Czego teraz słuchają dzieci?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4452
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: gonny_trebor »

wpadłem wczoraj na chwilę nad jeziorko u mnie w mieście, piękna pogoda była, więc zjechało się również dużo młodzieży
jedna grupka (na oko 15 lat) słuchała jakiegoś nowego rapu na JBLu i tutaj kwestia, która mnie trochę zasmuciła - przez te pół godziny słuchali kawałek za kawałkiem, a ja tylko jeden malika byłem wstanie rozpoznać
myślałem, że jestem na bieżąco ze wszystkimi tego typu zjawiskami w rapie, ale jak widać myliłem się

stąd pytanie j.w.
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

to wszystko to, co puszczacie na czaciku i ja dostaję wkurwa + inne gówna
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4452
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: gonny_trebor »

idź tam do sypialni bo rogucki czeka na ciebie z kutasem kurwa na razie
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6551
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Jose »

Wszystkiego z karty "na czasie" przede wszystkim. Malika, Szpaka, Guziora, generalnie wszystkiego od Que i SB + rapujących jutuberów.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: gogi »

ostatnio byłem na pewnym festiwalu i pomiędzy Sobotą, Kartkym i Ryśkiem z Jeżyc był też śpiewak o nazwie Tymek

po Sobocie publika się przerzedziła i średnia wieku pod sceną zmalała do - na oko - 14-15 lat, autentycznie poczułem się pierwszy raz w życiu jak rodzic na dyskotece dla dzieci klas 1-4 w podstawówce, stałem sobie ładny kawałek obok sceny z założonymi rękoma i czekałem aż się skończy/aż z ziomkami pójdziemy na zestaw cola i seta

w ogóle tam na scenie wywijała jakaś bardzo średnia typiarka, jak potem sprawdziłem że na instagramie śledzi ją trzydzieści koła to już w ogóle odpadłem
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: ketiovv »

Spoiler
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: dwupak »

ajajaj, wytrzymalem 15 sekund
rok temu zszokowaly mnie miliony jakichs typow typu https://www.youtube.com/watch?v=zGbsWYqcYqA
teraz tymek na topie, jeszcze blacha i white
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: SWN »

Sam jestem zaskoczony jak popularny wśród takich naprawdę jeszcze dzieciaków jest Blacha (o Bedoesie nawet nie wspominam). Teraz jest jakkolwiek to nie brzmi dobry moment do przekonania się, bo Bedi zerwał z dupeczką. Wejdźcie sobie na jego instagram i przelećcie komentarze pod ostatnimi dwoma zdjęciami - tona 14 letnich typiarek piszących 'nie przejmuj się Borys;*' 'słodziak', z czego jakaś 1/4 ma w nicku 2115.

Rozpierdoliło mnie też, że fankluby Bedoesa przyjęły ten sam slang co na slizgu i kończą 90% swoich postów WIELKIE KURWA POZDRO 2115 :lol:
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13198
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: oldschool »

Takich rzeczy np. o:


Hip-hopolo 2k19
Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Aquila »

dwupak pisze: 19 kwie 2019, 12:27 ajajaj, wytrzymalem 15 sekund
rok temu zszokowaly mnie miliony jakichs typow typu https://www.youtube.com/watch?v=zGbsWYqcYqA
teraz tymek na topie, jeszcze blacha i white

Ja za małolata słuchałem Nagłego Ataku i Liroya :lol: więc z dwojga złego chyba lepiej, że słuchają takiego Otsochodzi xD

PS: Pamiętam jak ojciec kumpla, wrzucił jego egzemplarz CD Bafangoo! Cz. 1 wprost do pieca kaflowego haha
Vide Cul Fide, potrzebujesz tłumacza?

Obrazek
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: dwupak »

no wiadomo, ja w 2009 pod prezentacje z przyrody podstawilem Peja - To jeszcze nie koniec rmx, takze tanczenie pod otso moge zrozumiec
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
krakowski łotr
Posty: 471
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:25

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: krakowski łotr »

Szczerze to mnie trochę przeraża jak widzę co słuchają takie 14 latki. Ja w ich wieku słuchałem co najwyżej Nasze bloki albo Jamal policeman.
Przecież teraz to większość kawałków jest o ruchaniu, imprezach, drogich ciuchach no i jeszcze raz o ruchaniu. Chyba za szybko zezgredziałem
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

Najgorsze jest to, że młodzież stawia sobie jako autorytety osoby spierdolone umysłowo. Potem to ja mam problem odnaleźć się wśród rówieśników, bo każdego uważam za gorszego i mniej wartościowego. Muzyka ma ogromny wpływ na człowieka. Rogucki, potrzebuję trochę ciepła.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
krakowski łotr
Posty: 471
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:25

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: krakowski łotr »

[mention]cukier[/mention] Ile masz lat xD? Z tymi autorytetami to tru. Linkiewicz jest tu dobrym przykładem
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13198
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: oldschool »

14 latki mają pretensję do rodziców, że chodzą w Nike a nie LV bo się nasłuchali Białasa czy innego Bedoesa :bowdown:
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Sidd »

Jakbym miał wskazać różnicę między RAPutorytetami dla 14 latków 10 i 20 lat temu, a tymi obecnie. Jakoś muzyki i przekaz zapewne podobny, tylko tamci byli bardziej autentyczni. Prove mi wrong.
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

krakowski łotr pisze: 19 kwie 2019, 13:35 [mention]cukier[/mention] Ile masz lat xD? Z tymi autorytetami to tru. Linkiewicz jest tu dobrym przykładem
No w czerwcu stuka mi 20 (99 rocznik). Podsumowując tematy, które można ominąć - wpływ internetu na rozwój młodzieży jest ogromny. Cała masa złych autorytetów czai się pod postacią prostych linijek w muzyce, szotów z patostreamów i całych transmisji. Z resztą widzę każdy to trafnie zauważa, to o czym wspomina [mention]oldschool[/mention] jest chore, ale jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
krakowski łotr
Posty: 471
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:25

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: krakowski łotr »

Wydaje mi się ze rap 10 czy 20 lat w Polsce nie był tak popularny wśród małolatów jak teraz i co za tym idzie nie trafiał do takiej rzeszy osób.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

Biorąc pod uwagę gust muzyczny i to, czego się słucha teraz i kiedyś to zdecydowanie kiedyś trafiały do młodzieży bardziej rockowe i punkowe utwory. Dużo czynników tj. dostępność i ilość twórców ma na to wpływ głównie. Wystarczy zerknąć na to, co było na topie. Ale wiadomo, nikt przecież teraz nie będzie w nieskończoność jarać się wolnością bo nie jest ona ograniczona jak za czasów tworzenia Kultu i całej masy sprzeciwu wobec jednolitości. Średnia wieku w HH jest spadkowa, gdzie u innych zdecydowanie rośnie bo ma stałe grono i istnieje pojęcie fana nieskażonego modą.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Nedvved »

oldschool pisze: 19 kwie 2019, 13:01 Takich rzeczy np. o:


Hip-hopolo 2k19
Kisnę, przecież te typy wyglądają jak Sarius
ODPOWIEDZ