Rap MATTers podcast

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Jasek »

potwierdzam, umarli raperzy hujnia skrajna
cztery żubry i dwie kurwy
jankes
Posty: 162
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: jankes »

A ja dzięki dzisiejszej ankiecie sprawdziłem sobie ATZ/Wiadrowski, fajnie porapowali sobie chłopaki w tle i polecam.
W ogóle ATZ spoko zapierdala na 140BPM, lubię i pozdrawiam, niedługo pewnie to będzie fejmowy gracz ale tutaj nie do końca mi pasuje - no ale taki zamysł projektu. Z minusów ewidentnie ta ,,raperka" w którymś numerze, myślałem, że oddam wczorajszy alkohol :/
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Luxair »

Propsuję mocno!
Odcinki z gośćmi bardzo świetne.
PS. Jak się nazywał ten jazz-rapowy album który bardzo chwaliłeś? Zdaje się że "Unknown" było w tytule...?
Fajnie byłoby gdybyś zrobił tematyczne odcinki, np. najlepsze polskie storytellingi, concept albumy itp. Newsy są OK, ale często zdarza się marny tydzień kiedy same popłuczyny wychodzą i nie da się nic sensownego powiedzieć.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
dmngz
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:00

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: dmngz »

Luxair pisze: 24 kwie 2019, 21:57 Jak się nazywał ten jazz-rapowy album który bardzo chwaliłeś?
Pewnie chodzi o "Unfinished" Huberta Tasa :)
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Jose »

Nowy odcinek - Podwójne z Osiakiem (gość: Agus)

YT: https://youtu.be/MdrMr_lfk_o

SC: https://soundcloud.com/rapmatters/podwo ... omaszewska

Spotify: https://open.spotify.com/episode/2KepWc ... S5IyZ_xDrA
Pod pewnymi względami to standardowy odcinek - mylę się w wymowie nazw wykonawców, a także typowo dla Podwójnych z Osiakiem miks leży i woła o pomstę do nieba (robię, co mogę, ale czas ogarnąć lepszy mikrofon). Natomiast nie jest typowy pod względem treści, bo tym razem to nie luźna rozmowa, a sporo poważnej treści. Mam wrażenie, że Agata Tomaszewska, czyli Agus, wygłasza tutaj naprawdę wiele ważnych zdań, które od dawna czekały na to, by ktoś je w końcu wypowiedział. Ten podcast to w zasadzie jej przekaz, jej manifest, ja tylko wtrącam pytania (dzięki temu na szczęście rzadko słychać przeskok jakości mikrofonów). Wydaje mi się, że to najlepszy odcinek Podwójnych do tej pory, więc miłego odsłuchu.


Luxair, chodzi oczywiście o Unfinished, jak dmngz wyjaśnił.
Luxair pisze: 24 kwie 2019, 21:57 Fajnie byłoby gdybyś zrobił tematyczne odcinki, np. najlepsze polskie storytellingi, concept albumy itp. Newsy są OK, ale często zdarza się marny tydzień kiedy same popłuczyny wychodzą i nie da się nic sensownego powiedzieć.
Mam takie plany, z drugiej strony mam też mało czasu (od miesiąca składam "Dzień z Afro Kolektywem" i nie mogę dokończyć), może w wakacje uda się ruszyć z tematem. Niemniej i tak planuję mówić mniej o singlach, a więcej choćby o czymś takim jak 15. rocznica Muzyki Poważnej, te single za dużo mi miejsca zajmowały, a stosunkowo niewiele osób to obchodziło (chyba że się mylę).

No i po kolejnych Podwójnych znowu się utwierdzam w przekonaniu, że bez lepszego mikrofonu nie ruszę.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Luxair »

Co do mikrofonu to obrabiasz w jakikolwiek sposób swój wokal? Kompresor/deesser/limiter?

Spropsowałem wczoraj podcasty z gośćmi oraz tematyczne i dzisiaj rano takowy wrzuciłeś - dziękuję pan Jose :) Ahę T. ze Snuza, Kadę i Anię Sool mogliście jeszcze namedropnąć ze starych czasów.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Jose »

Tak, standardowa obróbka w audacity i Lidwin podklepał mi jeszcze jeden kompresor.
Awatar użytkownika
djniemal
Posty: 153
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:05

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: djniemal »

podbijam fikuśny temacik, bo wleciał fajny podkaścik
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: oyche »

zaskoczonko pojazdem po macie, taki sam studenciarski wajb jak taco czy adi właśnie
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: aleksy »

razi mnie lewacka propaganda w tym odcinku, brutalna prawda, o której nie chcecie mówić, jest taka, że kobiety (szczególnie w polsce) nie bardzo potrafią rapować, czemu czymkolwiek pozytywnym miałoby być to, że guova była nominowana do fryderyka, skoro nagrała chujowy album? przecież to jest właśnie bardzo negatywne, że w ramach poprawności politycznej słaba płyta dostaje nominację, a wy jeszcze temu przyklaskujecie ;/ to jak akcja z oskarami, ojej nie ma żadnego czarnego, a kto by miał być? ty no nwm

co do gremium popkillera, to z rapem jest jak z polityką, interesuje się tym więcej mężczyzn (co widać chociażby na naszym kochanym forum), co za tym idzie więcej mężczyzn wchodzi w to głębiej i, co za tym idzie, ogólnie wśród ludzi ogarniających temat znajduje się więcej typków, sytuacja, w której połowa gremium byłaby kobietami, jak chciałaby agata tomaszewska, byłaby absurdem i próbą bycia poprawnym na siłę biorąc pod uwagę zainteresowanie tematem przez obie płcie

w podcaście cgm była wdowa, jak zauważył jose, i była chujowa, to co mieli ją trzymać tylko dlatego, że jest kobietą, bo ktoś może się przypierdolić? może teraz jej już nie ma również dlatego, że jest kobietą, a patriarchalny świat ich nienawidzi i zawsze kładzie kłody pod nogi? :dunno: patrzenie na takie składy wyłącznie pod kątem płci jest bez sensu i prowadzi do tego, że do podobnych przedsięwzięć mogą być zapraszane kobiety, tylko dlatego, że są kobietami, to dopiero jest prawdziwy seksizm

mówicie, że rapujące kobiety są postrzegane jako "kobiecy rap", zgadzam się z tym, ale nie uważam, by wynikało to ze spisku obrzydliwych patriarchalnych mężczyzn, to jest wygodne wytłumaczenie dla rapujących kobiet, moim zdaniem powodem takiego sposobu postrzegania jest poziom raperek, za marną pozycję damskiego rapu w polsce obwiniam damski rap, a nie wszystko dookoła, ja nawet myślę, że ogromna większość raperek jakie istnieje (cokolwiek miałoby to znaczyć) na naszej scenie, istnieje tylko ze względu na to, że są kobietami, bo to jest często ich jedyny "atut" i to bycie kobietą pozwala na zdobywanie jakiegoś rozgłosu, czy dla naprawdę zajebistej raperki bycie kobietą stanęłoby na drodze do wejścia na wyższy szczebel i zostania czołową gwiazdą pl rapu? tego tak naprawdę nie wiemy, bo takie coś nigdy się nie wydarzyło, nie mieliśmy nigdy raperki na poziomie najlepszych graczy

miałem już nie pisać takich długich zaangażowanych postów, ale trochę się spizgałem i złapałem wenę ;) pomimo, że ten odcinek mi się nie podobał cały czas będę oglądał podcast i propsował inicjatywę, wielkie 5 dla cb i czekam na kolejne odcinki
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: przedszkolanek »

aleksy pisze: 27 kwie 2019, 13:01 ...brutalna prawda, o której nie chcecie mówić, jest taka, że kobiety (szczególnie w polsce) nie bardzo potrafią rapować, czemu czymkolwiek pozytywnym miałoby być to, że guova była nominowana do fryderyka, skoro nagrała chujowy album?...
I za argument o chujowości kobiecego rapu w PL podałeś typiarę z potencjałem jednym z największych w całym jej pokoleniu, bez podziału na płeć. Aha
A ze słabością kobiet w rapie poza Polską to…
aleksy pisze: 27 kwie 2019, 13:01 co do gremium popkillera, to z rapem jest jak z polityką, interesuje się tym więcej mężczyzn (co widać chociażby na naszym kochanym forum), co za tym idzie więcej mężczyzn wchodzi w to głębiej i, co za tym idzie, ogólnie wśród ludzi ogarniających temat znajduje się więcej typków, sytuacja, w której połowa gremium byłaby kobietami, jak chciałaby agata tomaszewska, byłaby absurdem i próbą bycia poprawnym na siłę biorąc pod uwagę zainteresowanie tematem przez obie płcie
Ale chyba jest różnica 1/40 (2,5%) a np. 8/40? (20%) Nie da się znaleźć 8 kobiet w polskim rapie?
A wchodzenie mężczyzn głębiej interesująca metafora.


Co do podcastu dziwi mnie tylko wiara w AdMe
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: SWN »

przedszkolanek pisze: 27 kwie 2019, 14:44 I za argument o chujowości kobiecego rapu w PL podałeś typiarę z potencjałem jednym z największych w całym jej pokoleniu, bez podziału na płeć.
Proszę cię. Wolałbym, żeby nagrała album bijący się z pierwszą półką raperów-chłopów i będący czymś więcej, niż wakacyjną ciekawostką, zamiast posiadania niezmierzalnego potencjału.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: przedszkolanek »

No mi tu bardziej chodziło o to, że przywoływanie tu akurat Guovy to słaby argument
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Jose »

Dzięki za feedback.
aleksy pisze: 27 kwie 2019, 13:01 miałem już nie pisać takich długich zaangażowanych postów
Pisz, pisz, ja tam lubię poczytać, choć często się nie zgadzam, ale przynajmniej można podyskutować.
aleksy pisze: 27 kwie 2019, 13:01 razi mnie lewacka propaganda w tym odcinku
"Podwójne" są otwarte dla wszystkich, jak trafi się ktoś, kto będzie chciał rozmawiać o narodowym czy chrześcijańskim rapie, to oczywiście z przyjemnością zaproszę. Tematyka taka, a nie inna, bo ostatnio była fala oświadczeń/dyskusji dot. seksizmu w rapie (Kultura Holistyczna, Chaciński, Szałasek), a Agus też miała rozmawiała z KH tylko się deczko na niego (?) zdenerwowała, stąd zaoferowałem miejsce u siebie. I serio myślę, że sporo ważnych rzeczy zostało powiedzianych, nawet jeśli się nie zgadzasz (sam też tak skrajny nie jestem), to jednak prowokuje to do myślenia.
aleksy pisze: 27 kwie 2019, 13:01 czemu czymkolwiek pozytywnym miałoby być to, że guova była nominowana do fryderyka, skoro nagrała chujowy album?
Tylko w kontekście dostrzegania kobiet w rapie, bo pod względem jakości oczywiście ten album zupełnie się nie broni, a że Fryderyki i tak od dawna są skompromitowane, to tylko tak to rozpatruję. Zresztą Agus mówiła wtedy o tych "ważnych momentach" dla kobiecego rapu, stąd o tym wspomniałem, samej nominacji dla "Headlinera" oczywiście nie popieram.
aleksy pisze: 27 kwie 2019, 13:01 co do gremium popkillera (...)
Nie no, oczywiście, tworzenie sztucznego parytetu i zapraszanie kobiet tylko dlatego, że są kobietami to zupełnie niepotrzebna rzecz. Problem jednak w tym, że Ematei zaprosił "influencerów" albo jakieś śmieszne postaci typu WSZ i CNE, a olał dziewczyny (myślę, że nawet o nich nie pomyślał), które po pierwsze słuchają rapu, a po drugie znają się na nim, to słaba sprawa. Chociaż prawdą też jest, że zapomniał/nie zaprosił też wielu innych dobrych dziennikarzy-facetów. Niby jego wybory, nie powinniśmy się wtrącać, ale...
przedszkolanek pisze: 27 kwie 2019, 14:44 Co do podcastu dziwi mnie tylko wiara w AdMe
AdMa ma dwa podstawowe problemy - rapowanie z tą dziwną manierą, przez którą ciężko mi się jej słucha. Kiedyś rapowała normalnie i brzmiało to fajnie, a teraz strasznie wydziwia, a po drugie to te jej infantylne, pseudopoetyckie teksty, ubzdurała sobie, że jest artystką i będzie artystyczna i robi wszystko, by taka być, no ale niestety taka nie jest. Ale poza tym to naprawdę sprawna raperka i jakby przestała się spinać to imo ma naprawdę niezły potencjał.
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: #23 »

przedszkolanek pisze: 27 kwie 2019, 14:44 I za argument o chujowości kobiecego rapu w PL podałeś typiarę z potencjałem jednym z największych w całym jej pokoleniu, bez podziału na płeć. Aha
A ze słabością kobiet w rapie poza Polską to…
Argument z Guovą odnosił się do całkiem innej rzeczy. Do zjebanej poprawności politycznej przez którą jakieś popłuczyny nominowane są do otrzymania nagrody.
Dla ścisłości, potencjał nie oznacza nic innego jak MOŻLIWOŚĆ, w przypadku raperów/raperek możliwość na nagranie dobrej płyty i rozjebania sceny ale wiesz co? NIC Z TEGO NIE WYNIKA. Nie zliczysz raperów którzy mieli tak ogromny potencjał, że rozjebanie to miała być tylko formalność i nic z tego nie wyszło. Także nie uważam, że posiadanie potencjału jest czymś wyjątkowym i nie powinno być, bo to tylko zestaw predyspozycji, a jak zostanie rozwinięty i wykorzystany to całkiem inna sprawa. Jak na razie to Guova nie nagrała czegoś co wybiłoby się ponad przeciętność, także argument o chujowości kobiecego rapu jest jak najbardziej prawdziwy i mamy do czynienia z marnowaniem potencjału jak na razie.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Jasek »

Chciałem tu tylko spropsować post użytkownika [mention]aleksy[/mention]
cztery żubry i dwie kurwy
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: oyche »

no wyjaśnił
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: Jose »

Spoiler
Obrazek
YT: https://www.youtube.com/watch?v=wFkwOqIKCkI

SC: https://soundcloud.com/rapmatters/rap-m ... i-powaznej

Spotify: https://open.spotify.com/episode/7kSw6S ... N0yioRPEbQ

Bracia Kaplińscy przejmują podcast, oprócz nich powrót hip-hopolowych królów i bardzo mocny singiel Hansa.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: przedszkolanek »

#23 pisze: 27 kwie 2019, 20:14 Argument z Guovą odnosił się do całkiem innej rzeczy. Do zjebanej poprawności politycznej przez którą jakieś popłuczyny nominowane są do otrzymania nagrody.
Odnosił się do obu, bo chyba nie uważasz, że "kobiety (szczególnie w polsce) nie bardzo potrafią rapować" =/= "chujowość kobiecego rapu w PL"
O płycie nic nie pisałem, ale fakt cytat chyba za szeroki, można odnieść mylne wrażenie o co mi chodzi.

Co do Guovy pisałem tylko, że jest najgorszym możliwym argumentem za chujowością rapu kobiecego.

Potencjał rozjaśnię na konkrecie:
Guova to zdaje się wczesny najtis. W czym jest gorsza od swoich rówieśników (Sarius, Żabson, Reto, Otso, PlanBe, Guzior) za wyjątkiem sprzedaży? Brak wybitnej płyty w dyskografii to zdaje się ogólnie duży problem większości przedstawicieli tego pokolenia (także Que czy Taco).

A przy nominacjach do rapfryderyków to od dawna liczy się przede wszystkim nie „wartość artystyczna” czy poprawność polityczna (serio? w polskiej muzyce? to nie US) a to kto lepiej wylobbuje płytę.
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Rap MATTers podcast

Post autor: #23 »

przedszkolanek pisze: 28 kwie 2019, 11:44 Co do Guovy pisałem tylko, że jest najgorszym możliwym argumentem za chujowością rapu kobiecego.
No właśnie moim zdaniem nie, bo nadal umiejętności nie idą w parze z jakością albumów, a dwa to że zaliczyłbyś ją do top raperek nie oznacza, że dorównuje reszcie sceny,
przedszkolanek pisze: 28 kwie 2019, 11:44 Potencjał rozjaśnię na konkrecie:
Guova to zdaje się wczesny najtis. W czym jest gorsza od swoich rówieśników (Sarius, Żabson, Reto, Otso, PlanBe, Guzior) za wyjątkiem sprzedaży? Brak wybitnej płyty w dyskografii to zdaje się ogólnie duży problem większości przedstawicieli tego pokolenia (także Que czy Taco).
Brak wybitnej płyty? Ok, w większości przypadków tak jest, z tym się zgodzę (po za Que bo to akurat mocno nie trafiony przykład), ale w przeciwieństwie do wszystkich wymienionych, Guova wydaje się być strasznie miałka i jakby nie wiedziała o czym ma nawinąć. To samo można zarzucić, Otso i PlanBe, ale reszta wymienionych raperów, na jej tle wypada o wiele lepiej. Oni przynajmniej mają jakieś numery których da się posłuchać, a w większości przypadków z okresu podziemia lub wczesnego legalu mieli całkiem niezłe materiały, Sarius, Otso, Guzior i na uparciucha Żabson, a ja odpalając przed chwilą kilka losowych numerów z jej ostatniej płyty zastanawiam się co to za odlot.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
ODPOWIEDZ