Głupi raperzy

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

sungtongs
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:10

Re: Głupi raperzy

Post autor: sungtongs »

@lysy - trudno mi będzie przeszczepić całokształt obrazu gościa z mojej głowy do twojej jeżeli już wyrobiłeś sobie inne zdanie, ale dla przykładu -

[Zwrotka 2: Paluch]
B do O, O do R nieulotna moda
Cała Polska lata ziomal dzisiaj w naszych logach
Prestiż mamy Rollsa
Sprzedażowo Škoda
Ty z językiem na fotach możesz lizać rowa
Niewygodnie szczery, wielki zasięg maja słowa
Jesteśmy dla tej sceny ziomek, jak dla życia woda
Gadka nadal prosta
Trafia w łeb jak chłosta
Choć widzę jak się prężysz to najwyżej możesz possać

oczywiście nie chce się przypierdalać do jednej jego zwrotki z jakiegoś possecuta, ale jak to stwierdziliśmy z ziomkiem słuchając tego "Paluch jak Paluch" - znalazłbym tony czegoś takiego w jego zwrotkach - koleś ma 34 lata i wyraża się językiem docinek sebiksa z maksymalnie szóstej klasy podstawówki (i na tym etapie gdzieś się zatrzymał w rozwoju)

wypowiedź Palucha o Multim - znowu, nie chce przypierdalać się do jakiegoś szybkiego komentarza koncertowego, ale cokolwiek się nie sądzi o Multim czy tego typu raperach to jego wypowiedź nie ma konstrukcyjnie po prostu żadnego sensu. tam gdzie w momencie jego wypowiedzi miał być argument i konkluzja tam jest puenta "kurwa, gościu, zamknij pizdę"

koleś kojarzy mi się właśnie z takim Łukaszem, który zawsze w grupie sebiksów był tym jednym z głupszych i mniej ogarniętych. truskulowe czy staroszkolne poglądy są ok, ale to jest po prostu zakuty łeb i widać, że w jego wypowiedziach nie ma ani grama przemyślenia za "wartościami" za którymi staje i nigdy nie rozmawiał z nikim kto nie byłby już przekonany. koleś powtarza populizmy którymi został nakarmiony bez żadnego zrozumienia.

wywiad z Winim - jeden z niewielu które wyłączyłem bo nie dałem rady słuchać tego pierdolenia

https://www.youtube.com/watch?v=gVXpGgQJurk

3:40 - Paluch poprawia się po tym jak powiedział "czarnoskórych" że chodzi o "murzynów", zwracając uwagę, że poprawność polityczna ryje mu już banie :what:

o większości raperów wymienianych w tym temacie nawet nie powiedziałbym, że są głupi - są albo młodzi (i wcale niegłupsi od przeciętnej jednostki w ich wieku) albo trudno mi postrzegać ich zachowania w kategoriach inteligencji. Paluch to definitywnie jednostka, która nie została stworzona do myślenia i pierdolony przygłup.
Pojechałeś mi na ślizgawce, mam cię za kurwę
ale nie będę cię bił, też byłem wyszczekanym kundlem
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2836
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Głupi raperzy

Post autor: WHITE »

Dzięki za przypomnienie o wywiadzie, już zamierzałem bronić Palucha, a on tam rozwiał wszelkie wątpliwości
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Głupi raperzy

Post autor: przedszkolanek »

jako że nikt nie kliknie, zacytujmy:
Kolosalne pożary trawią amazońskie lasy – nazywane „zielonymi płucami świata”. Od stycznia do sierpnia w całej Brazylii zarejestrowano blisko 73 tysięcy pożarów. Brazylijski państwowy instytut badań kosmicznych INPE poinformował, że wyniszczające dżunglę pożary mogą przyczynić się do zmian klimatu na całej kuli ziemskiej. Głos w sprawie zabrał także Kali, który poprosił słuchaczy, aby ci również pochylili się nad tym tematem przez medytację.

– W momencie gdy płoną płuca planety i cierpią bezbronne istoty, zjednoczmy się w myśli i prześlijmy energię miłości i światła w rejony dotknięte pożarem. Pomyślcie o deszczu, który pada nad dżunglą i gasi ogień. Pomyślcie o zwierzętach, które wyprowadźcie z lasu na bezpieczne tereny. Pomyślcie o sobie jak o istotach światła, które niosą pomoc. Zapowiada się ekologiczna katastrofa porównywalna z końcem świata. Ja wiem, że to daleko, że co nas to dotyczy, ale musimy zrozumieć, że od nas zależy nasza przyszłość. Przyszłość planety, naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Mamy obowiązek. Wszystkie istoty światła proszę o wsparcie w medytacji, modlitwie bądź w każdej formie czynu niosącego pomoc. Dzięki! – napisał wczoraj Kali na Facebooku.

Prośby rapera zostały wysłuchane. – Zeszłej nocy nad lasem Amazońskim spadł deszcz. Grupowa medytacja, to potężne narzędzie! Dziękuję! – dodał dzisiaj raper.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Głupi raperzy

Post autor: lysy »

sungtongs pisze: 25 sie 2019, 13:29 https://www.youtube.com/watch?v=gVXpGgQJurk

3:40 - Paluch poprawia się po tym jak powiedział "czarnoskórych" że chodzi o "murzynów", zwracając uwagę, że poprawność polityczna ryje mu już banie
:lol:
ale w sumie wini staje za nim w tej kwestii, nie spodziewałem sie
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Głupi raperzy

Post autor: bortwick »

Widać sungtons że wyrobiłeś sobie bardzo pobieżny jego obraz. Co do bycia sebixem:

W okolicach premiery „Złotej owcy” zacząłeś się zastanawiać, dlaczego ludzie tak bardzo ci słodzą, a twoje kawałki nie spotykają się z krytyką. Pozwolisz, że to złamię i... trochę ci pocisnę... Skąd u ciebie potrzeba rzucania takich, momentami wręcz prostackich, wersów jak choćby: „masz ból dupy, popraw stringi”?
(śmiech) Robię to świadomie i z premedytacją. To są zamierzone zabiegi stylistyczne, w których dobrze się czuję. Lubię taki rap robić i takiego słuchać. To proste, chamskie, podwórkowe pociski. Rzucając takie wersy chcę być kojarzony z osiedlowym rapem, a nie popem. Takie bagno podwórkowe. Typowy Seba i Mati. (śmiech) Moje życie przez ostatnie kilka lat zmieniło się o 180 stopni, ale ja wciąż jestem tym samym Paluchem, którego ludzie znają od lat. No dobra, jeżdżę lepszą furą. (śmiech) Na swoją obronę muszę dodać, że posiadam też wiele numerów, które mają dużo bardziej rozwinięte linijki pod kątem stylistycznym.

Zarzucać mu brak otwarcia na nową szkołę to też jest tak wielka głupota, że brak słów. Choć sam uważam że z Multim się wyglupił, ale chodzi mi o sam fakt przerzucania tego na całą nową szkołę gdy jest to raper który robi ją od dekady i wspiera młodych artystów.

Polecam wywiad https://www.redbull.com/pl-pl/paluch-zl ... tow-wywiad

Naprawde pooglądaj jakieś wywiady i wyrób sobie zdanie bo słabe te twoje argumenty kolego i typowo populistyczne w stylu antyfanów tego rapera. W ogóle durny jest ten temat i wpisy świadczą w dużej częsci o komentujących a nie samych raperach.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Głupi raperzy

Post autor: oldschool »

sungtongs pisze: 25 sie 2019, 13:29o większości raperów wymienianych w tym temacie nawet nie powiedziałbym, że są głupi - są albo młodzi (i wcale niegłupsi od przeciętnej jednostki w ich wieku)
To wcale nie oznacza, że nie są głupi.
sungtongs
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:10

Re: Głupi raperzy

Post autor: sungtongs »

bortwick pisze: 25 sie 2019, 14:47 Widać sungtons że wyrobiłeś sobie bardzo pobieżny jego obraz. Co do bycia sebixem:

W okolicach premiery „Złotej owcy” zacząłeś się zastanawiać, dlaczego ludzie tak bardzo ci słodzą, a twoje kawałki nie spotykają się z krytyką. Pozwolisz, że to złamię i... trochę ci pocisnę... Skąd u ciebie potrzeba rzucania takich, momentami wręcz prostackich, wersów jak choćby: „masz ból dupy, popraw stringi”?
(śmiech) Robię to świadomie i z premedytacją. To są zamierzone zabiegi stylistyczne, w których dobrze się czuję. Lubię taki rap robić i takiego słuchać. To proste, chamskie, podwórkowe pociski. Rzucając takie wersy chcę być kojarzony z osiedlowym rapem, a nie popem. Takie bagno podwórkowe. Typowy Seba i Mati. (śmiech) Moje życie przez ostatnie kilka lat zmieniło się o 180 stopni, ale ja wciąż jestem tym samym Paluchem, którego ludzie znają od lat. No dobra, jeżdżę lepszą furą. (śmiech) Na swoją obronę muszę dodać, że posiadam też wiele numerów, które mają dużo bardziej rozwinięte linijki pod kątem stylistycznym.

Polecam wywiad https://www.redbull.com/pl-pl/paluch-zl ... tow-wywiad

Naprawde pooglądaj jakieś wywiady i wyrób sobie zdanie bo słabe te twoje argumenty kolego i typowo populistyczne w stylu antyfanów tego rapera. W ogóle durny jest ten temat i wpisy świadczą w dużej częsci o komentujących a nie samych raperach.
Czyli, że koleś w wieku 35 lat brzmi jakbym słuchał dwóch patusów z podstawówki wyzywających się pod blokiem, ale spoko bo oświadczył że ma świadomość tego i jest z siebie kurewsko zadowolony. Zresztą sama ta wypowiedź jest głupia jak ja pierdole i do tego o co naprawdę chodzi czyli "tak, bo taki właśnie jestem i takim językiem się posługuje" próbuje dorobić jakieś nieudolne pozory świadomej kreacji i większej idei co najmniej jakby był jakimś Belmondem gdy koleś jest po prostu jebanym kasztanem.

Jest mnóstwo raperów kojarzonych z osiedlowym rapem - weźmy chociażby Peję - którzy chociaż mają dużo krindżowych wersów po prostu nie jawią się w tak jaskrawy sposób na pierwszy rzut oka jako debile. Wręcz przeciwnie, Peja to na przykład według mnie człowiek który już od jego wywiadów z młodych lat dawał się poznać jako ktoś ponadprzeciętnie inteligentny jak na środowisko w którym się wychował, potrafiący się wysłowić i potrafiący samodzielnie myśleć i jestem przekonany, że gdyby urodził się w "lepszej" rodzinie zaszedłby bardzo daleko. Raperzy typu Paluch czy Kali wręcz przeciwnie, byliby półgłowkami w każdym środowisku.

Dla Palucha (i nie oceniam tego jedynie po przytoczonej przez ciebie wypowiedzi) pomiędzy rzucaniem wersów "masz ból dupy, popraw stringi" i "popem" nie ma żadnego middle ground. Koleś myśli najbardziej prostackimi, sztywnymi, czarnobiałymi kategoriami jakie można sobie wyobrazić bo tylko takie jest w stanie zrozumieć.

Zostawiam sobie jakieś marginalne pole do zmiany opinii na temat tego osobnika, ale nie spodziewam się by to się stało (na pewno ty nie dałeś do tego wystarczających powodów i na pewno ja nie będę szukał dowodów pod twoje twierdzenie). Dałem mu daleko więcej szans niż zrobiłaby to przeciętna osoba i obraz wciąż ten sam - tłuk, który nigdy nie powiedział niczego interesującego ani oryginalnego, powtarzający najprostsze, najtańsze osiedlowe prawdy, sentymenty i właśnie POPULIZMY, które usłyszał parenaście lat temu od swoich łysych kolegów, którzy śmiali się, że nie zdał z klasy do klasy i przez paręnaście lat nie zupdejtował ich o żadną zmianę rzeczywistości.
oldschool pisze: 25 sie 2019, 15:18
sungtongs pisze: 25 sie 2019, 13:29o większości raperów wymienianych w tym temacie nawet nie powiedziałbym, że są głupi - są albo młodzi (i wcale niegłupsi od przeciętnej jednostki w ich wieku)
To wcale nie oznacza, że nie są głupi.
Nie widzę sensu w mówieniu o nastolatkach, którzy są na etapie dorastania, że są głupi bo powiedzieli coś niekoniecznie rozsądnego z perspektywy dorosłego człowieka (a tak odbieram niektóre typy tutaj).
Pojechałeś mi na ślizgawce, mam cię za kurwę
ale nie będę cię bił, też byłem wyszczekanym kundlem
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Głupi raperzy

Post autor: bortwick »

Słuchaj, nie chce mi się za bardzo na ten temat rozpisywać, ale wystarczy obejrzeć jakiś wywiad u Rawicza chociażby i po prostu widzisz że koleś ma poukładane w głowie, ma jakąś życiową mądrość i rozsądne poglądy (niekoniecznie wszystkie), nie robię z niego od razu jakiegoś inteligenta, ale do głupich zaliczyć go nie można.

Sama wypowiedź na temat odzieży patriotycznej (krytyka jej) wyłamuje go już z opisywanego schematu sebixa. Kiedyś na starym forum ślizgu była już dyskusja na ten temat i pewien kolega całkiem trafnie uderzał (sniper) - http://slizg.eu/viewtopic.php?f=36&t=45248&start=40.

Tego numeru też nie napisałby byle głupek: https://www.youtube.com/watch?v=PN4PCDAAXW0

Paluch po prostu w ostatnim czasie burackimi akcjami (Multi, Duży w Maluchu) ludzi nie znających go za dobrze faktycznie mógł skutecznie zniechęcić. I tu kamyczek do ogródka. Natomiast jest to w porządku koleś, oczywiście poruszane przez niego tematy nie są nie wiadomo jak przekminione, często bardzo ogólne i powtarzają się. Przejawia się temat miłosci do rodziny, ukochanej, podawane w bardzo ciepły sposób oraz te mocniejsze kawałki. Generalnie Palucha uznałbym za niezbyt kreatywnego lirycznie, ale na pewno nie głupiego. Jakby każdy niekreatywny raper przemycał w swoich tekstach szacunek do rodziny, bliskich i jakieś proste ale sprawdzone życiowe mądrości, nieprzesadnie wychwalanie siebie i ciśnięcie po tym co koniec końców warto cisnąć w fajnej formie to pół biedy.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8626
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Głupi raperzy

Post autor: 2rzyn »

a od kiedy murzyn to coś obraźliwego?
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1089
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Głupi raperzy

Post autor: Drmz »

[mention]przedszkolanek[/mention] no a Ty co zrobiłeś, żeby poprawić sytuację amazońskiej dżungli? #prayforamazonia normalnie, a Kali geniusz jedyny zrobił coś co faktycznie może mieć wpływ na rzeczywistość, w przeciwieństwie do postującej na fb gawiedzi. Bless!
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Głupi raperzy

Post autor: Denar »

W kwestii "głupoty" raperów to ja rozliczam ich tylko z działalności pozamuzycznej tzn. wywiady, social media itp.
Wynika to z tego, że jak dla mnie hip-hop jest gatunkiem w którym tekst może być totalnym gównem a ważniejsza jest jego dźwięczność, rytmika i dostosowanie do bitu. Dlatego trap się przyjął i taki Igi, Multi kręcą takie duże liczby.
Największym kretynem na naszej scenie jest oczywiście Bedoes ale nie przeszkadza mi to w słuchaniu Rivendell, Nadchodzi lato bo mimo debilnego tekstu to po prostu buja.
Tak samo Promienie Słońca Igiego to hicior z tekstem na poziomie gimbazy, ale już w wywiadach i socjalach okazuje się że ten typ ma łeb na karku.
Paluch? Stawiam go niewiele wyżej od Bedoesa bo:
Spoiler
Obrazek
Ale Szaman na repeacie
Jedynym wyjątkiem jest dla mnie Taco Hemingway który zarówno w wersach jak i kilku nielicznych wywiadach (szacunek za wyjebane w social media) wydaje mi się inteligentnym artystą.
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Głupi raperzy

Post autor: bortwick »

Przecież to fake :rotfl:
24.07.2019 - 16.12.2019
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Głupi raperzy

Post autor: Denar »

Wiem, po prostu chciałem nawiązać do tej dramy z Multim. Paluch miał rację ale sposób w jaki się wyraził był po prostu żałosny.
svlv96
Posty: 1449
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głupi raperzy

Post autor: svlv96 »

Tomb, blacha przychodzą mi na myśl
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Głupi raperzy

Post autor: jajca »

svnchez pisze: 25 sie 2019, 10:36 Przecież Wilku jest totalnym głupkiem, a w interesach zapewne ktoś im pomaga/doradza.
w ostatnich latach czasem mi się rzucala w oczy aktywność Wilka w mediach społecznościowych (obserwujemy te same fanpejdże) i wydawał mi się gościem z szerokimi muzycznymi horyzontami jak na polskiego rapera - tu podjarka jakimś XTC, Stereolabem czy Beach Boys, tam propsy dla Belmondziarza. Łudziłem się naiwnie, że przełoży się to jakoś na nową płytę HG, no ale wiadomo.
Teza: Wilku jest bystrym i obrotnym gościem, który doskonale zna swój target i roztropnie gospodaruje zajmowany przez siebie segment rynku, co może dotyczyć również wywiadów.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Głupi raperzy

Post autor: Malloy »

nie ma prawdziwych graczy, przygłupy albo przypałowcy
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 87
Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:21

Re: Głupi raperzy

Post autor: sickboy »

każdy raper jest głupi - robienie kariery na tym ze sie sprzedaje płyty ludziom których w głebii duszy uwaza sie za głupszych od siebie, raperzy gardzą swoimi fanami, kazdy jest egocentrykiem melomanem kurwa narcyzem i zdaje sobie sprawe z tego, ze jezeli chcesz miec kariere w rapie to liczysz sie z tym ze sluchaja cie zjeby, pseudoprawilniacy, kozacy, patologia, bananowcy i reszta żywego gówna chodzącego po ziemi. jak mozna sobie w twarz w lustrze spojrzec wiedząc że marnuje sie życie na klejenie nierzadko świetnych płyt, nad którymi sie siedzi miesiącami, a sluchac będą tego jakies kurwy pospolite, głupie dziewczyny (ktore czesto ten sam raper disuje tu i ówdzie). nienawidze tego przemysłu, nie ma w moich oczach innej opcji niż oficjalne zrzeczenie się kontaktów z fanami. na 100 osób dosłownie 5 wie co jest pięć, nie mowie tego bo sam sie uważam za niewiadomo kogo, tylko podkreslam, ze ci raperzy traktuja fanow z pogardą ale szczerzą japę żeby ktos ich słuchał.
po co mu robiłeś ten bit kurwa co? kochasz go kurwa?
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Głupi raperzy

Post autor: kapper1 »

prędzej wymienić tych, którzy nie są kretynami i ich ciekawość świata nie kończy sie na nowym gucci czy supreme. Gardziłem takimi ludźmi pracując kilka lat na barze, gardzę teraz.
Kutendo95
Posty: 399
Rejestracja: 18 lip 2019, 0:48

Re: Głupi raperzy

Post autor: Kutendo95 »

No paluch to raczej głupi nie jest, zbudował swoje imperium na gimbach i dorosłych, głupi to jest pomidor
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Głupi raperzy

Post autor: aleksy »

uspokojcie sie tam u gory, tyle w was nienawisci, a nie potraficie nawet wytlumaczyc o co wam chodzi
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
ODPOWIEDZ