedługo potem (usunięcie zwrotki Białasa itd.) i bardzo mi się spodobał, a przede wszystkim zainteresowałem się wokalem duetu. Avi zgodnie z zapewnieniami pokazał mi się jako mocno oderwany od dzisiejszej sceny, mega inteligentny i spokojny gość. Jedziemy dalej.

Spis sprawdziłem już dużo bardziej świadomie, mając na uwadze kilka kawałków z debiutu zapisanych na telefonie, mimo tego nadal lekko spóźniony i woah, jeju. Jestem doszczętnie rozjebany jak ten album się rozpoczyna, drugi album z rzędu kapitalne wejście i widać, że chłopaki mają do tego talent. Idąc od samego prologu co track zerkałem na spotify wyczekując momentu, w którym spasuję i takowy przyszedł dopiero w okolicy drugiej dziesiątki (po drodze jeszcze słabiutki refren Louisa w tracku z Bonsonem). Wcześniej dostałem bomby jedna po drugiej, a Avi przypomina mi mój niegdyś ulubiony zestaw skillsów u rapera - real talk i narzekactwo na czas przeszły (ale nie w taki sposób jak choćby Igi piszczący o zbieraniu na nowe buty, zupełnie inna półka i sposób wykonania) z którym przecież tak łatwo przesadzić i zamienić w hujowy patos. Do tego nie wiem co ze mną, ale te teoretycznie łatwe i logiczne wordplaye wąsacza (serio mam wrażenie, że dużą część słyszałem już gdzieś wcześniej / wpadłbym na nie sam) i tak robią robotę. Z czystym sumieniem mógłbym wymienić Aviego jako jednego z nielicznych na scenie, którzy posiadają BARSY i jakkolwiek bardzo rzadko bawią/ruszają mnie już panczlajnerzy (co to za raper, co nie używa punchy?), tak tutaj w połączeniu z umiejętnością do wcześniej wymienionych życiówek chłop serio momentalnie wpadł do mojej topki ulubionych raperów na chwilę obecną. Jebać, że niektóre z tych rymów faktycznie zalatują prościzną (słysząc u kogoś innego wers z siedzeniem na piździe zapewne zaśmiałbym się co to kurwa jest xd, ale przy akcencie i sposobie rapowania wąsatego to łykam), że nie potrafię wskazać żadnych fajerwerków, ale choćby przy tej Piecie faktycznie czuć, że tak jak sam wspominał w wywiadzie z Flintem Avi pakuje sporo serducha w zwrotki i dla mnie nie brzmi jak gówniarskie bragga i pozerka, a najzwyczajniej w świecie pewność siebie.

W okolicach tracku z Kozą (nwm kto to) zaczyna się robić wyraźnie słabiej, bity trochę się zlewają, a refreny po raz kolejny wracają do zabiegu, który tak bardzo wkurwia mnie u chłopaków:
Spoiler
PIERWSZA LINIJKA TO JAKIŚ WYPEŁNIACZ
ZAGRANICZNY WYRAZ, ZAGRANICZNY WYRAZ
JAK ROBIĘ JAJUWE TO TYLKO PATELNIA
ZAGRANICZNY WYRAZ, ZAGRANICZNY WYRAZ
Nadal jest spory przesyt wkładania makaronizmów, powtarzalność hooków i na moje oko nadwyżka brandzlowania się pod mitologię. Kojarzy mi się to z 2009-2014 w polskim rapie, gdzie co trzeci młodzik bazował na Parandowskim, toczył to gówno jak Syzyf i tym podobne. Szkoda, że na tę końcówkę nie wystarczyło tlenu (zarówno wokal i produkcja), bo gdyby upchnąć to w ~11 kawałkach serio słałbym bowdowny.

Ja wiem, że dużo osób może ziewać i pisać, ze takich albumów bitowo jest sto, ale urzeka mnie charyzma i inność Aviego, nawet ten pierdolony akcent, z którego śmiałem się przy okazji konfliktu z TPSem teraz jest dla mnie mega charakterystyczny i nie przeszkadza ani trochę. Nadal uwielbiam taki rap, chociaż słucham go już nieporównywalnie rzadziej niż kiedyś. Przez cały odsłuch nasuwało mi się dużo skojarzeń z Małolatem/Ajronem, czy debiutem Borka, bo tak jak tam Avi wydaje się być (tutaj jeszcze jeden props dla Flinta, bo poruszył tę kwestię jako pytanie w swoim wywiadzie i jak go usłyszałem zrobiłem 'o kurwa, no o tym mówiłem') już gdzieś totalnie poza chętką na osiąganie sukcesu i przeliczanie, a po prostu chce rzucić linijki, jakie trzymał w kieszeni mając wyjebane na ich odbiór i ja mu wierzę.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Spenser »

jak ładnie napisałeś, aż se odpale
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=exNKMwFUGoE

Avi x Louis Villain - Harmonia ft. DJ Ike (Official Audio)
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: luk0as »

brakuje dobrych producentow na tym albumie
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: taka »

Avi super, ale Luisa to skipuje
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

Bardzo spoko numer.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: daveyo »

Ogromnie mi siadła ta płyta, wracam do niej dość często, ma zajebisty klimacik i nie ma żadnego kawałka który bym musiał pomijać. Jak już odpalam to całą płytę od początku do końca. Dla mnie to jest dzieło i już sobie wyobrażam jak fajnie będzie do niej wrócić za parę lat. :twisted:
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Avi x Louis Villain - Spis Dzieł Sycylijskich (2019)

Post autor: daveyo »

Świeże wywiady. :twisted:

ODPOWIEDZ