[BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

[BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: FÜRDIEGANG »

Siema z tej strony Boxdel i mam dla was kolejną ciekawostkę. Mianowicie powszechnie znany i lubiany Wojtek (będzie dobrze Wojtek) delikatnie zainspirował się innym utworem tworząc bit do "puść to na ripit". Oczywiście wchodzi tu w grę wiele możliwości:
a) przypadek
b) korzystali z tej samej paczki sampli
c) mars i jowisz ustawiły się w tej samej linii gdy schafter słuchał tej melodii i uznał, że musi to zremixować w swoim stylu.

Odpowiedź pozostawiam wam.
Darmowy bit z neta:
https://www.youtube.com/watch?v=6JfGHG1 ... Ju-hLZNsN8

DVD schafetra i ahusa:
https://www.youtube.com/watch?v=c2PZun_XJWk
Post z Sajko, zapraszam do dyskusji.

Obrazek
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7135
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: piernikowyskoczek »

no i chuj, już nie wyciąga się konsekwencji ze złodziejstwa, Kryptowaluty/Litty to był największy wałek producencki w polskim rapie, a gość dalej bity i hajs trzepie
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: taka »

a tak mocno propsowany był ten schafter ostatnio
no szkoda, szkoda
Awatar użytkownika
norfnorf
Posty: 141
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:18
Lokalizacja: ursynów drug ring

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: norfnorf »

przewiduje ze to nie wpłynie na hype szaftera :lol:
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7135
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: piernikowyskoczek »

a schafter nie miał kariery kończyć? gimnazja w żałobie były widziałem
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2743
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: Jasek »

niestety, ale każdy ma to w piździe, dzisiaj młody słuchacz weryfikacje i godnosc ma w brudnej pizdzie z karaluchem, patrzac tylko na to czy buja, a producenci i raperzy jeszcze gorzej
cztery żubry i dwie kurwy
svlv96
Posty: 1449
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: svlv96 »

Szkoda, bo jest wielu kozackich producentów i są gdzieś schowani w podziemiu a taki łak jeden z drugim weźmie bit doda w nim perke zwolni/przyspieszy i wielki producent z milionami wyświetleń. A i jeszcze zarobi na tym. Gotowe loopy niby legalne są ale niesmak jest jak jednak słyszy się praktycznie to samo co w paczce. Jebac
Awatar użytkownika
kamson.
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:26

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: kamson. »

Kurwa kiedyś to normalnie se rżnęli bity i można się było złodupnie pucować, że się rapuje "na nielegalu". I tak w sumie to po chuj oni podpierdalają te bity i podpisują jako swoje? $$$?
szorty mam w kratę, napisy mam w grochy
o c z y d o o k o ł a g ł o w y
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: DeDoK »

proste loopy z sampli tez kiedys byly podpisywane jako swoje i jakos nikt bólu dupy nie miał :roll:
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6559
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: Jose »

Ech, spory niesmak, nie spodziewałem się tego po schafterze :/
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: ketiovv »

dziś takie coś jak autentyczność i godność w muzyce mają mniejszą wartość niż jakie kto ma skarpetki na klipie
smutne, shafter zawód :(
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: Jaayu »

Kurwa kolejny, rzuci moze jakims zarcikiem na ten temat jak graczyk czy inny cwel i sluchacze mu przebacza.
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: szpilman »

Ale przecież to jest właśnie sampling panowie czyż nie? Czy jak The Fugees wycięli "mhmmmmmmmmm" od Enyi i postawili pod do prostą perkusję i napisali słowa to jest ok, a jak ktoś komuś z bitu wyciągnie pianinko i lekko zmieni to hejcik? Ja to tak widzę trochę.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Ale w przypadku afery z Kryptowalutami to podjebany cały pomysł na utwór, wszelkie przejścia itp.. Wiadomo, że istnieje kilkadziesiąt utworów, które są nawet oparte na tym samym samplu na przykład https://www.whosampled.com/Sam-Cooke/A- ... e/sampled/, ale nie zmienia to faktu, że żaden z tych utworów nie brzmi podobnie do drugiego, oprócz głównego motywu przewijającego się czy to w refrenie czy to w podkładzie, jednak nałożone efekty są zupełnie inne.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4455
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: gonny_trebor »

svlv96 pisze: 21 kwie 2019, 7:43 Szkoda, bo jest wielu kozackich producentów i są gdzieś schowani w podziemiu a taki łak jeden z drugim weźmie bit doda w nim perke zwolni/przyspieszy i wielki producent z milionami wyświetleń. A i jeszcze zarobi na tym. Gotowe loopy niby legalne są ale niesmak jest jak jednak słyszy się praktycznie to samo co w paczce. Jebac
rozwiązanie zagadki, posłuchaj
chodzi o
Spoiler
efekt
tak jak kiedyś Urbek (?) z Dinali mówił, możesz napracować się nad bitem podkładając ślady pierdyliona instrumentów, ale i tak prosty loop z mocną perkusją zniszczy cię  k l i m a t e m [poczebne źródło]
to jest rap i nie oceniamy samego bitu, tworzy on jedną całość z wokalem w ramach piosenki, więc dawanie jebanie o HAHA MAM CIĘ ZŁODZIEJASZKU A CO TO ZA LUP TUTAJ CO? DALEJ TŁUMACZ SIĘ jest dość niepoważne, ponieważ jest to czepianie się szczegółów
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
mvlxc
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2019, 11:43

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: mvlxc »

nic z tym się już nie zrobi, niestety tak jak Jasek napisał, większość ma w pizdzie czy bit/loop itp. jest zajebany bo dla większości to ma tylko bujac, może kiedyś zwiększy się świadomość casualowego słuchacza
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: [BEEF] Polscy producenci versus uczciwość.

Post autor: #23 »

gonny_trebor pisze: 21 kwie 2019, 11:46 to jest rap i nie oceniamy samego bitu, tworzy on jedną całość z wokalem w ramach piosenki, więc dawanie jebanie o HAHA MAM CIĘ ZŁODZIEJASZKU A CO TO ZA LUP TUTAJ CO? DALEJ TŁUMACZ SIĘ jest dość niepoważne, ponieważ jest to czepianie się szczegółów
w punkt, jednak tutaj sprawa trochę inna, bo z drugiej strony nałożenie kilku efektów które nie bardzo zmieniają efekt końcowy nadal jest tylko lekką modyfikacją pierwowzoru, a nie utworem stworzonym od podstaw, co za tym idzie wpisywanie swojej ksywki jako PRODUCENTA jest trochę niepoważne i niesprawiedliwe, tutaj Schafter bardziej zremixował, no chyba że rzeczywiście miał identyczną paczkę i jest to tylko zbieg okoliczności ale WĄTPIĘ
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
ODPOWIEDZ