Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
2do5
Posty: 2266
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08
Lokalizacja: gta ulicy

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 2do5 »

Właśnie, laik w "nie składaj broni" zrobił to po mistrzowsku
lygrys pisze: Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Rhubarb »

laik to mi się bardzo kojarzy z tym, że przed zwrotką mówił laikike1 i potem producenta, albo gospodarza plyty

Deys ogólnie chyba czasami tak robił, na pewno w numerze Oczka z Kukonem
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: KillerCroc »

Białaś często kończył zwrotki słowami Młody Białas, w NaNaNa tak zrobił na pewno
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mlodyperkez »

o co chodzi w fenomenie Mobbyn i calym fanbejsie Belmondziaka? pytam szczerze bez hejtu, po prostu staram sie zrozumiec zjawisko. osobiscie nie jestem w stanie tego sluchac, kwadratowe flow, tekstowo poziom dna, no powiedzialbym muza dla jebanych glabow. czy tu chodzi wlasnie o beke z tego i nikt tego nie bierze na powaznie? jesli mi ktos wytlumaczy bede wdzieczny bo serio mnie to ciekawi :dunno:
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: jajca »

Ogólnie to od jakiegos czasu nie ma podziału na bekowe/brane na poważnie, jeśli tego nie wiesz, to znaczy, że przegapiłeś całą epokę w popkulturze.
Belmondo to zajebisty raper, który udaje słabego rapera udającego zajebistego rapera.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mlodyperkez »

jajca pisze: 04 wrz 2019, 15:02 Ogólnie to od jakiegos czasu nie ma podziału na bekowe/brane na poważnie, jeśli tego nie wiesz, to znaczy, że przegapiłeś całą epokę w popkulturze.
Belmondo to zajebisty raper, który udaje słabego rapera udającego zajebistego rapera.
o kurwa, wyzszy poziom incepcji, we need to go deeper
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

checix69 pisze: 04 wrz 2019, 14:54 o co chodzi w fenomenie Mobbyn i calym fanbejsie Belmondziaka
co do Belmondziaka* to po kolei: niezawodnie sprawne flow, zajebista barwa głosu, świetne teksty, bardzo dobrze konstruowany strumień świadomości i skojarzeń, mistrzowska zabawa słowem i konwencją, jedne z lepszych polskich one-linerów, wielopiętrowe kulturowe follow upy, nieskończone pokłady językowej kreatywności, kapitalne bity, genialna stylówka i wylewające się z traków wiadra charyzmy, no i pierwszy w Polsce (t)rap, w jakiejś mierze formacyjny dla polskiego niuskulu, krótko - raper bez mała kompletny

*podejrzewam, że pod kryptonimem Mobbyn rozumiesz całe środowisko Hewra/Mobbyn/GM2L - ale tu w większości są te same pozytywy, tylko akcenty inaczej porozkładane, np. Sentino jest lepszym wokalistą, Kaz generalnie lepiej obrazuje, Poldon jest bardziej rozkminkowy itd.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8628
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 2rzyn »

A teraz wez to wszystko pojaz palcem
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

odpal sobie dowolny stary track belmodziaka i będziesz miał
a zapomniałem o vibe tego gagatka i o jego przepięknej pomorskiej polszczyźnie - z tym mi nawet nie handlujcie (inna sprawa że to nie jego zasługa)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2019, 21:37 przez przedszkolanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6548
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jose »

Trzymaj, 2rzyn:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

osobiście wolę ten, ale ebenezer scrooge faktycznie lepszy jako track demonstracyjny
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Whtn »


śl*zg.eu płonął po premierze, co to były za czasy dla polskiego rapu :oops:
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mlodyperkez »

przedszkolanek pisze: 06 wrz 2019, 18:45
checix69 pisze: 04 wrz 2019, 14:54 o co chodzi w fenomenie Mobbyn i calym fanbejsie Belmondziaka
co do Belmondziaka* to po kolei: niezawodnie sprawne flow, zajebista barwa głosu, świetne teksty, bardzo dobrze konstruowany strumień świadomości i skojarzeń, mistrzowska zabawa słowem i konwencją, jedne z lepszych polskich one-linerów, wielopiętrowe kulturowe follow upy, nieskończone pokłady językowej kreatywności, kapitalne bity, genialna stylówka i wylewające się z traków wiadra charyzmy, no i pierwszy w Polsce (t)rap, w jakiejś mierze formacyjny dla polskiego niuskulu, krótko - raper bez mała kompletny

*podejrzewam, że pod kryptonimem Mobbyn rozumiesz całe środowisko Hewra/Mobbyn/GM2L - ale tu w większości są te same pozytywy, tylko akcenty inaczej porozkładane, np. Sentino jest lepszym wokalistą, Kaz generalnie lepiej obrazuje, Poldon jest bardziej rozkminkowy itd.
dzieki mordo za fajne wylozenie sprawy i probe wyjasnienia tematu, szanuje. jutro jak bedzie mi sie troche latwiej skladalo mysli to sie jakos odniose.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8628
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 2rzyn »

dalej chujowe, brzmi jak rap parodia
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasek »

Ty przypadkiem nie masz już swojego tematu w offtopicu?
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

checix69 spoko morda ;)
w temacie o belmodziaku dopowiedziałem jeszcze parę słów przy okazji kwestii podobieństwa z pierrotem, jak chcesz to zajrzyj
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8628
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 2rzyn »

Jasek pisze: 06 wrz 2019, 23:12 Ty przypadkiem nie masz już swojego tematu w offtopicu?
nie zakładałem żadnego tematu ziomuś
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mlodyperkez »

przedszkolanek pisze: 06 wrz 2019, 18:45
checix69 pisze: 04 wrz 2019, 14:54 o co chodzi w fenomenie Mobbyn i calym fanbejsie Belmondziaka
co do Belmondziaka* to po kolei: niezawodnie sprawne flow, zajebista barwa głosu, świetne teksty, bardzo dobrze konstruowany strumień świadomości i skojarzeń, mistrzowska zabawa słowem i konwencją, jedne z lepszych polskich one-linerów, wielopiętrowe kulturowe follow upy, nieskończone pokłady językowej kreatywności, kapitalne bity, genialna stylówka i wylewające się z traków wiadra charyzmy, no i pierwszy w Polsce (t)rap, w jakiejś mierze formacyjny dla polskiego niuskulu, krótko - raper bez mała kompletny

*podejrzewam, że pod kryptonimem Mobbyn rozumiesz całe środowisko Hewra/Mobbyn/GM2L - ale tu w większości są te same pozytywy, tylko akcenty inaczej porozkładane, np. Sentino jest lepszym wokalistą, Kaz generalnie lepiej obrazuje, Poldon jest bardziej rozkminkowy itd.
dobra to po kolei: jak chodzi o flow, to ma dla mnie kwadratowe jak moj ojciec kiedy udaje ze rapuje, serio nie wiem czym tu sie mozna zachwycac bo to jest zwyczajne dukanie dla mnie, zero przyspieszen, finezji, czekokolwiek wybitnego. glos ma ciekawy przyznaje, co do swietnych tekstow to mam wrazenie ze to troll, bo wiekszego gowna chyba nigdy nie czytalem, a sprawdzilem kilka utworow, cos jakby pisal jak gosc z gimnazjum a nie dorosly chlop. to ze jest to strumien swiadomosci to sie zgadzam i rozumiem ze ktos moze lubic taka formule. zabawa slowem jest zauwazalna, one linery tez sa takze tutaj rozumiem ze sie komus moze podobac. co do bitow to juz kwestia gustu, mi nie siedza takie klimaty. charyzme to moze i ma, ale na trackach bo na koncercie w Płocku to robil za hypemana swoich ziomkow, ale moze byl nacpany, nie wiem. podsumowujac, nadal nie kumam fenomenu bo dla mnie totalny przecietniak, wiec jak slysze ze to raper kompletny to nie wiem czy ze mnie beki nie krecisz czy ty tak na powaznie no ale nie hejtuje bo kazdy slucha czego chce. jeszcze raz dzieki za twoja opinie bo dalo mi to jakis szerszy poglad, no hate just love. peace joł :joint:
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mario995 »

Największym plusem Belmondziaka jest głos i to bezsprzecznie. Wcale się nie dziwię że jest w newschoolowej topce. Nie stęka na trackach ( pozdro White2115 ) Nie przesadza z autotunem ( pozdro niemal wszyscy )
Czasem rzuci dobrą linię
No i na tym koniec bo teksty ma często kasztaniarskie a przede wszystkim sam jest zaćpanym kasztanem i nieogarem z całą masą krzywych akcji.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: KillerCroc »

No szczerze jak ci się nie podoba twórczość Belmondo po sprawdzeniu powierzchownie to inaczej wcale nie będzie jak się w nią zagłębisz, to trzeba lubić i może nie wiem... rozumieć?

Nie zgodzę się natomiast co do zarzutu o kwadratowe flow, co prawda nie ma tak jak mówisz żadnych przyśpieszeń ale przecież na bitach których rapuje on się odnajduje od A do Z, ta jego nonszalancja w rzucaniu tekstów to jest ukierunkowany zabieg i bardzo dobrze słychać to w Ernst Stavro Blofeld. Przecież nie trzeba przyśpieszać żeby mieć flow, on jest po prostu bardzo melodycznym raperem, nie w taki sposób jak np. Igi który bardzo dobrze bawi się swoją barwą głosą, Belmondo w świetny sposób intonuje słowa, nie wiem w sumie czy to jest dobra definicja tego co chciałbym przekazać żebyś zwrócił wagę na to uwagę ale mam nadzieję że ktoś rozumie o co mi chodzi, przerwy i miejsca na wokal są przemyślane. Kwadratowe flow to ma Peja czy inny raper który nawija zwrotkę od końca do początku w taki sam sposób z taką samą ilością sylab w każdym wersie. Belmondziak ma zajebisty głos którym operuje w świetny sposób. Ma nietypowe teksty które gdyby zarapował ktoś inny w inny sposób z inny głosem to by były :dunno:

Dużym atutem Belmondo jest też nietypowy schemat kawałków, odejście od typowego zwrotka refren zwrotka refren czy jakichkolwiek wariacji tego przez co tworzy kawałki które są bardziej ciekawe do odsłuchu.

Zajebistość Młodego Gdyniania to nie są poszczególne rzeczy osobno tylko to wszystko połączone do kupy które daje rapera wyróżniającego się na tle całej reszty

Choć może to ja już popadłem w jakiś rodzaj syndromu sztokholmskiego co do Belmondziak i go na siłę bronię :lol:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
ODPOWIEDZ