Zarobki w polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Mystair »

Kalif81 pisze: 19 lis 2019, 0:22 Też mam bekę z twoich poglądów. Wszystko co newschoolowe jest fajne i buja główką, reszta się nie liczy, to jakieś nudy. Coś jak analfabetyzm wtórny.
Typku nie wiem do czego pijesz, bo nie rozmawiamy o tym co mi się podoba tylko o tym kto zarabia hajs i to Ci tłumaczę. Ja np. uważam, że Rogal DDL jest wybitnym artystą, ale nie krzyczę, że z tego względu powinien zarabiać potężny hajs, zresztą on sam ma wyjebane w fejm i dlatego jest najbardziej true raperem(myślę, że razem z Młodym G i Sentino, bo oni też mają wyjebane w oczekiwania ludzi) i m.in. właśnie dlatego tworzy tak wizjonerskie sztosy a WCK chcieliby kawałek tego tortu, którym dzielą się najpopularniejsi, ale brakuje im charyzmy i kreatywności, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, ale nie znam całej twórczości.
MOB
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Mystair pisze: 19 lis 2019, 10:12 razem z Młodym G i Sentino
Ale weź typie nie umieszczaj tutaj Sentino, taki z niego true raper jak z koziej dupy trąba. To jest po prostu notoryczny kłamca, przypałowiec, który nie potrafi przez miesiąc wytrwać w postanowieniu, nie potrafi sklecić choćby jednego spójnego projektu, zwykły frajer, pewnie uzależniony od alkoholu i narkotyków, który zmienia pomysł na karierę co pół roku, oszukuje ludzi i robi sobie wszędzie pełno wrogów. O ile jestem w stanie zgodzić się w jakimś stopniu o Belmondo mimo że do niego w dużej mierze ten opis też pasuje, tak Sentino jest leszczem nie z wyboru, tylko przez swoją nieudolność.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: zemsta1kadluba »

bortwick pisze: 19 lis 2019, 10:21 tak Sentino jest leszczem nie z wyboru, tylko przez swoją nieudolność.
bortwick mówi jak jest
mołpy są kozackie
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Bortwick przemyślał sprawę i Bortwick wyciąga wnioski.
Mamy tutaj do czynienia z taką samą sytuacją jak obecnie na linii Profesjonalne MMA - FAME MMA. Ludzie uprawiający ten sport od x lat mają po prostu ból dupy, że pseudo ''fighterzy'' cieszą się często większym zainteresowaniem od nich i zarabiają większe siano w pierwszej czy drugiej ''walce'' w karierze. Ale nie brakuje też głosów że to dobrze dla środowiska MMA, który zyskuje dodatkową promocję wśród młodzieży.

I koniec końców Young Multi czy inny Young Cwelti nie zabiorą Paluchowi czy innemu Quebonafide publiki, więc może faktycznie niech sobie robią co chcą i jak chcą - można powiedzieć.

Z drugiej strony to jest rap, naturalna kolej rzeczy że takie coś jest ciśnięte. Skoro to gatunek który polega na wyrażaniu własnych emocji to można mieć pretensje do weteranów sceny że wypowiedzą swoje zdanie w tym temacie? Nawet jeśli jest to przysłowiowy ból dupy? Abstrahując już od tego co sądzicie o jednym czy drugim, czy to ma być gatunek lizania się po fiutach? Powiedzmy że rakieta_rakieta jest zwolennikiem środowiska LGBT i ma na to jakieś argumenty, generalnie człowieczeństwo powinno dążyć do akceptacji a 90% forum jest przeciw bo tradycyjny model rodziny i LGBGT przesadzają za bardzo w drugą stronę i chuj czemu jesteście hipokrytami?
Jeden głupi Young Multi doprowadził do zamieszania na scenie i zaognienia konfliktu Peja - Paluch dwóch potężnych postaci na tej scenie co mogło przynieść nam zajebisty beef i dużo wrażeń, ten leszcz polaryzuje i wy chcecie żeby wszyscy siedzieli cicho a Belmondo dalej kąpał się u Rafalali? Albo Kartky napierdalał cudze żony i Żabsony? Bo patrząc na zainteresowanie tematami na to chyba czekacie.
TO JEST RAP i jeśli Young Multi ma prawo tworzyć grać koncerty i zarabiać super siano (przekonaliście mnie, niech se to robi) to czy w tak bitewnym gatunku ktoś nie może go zaatakować? Może i ma też do tego prawo.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2853
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: WHITE »

Hardy wrozenie z fusow kto jest milionerem. Peja pewnie w chuj hajsu przejebal, ale nie az tyle zeby nie mial godnego życia
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Suseł »

Przewijający się w tej dyskusji argument, że YouTuberzy "wchodzo na gotowe" jest inwalidą. Przecież taki Multi czy tam inny Kamerzysta nie urodzili się YouTuberami. Fanów, subskrypcje, wyświetlenia i zasięgi musieli zdobyć sami - udało im się to, sami zapracowali na swoją rozpoznawalność i tego osiągnięcia nie da się odmówić. Oczywiście, filmiki w stylu WKRĘCAŁ SWOJOM DZIEWCZYNĘ PRZEZ 24H [ZOBACZ REAKCJE] to według mnie bezwartościowe guwno obsrane na poziomie Nocy Kabaretów, ale wśród młodszej publik było (i jest) zapotrzebowanie na tego typu treści, oni je dostarczali, więc teraz koszą hajsy. Tak działa szołbiznes, którego rap stał się częścią już jakiś czas temu.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4392
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Piters »

Problem z youtuberami jest taki, że ich fani łykają byle gówno. Innych raperów niby też, ale żeby mieli takich fanów to z reguły muszą cos tam w miare dobrego dać wcześniej żeby zgarnąć trochę fejmu i już inaczej się na to patrzy, no bo kiedyś cos tam nagrał dobrego
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Kalif81
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 13:30

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Kalif81 »


Mystair pisze:
Kalif81 pisze: 19 lis 2019, 0:22 Też mam bekę z twoich poglądów. Wszystko co newschoolowe jest fajne i buja główką, reszta się nie liczy, to jakieś nudy. Coś jak analfabetyzm wtórny.
Typku nie wiem do czego pijesz, bo nie rozmawiamy o tym co mi się podoba tylko o tym kto zarabia hajs i to Ci tłumaczę. Ja np. uważam, że Rogal DDL jest wybitnym artystą, ale nie krzyczę, że z tego względu powinien zarabiać potężny hajs, zresztą on sam ma wyjebane w fejm i dlatego jest najbardziej true raperem(myślę, że razem z Młodym G i Sentino, bo oni też mają wyjebane w oczekiwania ludzi) i m.in. właśnie dlatego tworzy tak wizjonerskie sztosy a WCK chcieliby kawałek tego tortu, którym dzielą się najpopularniejsi, ale brakuje im charyzmy i kreatywności, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, ale nie znam całej twórczości.
Jak coś komuś tłumaczę, to nie zaczynam od wyśmiania jego poglądów tak jak to zrobiłeś, bo to słabe jest po prostu, tyle słowem wstępu.

Ja rozumiem jak działa branża, biznes i nigdzie nie pisałem, że jej mechanizm jest inny. Inna sprawa to co ja o tym myślę. I o tym właśnie napisałem. Mogę się nie zgadzać? Mogę. Ty się nie zastanawiasz dlaczego Rogal nie zarabia dużej kasy, chociaż wg Ciebie i z resztą wielu ludzi też, z tego co się orientuję, jest wybitnym artystą. Jeżeli tak faktycznie jest to może powinien jednak więcej na tym zarabiać? To byłoby złe? Doceniam fakt że gość ma gdzieś kasę i robi swoje, godne szacunku. Z resztą tak samo ma ekipa WCK. Ale moim zdaniem nie jest to do końca zdrowa sytuacja, że tacy ludzie nie są doceniani. Tyle. Tak uważam i zdania nie zmienię.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

"Nie o taki rap walczyłem ja
Włożyłem czas byś miał to zepsuć
Na szczęście jestem ja"


Ero JWP feat. Skip "Nie mogę przestać"
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5584
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: koniec »

Piters pisze: 19 lis 2019, 11:50 Problem z youtuberami jest taki, że ich fani łykają byle gówno. Innych raperów niby też, ale żeby mieli takich fanów to z reguły muszą cos tam w miare dobrego dać wcześniej żeby zgarnąć trochę fejmu i już inaczej się na to patrzy, no bo kiedyś cos tam nagrał dobrego
kaen całą karierę gówno nagrywa a ma pełno fanów
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Whtn »

no akurat rogi jakby chciał to trzepałby przeogromny pitos, przecież jego kawałki często wyciągają super liczby, poza tym stoi za nim bardzo lojalny fanbejs fanów ulicznego rapu którzy potrafią kupować w dużych ilościach albumy takich diksonów czy innego tpsa
ale on nie chce i wydając debiut w dużej wytwórni nagrał taki album jak anty za co będę go szanował do końca dni, moich lub jego
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Iszji »

Czy wy serio nie wiecie jak dziala populizm? Czemu nie krzyczycie ze kontrabasisci, malarze, poeci przymierzają głodem grając gigi, piszac i malujac za bezcen lub darmoche po latach ćwiczeń i szlifowania talentu. Jak uwazacie palucha za kulture wysoka w stosunku niskiej multiego to rownajcie jeszcze wyzej. Ludzie lubią żreć gowno, nihil novi. Na kulture wysoka zawsze bedzie niskie zapotrzebowanie, dlatego panstwo powinno wspierać kulture, zeby jedynym tworem w przestrzeni, za ktory sie zbiera becel nie był wyjebany po scierwie troglodyta rymujacy kwit ze skrrrt.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Holden »

Serce boli ale bortwick o Sentino sama prawda :cry:
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: zemsta1kadluba »

który raper polski powinien dostać państwowe dotacje za swoją twórczość?
Zapraszam do dyskusji
mołpy są kozackie
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Suseł »

Sądzę, że twórcy husarskiego rapu trochę hajsu od państwa już przytulili - np. taki Tadek, który zagrał koncert w Pałacu Prezydenckim w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (XDDD).
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Jaayu »

kurwa aż mi się smutno zrobiło jak przeczytałem to o Sebastianie :(
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Offcheck »

bortwick pisze: 18 lis 2019, 21:37 AA mnie najbardziej wkurwiają jutuberzy którzy przychodzą na gotowe i nie dość że mają od razu wyświetlenia sprzedają płyty to domyślam się że płaca im za koncerty podobnie do czołówki sceny. Dla mnie trzeba to wytepić
Fakt, ich rap nie reprezentuje sobą nic i jest to raczej gówno. Ale nie zgodzę się, że przychodzą na gotowe. Bo generalnie oni sobie ten fanbejs wypracowali na JuDupie i teraz go monetyzują na różne sposoby, w tym przez rap.
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Mystair »

Whtn pisze: 19 lis 2019, 12:16 no akurat rogi jakby chciał to trzepałby przeogromny pitos, przecież jego kawałki często wyciągają super liczby, poza tym stoi za nim bardzo lojalny fanbejs fanów ulicznego rapu którzy potrafią kupować w dużych ilościach albumy takich diksonów czy innego tpsa
ale on nie chce i wydając debiut w dużej wytwórni nagrał taki album jak anty za co będę go szanował do końca dni, moich lub jego
Podbijam w 100%

A co do Sentino to dla mnie jest true i prawdziwą charyzmą jest to, że robi sobie to na co ma ochotę a nie to, czego inni od niego oczekują, robi swoje na wyjebaniu a takich raperów można na palcach jednej ręki policzyć

Ale zgadzam się z bortwickiem co do tego, że tak jak Young Multi może sobie robić pitos z rapu tak jak najbardziej ktoś inny może go zaatakować i jeśli zrobi to stylowo to super, o to chodzi

Kalif mordko nie chciałem Cię obrazić tylko odniosłem się do poglądu, że nie fair jest rozkład pieniędzy w polskim erape, i jeszcze co do WCK to niezupełnie jest jak z Rogalem, bo w wywiadzie z Winim mówią, że trochę ich to boli, że przy ich poświęceniu dla tej muzyki ten odbiór nie jest większy, pozdrawiam
MOB
Awatar użytkownika
Kalif81
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 13:30

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Kalif81 »

Mystair pisze:
Whtn pisze: 19 lis 2019, 12:16 no akurat rogi jakby chciał to trzepałby przeogromny pitos, przecież jego kawałki często wyciągają super liczby, poza tym stoi za nim bardzo lojalny fanbejs fanów ulicznego rapu którzy potrafią kupować w dużych ilościach albumy takich diksonów czy innego tpsa
ale on nie chce i wydając debiut w dużej wytwórni nagrał taki album jak anty za co będę go szanował do końca dni, moich lub jego
Podbijam w 100%

A co do Sentino to dla mnie jest true i prawdziwą charyzmą jest to, że robi sobie to na co ma ochotę a nie to, czego inni od niego oczekują, robi swoje na wyjebaniu a takich raperów można na palcach jednej ręki policzyć

Ale zgadzam się z bortwickiem co do tego, że tak jak Young Multi może sobie robić pitos z rapu tak jak najbardziej ktoś inny może go zaatakować i jeśli zrobi to stylowo to super, o to chodzi

Kalif mordko nie chciałem Cię obrazić tylko odniosłem się do poglądu, że nie fair jest rozkład pieniędzy w polskim erape, i jeszcze co do WCK to niezupełnie jest jak z Rogalem, bo w wywiadzie z Winim mówią, że trochę ich to boli, że przy ich poświęceniu dla tej muzyki ten odbiór nie jest większy, pozdrawiam
Spoko, dziękuję za wyjaśnienie Obrazek co do wywiadu z WCK to jeszcze go nie widziałem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

"Nie o taki rap walczyłem ja
Włożyłem czas byś miał to zepsuć
Na szczęście jestem ja"


Ero JWP feat. Skip "Nie mogę przestać"
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2853
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: WHITE »

W sprawie youtuberów to boli mnie jedynie, że zdobywają złote i platynowe płyty, nie powinno to się należeć amatorom
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: dwupak »

Iszji pisze: 19 lis 2019, 12:18Czemu nie krzyczycie ze kontrabasisci, malarze, poeci przymierzają głodem grając gigi, piszac i malujac za bezcen lub darmoche po latach ćwiczeń i szlifowania talentu. Jak uwazacie palucha za kulture wysoka w stosunku niskiej multiego to rownajcie jeszcze wyzej. Ludzie lubią żreć gowno, nihil novi. Na kulture wysoka zawsze bedzie niskie zapotrzebowanie, dlatego panstwo powinno wspierać kulture, zeby jedynym tworem w przestrzeni, za ktory sie zbiera becel nie był wyjebany po scierwie troglodyta rymujacy kwit ze skrrrt.
o to to
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
ODPOWIEDZ