Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

Podałeś przykłady wersów, które są ci na rękę pod odgórnie przyjętą tezę, a ponadto wjebaleś Hewrę i Bałagana do jednego worka - sam się poprzez to przyznałeś, że nie jesteś w żaden sposób zaznajomiony z twórczością tychże, i tylko pierdolisz dla pierdolenia. Nie bronię bałagana, bo sam nie jestem jego wielkim fanem, ale skoro ty koniecznie potrzebujesz kontekstu żeby zrozumieć fenomen hewry to wielkie kurwa pondro 600 dla twoich uszu. Kontekstem jest tutaj cały polski rap, który na tle hewry wypada jak bezpłciowe, rozklejone gówno.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
bsergio
Posty: 413
Rejestracja: 10 maja 2019, 0:54

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: bsergio »

podałem pierwsze z brzegu wersy kolego (dosłownie), i sprawdzałem dużo numerów tychże ludzi (nie wszystkie bo się tego nie da słuchać).
Jak widzę na jednak dość szanowanym forum, że zbierają propsy, to zakładam, ze może czegoś nie kumam i coś przez to tracę, ale skoro tu nie ma drugiego dna, to gratuluję i trzymam się z dala.
sungtongs
Posty: 55
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:10

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sungtongs »

Young Igi i Pikers to jebane nieporozumienie
Pojechałeś mi na ślizgawce, mam cię za kurwę
ale nie będę cię bił, też byłem wyszczekanym kundlem
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: MasterP »

young igi to by był w czołówce w polszy gdyby tylko składał mniej przypałowych wersów jak np o dotykaniu siusiakiem (kurwa, co ?) I może miał jakiegoś ghostwriter'a. słuchałem se "konfetti" ostatnio to mi aż od stężenia głupoty tam zawartej mózg przewietrzyło.
a co do pikersa to podbijam.
BOUT IT BOUT IT
Mjk
Posty: 56
Rejestracja: 29 cze 2019, 20:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mjk »

Kaz Bałagane nie nagrał ani jednej dobrej płyty
Bałagane jest 10razy gorszym raperem od Sentino pod każdym względem (teksty,flow,klimat,technika,charyzma), po przesłuchaniu tego 2 Bałagane brzmi dla mnie jak parodia tego co można zrobić na tych bitach
Oddałbym wszystkie wersy Bałagana za 1 Sebka a na SCiB to bym w ogóle wyjebał bo wolałbym wersję z samym Belmondziakiem
Sentino ma mega głos którym idealnie wpasowuję się w klimat kawałków, a głos Kaza Bałagane kompletnie nie pasuje do jego rapu i tematyki bardziej bym go widział w polskim kabarecie
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: staroć »

MasterP pisze: 06 lip 2019, 11:06 young igi to by był w czołówce w polszy gdyby tylko składał mniej przypałowych wersów jak np o dotykaniu siusiakiem (kurwa, co ?) I może miał jakiegoś ghostwriter'a. słuchałem se "konfetti" ostatnio to mi aż od stężenia głupoty tam zawartej mózg przewietrzyło.
a co do pikersa to podbijam.
Nie kumasz nic a nic
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie: Young Igi pisze dobre teksty, dobrze brzmią zarapowane przez niego i świetnie pasują do stylówki, igor jest sto razy lepszym tekściarzem od jakichś eripów czy innych trzecich wymiarów, wersy "nie zmienię nic dla ciebie/ jeśli chcę powiem, że robię sukę albo że ją jebię" to definicja prawdziwego hiphopu, niezależność, odwaga, pokazanie łakom i ich bólowi dupy miejsca w szeregu, piękna postawa i dont give a fuck, której powinni uczyć na pierwszych lekcjach robienia rapu, taki powinien być mc i to chodzi w hiphopie
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Mjk
Posty: 56
Rejestracja: 29 cze 2019, 20:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mjk »

Płyty w około jednej ( a już w ogóle oklepanej) tematyki muszą mieć to coś (świetną charyzmę rapera,unikatowość, innowacyjność czy ten mityczny klimat) żeby się nadawały na więcej niż 1 przesłuchanie i obojętne czy to Eripe ( chociaż to ciężko nawet raz przesłuchać), Bonson czy raperzy z nowej fali jak Igi
Ostatnio zmieniony 06 lip 2019, 14:33 przez Mjk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

ja myślę, że ogólnie płyty, kawałki, rapy muszą mieć to coś żeby nadawały się na więcej niż 1 przesłuchanie :D

gdy nie ma tego czegoś to nie ma nic
to jak chujowa zwrota zajebana pod dobry bit
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Mjk
Posty: 56
Rejestracja: 29 cze 2019, 20:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mjk »

Chodziło mi raczej o to, że może mieć to coś ale jak w kółko kręci się w okół jednej tematyki to musi się dodatkowo wybijać i mieć coś co znacznie wyróżnią tą produkcję od pozostałych, żeby przesłuchać więcej niż raz jak Sentino, Smarki czy Jimson, na przeciwnych biegunach dla mnie właśnie np. Igi czy Bałagane, Ostry, Słoń (aczkolwiek na pewno duży wpływ na to ma to, że dobiegam 30stki i wyrosłem z zapętlania pl rapu)
Bo teza, że wraz z wiekiem wczutka w pl rap jest coraz mniejsza to chyba najmniej kontrowersyjna jaka może być?
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

zawsze tak samo śmieszy ten kompleks polskiego rapu xd
Mjk
Posty: 56
Rejestracja: 29 cze 2019, 20:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mjk »

lysy pisze: 06 lip 2019, 19:37 zawsze tak samo śmieszy ten kompleks polskiego rapu xd
Generalnie mógłbym powiedzieć, że w ogóle w muzyke (w moim przypadku), ale widzę dużo starszych ludzi pozostających w klimatach rockowych, czy tych słuchających zagranicznego rapu ( bez wczutki ) a polskiego rapu to w ogóle nie widzę. Mam na myśli ludzi 30+ a nie jakiś dziadków
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2728
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

no ale rap to mimo wszystko nadal muzyka buntu, nie?
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mystair »

Eripe miał momenty, ale ogólnie również jego i wszystkich tego typu raperów Igi wyjaśnił na ostatnim mixtapie:
Dlatego twojego rapera się nie słucha
Bo mówi same gówno i jeszcze się w to wczuwa

I podbijam, że pisze prawie zajebiste teksty do tej konwencji, prawie, bo jednak zdarzają się też chujowe linijki, no i myślę, że na Trappist były najlepsze teksty z jego płyt, bo było to mega świeże wtedy, na Konfetti już trochę się nudzi
Ostatnio zmieniony 06 lip 2019, 20:10 przez Mystair, łącznie zmieniany 1 raz.
MOB
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: MasterP »

staroć pisze: 06 lip 2019, 13:34
MasterP pisze: 06 lip 2019, 11:06 young igi to by był w czołówce w polszy gdyby tylko składał mniej przypałowych wersów jak np o dotykaniu siusiakiem (kurwa, co ?) I może miał jakiegoś ghostwriter'a. słuchałem se "konfetti" ostatnio to mi aż od stężenia głupoty tam zawartej mózg przewietrzyło.
a co do pikersa to podbijam.
Nie kumasz nic a nic
aaa, ok.
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

Young Igi jak rozpoczynał swoją karierę i te wersy nie przyprawiały o dreszcze żenady to był super i gdyby obecnie takie coś odpierdalał to byłby top.
Pikers był kurwa królem a potem nagle gdzieś tak w połowie 2018 zaczął wypuszczać jakieś numery z których większość jest zbyt podobna brzmieniowo i zaczęły się takie mocno przypałowe wersy o ruchaniu i nie zmienią tego nawet całkiem fajne przebłyski, no niestety. Lubię typa i nie żebym jakoś płakał, tylko może po prostu to do mnie nie trafia już czy coś
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4047
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Luxair »

Przesłuchałem ten Moon Mood i, matko, cóż to za syf. Koło Hewry to nie stało. Zmęczę jeszcze to Fino Alla Fine skoro cała Ślizgawka propsuje, ale cudów się nie spodziewam.

PS. Czy ja dobrze słyszałem że oni wymawiają nazwę swojej grupy "Tuzza" a nie "Tucca", jak, nie wiem, "ragazza" czy "pizza"?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: SWN »

Dobrze słyszałeś, ale polscy raperzy ogólnie mają jakiś kompleks z tym nieszczęsnym włoskim. Nie zliczę ile razy słyszałem już bragga o LAMBORDŻINI w wydaniu jakichś kasztanów.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Finesta »

Medium był najlepszym polskim producentem
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4047
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Luxair »

SWN pisze: 08 lip 2019, 14:30 Dobrze słyszałeś, ale polscy raperzy ogólnie mają jakiś kompleks z tym nieszczęsnym włoskim. Nie zliczę ile razy słyszałem już bragga o LAMBORDŻINI w wydaniu jakichś kasztanów.
I nawet świetny skądindąd Paweł Bokun w 200 po mieście (no chyba że to było ironicznie?)
Jak czerwone lambordżini w głowie leci ta myśl
Żeby znowu się uświnić, żeby znowu być złym
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ