ĆPAJ STAJL

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: baqlashan »

mruwa pisze: 06 paź 2019, 8:54 Jeżeli dla Ciebie taki wers zapada w pamięć i jest to
Przedupcony zabieg liryczny to się nie dziwie, ze dziś rapu słucha tyle kretynow
to jest po prostu błyskotliwy wers, i w kontekście całego kawałka i jego sensu jest bardzo trafny, kawałek jest kurwa o cięciu się maczetami
można sie kurwa rozpisać na 3000 znakó a takie agresty jak ty i tak nie ogarną o co chodzi bo nie czują magii hiphopa
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
dms
Posty: 292
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:11
Lokalizacja: slizg.eu

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: dms »

typy nagrały pół dobrej płyty i chyba trochę im odjebało od propsów, do poziomu hewry to jeszcze lata świetlne
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7543
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: eddy_wata »

no nagrali tylko mixtape roku, a ile dobrych płyt nagrałą hewra idąc tym tropem?

inb4 top2 składy w polsce dla mnie, oba lubie i szanuje
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: rubinstein »

no nie wiem. ufocore to chyba jedyna rzecz warta sprawdzania - jako calosc - jaka wyszla w tym roku. nie wiem jaka jest dokladnie relacja miedzy ĆS a UC, ale core (hehe) grupy jest ten sam, więc chyba można ufiaków podciągnąć tutaj.
więc jak cos to nagrały półtorej w przeciagu roku, a to juz cos :joint:

tak jak wini shilluje lato, tak ja bedę shillował ufocore, bo to jest piekna rzecz
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Ablazir »

przedszkolanek pisze: 06 paź 2019, 14:01 uważam że KRK to taka polska wczesna Atlanta, ale nie mam czasu niestety
rozwiń
Obrazek
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1790
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Również chętnie dowiem się skąd to porównanie/skojarzenie
Awatar użytkownika
dogmeat
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2019, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: dogmeat »

cpajstyle pisze: 06 paź 2019, 13:50 ćpaj stajl to taki sklad bez charyzmy
Absolutnie się nie zgadzam, o treści i zwrotkach można dyskutować, lecz to jak zostały na Lato w Ghettcie zarapowane, nawet przez gości na featach to kwintesencja najlepszej rapowej przewózki.
Osobny bowdown należy się do Pesha aka "pani syn to pojebaniec - Aleksander" emce producenta, którego refreny i wspaniałe adliby trwale wyryły się w mojej pamięci i chyba nigdy nie zostaną już zatarte.
Awatar użytkownika
mopek
Posty: 288
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:25

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: mopek »

dobra mamy już ponad 24h odkąd dronowi napluto w mordę i się nie zająknął nawet
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: ricky »

coś wiadomo w ogóle skąd ta przyjebka do Drona? mam wrażenie, że spięli się o tę rozmowę z Winim. nie wiem czy dotrwaliście do tego momentu, ale Wini puścił "LwG" jakoś w drugiej połowie filmu, a Dronik trochę kręcił bekę z nich
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
dogmeat
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2019, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: dogmeat »

Nie chodzi tu raczej o odbiór ich muzyki, a o momenty rozmowy Drona, które musiały być cenzurowane. W jednej chwili pomimo tajemniczości rozmówcy i „mordo o takich rzeczach możemy gadać poza telefonem” Dron spucował się z danych grafficiarza, które musiały być usunięte.
A że Ćpaj Stajl to część krakowskiego składu CNB, to pewnie stąd ten writerski prztyczek w nos.

Chyba, że nie wiemy o czymś więcej, ale na razie nie mamy podstaw do rozkminiania większej akcji. Meat pozostaje bierny.
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: ricky »

o proszę, nie wiedziałem o tej writerskiej części ĆS, teraz to ma trochę więcej sensu, ale i tak się nie dowiemy dopóki sam zainteresowany się nie odezwie. aż zamarzył mi się taki beef
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: przedszkolanek »

Ablazir pisze: 06 paź 2019, 22:10 rozwiń
sorki, ale zapomniałbym przez dramę z belmondziakiem
1 przy takich porównaniach to siłą rzeczy jest bardziej metafora niż faktyczne przełożenie
2 scena krk zawsze należało do najbardziej "niuskulowych" w PL, nawet rap w 90 była dużo mniej nowojorski niż w WWA np.
3 osobiście uważam LwG za nowy Skandal, przynajmniej potencjalnie, zobaczymy co z tego wyjdzie
4 wydaje mnie się, że w jakimś okresie (5-10 lat?) z krk (choć może szerzej z południa, bo i wro i kato i podkarpacie i kielce nawet) może wyjść podobne zjawisko jakim w US był wpływ Atlanty itp. na tamtejszy rap, czyli krk (i być może reszta południa) przeformatuje nam obecny polski rapik w podobnym stopniu jak to się działo w US za sprawą przede wszystkim Atlanty, czemu zresztą powinna sprzyjać względna słabość, muzyczna powiedzmy, bo komercyjna to niekoniecznie, która będzie się przecież pogłębiać, dwóch dominujących od 90 ośrodków - Warszawy i Poznania
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2727
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Jasek »

przedszkolanek pisze: 08 paź 2019, 1:38 2 scena krk zawsze należało do najbardziej "niuskulowych" w PL, nawet rap w 90 była dużo mniej nowojorski niż w WWA np.
?????????
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1790
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

przedszkolanek pisze: 08 paź 2019, 1:38
Ablazir pisze: 06 paź 2019, 22:10 rozwiń
sorki, ale zapomniałbym przez dramę z belmondziakiem
1 przy takich porównaniach to siłą rzeczy jest bardziej metafora niż faktyczne przełożenie
2 scena krk zawsze należało do najbardziej "niuskulowych" w PL, nawet rap w 90 była dużo mniej nowojorski niż w WWA np.
3 osobiście uważam LwG za nowy Skandal, przynajmniej potencjalnie, zobaczymy co z tego wyjdzie
4 wydaje mnie się, że w jakimś okresie (5-10 lat?) z krk (choć może szerzej z południa, bo i wro i kato i podkarpacie i kielce nawet) może wyjść podobne zjawisko jakim w US był wpływ Atlanty itp. na tamtejszy rap, czyli krk (i być może reszta południa) przeformatuje nam obecny polski rapik w podobnym stopniu jak to się działo w US za sprawą przede wszystkim Atlanty, czemu zresztą powinna sprzyjać względna słabość, muzyczna powiedzmy, bo komercyjna to niekoniecznie, która będzie się przecież pogłębiać, dwóch dominujących od 90 ośrodków - Warszawy i Poznania
Jesteś z Krakowa, czy piszesz to, bo tak Ci się "wydaje"?
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: YKCUL »

Ja kiedyś byłem w Krakowie i przedszkolanek ma racje
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1790
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Pytam akurat serio bez przypierdolki
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: baqlashan »

no fajna rozkmina, ale imo zbyt naciągana
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: przedszkolanek »

czytam teraz to co pisałem i trochę za mocno poleciałem, tak się kończy spisywanie rozkmin o drugiej w nocy

generalnie chodziło mi o to, że w krakowskiej nazwijmy to - bazie producenckiej trendy newschoolowe (co w polskich warunkach =/= tylko trap i 808, a raczej "nie golden era boom-bap") były mocno obecne
co do porównań z US pisałem, że to metafora a nie przełożenie faktów
no a ten ostatni punkt z przewidywaniami to siłą rzeczy opiera się na wydawaniu i wrażeniach
Awatar użytkownika
Moris
Posty: 231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:58

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Moris »

Oczywiście, że tak jest z tym Krakowem, podobnie można powiedzieć o szczecińskiej scenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: KillerCroc »

Ktoś nie dostał jeszcze tej pierdolonej płyty i nie może się z nikim kto to wysłał skontaktować? No kurwa rozjebie mnie :lol:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
ODPOWIEDZ