Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

dla mnie jednak wszystko chujnia, nie słyszałem dobrej zwrotki mesa od kilku lat
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Luxair »

Tuzza to marna podróba Hewry, na domiar złego pozbawiona elementu beki.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 1796
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:43
Lokalizacja: Lodzermensch

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jarekk »

Tomb jest bardzo dobrym raperem i świetnym tekściarzem
DLA ŻANDARMÓW 100% ZNIŻKI, ZAPRASZAM

viewtopic.php?f=31&t=8016
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

Kto jak nie my Koscieya to dla mnie najwiekszy niewypał 2017 roku, oczekiwalem w kurwe wiecej po wczesniejszych zajebistych plytkach, a tu dostalem 3-4 kawalki i ich remixy.

Golin to jeden z bardziej przehajpowanych raperów, który nagrał może pół dobrego kawałka, a reszta jest jak erudycyjne walenie konia na niewiele wyższym poziomie od Filipka - Fantasmagorie
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: horrypaz »

to kiedyś był jakiś hype na golina?
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Willxc »

Hype może i nie, ale był propsowany na poprzednim forum czego również nie rozumiem.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: SWN »

Luxair pisze: 27 maja 2019, 12:59 Tuzza to marna podróba Hewry, na domiar złego pozbawiona elementu beki.
Podbijam. Przy pierwszych kilku kawałkach (gdzieś tak do A&M) sam się jarałem i myślałem 'o kurwa, skąd oni się wzięli', a potem zacząłem usypiać na każdym kolejnym tracku, bo ile można słuchać tego wymieniania włoskich potraw, rapowania jaki drink się pije i to w sumie wszystko, pomieszane z ad-libami na przesadzonym autotune.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: moxxi »

W sumie to podbije spuszczanie się nad wersem tuzza to marka jak waluta gdzie to samo rzucił 2sty 10 lat temu
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

Tuzza lubie 4 utwory tylko a reszta jest nudna w chuj
Za to klipy mieli ładne bardzo
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: horrypaz »

gazza jest zajebiste.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kshaq »

Szkalowanie Tuzzy powinno być ścigane z urzędu.
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1157
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: guzi »

kaz bałagane, hewra, tuzza to najgorsze co mogło się przytrafić plhh
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Whtn »

Delikatnie muszę delikatnie podbić opinie o Tuzzie. Zaczynają powoli przynudzać, Hewra przy nich jest zdecydowanie bardziej różnorodna muzycznie. Ale z drugiej strony cała otoczka towarzysząca Tuzzie, tzn teledyski, oprawy graficzne albumów itd to jest szczyt estetyzmu w polskim HH. No i o ile od Hewry są znacząco gorsi to przynajmniej w chuj lepsi od nie wiem, Mesa czy innego chujograjka.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

kshaq pisze: 29 maja 2019, 15:47 Szkalowanie Tuzzy powinno być ścigane z urzędu.
+1

ale na usprawiedliwienie dla sceptyków dodam, że jednak ciężko mi z początku wchodzili, tzn słyszałem, że to świetne jest, ale nie mogłem się zajarać, weszło prawidłowo chyba dopiero za 6 odsłuchem płyty :D
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

N0ILEGNAVE pisze: 26 maja 2019, 0:00 -Bedoes będzie najbogatszym raperem w polsce
Nie widzi mi się to, widziałem jakiś ranking popularnych artystów lub coś podobnego i tam Bedoes był poza TOP3, a Szpaku na 1. miejscu. Jeśli nie będzie miał żadnego pomysłu na siebie to popularność będzie gasła coraz bardziej, co już następuje
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Whtn »

o a propo szpaka, jest to przeokrutny wacek i nie rozumiem jaranka, przy jego trackach poziom cringu wypierdala u mnie poza skale
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kshaq »

up +1
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

up +2 malo kto mnie tak wkurwia
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

Szpaku to w miarę dobrze zrobiona i idealnie stargetowana muzyka pod docelowego odbiorcę, też znakomicie wybranego swoją drogą (merkantylnie), do tego co by o Szpaku nie mówić, to swoje ograniczone atuty wykorzystuje w prawie stu procentach, dobrze użyty autotune, flow itp. maksymalnie dostosowane do własnych warunków wokalnych i wokalicznych, refreny przykuwające uwagę (jednych negatywnie, drugich pozytywnie), dość dobra melodyka itp.
nie twierdzę, że to wybitny rap (sam fanem nie jestem), ale całkiem solidny warsztatowo, dobrze wyprodukowany i zrealizowany, mający swoje atuty, do tego dobrze stargetowany i obudowany wizualnie. zupełnie się nie dziwię że są ludzie którym to się podoba

zresztą przypominam post Paradoksa aka poziomki ze ślizgu, trochę imo przesadzony, ale sporo rzeczy ładnie tłumaczący
ekspresja, świadomość przy układaniu melodii na refrenach, eksperymenty z fxami (bardziej na boruto mimo wszysstko), ociekający charakterem głos, zajmujące 'wdechowe' flow, otwarcie się z wrażliwością przy ulicznej prawilności i ogólna zabawa kontrastami, rozumiem jak może wkurwiać, ale poprawność wydaje mi się ostatnią rzeczą jaką można mu zarzucić, chociaż przyznam że na atypowym momentami trochę za bardzo białasa czuć, ale to wciąż najświeższy rookie jakiego dostaliśmy od paru lat

chyba najmocniejszym punktem tego wszystkiego jest właśnie to że gdy rok temu odpaliłeś bajkę i spodziewałeś się kolejnego ulicznika to dostałeś połączenie nieoczywiście napisanych prawilnych wersów zmieszanych z odniesieniami do anime, zajebiście użyty autotune, flow od którego płuco aż szczypie, no zupełnie nowa estetyka to była pomimo w pełni znajomej otoczki

bajka gdzie wjechał na rowerze w hibob lepiej niż belmondo, feat u guziora, muk, tytułowy z boruto i jak po tym dalej nie wiecie o co z tym chodzi to no co ja nie wiem co :<
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: instinkt »

kaz bałagane i te jego flow (i głos) kota srającego na pustyni to najgorsza rzecz w historii
2 numery lubie, ale na dłuższą mete to przecież nie idzie tego słuchać - nawet jeżeli zdarzają się jakieś fajne linijki czasem
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 21:01 przez instinkt, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ