Zarobki w polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3686
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Prez »

12 koła brutto, więc dostaje 10, co nie zmienia faktu, że o 10 za dużo
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Kalif81
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 13:30

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Kalif81 »

Prez pisze:12 koła brutto, więc dostaje 10
To co mają powiedzieć WCKi.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 18 lis 2019, 19:55 przez Kalif81, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie o taki rap walczyłem ja
Włożyłem czas byś miał to zepsuć
Na szczęście jestem ja"


Ero JWP feat. Skip "Nie mogę przestać"
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 639
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Burak »

20 koła boże to jakaś paranoja
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: BENGAL »

jakos w dziesiatym-dwunastym srednio zarabialo sie na przedziale 700-1500-3000-6000 np jakis tam kurwa wchodzacy na scene zoltodziub poczatkujacy raper, 1500 se kasowal jakis kurwa sredniak dajmy na to wtedy to powiedzmy bonson gedz i takie typy braly od poltoraka do trzech, no od trojaka i w gore to zaczynal ktos na fejmie nwm rpk wtedy w trasie grubo i zdr bylo a szesc osiem to bral np hempgru duet dynamiczny peja and the tedef albo mes chada kali i mafia jaraczy skuna tez tyle bral mysle itp. tu jest tez rozkmina ze oni grali wtedy zazwyczaj grube trasy wszyscy jak jezdzili po polsce i to bylo srednio 2 koncerty w weekend a w okresie letnim to te dni studenta festiwale startowaly plus hh kemp ale duzo typa smigalo tam na melanz napufac sie bucha i najebac w namiocie i wyruchac jakas wariatke hipopowa a do tego to byl tez w huj szalony czas gimbazji gdzie oni zarabiali z ciuchow plyt czapek kubkow i dlugopisow niezle pliki pieniedzy a srodowisko udawalo ze z rapu nie ma szmalu ale nagle z czasem sie w huj polepszylo i bylo moment ze filipek jak zaczal rapowac i grac koncerty to bral po 1500-2000 taki np reto majac 3 nutki u borixona i mikstejp pierwszy wydany na zajebanych bitach mial 1500 po odliczeniu menagmentu swojego a jezdzil z kierowca dj i hypemanem ale bral niby dwojaka no ale menago mu tam cial, goscie ze sredniej polki brali spokojnie po 5 kola 6 kola co np potwierdza tera kuba knap w wywiadzie ze oni biora od 3 do 6 a juz konkretni gracze biora od 10-15-20 kola za wystepy ale trzeba tez skminic ze cena idzie w gore zawsze bo oni nie graja w jakis kurwa spelunach malych tylko jak wpadaja to na grube eventy i robia wyprzedarz jak np malik, paluch, odziwo tedef tez ciagle grubo kasuje i wyprzedaje koncerty.
wielu ogarnietych raperow tez jest elastycznych i maja kumatych menago i jak ktos dobrze bajer podkreci to oni tez wstepuja do malych miast ale zadaja wtedy tez jakis okreslonych warunkow zorganizowania tego dopierodlonego show ktore maja byc spelnione w ramach obnizenia sie ceny uslugi hardkorowej nawijki. za to wielu poczatkujacych gra kurwa gdzie popadnie w jakis kurwa wichurach szalonych i huj. ale i tak w huj lepiej sie oplaca grac koncerty w klubach muzycznych dzisiaj takich kurwa baleciarniach jak energy czy cos w tym stylu bo to wyglada tak ze tam co weekend sie wpierdala wuchta rzadnych zabawy ludzi i w klubie jest balanga i nagle o godzinie zero zero sie na scene wpierdala duet malik montana mr polska napierdala 30 minut koncertu gdzie skacza po scenie nuta leci oni krzycza tylko slowa to ludzie maja wyjebane przyjda i tak a czesc przyjdzie tymbardziej bo tych dwoch pojebancow z za granicy bedzie terroryzowac glosniki i potem kurwa nasi kochani polsko zagraniczni kasuja za to na luzaku po dyche na glowe albo wiecej bo big boss tego przybytku rozkoszy ma z wejsc i z obrotu na barze i szatni tej nocy 50-70 kola papieru krolewskiego miminalnie bo to takich miejsc luzno wchodzi do tysiaca osob i potem spierdalaja i huj.
edycja;przypomnialo mi sie no i kurwa trzeba jeszcze rozkminic ze wszystkie erape anomalie i ludzi ktorzy niepowinni byc ale sie pojawili jak terminator piorunem na ziemi na golasa i potem wyskakuja z krzakow jak jebany mohikanin z tomaholkiem odciac ci glowe swoimi wersami i napchac sobie kabze moncami i kupic dizajnery jak np czilwagon tymson italiano i ich cala banda wariatow bo oni czasami moga byc poza konkurencja i schematem i zarabiac duzo i dobrze. jak chcecie szybko rozkminic takie tematy jak kto co i jak to nawincie se z menago pare maili i przewincie mu ze chcecie zorganizowac balange z jego podpiecznym i jakie sa koszta oraz jakie sa warunki tego jak on odpisze to huj wiecie i nie piszecie dalej typ dostaje setki takich zapytan takze ma wyjebanego pitola swojego na to i wtedy wiecie kto slaby kto dobry i kto kocur i kto na fejmie ile zgarnia klopsu tlustego
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4674
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Rupert »

:bowdown:

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Opieronie »

Powiem tyle - zarabiają w chuj. Aż dziw bierze, że przy dzisiejszych wyświetleniach klipów nie ma jeszcze często spotykanych materiałów promocyjnych. Nie licząc Sokoła, Pezeta. (No i white, zabsona - jednak to wciąż nie klipy).
Ostatnio zmieniony 18 lis 2019, 21:14 przez Opieronie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8007
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: eddy_wata »

opus magnum [mention]BENGAL[/mention] chylę czoła
:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: badi »

cała edycja czytana ze śmiechem na głos :bowdown: :bowdown: :bowdown:
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: taka »

ale bym sobie poczytał takiego luźnego bloga uż. Bengal
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: LuckyLuke »

Haha, Bengal realtalk, propsy, wszystko się zgadza :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
frontkick

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: frontkick »

Kalif81 pisze: 18 lis 2019, 19:55To co mają powiedzieć WCKi.
że to i tak cud że dostaja jakikolwiek hajs w tych czasach
Awatar użytkownika
Kalif81
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 13:30

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Kalif81 »

frontkick pisze:
Kalif81 pisze: 18 lis 2019, 19:55To co mają powiedzieć WCKi.
że to i tak cud że dostaja jakikolwiek hajs w tych czasach
No ale to nie jest chore, że tak jest?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

"Nie o taki rap walczyłem ja
Włożyłem czas byś miał to zepsuć
Na szczęście jestem ja"


Ero JWP feat. Skip "Nie mogę przestać"
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: bortwick »

AA mnie najbardziej wkurwiają jutuberzy którzy przychodzą na gotowe i nie dość że mają od razu wyświetlenia sprzedają płyty to domyślam się że płaca im za koncerty podobnie do czołówki sceny. Dla mnie trzeba to wytepić
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Opieronie »

Tym powinno się zająć Biuro Ochrony Rapu.
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: bortwick »

A co robią mordo wydają album i bronią honoru polskiego rapu. Niech za strzelaniny się bierze Sentino ma w tym doświadczenie.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Opieronie »

bortwick pisze: 18 lis 2019, 21:46 A co robią mordo wydają album i bronią honoru polskiego rapu.
Czekałem na to :rotfl:
Awatar użytkownika
Kalif81
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 13:30

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Kalif81 »

bortwick pisze: 18 lis 2019, 21:37 AA mnie najbardziej wkurwiają jutuberzy którzy przychodzą na gotowe i nie dość że mają od razu wyświetlenia sprzedają płyty to domyślam się że płaca im za koncerty podobnie do czołówki sceny. Dla mnie trzeba to wytepić
No o to mi właśnie chodzi. Jeżeli wierzyć temu artykułowi to Multi za koncert bierze 12 koła, przecież to jest jakiś żart, dlatego piszę o WCKach, że to zupełnie inna liga, a biorą grosze w porównaniu do tego młokosa.
Co do tego, że na gotowe, to właśnie też się dziwię tym gadkom typu "co z tego, że jutuber, przecież rapować może każdy np. listonosz jak Kękę". Przecież tutaj nie chodzi stricte o zawód, tylko właśnie o to przyjście na gotowe. Ja tam nie dziwię się np. Paluchowi, że go to wkurza, bo musiał swoje odsiedzieć w podziemiu i powoli się przebijać do mainstreamu, wypracował sobie pozycję jaką ma teraz, a Multi ledwo za mikrofon chwycił i pierwszą płytę nagrywa. Jeszcze głupa rżnie, że przecież on usunął filmiki dot. gier ze swojego kanału, i tym sposobem zaczyna od zera. Szkoda, że subskrypcje zostały, a przez to sporo gotowych odbiorców. Nikt by go się nie czepiał, że jest jutuberem jakby przeszedł tą ścieżkę rapera tak jak należało przejść.
"Nie o taki rap walczyłem ja
Włożyłem czas byś miał to zepsuć
Na szczęście jestem ja"


Ero JWP feat. Skip "Nie mogę przestać"
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: Whtn »

no spoko, inna liga, a teraz sobie pomyśl, że na takie wck chodzą 30 letnie flinty w małych ilościach, a na young multiego dużo więcej luda, jest popyt jest podaż nie
to ta sama liga pierdolenia co lekkoatleci narzekający na to, że zarabiają mniej niż piłkarze
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Szacun dla ciebie kolego że trzeźwo myślisz krytyków Palucha porównałbym do krytyków Korwina, nawet jak powie z sensem to dorwą się jakiegoś kontrowersyjnego zdania i są z góry uprzedzeni. NIE dla jutuberów, w dodatku taki kamerzysta przed kamerami mówi że oni to robią nie z miłości do muzyki a dla dywersyfikacji dochodów no płakać się chce. A najgorsze że mają tu na forum takie zachowania wielu zwolenników widać że millenialsi wprowadzają patologie globalizacyjną w polskim rapie tak dla jutuberów tak dla konfidentów róbcie tak dalej to nic nie zostanie z tej kultury.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2019, 22:28 przez bortwick, łącznie zmieniany 1 raz.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Zarobki w polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

bengal dowdown dowdown
jak chcecie szybko rozkminic takie tematy jak kto co i jak to nawincie se z menago pare maili i przewincie mu ze chcecie zorganizowac balange z jego podpiecznym i jakie sa koszta oraz jakie sa warunki tego jak on odpisze to huj wiecie i nie piszecie dalej typ dostaje setki takich zapytan takze ma wyjebanego pitola swojego na to i wtedy wiecie kto slaby kto dobry i kto kocur i kto na fejmie ile zgarnia klopsu tlustego
taką ślizgawkową prowokację bym chętnie zobaczył, ma jakiś slizgawker legitkę prasową/doświadczenie z profesjonalnym dziennikarstwem?


ale ja o czym innym - było jakież info ile Saful przytulił za rolę?
ODPOWIEDZ