Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: YKCUL »

Kilka numerów to świetna płyta, chociaż ona wprowadziła te słynna modę na truskul która trwała do wydania SCiB,
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mario995 »

Nie da się nie zgodzić
Wysyp truskulu po opus magnum Małpiszona był potężny. Jak dodać do tego jeszcze premierę Jesteś Bogiem 3 lata później to już w ogóle :D
Ciekawe co teraz odwróci trendy? :D
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8657
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Oby truskul znowu wrocil
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mario995 »

Ja jako truskul powiem tak. Jak ktoś się jara nową szkołą choćby spod znaku Tymka czy Kamerzysty dobra, ok, ale fajnie jakby się scena trochę zrównoważyła bo taki Flojd zasługuje na dobry hajs i hype na pewno nie mniej niż jakiś Kizo czy wspomniany Kamerzysta. Super by było gdyby wreszcie porządny kawałek tortu odcięli też Łona z Webberem bo tak równej i dobrej dyskografii to stawiam, że nie ma nikt u nas.
No i Małpiszon co by nie mówić, fajnie gdyby mu się jeszcze udało i kibicuję bo dobra mordka chociaż jakoś się chyba pogubił.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

ale wy obaj zdajecie sobie sprawę, że nowy truskul to nie będzie neojimson i neosmarki? Tylko coś takiego:
Spoiler
tak będzie wyglądał powrót truskulu i tak będziecie słuchać autotuna :lol:
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

Ja się raczej skłaniam ku tezie, że boom-bap w jakiejś przetworzonej formie powróci jeszcze w swojej chwale, cała ta muzyka zapętla koło, wszystko zostało już dawno wymyślone pondro
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
camzat
Posty: 3972
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: camzat »

Wystarczy, że jakiś jebany Kayne sobie pomyśli by wrócić do tych cudownych 90bpm klasycznych bitów, zrobi to kilku innych mainstreamowców i znów wielkie boom na bap. A generacja gowniakow wychowana na trapach łooo kurwa jakiś nowy gatunek powstał powie, tak będzie.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mario995 »

[mention]camzatizbak[/mention] w punkt :D
Myšę, że będzie plus minus tak jak mówisz.
Ja przyszłość truskulu widzę w takim typowym powrocie do korzeni.
Coś jak tu

Może to nie jest best przykład i nie siądzie wam za bardzo, ale chodzi o taką surowość brzmienia.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

ale słabizna to u góry
i nie ma mowy by w ciągu mniej niż 10 lat taka surowość miała się masowo przyjąć
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

mario995 pisze: 28 sie 2019, 23:13 [mention]camzatizbak[/mention] w punkt :D
Myšę, że będzie plus minus tak jak mówisz.
Ja przyszłość truskulu widzę w takim typowym powrocie do korzeni.
Coś jak tu

Może to nie jest best przykład i nie siądzie wam za bardzo, ale chodzi o taką surowość brzmienia.
Nie no takie gówno to nie powróci nigdy, bardziej chodzi o ponowne romansowanie rapu z jazzikiem i jakieś nawroty kolorowych chłopaków z pozytywnym wajbem ala Neo-NativeTongues, i w ameryce można już w jakimś stopniu obserwować powolne przebijanie się takiego zjawiska za sprawą takich kolektywów jak odd future czy brockhampton oraz zapotrzebowania białych dzieciaków z KTT i RYMa na tego typu studenckie wynalazki
Travis Scott by się odnalazł na neo-klasyce, Kanye i Gambino to samo, ale że ktoś będzie chciał nawijać jak KRS na return of the boom bap to nie ma szans najmniejszych bo to jest amuzyczne i wielki krok w tył byłby to
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 23:27 przez baqlashan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mario995 »

Wiadomo, głęboki underground więc tekstowo bliżej do Molesty niż do Pezeta, ale chodzi mi głównie o brzmienie
Według mnie to będą właśnie takie typowe cięte sample, skrecze i 90 BPM
Paradoksalnie dla kolejnego pokolenia taki twardy oldschool w stylu Wu-tang/Mobb Deep/Molesta może być symbolem hipsterstwa jak wszystkie te młode skinny i młode osy teraz i na tym gruncie może dojść do takiej przemiany
Wiadomo, że najbardziej to chciałbym takiego powrotu trueschoolu jak Smark, stary Wena, Dinal czy Projekt Nasłuch, ale jak sam mówisz marne szanse :D
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oKulTywowany »

B.R.O. mógł pójść bardziej w kierunku polskiego Mac Millera z ponad dobrym flow lecz potencjał został niewykorzystany i finalnie stał się grzecznym kolorowym raperem z brakiem tego woow .
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
camzat
Posty: 3972
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: camzat »

[mention]mario995[/mention] mi się podoba ten numer 10,5. Marne nie marne, tak jak pisałem. Kanye se pomyśli, jebać chcę mi się nagrać coś surowe jak back in the days,because i want n i can i chuj, wpływ ma na branże, kto by kiedyś pomyślał, że ten trap,autotune, śpiew zniewieściałych rurek będzie srać piniądzem.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

baqlashan pisze: 28 sie 2019, 23:04 Ja się raczej skłaniam ku tezie, że boom-bap w jakiejś przetworzonej formie powróci jeszcze w swojej chwale, cała ta muzyka zapętla koło, wszystko zostało już dawno wymyślone pondro
też pisałem o tym w jakimś temacie, za jakiś czas rynek przesyci się nowym brzmieniem tak, jak kiedyś przesycił się boom bapem i nastąpi renesans, wrócą inspiracje latami 80. i 90., wynalezienie ich na nowo w jakiś sposób. choć jeszcze bardzo długo poczekamy, stara szkoła wciąż jest jeszcze bardzo popularna wśród sporej grupy słuchaczy, do wymarcia jej daleko
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mario995 »

[mention]camzatizbak[/mention] nic tylko czekać, aż sobie tak pomyśli :D
A Monochemikalia polecam bo to bardzo klimatyczny projekt, nawet jeśli techniką nie zawsze powala. Dowód jako singiel z tego projektu był nawet promowany przez Radio Asfalt.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

lysy pisze: 29 sie 2019, 2:04 też pisałem o tym w jakimś temacie, za jakiś czas rynek przesyci się nowym brzmieniem tak, jak kiedyś przesycił się boom bapem i nastąpi renesans, wrócą inspiracje latami 80. i 90., wynalezienie ich na nowo w jakiś sposób
w kontrowersyjnych opiniach o amerykańskim rapie w odpowiedzi na moją tezę, że twarzą tego odrodzenia będzie Lil Pump ;)
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: taka »

Whtn pisze: 27 sie 2019, 18:03 Do sosu i reszty szalonych luzakow z tamtego okresu tego wspaniałego duetu trzeba po prostu dorosnąć muzycznie, inaczej do końca życia zostanie słuchanie mesa czy tam trzeciego wymiaru (gówno obejsrane ciągle)
rzeczywiście trzeba dorosnąć muzycznie do słuchania wersów o ruchaniu mojej panny i długości swojego przyrodzenia, oraz o tym jak kosi się grubą kapuche po czym tnie się na hajs za fizyki żeby mieć na ćpanie
MalinowyJogurt pisze: 26 sie 2019, 8:17 No, ale Trzeci Wymiar to gówno obsrane
Piters pisze: 26 sie 2019, 11:24Potwierdzam
aleksy pisze: 26 sie 2019, 11:25 to jest fakt naukowy
YKCUL pisze: 27 sie 2019, 17:03 Wróćmy do tego że Trzeci wymiar to gowno obesrane
baqlashan pisze: 27 sie 2019, 17:44 Też bym z chęcią wrócił do tego tematu
oho, jest was więcej, jeszcze tylko wasz [s]złodziej[/s] bożek Belmondo wygra plebiscyt na najlepsze flow i mogę z czystym sumieniem usunąć konto
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: staroć »

nieprawda, trap bedzie modny juz na zawsze a boom bapu bedzie tylko troche
w sumie nie wiem
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

taka pisze: 29 sie 2019, 16:10 oho, jest was więcej, jeszcze tylko wasz złodziej bożek Belmondo wygra plebiscyt na najlepsze flow i mogę z czystym sumieniem usunąć konto
no, taki nulizmatyk albo pork papież parkinson to mają lepsze i bardziej czadowe flow od belmonda
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4455
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: gonny_trebor »

taka pisze: 29 sie 2019, 16:10
Whtn pisze: 27 sie 2019, 18:03 Do sosu i reszty szalonych luzakow z tamtego okresu tego wspaniałego duetu trzeba po prostu dorosnąć muzycznie, inaczej do końca życia zostanie słuchanie mesa czy tam trzeciego wymiaru (gówno obejsrane ciągle)
rzeczywiście trzeba dorosnąć muzycznie do słuchania wersów o ruchaniu mojej panny i długości swojego przyrodzenia, oraz o tym jak kosi się grubą kapuche po czym tnie się na hajs za fizyki żeby mieć na ćpanie
jedno zdanie a tyle pierdolenia xD
jbc dorosnąć muzycznie nie znaczy:
- dorosnąć życiowo
- słuchać samych wersów
- rozliczać artystę z tego czy osiągnął tę mityczną PRAWDZIWOŚĆ
- oceniać artystę przez pryzmat jego działań pozamuzycznych
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
ODPOWIEDZ