Schafter

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2727
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Schafter

Post autor: Jasek »

no można powiedzieć, że jak bit kupi to jest jego, ale polega to na tym, że jest jego właścicielem a nie twórcą. Najprościej w tej sytuacji byłoby po prostu nie wpisywać nikogo jako producenta i po sprawie, a tak to akcja półniemiecka
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Schafter

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 01 paź 2020, 0:03 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Schafter

Post autor: Jaayu »

a pamięta ktoś?
https://www.youtube.com/watch?v=XR1hrZdm_sI
https://www.youtube.com/watch?v=j3AhWUx7IqA
tu też było prod. Kubi i też się dupa zapaliła, podobna sytuacja przecież ma miejsce tutaj, zmiana paru rzeczy i tyle. To jest jakby ludzie od reprodukcji instrumentali na yt wpisywali, że to ich pomysł, bo różni się tempo i pitch i inne drobnostki :lol:
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Schafter

Post autor: SWN »

Jasek pisze: 20 cze 2019, 14:21 można powiedzieć, że jak bit kupi to jest jego, ale polega to na tym, że jest jego właścicielem a nie twórcą
O to to. Bardzo ładny i ważny fragment moim zdaniem.

Po drugie co innego, gdyby to wyszło w przypadku pierwszego lepszego typa, ale tutaj młody od samego początku leciał z producencką braggą i wstawkami typu 'ciekawe gdzie mieszka ten typ co robi bity' 'schafti on da beat' 'kto zrobił ten bit? yes sir i did' wyraźnie podkreślając jaki jest kurwa autorski, wszechstronny i ogarnięty. Ja doskonale wiem, że jeszcze nigdy nie było tak łatwo robić popularną muzykę jak dziś, ale no robienie z niego nowego Kanye budowania klimatu, bo wrzucił basicowe klocki w FL pod już zagraną od góry do dołu melodię to trochę słaba akcja.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13101
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Schafter

Post autor: oldschool »

Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Schafter

Post autor: #23 »

Horry pisze: 20 cze 2019, 11:34 gościu z soundclouda ma racje: WACK AS FUCK
ja to nadal myślę że to jakieś zbiorowe prowo przecież to jest takie marne że ja jebie
Schafter jest wack twoja płyta trash
ma tyle racji, że też zrobił to samo co schafter, bo z tego co się doszukał ten rusek co ma kanał o rapie to wykorzystanie tego sampla w taki sposób jak zrobili ci dwaj wymieniani tutaj, to zrobił jakiś inny trzeci typ na początku zeszłego roku XDDDD
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Marsan
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2019, 13:00

Re: Schafter

Post autor: Marsan »

Witam,

przeczytałem tę dyskusję i aż musiałem założyć konto żeby się wypowiedzieć. Jak ktoś uważa, że Schafter ukradł którykolwiek z bitów i uważa, że te bity brzmią podobnie to chyba z chujem na uszy ten ktoś się pozamieniał, a potem jeszcze na te uszy słoń mu nadepnął. Bity Schaftera oparte są na pętlach i akurat Schafter jak mało kto kuma ideę, że dobra pętla broni się sama. Nawet jak wziął te same sample to w każdym przypadku jego bity wypada lepiej, jest lepsze brzmienie i feeling perki, co daje nam jedną ważną informację - Schafter robi to lepiej. A w bitach na pętlach kunszt producenta poznaje się po tym jak obuduje wszystko wokół tego bitu i tu wypada on znacznie lepiej. Oczywiście teraz mamy czasy bardziej minimalistycznych produkcji, więc ludzie głusi mają trudniej, ale to nie znaczy, że musza od razu knuć spisek. I nie, nie jest sensacją, że sytuacja się powtarza co do 2 tych samych producentów, po części z powodów, które wskazał sam Schafter, a po części dlatego, że to naprawdę nie jest pierwszy raz w historii, że 2 tych samych producentów sięga po 2 (dla tych mniej wrażliwych zdradzę, że i czasem więcej) te same pętle.

A przyrównywanie przykładów Graczyka czy Kubiego to :lol:
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Schafter

Post autor: koniec »

uspokój się wojtek, cienki w uszach jesteś jeszcze
Marsan
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2019, 13:00

Re: Schafter

Post autor: Marsan »

Sorry, ale piszę to z perspektywy gościa, który na przestrzeni jakichś 15 lat trochę bitów zrobił, a na starym ślizgu toczył batalię, że Qciek w Edisonie wziął bębny z paczki i się wstydzi przyznać (przy czym bardziej miałem problem z tym, że się wstydzi, aniżeli, że wziął z paczki).
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Schafter

Post autor: marco_pantani »

tak sobie słucham nowego Schaftera i kurwa lipa

Blow offy czy good will hunting zjada te nowe kawałki. wtedy miał taki luz na bitach i dziwnie to pisać o gościu, który dopiero zaczyna przebijać się do szerszej widowni.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Schafter

Post autor: przedszkolanek »

chłopaki
podpowiecie skąd ja mogę kojarzyć tę trąbkę, co wjeżdża w 0:25 i później regularnie się pojawia, a już zwłaszcza tę sekwencję, która jest najlepiej wyeksponowana od 3:50 do końca albo tę sekwencję najlepiej słyszalną w 1:00-1:25, zwłaszcza jeżeli chodzi o drugą linię melodyczną trąbki?
Spoiler
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: Schafter

Post autor: Sieloo »

nie wiem, ale linia basu z blow off
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Schafter

Post autor: bloodyhell »

Tak jak kolega wyżej mówi, po głowie Ci chodzi blow off, tylko trochę przyspieszona ta trąbka
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Schafter

Post autor: marco_pantani »

po necie krązy Schafter x Belmondo
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Schafter

Post autor: staroć »

gdzie
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Schafter

Post autor: oyche »

w temacie o płycie schaftera a gdzie
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: Schafter

Post autor: suraks »

tak w temacie samplów bardzo mi sie podoba ten co użył w good will hunting
Spoiler
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Schafter

Post autor: DeDoK »

Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3196
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Schafter

Post autor: yungXpaproch »

Juz dawno planowany feat, nawet spoko ale nic nowego tutaj nie ma raczej. Przeslucham jeszcze pare razy i zobacze jak mi siadzie.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Schafter

Post autor: daveyo »

Wspaniałe połączenie, przeokrutnie dobry kawałek, od bitu po zwrotki i teledysk. Igi co płynie w tych kawałkach to nie mam pytań.
:bowdown:
ODPOWIEDZ