Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
erykgx
Posty: 219
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:07

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: erykgx »

oyche pisze:to kontrowersja chyba tylko na tym forum, ale sentino jest słaby i nudny, tak jak jego bity. ma parę fajnych traków, ale próbowałem kilka razy przesłuchać 'zabójstwo liryczne' ( :lol: ) w całości i nie udało mi się ani razu.
To proszę poleć mi jakichś dobrych i ekscytujących polskich raperów.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

niektórzy wciąż nie kumają, że jest coś takiego jak gust i każdy ma swój
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

Gustami to nawet najwieksze gowno mozna bronic, wiec nie wiem czy to tak
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Willxc »

Dokładnie takiego Tymka słucha teraz dużo osób czyli im się podoba i przypadł im do gustu co nie zmienia faktu, że jest chujowy tak samo komuś innemu może nie przypaść do gustu Tetris ale pisanie że jest chujowy to nie na miejscu. Tak samo jak Sentino, może Ci się jego muzyka nie podobać i to rozumiem i szanuję no ale nie pisz, że jest słaby...
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oyche »

ok, przepraszam, wycofuję tamtego posta. peace
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

Jaayu pisze: 31 maja 2019, 18:13 Gustami to nawet najwieksze gowno mozna bronic, wiec nie wiem czy to tak
i to akurat twój gust jest tym dobrym, co za przypadek :)
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

mysle, ze Ty jak i wiekszosc zgromadzonym na forum muzycznym ma troche wiecej doswiadczenia w jej sluchaniu i lepiej ja odbiera, wiec nie mozemy juz opierac wszystkiego na gustach. sa pewne rzeczy, ktorych poziomu musimy byc swiadomi - tak jak tu pisze Willxc, niekoniecznie MUSI ci sie cos podobac, ale pewne rzeczy mozna, a na pewno warto docenic. tak samo w druga strone, moze ktos przekonywac ze kaen wedlug niego jest super, no ale szanujmy sie tak naprawde.
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

nie można lepiej czy gorzej odbierać czegoś, co jest w pełni subiektywne. mając większe doświadczenie możemy oceniać muzykę bardziej świadomie, ale nie ma w sztuce czegoś, co jest gorsze albo lepsze. to, że jakiś element jest lepszy wynika tylko z tego, jakie wartości dla ciebie są ważne w muzyce. możesz powiedzieć że raper xyz jest dobry, bo ma dobrą technikę albo życiowe teksty, ale są słuchacze, dla których nie ma znaczenia technika albo tekst i nie ma obiektywnych przesłanek, żeby to oceniać
na innym forum (niemuzycznym) wdałem się w dyskusję o rogalu ddl (którego lubię). typ twierdził, że to chujowa muzyka, która może podobać się tylko bezmózgom. na moje stwierdzenie, że muzyka to kwestia gustu stwierdził, że nie można takiego pierdolenia uznać za dobrą muzykę niezależnie od gustu :dunno:
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Bolo »

Oczywiście, że można. Ja nie lubię seksu ale uważam, ze jest przyjemny.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

seks jest obiektywnie przyjemny, bo stymuluje produkcję odpowiednich substancji w mózgu. sztuka nie jest obiektywna
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

flow i brak flow jest obiektywne
technika również
jedynie teksty możemy subiektywnie odbierać (i to też tylko w jakichś tam kryteriach)
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

żadna z tych rzeczy nie jest obiektywna. flow to nie jest rzecz, którą się ma lub nie ma - każdy raper ma własny sposób nawijania, które może trafiać do większej lub mniejszej liczby osób. tak samo jest z techniką
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

no i tu dochodzimy do punktu, gdzie można wziąć jakikolwiek tekst z tematu na slg o najgorszych w pl rapie, nawet coś pokroju "bonjour gibą gibą walkie talkie" i powiedzieć, że super. jak spierdole proporcje twarzy na obrazie, to nie bedzie mozna powiedziec ze zajebisty obraz, bo komuś się podoba
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

zawsze możesz powiedzieć, że to surrealizm :)
obiektywizm nie istnieje
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

Jaayu pisze: 31 maja 2019, 21:44 no i tu dochodzimy do punktu, gdzie można wziąć jakikolwiek tekst z tematu na slg o najgorszych w pl rapie, nawet coś pokroju "bonjour gibą gibą walkie talkie" i powiedzieć, że super.
dokładnie tak. ten temat opiera się na pewnej konwencji. wśród ślizgerów panują pewne wspólne standardy i prawie każdy użytkownik może się zgodzić, że np. okładka prewersji fokusa jest najgorsza (i ja też tak uważam), ale to nie znaczy, że jest to kwestia obiektywna
zresztą, w analogicznym temacie na ślizgawce też pojawił się kontrargument odnośnie wydania drugiego pokahontaz. więc okazuje się, że chujowość tego wydania nie jest podzielana przez wszystkich (choć przeze mnie jest)
Jaayu pisze: 31 maja 2019, 21:44 jak spierdole proporcje twarzy na obrazie, to nie bedzie mozna powiedziec ze zajebisty obraz, bo komuś się podoba
będzie można. jest wiele nurtów w malarstwie, które odcinają się od realizmu lub polegają na lekkim odstępstwie od niego
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

przedszkolanek pisze: 31 maja 2019, 21:46 zawsze możesz powiedzieć, że to surrealizm :)
sama prawda, tylko ile w tym świadomego surrealizmu, a ile "no tak miało być ziom hehe" wykorzystywanego chociażby przez jutuberów-raperów
Według mnie po prostu sprowadzanie innych zdań do gustu wypacza dyskusje, bo wprowadza znaną i lubianą zasadę "o gustach się nie dyskutuje" (źle użyte, dzięki za wyjaśnienie). Są pewne standardy, które wyznaczają, co można uważać za gówno, nawet jeśli ma ono zwolenników. Sztuka też ma pewne standardy, które definiują dlaczego takie teabe to chujnia, nawet jeśli komuś się podoba. To już na koniec, bo poleciał offtop tutaj więc pozdrawiam i dziękówa za dyskusję!
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 22:58 przez Jaayu, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

Osobiście uważam, że dzieło/tekst kultury powstaje "w głowie" (jako idea/pomysł) i dlatego do końca nie da się go ocenić, a to co się rozumie jako dzieło sztuki to jest tylko fizyczny zapis tej idei. Przy takim podejściu ocenić można udolność realizacji i próbować osadzić tą realizację w koncepcji. I dlatego jak widzę wczutego yuotuberapera w chujowej piosence, to wiem że nie tak miało być, no i koncepcja i wykonanie chujowe, a jak widzę obraz Picassa to wiem, że dokładnie tak ten genialny pomysł miał być realizowany. Ale fakt koniec offtopu

btw w "de gustibus non disputandum" nie chodzi o to że można mieć różny gust i każdy jest tak samo dobry i nie ma dyskusji, ale o to że gust jest jeden (to w końcu wymyślili Rzymianie, bardzo nierelatywistyczni) i coś albo jest dobre albo nie, a jak masz inne zdanie to zamknij ryja bo się nie znasz :D
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

przedszkolanek pisze: 31 maja 2019, 22:55 btw w "de gustibus non disputandum" nie chodzi o to że można mieć różny gust i każdy jest tak samo dobry i nie ma dyskusji, ale o to że gust jest jeden (to w końcu wymyślili Rzymianie, bardzo nierelatywistyczni) i coś albo jest dobre albo nie, a jak masz inne zdanie to zamknij ryja bo się nie znasz
prawda, dlatego ja nie wyznaję tej zasady i według mnie o gustach jak najbardziej można dyskutować :) na marginesie, drugą wywróconą dziś do góry nogami rzymską zasadą jest "wyjątek potwierdza regułę"
Awatar użytkownika
michajlow
Posty: 661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:24

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: michajlow »

WENA wygral z VNMem na RapNokaut
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

dlaczego?
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
ODPOWIEDZ