Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: Bryx Fenrir »

Otwieram temat, który oczywiście może zostać usunięty [mention]SWN[/mention] , jak jest chujowy to się nie krępuj :D

Kto jest takim raperem, którego słuchacie ze względu na to, że skille się zgadzają, ale z charakteru wydaje się naprawdę jakimś kijem w dupie etc? Dla mnie Sarius zawsze taki był, lubiłem posłuchać, właściwie to numer z Laikikem i Żyto na bicie Soulpete'a mnie tak w tym Sariusie 'zakochał' muzycznie, ale te posty na FB to tragedia


Odwrotnie:

Wini - bardzo fajny gość się wydaje, ale niektórych numerów do końca odsłuchać nie mogę :dunno:
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: SWN »

Bryx03 pisze: 10 sie 2019, 16:20 który oczywiście może zostać usunięty @SWN , jak jest chujowy to się nie krępuj
dzięki za pozwolenie!


ode mnie:

Kaz Bałagane - Chyba sztandarowy przykład tego, o co pytasz. Sajkofanem może już nie jestem, bo gdzieś w okolicach post-narkopopowych zacząłem zauważać coraz większe ryski, byłem mocno znudzony i przestałem tak namiętnie bronić, aczkolwiek nadal uważam za ścisłą topkę dyskografii na naszej scenie, gościa z tonami charyzmy, talentem i przede wszystkim pomysłem na swoją osobę. Jeśli zaś chodzi o poczynania pozarapowe i wszelkie social media, Kaz odkąd pamiętam wydawał mi się bucem (co za zaskoczenie), totalnym ignorantem i to takim z tych maksymalnie negatywnych, którzy brak wiedzy w podstawowych kwestiach tłumaczą sobie jakąś pokrętną logiką (vide sytuacja, w której zabronił dyskutowania o hip-hopie, bo muzyki powinno się słuchać a nie o niej dyskutować, a najlepiej wypierdalajcie zarobić siano i się poruchać). W niemal wszystkich swoich Q&A stosuje mocną wybiórczość, najpierw podkreślając że czeka na ciekawe pytania, żeby ostatecznie wybierać po raz setny jakieś gówno typu "ile masz par butów byku??", "lubisz jeszcze emporio byku??", "dużo zarabiasz byku??", a potem narzekać na fanbase.

Laikike1 - Tutaj mogę się wypowiedzieć jedynie o sytuacji mniej więcej do czasów kumania się z Bonsem (powiedzmy że czasy post-milczmenowe, bo potem mocno straciłem zajawkę). Świetny (tak wiem grafomania i te sprawy, ale mimo wszystko) tekściarz, umiejętność wyciągania bardzo fajnych obserwacji i wniosków, mniej lub bardziej udane próby pogodzenia rapu z pisarstwem, natomiast jako osoba zawsze wydawał mi się megalomanem i obrosłym w piórka ważniakiem z przerośniętym ego. Podobnie jak u Kaza chłopak wydaje się mieć swój mocno zamknięty i obudowany świat, gdzie rządzą się wymyślone przez niego dogmaty i chuj, nie przetłumaczysz. Przykładowo jakieś wciskanie obowiązku bycia 10 lat w podziemiu, bo kurwa musisz tyle odbębnić i chuj (sytuacja z wywiadu Rap Addix, mogłem pojebać jakieś szczegóły), nie możesz nawijać w taki i taki sposób bo tak i chuj. Sam śmiałem się ze słynnego kurwowania i "naara" weszło swojego czasu do słownika mojej ekipy, ale na dłuższą metę ten styl wypowiedzi i pijacka nonszalancja jest okropnie wkurwiająca i męczy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: Bryx Fenrir »

Nie no nie ma za co, na piśmie dać? :D
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: mario995 »

Ja od siebie dam tu Białasa. Strasznie mnie wkurza ta jego przewózka, a tak naprawdę poza PrePolonem to on w sumie nie nagrał do końca dobrej płyty, a jak tak się go posłucha to on ma się za jakiegoś króla rapu co wnosi na scenę niesamowitą świeżość-zapomina dodać, że kserowaną ( pojedyncze numery jak Milion długu czy Skepta na propsie )
Oczywiście, źle mu absolutnie nie życzę, ale tego kozakowania za nic nie pojmuję i nie lubię
ksiazenieporzadek

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: ksiazenieporzadek »

oczywiście w 100% podbijam zdanie e-kolegi swna o kazie bałagane

ja od siebie dodam sebastian enrique alvarez

muzycznie topka pl muzyki, szkoda że w mózgu sieczka i przez swoje odpały zaprzepaścił kariere zarówno w pl jak i de

a co do odwrotnej sytuacji to diho - wydaje się być mega w porządku chłopakiem no ale raperem to jest na poziomie ślizgawkerów co nagrywają zwrotki na bengra xd
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: ricky »

Ten Typ Mes i jego jebane felietony, to jest dopiero grafomania. nigdy nie zapomnę recenzji "Drive", która z grubsza polegała na tym, że film chujowy, bo bohater ma chujową kurtkę :bowdown: muzycznie natomiast nie jaram się już jak te kilka lat temu, ale wciąż to dla mnie topka w Polsce. Belmondo też wygląda mi na buca w chuj, ale tu już nie wiem, takie mam wrażenie no. odwrotnie - O.S.T.R., który łakiem nie jest oczywiście, ale od 9 lat nie nagrał niczego ciekawego oprócz Growboxa i "Życia po śmierci", a prywatnie jest bardzo fajnym i miłym gościem. w ten sam sposób mogę również opisać VNMa czy Peję
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: przedszkolanek »

z tego co nie było
Leh - typ który jak mało który newschool miał potencjał i umiejętności na top10 wszechczasów luźno, ale straszny nieogar niestety i zmarnował sobie tym samym kilka lat kariery, które z perspektywy czasu i tego co się stało, byłyby nie do przecenienia
Bedoes - wiadomo, potencjał i możliwości ogromne i już pomijając muzyczne zapętlenie, jego obecne zachowanie obliczone (chyba) na podbijanie zasięgów i wzbudzanie zainteresowania swoją osobą, to :bag:
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: oyche »

z belmondo raczej bym się nie zakumplował
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: baqlashan »

SWN pisze: 10 sie 2019, 16:21 ale na dłuższą metę ten styl wypowiedzi i pijacka nonszalancja jest okropnie wkurwiająca i męczy.
dla mnie te była jedyna jego cecha która sprawiała że jest on interesujący jako postać, a jego pijackie albo wkurwione numery są zdecydowanie najlepszymi jakie napisał, na całą resztę leję ciepłym moczem i śmieję się w ryj fanom bybzi bybzi
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: oldschool »

Słaby skill, ale dobry ziomal:
Diho Raz
Numer Raz
Procentee


Dobry skill, ale chujowy człowiek:
Kaz Bałagane
Belmondo
Ten Typ Mes
Tede (z tym dobrym skillem to obecnie bym nie przesadzał, ale za starsze czasy)
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: Jasek »

Bisz spoko raper, ale jego jakieś kurwa jazdy pseudoartystyczne i pretensjonalne usiłowanie bycia innym psuje calosc. Eripe sie wydaje spoko ziomeczkiem, całkiem ogarnięty, a rapowo wiadomo.
No i Zioło oczywiście, jeden z moich ulubionych raperów, ale życiowo ewidentnie coś nie poszło.
cztery żubry i dwie kurwy
edenmar
Posty: 1200
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: edenmar »

Spoiler
SWN pisze: 10 sie 2019, 16:21 Laikike1 - Tutaj mogę się wypowiedzieć jedynie o sytuacji mniej więcej do czasów kumania się z Bonsem (powiedzmy że czasy post-milczmenowe, bo potem mocno straciłem zajawkę). Świetny (tak wiem grafomania i te sprawy, ale mimo wszystko) tekściarz, umiejętność wyciągania bardzo fajnych obserwacji i wniosków, mniej lub bardziej udane próby pogodzenia rapu z pisarstwem, natomiast jako osoba zawsze wydawał mi się megalomanem i obrosłym w piórka ważniakiem z przerośniętym ego. Podobnie jak u Kaza chłopak wydaje się mieć swój mocno zamknięty i obudowany świat, gdzie rządzą się wymyślone przez niego dogmaty i chuj, nie przetłumaczysz. Przykładowo jakieś wciskanie obowiązku bycia 10 lat w podziemiu, bo kurwa musisz tyle odbębnić i chuj (sytuacja z wywiadu Rap Addix, mogłem pojebać jakieś szczegóły), nie możesz nawijać w taki i taki sposób bo tak i chuj. Sam śmiałem się ze słynnego kurwowania i "naara" weszło swojego czasu do słownika mojej ekipy, ale na dłuższą metę ten styl wypowiedzi i pijacka nonszalancja jest okropnie wkurwiająca i męczy.
Ja z Laikiem mam odwrotnie. Uważam go za średniego tekściarza z niezłymi momentami, ale bardzo jarałem się swego czasu tą jego punkową fazą. Tym, że mógł sobie pozwolić na to, żeby półprzytomny spierdolić z jedynego koncertu Rap Addix, na który czekała masa ludzi. Tym, że jak miał ochotę, to wyjaśniał na trackach tych wszystkich raperków, którzy jeszcze chwilę wcześniej uważali go za boga i cieszyli się, że mają wspólny track z Laikiem. Te pijackie wywiady, których nie sposób poskładać w logiczną całość, to kwintesencja punkowego Laika, który ma wyjebane na promocję, odbiór i jakieś koneksje. Większość sceny może sobie pozować na niepokornych, wylewać żale na branżę, ale kompletnie nic za tym nie idzie, a później i tak wszyscy są na featach u wszystkich. Można tę fazę Laika oceniać jako chujową, zachowanie jako irracjonalne, ale imo to jednak jeden z najbardziej spójnych pod tym względem wizerunków pasjonata-buntownika na tej scenie.
jamlasica
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2019, 3:41

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: jamlasica »

Jasek pisze: 10 sie 2019, 18:07 Bisz spoko raper, ale jego jakieś kurwa jazdy pseudoartystyczne i pretensjonalne usiłowanie bycia innym psuje calosc. Eripe sie wydaje spoko ziomeczkiem, całkiem ogarnięty, a rapowo wiadomo.
No i Zioło oczywiście, jeden z moich ulubionych raperów, ale życiowo ewidentnie coś nie poszło.
Bisz to straszny buc na żywo. Wiecznie naćpany koleś z ego wystrzelonym w kosmos, myśli że pozjadał wszystkie rozumy.

Moja dziewczyna pracuje w jednej z bydgoskich galerii i Bisz jest tam częstym bywalcem, nie szanuje kobiet, innych ludzi. Frajer po prostu.
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: moxxi »

czy możecie banować za takie marne prowokacje?
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: svlv96 »

Sarius spoko muza, ale jego sociale to często żenada.
Belmondo to przećpany kretyn z wieloma krzywymi akcjami, ale rap dobry
jamlasica
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2019, 3:41

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: jamlasica »

moxxi pisze: 10 sie 2019, 21:25 czy możecie banować za takie marne prowokacje?
Do mnie pijesz? Co ja mam Ci filmik nagrać czy co?
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: LeeSu »

Podbijam mesa, ale u niego buractwo wylewa się też z kawałków.
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: Spenser »

jamlasica pisze: 10 sie 2019, 21:48
moxxi pisze: 10 sie 2019, 21:25 czy możecie banować za takie marne prowokacje?
Do mnie pijesz? Co ja mam Ci filmik nagrać czy co?
w sumie jakby faktycznie tak było jak Ty piszesz i Twoja panna mówi no to trochę to jest sytuacja z cyklu :what:

[mention]edenmar[/mention] bardzo ciekawa rozkminka
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: oKulTywowany »

Quebo lekko po egzotyce , sympatyczny i spokojny typ lecz za dużo cukierkowości idzie w parze z brakiem tego czegoś co miał w poprzednich numerach.

Bedoes 2016/do połowy 2017 kozaczek, przewózka i dobry newschool mający ten pow pow . Od drugiej połowy 2017 odwrotnie zaczęło się rozwijać.

Filipek noo do pogadania inteligenta morda ale numery :dunno: nie do końca .

Eldo tak 50/50 chodź bardziej na lekkiego spinacza z brakiem dystansu

Borixon (to tylko moja opinia) nie siada mi jego rap mimo to bardzo w porządku w rozmowie i nastawieniu do każdego.

White 2115 raz miałem przyjemność przebywać w jego towarzystwie/otoczeniu i wydaje mi się że więcej przerostu przewózki nad utworami
Beteo tak jak ten wyżej

Popek 50/50
Ostatnio zmieniony 11 sie 2019, 13:01 przez oKulTywowany, łącznie zmieniany 1 raz.
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Dobry skill, ale zachowanie fatalne i odwrotnie

Post autor: Bolo »

na poprzednim forumku ktoś miał zrobione liste krzywych akcji jakie Eldo odjebał z rozpiską na lata, props.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
ODPOWIEDZ