Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ablazir »

jak się nie mylę to grali już w warszawie po tych spinach
Obrazek
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ablazir »

jak co to Żyto wrzucił w relacji jakąś nową zajawkę ze studia :shock: :)
Obrazek
2ps__
Posty: 2758
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 2ps__ »

no i super, czyli jednak nie pierdolił, tylko faktycznie coś się dzieje

czekanko
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jaayu »


ktoś z PL nawijał na ten bit? Bo kojarzy mi się Pikers
E : no przecież, że znany w klubach jako Pan Alvarez, kajam się :oops:
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Buchol
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:07
Lokalizacja: Chorzów

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Buchol »

W jakim kawałku były, chyba w refrenie, obok siebie cuty "przecież nie będę płakać" OSTRa i "teraz nie chcę już do tego wracać" Małolata?
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: niuhniuh »

Jak to jest, że niektórzy Polscy raperzy mają więcej wyświetleń pod klipami niż typy z USA, którzy mają fanów na całym świecie? Mam teorię (ch*j wie, czy słuszną), że w USA sobie ludzie zobaczą klip raz z ciekawości, potem kontynuują słuchanie na streamingach, a w PL dalej główną platformą do słuchania muzyki jest YouTube. Ale ta teoria pada jak się weźmie pod uwagę, że raperów z USA słucha cały świat, a raperów z PL praktycznie tylko Polacy.

Kilka przykładów:

Paluch - 'Gdybyś Kiedyś' 77 mln wyświetleń vs Kanye West - 'BLKKK SKKKN HEAD' 48 mln wyświetleń (tego nie ogarniam najbardziej, Black Skinhead pojawiło się w kilku dużych trailerach i reklamach)

A$AP Rocky - 'Goldie' 52 mln wyświetleń vs Quebo ft. Reto- 'Half Dead' 81 mln wyświetleń

Watch The Throne - 'No Church in The Wild' 79 mln wyświetleń vs Tymek 'Język Ciała' 93 mln wyświetleń

Wiem, że każdy z powyższych artystów ma też kawałki, które na spokojnie przebijają wyświetlenia raperów z PL, ale sam fakt, że takie Goldie czy Black Skinhead jakimś cudem mają mniej wyświetleń niż podane kawałki jest zastanawiający :dunno:
Awatar użytkownika
bilderberg
Posty: 136
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:22

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: bilderberg »

niuhniuh pisze: 03 paź 2019, 19:50 Jak to jest, że niektórzy Polscy raperzy mają więcej wyświetleń pod klipami niż typy z USA, którzy mają fanów na całym świecie? Mam teorię (ch*j wie, czy słuszną), że w USA sobie ludzie zobaczą klip raz z ciekawości, potem kontynuują słuchanie na streamingach, a w PL dalej główną platformą do słuchania muzyki jest YouTube. Ale ta teoria pada jak się weźmie pod uwagę, że raperów z USA słucha cały świat, a raperów z PL praktycznie tylko Polacy.

Kilka przykładów:

Paluch - 'Gdybyś Kiedyś' 77 mln wyświetleń vs Kanye West - 'BLKKK SKKKN HEAD' 48 mln wyświetleń (tego nie ogarniam najbardziej, Black Skinhead pojawiło się w kilku dużych trailerach i reklamach)

A$AP Rocky - 'Goldie' 52 mln wyświetleń vs Quebo ft. Reto- 'Half Dead' 81 mln wyświetleń

Watch The Throne - 'No Church in The Wild' 79 mln wyświetleń vs Tymek 'Język Ciała' 93 mln wyświetleń

Wiem, że każdy z powyższych artystów ma też kawałki, które na spokojnie przebijają wyświetlenia raperów z PL, ale sam fakt, że takie Goldie czy Black Skinhead jakimś cudem mają mniej wyświetleń niż podane kawałki jest zastanawiający :dunno:
No I dobrze myślisz, USA to same stramingi, w chuj raperów w nie również zainwestowało jak np Jay Z w Tidala. Ale nie tylko w USA tak jest, zachód to też w większości streamingi. YouTube obecnie to mały procent udziału w wyświetleniach a teledyski pewnie lecą jeszcze na ich muzycznych kanałach więc mają wyjebane na jutubowe reklamy i marnotrawstwo pakietu danych na teledysk.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

niuhniuh pisze: 03 paź 2019, 19:50 PL dalej główną platformą do słuchania muzyki jest YouTube
to jest wytłumaczenie fenomemu, kombinowanie czegoś więcej jest bez sensu imo
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: niuhniuh »

Znalazłem fajny pdf na ten temat: https://www.ifpi.org/downloads/music-co ... t-2018.pdf

Kilka perełek, np 28% Polskich słuchaczy wybrało Disco Polo, Polska jest światowym liderem słuchania muzyki z radia :rotfl: No wyjaśnia to troszkę zacofanie i niechęć do streamingów.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Luxair »

Kiedyś był taki wrocławski posse-cut w którym występowało pełno ludzi od T?mona przez Pacivo po chujowych reggae-grajków, tylko zdaje się Zioła nie zaprosili. Podeślecie?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mlodyperkez »

checix69 pisze: 04 wrz 2019, 14:54 o co chodzi w fenomenie Mobbyn i calym fanbejsie Belmondziaka? pytam szczerze bez hejtu, po prostu staram sie zrozumiec zjawisko. osobiscie nie jestem w stanie tego sluchac, kwadratowe flow, tekstowo poziom dna, no powiedzialbym muza dla jebanych glabow. czy tu chodzi wlasnie o beke z tego i nikt tego nie bierze na powaznie? jesli mi ktos wytlumaczy bede wdzieczny bo serio mnie to ciekawi :dunno:
ostatnie dni z mlodym G w roli glownej chyba mi odpowiedzialy na to pytanie najlepiej jak sie da. tu nie chodzi o jego rap stricte, tu chodzi o zjawisko.
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 857
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: ogkush »

ja tam gardzilem polskim rapem do momentu poznania G
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2849
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: WHITE »

Wytłumacz ktoś czym jest "pretensjonalność"
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
filipthekiddo
Posty: 633
Rejestracja: 11 sie 2019, 1:20

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: filipthekiddo »

WHITE pisze: 08 paź 2019, 1:10 Wytłumacz ktoś czym jest "pretensjonalność"
jak komuś chcesz powiedzieć "nie zesraj sie", to jest pretensjonalny
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: baqlashan »

WHITE pisze: 08 paź 2019, 1:10 Wytłumacz ktoś czym jest "pretensjonalność"
rep tego typa geja, albo sariusa
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9766
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: jajca »

WHITE pisze: 08 paź 2019, 1:10 Wytłumacz ktoś czym jest "pretensjonalność"
jak ktoś używa słowa "pretensjonalny" w znaczeniu "łatwo wpadający w stan naburmuszenia" to mam ochotę go udusić. Jest takich osób sporo. Już wolę tych mówiących "bynajmniej" zamiast "przynajmniej" bo to jest chociaż zabawne.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
etrus
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:25

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: etrus »

Kto w polskim rapie użył bitu z "ether"??? Bo mi się kojarzy a nie mogę przypomnieć
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

dlaczego jak słucham polskiego truskulu np ostatniego singla OSTRa tu jestem niemal zawsze zażenowany tekstem, a jak słucham rapera Tymek albo Żabson to już dużo mniej albo wcale?
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Artazz »

Chyba zwyczajnie kwestia gustu i podejścia muzyki
ODPOWIEDZ