Najlepszy tekściarz

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Ghostwriter marzen to?

Czas głosowania minął 01 wrz 2019, 12:09

Sokol
9
5%
Afrojax
21
13%
Belmondziarz
30
18%
Łona
27
16%
Pezet
6
4%
Rogal
19
11%
Eripe
4
2%
Oskar
13
8%
Kaz Balagane
3
2%
Ktoś zupełnie inny
34
20%
 
Liczba głosów: 166

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

uważam że nie wypada uważać kogoś za świetnego rapera ze skillami mając obok na scenie tak poskładane zwrotki jak te Flojda, czy niemal perfekcyjnie złożone (od lat) numery Te-Trisa, mając w pamięci najlepsze czasy BISZA, technikę VNMa jak jeszcze miał flow, wspomnianego już Jimsona, życiówki RASa, cofając się dalej do czasów Wankza, potem jeszcze dalej do EISa, Pezeta, już prawie dwie dekady do DIZKRETA, jest conajmniej niestosowne

nadal uważasz że technicznie mamy progres? nie wydaje mi się
a wymieniać można jeszcze długo...
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

2rzyn pisze: 10 sie 2019, 13:38technikę VNMa
skończyłem na tym czytać

aha, i ludzie o których mówisz nie byli nigdy znacznym mainstreamem, poza Pezetem

Bedoes to natomiast postać z pierwszej ligi, i jeśli masz go porównywać do ścisłego mainstreamu sprzed dekady to Bedi zjada tych łaków dupą
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 13:43 przez baqlashan, łącznie zmieniany 3 razy.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

to szkoda bo dalej chodziło o jego najlepsze czasy
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: YKCUL »

Oczywiście, pierwszy z brzegu Oskar który świadomie rzuca gęsto wielokrotne które w dużej mierze są naturalnie położone bez jakiegokolwiek silenia się na akcentowanie ich.
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

nie słucham problemu więc wierzę na słowo
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: YKCUL »

No to jak ty chcesz dyskutować o kurwa raperach kiedyś vs raperzy teraz skoro ty w kółko zapetlasz Muzykę Poważną xD
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

z dupy wyciągnięty wniosek mordo :D
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: YKCUL »

Oczywiście że tak, tak miało być
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: mario995 »

2rzyn ma sporo racji. Nasz mainstream to tragedia, a miałem duże nadzieje, że Bedoes po Gustawie pokaże na co go stać. Stało się jak się stało. VNMa nigdy jakoś nie polubiłem zbyt szczególnie ( barwa głosu i trochę akcentowanie ), ale skilla mu nie odmówię.
Oskar ma charyzmę i tym się broni, chociaż ostatni album już trochę mniej dla mnie ( National Geographic chyba najlepszy numer i jeden z lepszych Problemu w ogóle, Jak Disney też zapętlałem i czasem może wrócę jeszcze jak mnie najdzie chęć na coś luźnego )
Jakby nawet do tego niech już będzie postępu technicznego teraz dodać poziom tekstowy czołówki 2002-2010 mniej więcej to byśmy mieli kozak scenę, a tak no jest gorzej niż było bo co z tego, że technika jakaś jest, jak teksty w większości marne, żenujące itp :D
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

2rzyn pokaż mnie technicznych raperów ze ścisłego mainstreamu w okresie powiedzmy 05-09, poza pezetem i mesem
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

np. Pyskaty
Skazani na Sukcezz i Pysk w Pysk są z tych okresów
Te-Tris debiut w 2009

nie wiem co masz na myśli pisząc ŚCISŁY mainstream

dla mnie wyznacznikiem mainstreamu było wtedy posiadanie legala
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 13:55 przez 2rzyn, łącznie zmieniany 2 razy.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: YKCUL »

Technicznym raperem był Mezo i jak skończyl?????!!!
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: Whtn »

czasami wydaje mi się, że 2rzyn idąc ulicą latem 2009 roku potknął sie o przydługą nogawkę swoich baggy jeansów i wpierdolił się w jakiś portal który wyjebał go prosto do 2019 roku
i siedzi taki biedny w tych baggach, bluzie 3xxl, koszulce z napisem pierdol się i w snapbacku i zastanawia się co poszło nie tak
ps
Spoiler
Podwójne rymy i skille, technika ostra jak sztylet
Fajnie, że sobie rapujesz, dla mnie to jesteś rodzynem
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

Whtn pisze: 10 sie 2019, 14:11 czasami wydaje mi się, że 2rzyn idąc ulicą latem 2009 roku potknął sie o przydługą nogawkę swoich baggy jeansów i wpierdolił się w jakiś portal który wyjebał go prosto do 2019 roku
i siedzi taki biedny w tych baggach, bluzie 3xxl, koszulce z napisem pierdol się i w snapbacku i zastanawia się co poszło nie tak
:lol: :lol: :lol:
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy tekściarz

Post autor: 2rzyn »

Whtn pisze: 10 sie 2019, 14:11 czasami wydaje mi się, że 2rzyn idąc ulicą latem 2009 roku potknął sie o przydługą nogawkę swoich baggy jeansów i wpierdolił się w jakiś portal który wyjebał go prosto do 2019 roku
i siedzi taki biedny w tych baggach, bluzie 3xxl, koszulce z napisem pierdol się i w snapbacku i zastanawia się co poszło nie tak
ps
Spoiler
Podwójne rymy i skille, technika ostra jak sztylet
Fajnie, że sobie rapujesz, dla mnie to jesteś rodzynem

pudło, nigdy nie nosiłem baggów ani ciuchów xxl

idąc twoim tokiem rozumowania mam twierdzić że ty nosisz rurki, oczojebne obcisłe koszuleczki/ortaliony i farbujesz łeb na niebiesko?
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy tekściarz

Post autor: YKCUL »

Wszyscy tak wyglądamy i byliśmy bici w Białymstoku
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Najlepszy tekściarz

Post autor: KillerCroc »

Jasne że technicznie mamy progres, o czym tu w ogóle dyskutować? Różnica jest taka że kiedyś był to wyznacznik umiejętności a dziś jest to jedynie dodatek.

Oskar sypie gęsto wielokrotnymi rymami, Taco też mu nie ustępuje w tej kwestii, Ras tak samo a wydaje mi się że o tych trzech raperach można spokojnie powiedzieć że są obecnie w ścisłym mainstreamie :dunno:

Tacy raperzy jak Flojd czy VNM (niektórzy zaryzykują stwierdzenie że to jedna osoba) to inna sprawa bo ich muzyka opiera się na tym, że on jest technicznie poziom wyżej niż większości ale co to zmienia? Inni raperzy są dobrymi storytellerami i ich storytellingi są poziom wyżej niż reszty, inni w ciekawy sposób przekazują to co się dzieję w środowiskach w których sie obracają, inni nagrywają typowe bangery do bujania i tyle. To że ktoś dobrze składa nie znaczy od razu że jest dobry tekściarzem, jaka jest filozofia żeby napchać na zwrotkę pełno podwójnych i potrójnych dla samego faktu że są? Jeśli to ze sobą nic nie niesie to moim zdaniem jest to przerost formy nad treścią.

Taki rap jak kiedyś rap VNMa, teraz Flojd/Wiro czy inny Tetris nie ma szans osiągnąć sukcesu komercyjnego w obecnych czasach bo słuchaczy w większości to nie interesuje czy na końcu jest podwójny, potrójny czy poczwórny. Udowadnianie innym jakie dany raper ma skillsy i czy jest dobry tekstowo przez to jak sypie wielokrotnymi sprawdzało się raczej na początku tej dekady, teraz są inne priorytety u słuchaczy więc nikt się na to nie sili a raperzy którzy tego nie robią tak często jakby mogli moim zdaniem nie robią tego bo nie ma ku temu żadnych powodów. Jeśli już te wielokrotne się u nich pojawiają to są zwykle ciekawie napisane i sie tego fajnie słucha i to jest właśnie coś co można by było wrzucić do tematu z wersami którymi się jarasz.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy tekściarz

Post autor: 2rzyn »

ale kogo interesuje co myśli przeciętny słuchacz?
przeciętny Polak słucha disco polo

my tu mówimy o tym co to jest technika i kto jest dobry technicznie
chociaż temat dotyczy najlepszego tekściarza więc trochę zboczyliśmy :D

ale w takim razie taki bedoes nie może być brany pod uwagę w żadnym z tych aspektów, bo jego teksty są przecież miałkie
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy tekściarz

Post autor: baqlashan »

KillerCroc pisze: 10 sie 2019, 14:51 Różnica jest taka że kiedyś był to wyznacznik umiejętności a dziś jest to jedynie dodatek.
dobrze powiedziane
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Najlepszy tekściarz

Post autor: przedszkolanek »

mario995 pisze: 10 sie 2019, 11:47 Wychwalamy jakieś dziwactwa pokroju Sentino i innej Hewry, a dissujemy naprawdę kozackich zawodników jak OSTRy
co żeś ćpał człowieku, OSTR dobry tekściarz, a Rogal jeszcze nie, bo "musi się ogarnąć" :what:
mario995 pisze: 10 sie 2019, 12:06 Technicznie, fakt scena poszła do przodu, ale wydaje mi się, że jakoś ten nasz Rap nie ma już takiej siły, takiego pazura jak kiedyś. Produkt się z tego zrobił w większości niestety i tyle-nie patrząc już tak bardzo na to czy auto-tune czy oldschool. Także nie wiem, czy to taka dobra zmiana. Kiedyś odpalałeś, nawet te kombinatorskie tracki Pezeta z czasów Muzyki Rozrywkowej i nie przeżywałeś takiego zażenowania jak teraz np Malikiem czy innymi.
po prostu ziomek zestarzałeś się mentalnie, cała tajemnica, każda prawie płyta w starym PLHH to minikopalnia (albo i duża) przypałów w tekstach
mario995 pisze: 10 sie 2019, 12:28 Mało kto potrafi dać luźny track bez wczuty w moralizatorstwo
z postami na forumku tak samo ;)
baqlashan pisze: 10 sie 2019, 13:31 wielokrotne na najebawszy po latach bolą w uszy mocno
tak bardzo to, niestety, w ogóle polskie podziemie w tym zakresie z dzisiejszej perspektywy to tragedia, mnie te wielokrotne bolą nawet u Jimsona tbh
Whtn pisze: 10 sie 2019, 14:11 czasami wydaje mi się, że 2rzyn idąc ulicą latem 2009 roku potknął sie o przydługą nogawkę swoich baggy jeansów i wpierdolił się w jakiś portal który wyjebał go prosto do 2019 roku
i siedzi taki biedny w tych baggach, bluzie 3xxl, koszulce z napisem pierdol się i w snapbacku i zastanawia się co poszło nie tak
:bowdown: :bowdown:
poza tym aleksy baqlashan YKCUL KillerCroc propsy za RiGCz
ODPOWIEDZ