Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 306
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:55 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2843
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

blubadyn pisze: 19 lis 2019, 6:11 2 Książę Kapota to eksperyment społeczny;
niby jak? różni się tym od Cypisa, że siedzi w środowisku rapowym

i podbijam bortwicka
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 857
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ogkush »

chyba nie tylko tym bo malo podobienstw
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2843
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

obaj są discopolowcami, co tu rozkminiać
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Moltisanti »

Raper Quebonafide na Somie nawinął niczego nie kalkulowałem i tak będzie dalej przysięgam na mamę i ja mu w to wierzę, bo od początku jego kariery mam wrażenie że on intuicyjnie robi zawsze to co marketingowo jest strzałem w dziesiątkę ale nie jest to wymuszone. To jest po prostu taki urodzony człowiek sukcesu że jego podświadomość jest nastawiona na to że to co robi quebonafide musi być wielkie więc podsuwa mu pomysły które marketingowo są strzałem w dziesiątkę ale on na poziomie świadomości nie rozkminia tego na zasadzie że "to się opłaci" tylko po prostu chce to zrobić i tyle dlatego ja jestem prawie pewien że soma nie była przekalkulowana, nie wiem czy kumacie przekaz, pondro
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Ja kumam i się zgadzam całkowicie.

A co do innych punktów to nie wiem czy można mówić że youtuberzy nigdy nie będą raperami bo nie mają street creditu. Proszę o definicje street creditu, czy Taco ma street credit? Czy Ras ma street credit? Jan-Rapowanie ma street credit?
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
bhm
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2019, 18:36

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: bhm »

Nie ma już czegoś takiego jak jednoznaczny street credit. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty — przez lata, wraz z popularyzacją rapu wytworzyło się wiele „streets”. Mam na myśli, że teraz gdy rapu (i pochodnych) słuchają wszyscy od bananowych gimbusów do millenialsów, definicja „ulicy” nie jest już jednorodna. Dla jednego street credit będzie miał KęKę, bo „dba o rodzinę i w ogóle taki super mąż”, dla innych Hemingway, bo „jest w ogóle taki fajny, przystojny, oj jak on fajnie mówi o tej warszawie”, dla niektórych Jaca, dla innych jakiś Multi i można tak wymieniać.

To już nie czasy Skandalu, hip-hop nie reprezentuje sobą, czy nam się to podoba, czy nie, jednoznacznie niczego konkretnego i trzeba się z tym pogodzić. Słuchacze tworzą granice, których przekraczanie akceptują, a tych słuchaczy jest coraz więcej i to coraz różniejszych. Każdy z nas ma swój osobisty street credit, którym obdarza raperów.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2740
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

czy ty sugerujesz, ze street credit to dla kogos moze byc bycie fajnym, przystojnym? XD

raczej chodzi o to, ze sluchacz sie zlaicyzował i ma wyjebane czy sługa gita, ulicznia, grafficiarza czy frajera konfidenta, pedała, youtubera, komunisty - byle fajna nutka byla
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
bhm
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2019, 18:36

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: bhm »

Jasek pisze: 19 lis 2019, 22:23 czy ty sugerujesz, ze street credit to dla kogos moze byc bycie fajnym, przystojnym? XD
zdajesz sobie sprawę jaki przedział wiekowy to spora grupa fanek Taco? myślę, że wygląd mu z pewnością nie przeszkadza w karierze
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9087
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: genocidegeneral »

I co łączy je z ulicą oprócz tego że chodzą do szkoły po przylegających do niej chodnikach?
Obrazek
Awatar użytkownika
bhm
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2019, 18:36

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: bhm »

genocidegeneral pisze: 19 lis 2019, 22:41 I co łączy je z ulicą oprócz tego że chodzą do szkoły po przylegających do niej chodnikach?
A co ulica ma wspólnego z dawną ulicą? Moja teza z pierwszego posta: nie ma już czegoś takiego jak street credit w tradycyjnym pojmowaniu tego pojęcia.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

genocidegeneral pisze: 19 lis 2019, 22:41 I co łączy je z ulicą oprócz tego że chodzą do szkoły po przylegających do niej chodnikach?
Nic bo pojęcie street credit to jest jakiś frazes który każdy powtarza teraz a nikt w sumie nie potrafi go zdefiniować bo on gdzieś tam tylko usłyszał o street credicie i że powinno się go mieć :dunno:

Rap nie ma nic wspólnego z ulicą, mamy 2019 roku, co wy się teraz z hibernacji budzicie?
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
frontkick

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: frontkick »

Multi ma dla mnie większy street credit od takiego Hemp Gru, przypominam że HG wydało gruby hajs na klip w którym zatrudnili jakiegoś błazna do odgrywania roli raper Young Multi a pan Trapstar nawet nie raczył na nich splunąć w odpowiedzi bo takie marne dziecinne prowokacje to nie jest jego poziom, to jest kurwa hip hop a nie pierdolenie starych dziadów

Ale ogólnie street credit = propsy od zwierząt/słuchaczy dixon37, chuj to kogo obchodzi, ten termin powinien był umrzeć śmiercią naturalną już parę lat temu
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Moltisanti »

10 Youtuberzy nigdy nie będą raperami, bo nigdy nie będą mieli street creditu
Autor zapewne użył skrótu myślowego i nie chodziło mu o street credit par excellence tylko o szacunek w środowisku haipehaope. Tak czy siak ten punkt jest jednym z głupszych bo o tym czy Multi jest raperem nie decyduje Paluch czy Wilku bez zębów kilku, tylko decyduje o tym rzeczywistość, a rzeczywistość mówi jasno że Multi raperem jest
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
encrenoire

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: encrenoire »

bortwick pisze: 19 lis 2019, 8:48 To forum takimi postami odbiera mi smak życia. Ale nie dziwia mnie takie wnioski dzisiaj dzieci nie uczą czytać ze zrozumieniem i uczą się na testach Hewry.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: zemsta1kadluba »

frontkick pisze: 19 lis 2019, 22:47 przypominam że HG wydało gruby hajs na klip w którym zatrudnili jakiegoś błazna do odgrywania roli raper Young Multi
czyli to samo co zrobił Dr Dre i Snoop Dog w dissie na Eazy-E "Fuck with Dre Day"?
poza tym proszę skończmy z tym "HEHE NIE ODPOWIEDZIAŁ BO MĄDRZEJSZY" bo ja na przykład cieszę się że Płomień 81 odpowiedział Tedemu na zaczepki bo dzięki temu powstały fajne dissy z obu stron które słucham sobie do dizsiaj
mołpy są kozackie
frontkick

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: frontkick »

No ale Dre i Snoop nie próbowali zwalczać małolata który był za bardzo popularny tylko ziomka z zespołu który był takim samym filarem rapu jak oni, gdyby byli tacy niedojebani jak Hemp Gru to odpalaliby dissy na Willa Smitha czy kogoś tam innego kto nie był wystarczająco gangsta a rapował wiec no chujowy przykład
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

No, poza tym tam była trochę większa kosa niż o to że ktoś jest youtuberem i przyszedł na gotowe na hip-hopy
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

no i przede wszystkim HG się wycofywało, że to w ogóle nie jest multi, tylko taki symbol, metafora taka xD
mulciak tupnął nogę, a ci już wszystko dementują :rotfl:
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

chyba nikt nie ma wątpliwości, że tutaj multi wyszedł obronną ręką jako prawdziwy raper, a nie wacki
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
ODPOWIEDZ