Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1157
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: guzi »

Pierwsze dwie płytki bardzo mocne tekstowo, później wiadomo...
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Piters »

Plus miał bity bardziej pasujące pod niego. Mario z którym nagrywa właśnie od 3 płyty jest chujowy. Co nie znaczy, że sam Eripe się nie zjebał też, ale jakby brał podobne bity to mogłoby to inaczej brzmieć. Już nie ma tego remixu na yt, ale był kiedyś właśnie remix numeru Powrót chuja z bitem takim bardziej agresywnym i od razu było kilka razy lepsze
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
kroldzielnicy
Posty: 72
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:25

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kroldzielnicy »

Peja to chujowy raper bez warsztatu i techniki, wybił się tylko dlatego, ze była odpowiednia koniunktura na rap.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jajca »

Jak na dawne czasy, Peja miał całkiem niezły warsztat i technikę. Bez szału, ale na tle tych wszystkich Icemanów i Wiśnixów błyszczał jak diament (wiem, niewielki to wyczyn). Problemem jest to, że od tej pory jakikolwiek progres pokazał tylko w pojedynczych trackach.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mlodyperkez »

siedem lat chudych razy trzy dwadziescia jeden wiec powtorze skurwysynu, reprezentuje biede
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Hyperborea »

Peja chyba właśnie robi jakikolwiek progres co siedem lat. W porównaniu do innych "weteranów" czy raperów starej gwardii, to paradoksalnie wcale nie jest aż tak źle. Mówi się, że na ostatniej płycie był perfidnie zjedzony przez młodych raperów na każdym njuskulowym kawałku z gośćmi - może to i prawda, ale z mojej strony szacun, że w ogóle sobie całkiem nieźle poradził na trapowych bitach, bo dużo łatwiej powiedzieć "nie jara mnie to, to nie jest hip-hop" albo "kiedy ja kurwa nawijałem, to ty nawet nie umiałeś czytać, więc nie mów mi, czym jest rap".

Czy kiedyś był dobry, to w sumie trudne pytanie. Na pewno się wyróżniał, był charakterystyczny, miał charyzmę, potrafił robić bity, a nawet brał się za fristajlowanie, projektowanie okładek czy skreczowanie (tak, to prawda). Ale z drugiej strony jego rap był zawsze bardzo prosty, pojedyncze rymy, proste teksty, monotonne flow (które tylko na wkurwie czasami dawało radę) i mnóstwo naprawdę obciachowych wersów. Na takim "Całkiem nowym obliczu" wypadał z bitu nawet bardziej niż większość sceny w 1998 - co nie zmienia faktu, że płyta była bardzo dobra, głównie dzięki bitom i klimatowi.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mario995 »

Hyperborea pisze: 07 wrz 2019, 15:20 Peja chyba właśnie robi jakikolwiek progres co siedem lat. W porównaniu do innych "weteranów" czy raperów starej gwardii, to paradoksalnie wcale nie jest aż tak źle. Mówi się, że na ostatniej płycie był perfidnie zjedzony przez młodych raperów na każdym njuskulowym kawałku z gośćmi - może to i prawda, ale z mojej strony szacun, że w ogóle sobie całkiem nieźle poradził na trapowych bitach, bo dużo łatwiej powiedzieć "nie jara mnie to, to nie jest hip-hop" albo "kiedy ja kurwa nawijałem, to ty nawet nie umiałeś czytać, więc nie mów mi, czym jest rap".

Czy kiedyś był dobry, to w sumie trudne pytanie. Na pewno się wyróżniał, był charakterystyczny, miał charyzmę, potrafił robić bity, a nawet brał się za fristajlowanie, projektowanie okładek czy skreczowanie (tak, to prawda). Ale z drugiej strony jego rap był zawsze bardzo prosty, pojedyncze rymy, proste teksty, monotonne flow (które tylko na wkurwie czasami dawało radę) i mnóstwo naprawdę obciachowych wersów. Na takim "Całkiem nowym obliczu" wypadał z bitu nawet bardziej niż większość sceny w 1998 - co nie zmienia faktu, że płyta była bardzo dobra, głównie dzięki bitom i klimatowi.
Bardzo dobrze powiedziane. Z tym Peją to jest bardzo zmiennie. Z jednej strony scena niby go wyprzedziła, a on stoi w miejscu. Z drugiej klip do Game Changera uzbierał w krótszym czasie więcej odsłon niż Dziub Dziub od Bałagane, a to przecież ten drugi ma teraz dużo bardziej scyfryzowany fanbase :D
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

trzeba pamiętać o najbardziej romantycznym kawałku w polskim rapie, czyli Rychu Peja Solufka - KC
cztery żubry i dwie kurwy
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: bortwick »

Kobik z BOR CREW 4 LIFE to najbardziej niedoceniany polski raper o wielkich skillsach i liryce.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1157
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: guzi »

Zanotował spory regres
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: vampmoney »

Kobik z BOR CREW 4 LIFE to przejebanie nudny typ
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

To nie jest ani niepopularna ani kontrowersyjna opinia :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kon rafal »

Junes to przejebanie nudny typ, jakich wielu na każdym osiedlu. Do tego dissowanie huczuhucza, za to, że nagrywa smutne kawałki, bo przecież on ma na to monopol xDDDD

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ricky »

Peja przede wszystkim miał za sobą tę mityczną historię, z którą można było się utożsamić, miał charyzmę, był twarzą wielu ludzi, ale czy był dobrym raperem? no kurwa nie wiem, przecież on potrafił rymować czasowniki w 2006 roku, a nawet podczas beefów w 2009/2010 mu się zdarzało. Peja potrafił napisać tekst, który treścią niósł dużo, ale był napisany jak gówno, a i zarapowany nieraz był okropnie, bo co z tego, że Rychu trafia w bit, skoro na koniec wersu brakuje mu oddechu i trzeba było to przycinać podczas mixu
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Tede ten beef wygral jesli chodzi o poziom rapu.
Rychu go zniszczyl poza kawalkami.
To chyba nie ulega watpliwosci
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

Tede łapiesz schize
Cie nienawidze
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jajca »

Tede łapiesz schize
Cie nienawidze
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oyche »

borykson za dużo propsów, RND, NBL i koktajl mołotowa to nudy raczej
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

też tak myślę, ale te propsy po części pewnie za to, że stary gracz umie się tak dobrze odnaleźć w dzisiejszych realiach
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: chujkurwa »

jajca pisze: 17 wrz 2019, 9:12 Tede łapiesz schize
Cie nienawidze
:lol: :bowdown:
ODPOWIEDZ