Raca

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 469
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: Raca

Post autor: kosciey »

Ezio_Wroclaw pisze: 20 lip 2019, 11:57 Pamiętam koncert jego i Peerzeta we Wro jak szlugi z nim jaralem a potem piony zbite ze sceny z Peerzetem, dobre czasy. Szkoda gościa, miał potencjał ale się życie posypało i klub 33 przywitał.
Tak było, Prys organizował ten koncert.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Raca

Post autor: Cz4rny1337 »

no ja gdzies mialem przedluga historie z nim jak sie przykleil w Szczecinie i chcial zebym zawijal z nim moje kolezanki na chate
Obrazek
MalinowyJogurt

Re: Raca

Post autor: MalinowyJogurt »

Na poprzednim forum nic o nim nie napisałem to tutaj napiszę. Dla mnie wielka szkoda, znalismy się dość dobrze, więc odejście boli jeszcze bardziej. Spropsowałem kiedyś Rafała na gadu-gadu i tak się skończyło, że dzień później już melanżowaliśmy. Zajebisty chłop do pogadania o rapie i życiu. Żył szybko i żył chwilą, taki porywczy chłop z duszą romantyka, pół nocy przegadać mógł jakie życie może być chujowe z celnymi argumentami, aby następne pół nocy wyrywać jakieś dupy z fotki.pl żeby wpadły na chate i najebać się jak szmata. Płytę Bobby Fischer zacząłem słuchać w szkole średniej w czasach, kiedy byłem mega zakochany w swojej ex i ostatni tramwaj do dziś znam na pamięć i od razu w głowie mam obrazki jak leciało to na słuchawkach wracając ostatnim tramwajem od niej. Po rozstaniu ta płyta też dała kopa. Konsument Sumień, Pamiętniki Ludzi Nienormalnych, feat u Bonsona, feat z Planetem :bowdown: to klasyki
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Raca

Post autor: Jose »

Dziś upamiętniam Racę, zmarłego w zeszłym miesiącu rapera. Starałem się unikać patosu, mam nadzieję, że nie wyszedłem na gościa bez serca, ale naprawdę był czas, gdy Racę lubiłem i należał mu się taki filmik - bez ugładzeń, ale też z docenieniem jego wkładu w polski hip-hop.

Wideo
Spoiler
Jako że jeszcze nie jestem w stanie ogarnąć lepszego dźwięku w wideo, to alternatywa tutaj:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/6ppK44 ... VEcz8C9atw

SoundCloud: https://soundcloud.com/rapmatters/raca-1986-2019

Najlepsze kawałki Racy: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... C2g2uY9T6q
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Raca

Post autor: Kalom »

Dobry materiał, ale dla mnie jednak Ostatni tramwaj to top3, a może nawet najlepszy kawałek Racy. Dziwię się, że nie uwzględniłeś go nawet w top15 :(
:joint: [*]
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Raca

Post autor: przedszkolanek »

Raca RIP,
a Jose propsy za plejkę, zawsze typa kojarzyłem jakoś 5/10, będzie słuchane
Stoner Simpson

Re: Raca

Post autor: Stoner Simpson »

W chuj propsowalem Konsument Ludzkich Sumien, chyba przedostatni polski rapowy album jaki caly przesluchalem, jak przeczytalem ze nie zyje (dosc niedlugo po Mac Miller ktorym tez sie jaralem w tym samym czasie), to przez chwile takie uczucie pustki i okurwacosieodjaniepawla.jpg.
Nie wiem czy akcja z wrzuceniem swojej bylej w ciazy po samochod jest prawdziwa, i te wszystkie historie jakim nie byl kasztanem tez, ale Szkoda chlopa [*]
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Raca

Post autor: Jose »

Nie no, Mac Miller zmarł prawie rok temu, Raca miesiąc temu, więc nie tak dość niedługo.

[mention]Kalom[/mention] - tak jak mówiłem, ja tego "Bobby'ego Fischera" tak średnio lubiłem, miałem wręcz awersję, bo zrobił się hype na gościa, a dla mnie to była słaba płyta i zupełnie inne oblicze Racy. Na starym forum poem sometimes go dosadnie podsumował:
przeszedł jedną z najbardziej komicznych metamorfoz w polskim rapie od smutnego, wrażliwego typka nawijającego całą płytę o straconej miłości do Hugh Heffnera i szefa melanżów u boku Mesa, a teraz w ogóle doszedł do wniosku, że ostry z niego panczlajner i prawdziwy, skurwysyński player
I stąd tylko te trzy kawałki, ale dodam "Ostatni tramwaj", żeby Ci nie było przykro. :)
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Raca

Post autor: Kalom »

dzięki super jesteś :oops:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1665
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Raca

Post autor: MalkoNTENT »

Ajj tylko ja uwielbiam kawałek kruki nad miastem? Swoją drogą duża rola bitu, który wrzuciłbym do moich top3. Ale fajnie sobie poleciał, dał radę.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: Raca

Post autor: Hyperborea »

Hm, czy tylko ja mam w sumie wrażenie, jakby jego śmierć była trochę przemilczana? Nawet mało osób ze sceny o tym wspomniało...

Raca może i miał co najmniej parę krzywych akcji na koncie, ale był kurwa dobrym raperem i dekadę temu naprawdę miał świetne flow i był sporą nadzieją podziemia. Można powiedzieć, że nawet udało mu się jako tako przebić do szeroko pojętego mainstreamu - przynajmniej po części.
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Raca

Post autor: PSZ »

Szkoda typa Bobby fischer fajna płyta, słuchało się kurcze.
Awatar użytkownika
tsuko
Posty: 809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:45

Re: Raca

Post autor: tsuko »

Kurwa muszę podbić, słuchałem dziś jadąc rowerem całego Fischera i jest mi przykro zwyczajnie, że tak to sie wszystko potoczyło. Jako człowiek był wiadomo jaki, ale raperem był zajebistym akurat. Smutno jak ludzie odchodzą, a jeszcze za małolata z nim pionę zbijałem na koncercie w Warszawie i szluga paliliśmy
Zainteresowania - bezdomność , Premier League, Liga Mistrzów , Freak fighty i Strike King K-1,/walki w K-1 w małych rękawicach/
pawoleh666
Zbanowany
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:44

Re: Raca

Post autor: pawoleh666 »

Nie znałem go nigdy, nie wiem jakim cudem - z czym najlepiej najpierw się zapoznać? Bobby Fischer, czy coś innego? Co jest najbardziej przystępne na początek?
Te tępe kurwy mogą wypierdalać bo ja takich kundli al dente wpierdalam
edenmar
Posty: 1199
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raca

Post autor: edenmar »

[*]

MalinowyJogurt

Re: Raca

Post autor: MalinowyJogurt »

Ja bardzo lubię ten track
ODPOWIEDZ