Rapowy offtopic

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

nie wiem czy widzieliście, ale wrzucam bo wspaniałe

Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

Liczyłem sobie dzisiaj ile płyt z polskiego rapu i okolic przesłuchałem w tym roku, no i wyszło, że z listy rapgeniusa co najmniej 85, a spoza co najmniej 15 (mówimy tylko o wydawnictwach z 2019). Jak nie trudno policzyć wychodzi z tego co najmniej setka, a w praktyce myślę liczba ta jest o 5-10-15 wyższa, bo o kilku na pewno zapomniałem, a nie liczyłem też płyt, co do których nie miałem pewności czy je przesłuchałem.
Co ja robię ze swoim życiem
A jak tam u was?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Rapowy offtopic

Post autor: oyche »

myślę, że 10-15, może mniej ;/
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13186
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Rapowy offtopic

Post autor: oldschool »

Ja około 50, myślę, że w około 70-80 się zamknę na koniec roku. Niestety w tym roku nie chyba żadnej płyty, do której bym po latach wracał jak do klasyka, ale zobaczymy z czasem.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2593
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlodyperkez »

od jakiegos czasu mam wrazenie ze codziennie slucham po dwie nowe plyty, w wiekszosci sam hip hop. za duzo tego wychodzi, nie ma kiedy ogarniac. a najbardziej mnie rozpierdala ze przeczytalem gdzies jakis czas temu, ze srednio Polak wydaje 7 zł w roku na muzyke. jak? wyrabiam chyba srednia za pol wioski.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

oldschool pisze: 13 paź 2019, 15:50 Niestety w tym roku nie chyba żadnej płyty, do której bym po latach wracał jak do klasyka, ale zobaczymy z czasem.
imo Lustrze Majora najbliżej i myślę, że będzie z tego klasyk (choć może trochę wybrakowany)
jeszcze w sumie bym Mięthę dołożył, chyba żaden materiał w tym roku nie miał takiego RV
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

oldschool pisze: 13 paź 2019, 15:50 Niestety w tym roku nie chyba żadnej płyty, do której bym po latach wracał jak do klasyka, ale zobaczymy z czasem
Wagabundus
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

najlepszy tegoroczny offbeat w polskim rapie?
Hans Solo | 52 dębiec - Ego-tyka
Spoiler
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6543
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Jose »

Wszedłem sobie na newonce przeczytać, co tam Krzychu Nowak napisał w pożegnaniu Zioła, a tam taki fragment:
21:40. Na moim Messengerze pojawia się krótka, niepokojąca wiadomość: wiesz może, o co chodzi z Ziołem? Nie wiedziałem – i już po chwili wolałem myśleć, że to, co zobaczyłem po wejściu na popularne forum rapowe, to tylko plotka z efektem kuli śnieżnej
I nie wiem, kurczę, nie piszą "na Ślizgawkę" tylko na "popularne forum rapowe", bo co, uciekną im czytelnicy, nie chcą promować innych stron? Śmieszne full imo.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2593
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlodyperkez »

nie traktuja nas jeszcze powaznie ale w koncu sie poznaja zobaczysz Jose. oczywiscie sie zgadzam.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1120
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Lowrider »

dobrze że nie napisał o forum 30 krąbrnych jednostek
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1372
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Rapowy offtopic

Post autor: redman23 »

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.

No i według mnie właśnie z tych powodów co wymieniłeś
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3247
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Rapowy offtopic

Post autor: horrypaz »

może wchodzi na ślizg i się wstydzi na głos powiedzieć
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11485
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SWN »

beka, od dzisiaj n*****e też na cenzurowanym
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Rapowy offtopic

Post autor: rakieta_rakieta »

przecież njuanse są niepoważni od dawna, kędzior powinien wrócić do metalu i do podrywania małolat w klubach, a nie próbować w lajfstajle.
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
obuwie
Posty: 254
Rejestracja: 10 maja 2019, 23:00

Re: Rapowy offtopic

Post autor: obuwie »

na tweeterze to z siebie wydusił :roll:
Spoiler
Obrazek
(⚆_⚆)
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Rapowy offtopic

Post autor: zemsta1kadluba »

przedszkolanek pisze: 08 paź 2019, 23:37Pokaż
Jose pisze: 22 paź 2019, 15:59 Wszedłem sobie na newonce przeczytać, co tam Krzychu Nowak napisał w pożegnaniu Zioła, a tam taki fragment:
21:40. Na moim Messengerze pojawia się krótka, niepokojąca wiadomość: wiesz może, o co chodzi z Ziołem? Nie wiedziałem – i już po chwili wolałem myśleć, że to, co zobaczyłem po wejściu na popularne forum rapowe, to tylko plotka z efektem kuli śnieżnej
I nie wiem, kurczę, nie piszą "na Ślizgawkę" tylko na "popularne forum rapowe", bo co, uciekną im czytelnicy, nie chcą promować innych stron? Śmieszne full imo.
>bądź poważnym panem dziennikarzem poważnego portalu muzycznego i nie tylko
>dziennikarskie śledztwo zaczynaj na forum o płytach chodnikowych ślizgawka.eu
>nie wstawiaj nazwy forum do artykułu żeby inni poważni dziennikarze nie skumali skąd bierzesz swoje tajne info
nowy vice
tyle że rapowy
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

^ ej kolego, ale z jakiej okazji mnie wciągasz w dyskusję i cytujesz mnie w tym kontekście i co najlepsze wypowiedź, która nie istnieje?
Jose pisze: 22 paź 2019, 15:59 I nie wiem, kurczę, nie piszą "na Ślizgawkę" tylko na "popularne forum rapowe", bo co, uciekną im czytelnicy, nie chcą promować innych stron? Śmieszne full imo.
Krzysiu poszedł do niuansa i od razu go zepsuli ot cała historia, mam nadzieję, że przynajmniej płacą mu na tyle, żeby jak się stamtąd kiedyś wyniesie starczyło ma na serwis na doprowadzenie się do porządku
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Rapowy offtopic

Post autor: oyche »

no ale to nie jest po prostu polityka każdego wydawnictwa, żeby nie reklamowac za darmo innych mediów z tej samej branży? :dunno:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

jakie medium xD
to już bardziej [mention]goodkid[/mention] który ma z głogowskim podcast mógłby nic nie mówić - bo podobna skala, a z forumkiem kojarzony jest przecież rapmatters, a chyba kilka razy wspomniał
ODPOWIEDZ