Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: rubinstein »

mi najabrdziej imponuje u takich raperów jak Karwan czy Junes, że potrafią być naprawdę słabi i żałośni na bicie, ale nie boją się o tym nawijać.
karwan u pikersa na mixtapie, to bedzie piekna rzecz :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5695
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: TdW »

Podbijam, dodałbym jeszcze Jimsona
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: rubinstein »

a w ktorych kawalkach jimson osiagal poziom beznadziei równy - albo przynajmniej bliski - obu wspomnianym przeze mnie panom?
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: LWD »

Żabson, że zawsze potrafi się dobrze ubrać, taco hemingway, bo ma ładną fryzurę, quebonafide z kolei za inteligentne tatuaże
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: daveyo »

LWD pisze: 01 gru 2019, 14:52 Żabson, że zawsze potrafi się dobrze ubrać, taco hemingway, bo ma ładną fryzurę, quebonafide z kolei za inteligentne tatuaże
A więc to Ty jesteś autorem tej pasty o Taconafide :rotfl:
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5695
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: TdW »

rubinstein pisze: 01 gru 2019, 14:34 a w ktorych kawalkach jimson osiagal poziom beznadziei równy - albo przynajmniej bliski - obu wspomnianym przeze mnie panom?
Może nie beznadziei, ale uważam go za mega nudziarza i nigdy nie mogłem zrozumieć jego fenomenu na ślizgu
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: rubinstein »

TdW pisze: 01 gru 2019, 16:10
rubinstein pisze: 01 gru 2019, 14:34 a w ktorych kawalkach jimson osiagal poziom beznadziei równy - albo przynajmniej bliski - obu wspomnianym przeze mnie panom?
Może nie beznadziei, ale uważam go za mega nudziarza i nigdy nie mogłem zrozumieć jego fenomenu na ślizgu
:what:
...
how dare you
how dare you
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5695
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: TdW »

Przepraszam, ale takie mam zdanie ;(
MalinowyJogurt

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: MalinowyJogurt »

Nie ty jeden
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: zemsta1kadluba »

Dołączam się
mołpy są kozackie
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: taka »

tego jeszcze nie grali na ślizgawce
przecież teksty Jimsa są przeciwieństwem nudy
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: KillerCroc »

Zależy kto czego szuka w rapie, ja tam nie mam nic do tekstów Jimsona czy jakiegoś Gresa, ba, nawet czasami sypnę propsem ale dla niektórych to będzie definicja nudy na bicie, nie bez powodu Bedoes przykładowo napierdala w tych swoich kawałkach miliony rzeczy bo tam się musi coś dziać żeby ludzie mieli dynamiczną muzykę.

Mi imponuje raper Tede. Facet ma 43 lata, liżę się z 17stkami, nagrywa kawałki o tytule Biełyje nosy, gra koncerty na festynach w Świebodzicach i Kluczborku gdzie zapełnia hale przed gwiazdami wieczorów, potrafi powiedzieć od zawsze byłeś dla mnie nikim komuś z kim współtworzył zespół i nazywał go przyjacielem przez 23 lata, ubiera się w ciuchy marki PLNY która jest jego własnością i chodzi w koszulkach ze sloganami GUCZI SRUCZI a nastolatkom sprzedaje t-shirty ze słowami Cipa Dupa wzorowane na logówce Chuppa Chups. Nie wiem co poszło nie tak po Elliminati ale szkoda że Pener go nie rozjechał do końca :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
MalinowyJogurt

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: MalinowyJogurt »

taka pisze: 02 gru 2019, 2:38 tego jeszcze nie grali na ślizgawce
przecież teksty Jimsa są przeciwieństwem nudy
Tekstowo jest to bardzo dobry raper, ale przynajmniej dla mnie jego sposób nawijania jest nudny i ciężko mi się tego słucha. Może nie jest słabym raperem, ale ja nie czuje tego wow w jego przypadku.
hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: hardy »

Hm, w sumie to ruchy biznesowe Sokoła mogą imponować. Ogólnie jak ktoś ma więcej niż 35 lat, potrafi zachować godność i jakość muzyki oraz nadal zarabiać hajs na tej muzyce dla małolatów to mi to imponuje, ale takich gości jest niewiele. Nie wiem czy ktokolwiek oprócz Sokoła.
Awatar użytkownika
harni
Posty: 69
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: harni »

hardy pisze: 02 gru 2019, 12:36 Nie wiem czy ktokolwiek oprócz Sokoła.
Pezet?
jebać was narkomany
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11507
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: SWN »

O właśnie, jeśli miałbym kogokolwiek wymienić w tym temacie, to właśnie Wojtka Sokoła, do którego mam całkiem osobliwe podejście.

Mianowicie - totalnie obojętna jest mi jego muzyka. Stare poczynania pod szyldem WWO lubię i szanuję ze względu na status, charakter, charyzmę i tym podobne, ale całościowo żadnego z albumów na których się udzielał nie wymieniłbym wśród ulubionych. Świetny tekściarz, rewelacyjny głos którego zawsze w jakiś sposób się bałem (?), a mimo to płyty męczyły mnie, nudziły, wręcz czasem wkurwiały, jak materiał z Marysią. Definicja rapu z serii 'szanuje, ale nie dla mnie'.

Jeśli chodzi zaś o całą sylwetkę, to mega imponowała mi od zawsze postać Sokoła. To, jak płynnie i bezboleśnie przeszedł wizerunkowo ze śródmiejskiego, łysego dresa-barda w poważnego biznesmena, ZACHOWUJĄC PRZY TYM PRZYDATNE CECHY SWOJEJ PIERWOTNEJ WERSJI z charyzmą, powagą i trafnymi spostrzeżeniami na czele. Lubię słuchać wywiadów, często zerkam na prywatnego instagrama, który zawsze wygląda na obraz szczęśliwego, zajętego (ale w pozytywny sposób) i fajnego żyćka. Wynik singla we współpracy z EB i ogólne przyjęcie ostatniej płyty bardzo dużo w tej materii pokazało - Sokół umiejętnie wyrobił sobie takie CV, że może obecnie zbijać piątki z dinozaurami sceny rapowej, młodymi chłopaczkami w 5panelach Supreme i dyrektorami kreatywnymi w garniturach, za co okropnie szanuję, bo jak pokazuje wielu naszych raperów po 35tce- ciężko jest zachować klasę i powagę.

Pozdrawiam pana Wojtka jeśli przeczyta, bo pamiętam, że stare forum bez ukrywania zdarzało mu się linkować na profilu, czy też wspominać o wynikach plebiscytów.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1483
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: NEGRO »

hardy pisze: 02 gru 2019, 12:36 Hm, w sumie to ruchy biznesowe Sokoła mogą imponować. Ogólnie jak ktoś ma więcej niż 35 lat, potrafi zachować godność i jakość muzyki oraz nadal zarabiać hajs na tej muzyce dla małolatów to mi to imponuje, ale takich gości jest niewiele. Nie wiem czy ktokolwiek oprócz Sokoła.
Kali?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: zemsta1kadluba »

mi w sumie imponuje Peja (abstrahując od jakości muzyki jaką tworzy obecnie) że ze sieroty wychowanej w biedzie i alkoholiźmie, a potem przyjęciu stylu życia gwiazdy rocka, tyle że rapowej ogarnął się na tyle że teraz żyje sobie na spokojnie z żoną i rodziną, nie tyka alkoholu itp.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: KillerCroc »

Ta, przemiana Rycha może imponować, zgadzam się, bardzo fajnie czyta się jego rocznicowe felietony na temat bycia abstynentem i doświadczeń z tym związanym w środowisku w którym się przewijał.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: Co najbardziej imponuje ci u polskich raperów?

Post autor: Hyperborea »

Zajebiście ciekawy temat, bez kitu. Do tego stopnia abstrakcyjny i nieszablonowy, że wątpię, by nawet 3A/Lygrys w czasach największej formy wymyślił coś takiego :)

Mnie na pewno imponują weterani sceny, którzy dostosowali się do stylu, który dominuje obecnie w rapie. Przede wszystkim Borixon, ale też ostatnio chociażby Peja. Przecież nawijanie na njuskulowych bitach to jest coś o 180% innego niż klasyczny rap. Inna rytmika, długość wersów, rozkład akcentów, wszystko. Inne priorytety - kiedyś liczyła się technika, składanie wersów i punchline'y, a teraz to ma tylko płynąć i wpadać w ucho. Teraz takie rzeczy jak podśpiewywanie w trakcie zwrotek czy powtarzanie dwa razy tej samej zwrotki w kawałku są normalne - kto by kiedyś się tego spodziewał?
ODPOWIEDZ