Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: lysy »

raczej nie ma sensu rozkminiać belmondo, jak ktoś oczekuje od rapu czegoś innego, to po prostu nie polubi takich klimatów i już. tak jak ja nie lubię tetrisa, mesa czy laika, bo nie tego szukam w muzyce i nie ma sensu mnie przekonywać tłumacząc, że mają zajebiste flow itd. (wiem, że ktoś spytał, to odpowiadacie, ale mówię tak ogólnie, bo ten temat przewija się co jakiś czas na forumku ;) )
SWN pisze: 02 wrz 2019, 14:12 Jakie znacie zwrotki, w których raperzy kończą je rzucając swoją ksywę?
mielzky gdzieś na płycie z patro
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

przeglądam sobie właśnie charty na Spotify, czego nie robiłem od dawna i widzę, że przewija się tam parę razy jakiś be vis, patrzę na YT i widzę milionowe wyświetlenia, jakiś numer z 20 mln. Skąd typ się wziął? Kstykcore jakiś?
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 855
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: ogkush »

'jaka prawde mozna zamknac w skrot, lepiej zamknac dziub niz psuc dzieciaki z podstawowych szkol' - Bisz

z jakiego kawalka?
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: lysy »

przedszkolanek pisze: 08 wrz 2019, 20:14 przeglądam sobie właśnie charty na Spotify, czego nie robiłem od dawna i widzę, że przewija się tam parę razy jakiś be vis, patrzę na YT i widzę milionowe wyświetlenia, jakiś numer z 20 mln. Skąd typ się wziął? Kstykcore jakiś?
https://www.youtube.com/watch?v=zGbsWYqcYqA
23 miliony wyświetleń :lol: legitne w chuj
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: baqlashan »

Belmondo to prawdziwy rap post-moderna, i jeśli ktoś tego nie rozumie (rozumie słowo klucz) to już nie zrozumie, bo będzie interpretował i odbierał taką muzykę przez pryzmat utartego kanonu. Ludzie zarzucający mu brak flow (xD) nie tylko nie rozumieją konwencji, ale i nie potrafią wyjść poza schemat i myśleć outside the box. To jak tłumaczenie osobie zapatrzonej w klasycyzm walorów sztuki post-modernistycznej właśnie. Nie każdy musi się jarać gdynianinem - jasne, ale zarzucanie mu braku flow właśnie wynika moim zdaniem z tego co napisałem powyżej, pozdrrr
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3688
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Prez »

moglby mi ktos cos wiecej napisac o ogrodach? wpadlem ostatnio przypadkowo na ogrody po blantach i katuje mocno, chętnie bym poznał więcej
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasek »

no generalnie hujnia
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6548
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jose »

Prez pisze: 12 wrz 2019, 11:53 moglby mi ktos cos wiecej napisac o ogrodach? wpadlem ostatnio przypadkowo na ogrody po blantach i katuje mocno, chętnie bym poznał więcej
To Kukon.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3688
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Prez »

Jose pisze: 12 wrz 2019, 12:40
Prez pisze: 12 wrz 2019, 11:53 moglby mi ktos cos wiecej napisac o ogrodach? wpadlem ostatnio przypadkowo na ogrody po blantach i katuje mocno, chętnie bym poznał więcej
To Kukon.
dzięki, dlaczego niektóre numery wydawane są jako ogrody? taki ma lot po prostu, czy jest jakiś konkretny powód?

[mention]przedszkolanek[/mention] dzięki!
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019, 15:42 przez Prez, łącznie zmieniany 1 raz.
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mlodyperkez »

no tematycznie i klimatem to sie sporo rozni od tego co wrzuca na swoim main kanale, wiec po prostu moze to rozdzielil na 2 osobne projekty
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

Prez pisze: 12 wrz 2019, 11:53 moglby mi ktos cos wiecej napisac o ogrodach?
xDDDDDDDD piszę to już 6 raz na forumku :lol:
Ogrody to stary kanał Kukona, na którym zaczynał, w momencie, gdy zaczął się przebijać do mainstreamu (z dwa lata temu) przeszedł na obecny kanał Piękny Syf, który zresztą z początku należał chyba do Lexa Clockworka.
Przez ponad rok na Ogrodach była cisza, po czym zaczął tam wrzucać różne luzaki, głównie emo/rockowe, raz na parę miesięcy, ostatnio częściej.
Czemu nie wrzuca tego na główny kanał, nie wiem, ale poza tym, że to w większości słabe tracki i odbiegające od tego co robi na albumach, to na głównym kanale trwa w tej chwili rollout jego następnej płyty, która wyjdzie chyba w następny piątek. Może nie chciał sobie psuć contentu, zasięgów, reakcji fanbase'u, a może chciał tylko, żeby nikt nie myślał, że to z nowej płyty, którą robi z secretivesuicidem na bicie.
Co z trackami z Ogrodów nie wiem, pewnie nie miał planów tego wydawać jakkolwiek i pewnie tak zostanie, ale po niespodziewanym sukcesie Ogrodów po blantach, może coś się zmieni.
Mam nadzieję, że okazałem się pomocny ;)
theJoshest
Posty: 49
Rejestracja: 16 cze 2019, 15:44

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: theJoshest »

Ktoś się orientuje co dzieje się z Żytem?
W opisie pod kawałkiem Casual jest info, że płyta koniec czerwca 2018.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: baqlashan »

Chyba zakończył karierę po freestylu z Edwardem
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: clockers »

Żyto został artystą malarzem.
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: enjoy1g »

https://www.instagram.com/zyto_i_to_i_to_i_to/

Znam tylko jego zwrote z kawałka z Sariusem, ale to wejście

Koka, koka i wódeczka
Skłamałbym - jakbym nie chciał


jest przepiękne.
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: BENGAL »

zytobandyto ma nagrane kurwa grube numery od 2015 ktore sie nigdzie nie ukazaly w tym cala mase goscinek, miedzyinnymi niewydany numer z HDS pt kokaina z ktorego byly kiedys snippety ale hds nie chcial nagle tego wydac huj wie czemu, potem nakurwial numery z Rickim Milionerem znanym jako Jacenu SSDI z wwa ze skladu sasiedzi i miala byc nawet ich wspolna plyta. to np ich owoc nawijek https://www.youtube.com/watch?v=FmXkigPTZp8 nawijal takie linjki grube kiedys z rozkminami ze nikt wtedy wogole nie trybil ze mozna tak nawijac i nie kminili ukrytych nawiaz w tych slowach chocby na plycie w prosto bo ludzie sie jarali vnm i zeusem bo byli dzieciakami i przyglupami. potem sie zwachal z emdoasem i ruszyli z marka odziezowa ladra a gdzies w miedzyczasie wrocil do malowania na grubo polatal na kursy i ruszyl na grubo i wogole jego stary byl malarzem tez. i z czasem sie wyjebal na nagrywki ale gdzies odpisywal komus ze mozliwe ze sie cos pojawi. no ale jak ktos tez sie interesowal zytobandyto to wie ze zyto zna wiele osob, jest ulicznym kocurem i lubil wpasc w wiry np nie przyjsc na premiere swojej plyty a nakurwiac melanz z hdsem
https://www.youtube.com/watch?v=cgAivLj8i1U to jest kocur zwrotka zyta u rickiego
3rzypo3rzy
Posty: 129
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:19

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 3rzypo3rzy »

Podejrzewam, że gościowi chodziło o niejakiego Żyta Tostera, a nie Żyto.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: oldschool »

To źle podejrzewasz, bo płytę "Casual" (właściwie to kawałek Casual, płyta miała być o innej nazwie) miał wydawać Żyto, a nie Żyt Totser - https://www.youtube.com/watch?v=8ZDE6dwoRE8
3rzypo3rzy
Posty: 129
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:19

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 3rzypo3rzy »

A no to soraweczka, mój błąd.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ablazir »

enjoy1g pisze: 13 wrz 2019, 9:00 https://www.instagram.com/zyto_i_to_i_to_i_to/

Znam tylko jego zwrote z kawałka z Sariusem, ale to wejście

Koka, koka i wódeczka
Skłamałbym - jakbym nie chciał


jest przepiękne.
też się nim ostatnio znowu jarałem, ogólnie genialna ta zwrota jest :bowdown: :bowdown:
on wypuścił w ogóle jakąś płytę? jeśli tak to warto w całości jego rzeczy posprawdzać?
Obrazek
ODPOWIEDZ