Najlepsze dwupłytówki

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Najlepsze dwupłytówki

Post autor: ricky »

zainspirowany tym samym tematem w ZHH pomyślałem, że tu też się taki nadaje, chyba xD moje typy:
Tede "Elliminati". mogłem tu wrzucić "3H", ale jednak "Elliminati" wydaje mi się znacznie lepszym albumem, top 3 dyskografii Tedego i już klasyk imo. obydwie płyty dobre od początku do końca, mogę tego słuchać w całości i się nie znudzę. nie ma chyba lepszego comebacku w polskim rapie (o ile w ogóle można to nazwać comebackiem, ale jednak wyjście z tej infamii coś wg mnie znaczy)
Trzeci Wymiar "Złodzieje czasu". ostatni dobry album 3W, dalej było już nudno w chuj. może patrzę na to trochę przez pryzmat sentymentu, bo właśnie w latach 2006-2010 (album z 2009) w moim czasie przed gimnazjalnym 3W to było moje top 1 w Polsce xD ale z drugiej mańki odświeżyłem sobie to niedawno i no powiem, że zajarałem się dosyć, tutaj ten maszynowy styl Trzeciego Wymiaru nie raził tak jak później, tylko ten kawałek z wałbrzyskimi (?) raperami do wyjebania, tak samo jak z podobnym na "21 gramach" Szada
Pih "Kwiaty zła". najlepsze co Pih wypuścił jeszcze przed tą mocno średnią trylogią "Dowodów". co by nie wlazło na playlistę z tego to jestem zajarany. może też mam po prostu duży sentyment jak w przypadku 3W, mimo że Pihem nigdy się nie jarałem oprócz właśnie tego albumu i beefu z Pe. jeden z moich pierwszych fizyków swoją drogą, do tej pory leży sobie na półeczce i nie zamierzam sprzedawać. co jest chujowego? Fokus i wejście Rycha o Jędruli xD cała reszta gra idealnie
to takie moje top 3, może coś jeszcze mi się przypomni. bardzo lubię również "Kandydatów na szaleńców" Mesa i "NOJA" Księcia z Jeżyc. do "JWWCH" Ostrego nigdy nie przekonałem się na tyle, żeby się zajarać, choć doceniam mocno i może jak wrócę to się przekonam, jak do tej pory nie podzielam aż takich zachwytów jakie widziałem w stosunku do tego albumu. możliwe, że w ogóle o czymś zapomniałem, bo dwupłytówki nieczęsto się zdarzają, w ogóle chyba tylko Tede tak często je napierdala, z jakim skutkiem - sami widzicie, dwie dobre, reszta meh
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: Mystair »

zdecydowanie żadna dwupłytówka do Kwiatów Zła nie ma podjazdu, jeżeli byłem się nią w stanie opór zajarać dekadę po premierze i niewiele płyt obecnie tak chętnie odpalam, chyba żaden polski raperzyna tak nie dopracował przekazywania emocji głosem jak Pih na tej płycie, co w połączeniu z kozackimi tekstami, różnorodnością, ciekawym flow i głosem daje mega klasyk
MOB
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: Bartuz »

Hajs Hajs Hajs- Opus magnum TDF'a, klasyk, brak słabego tracku bądź nawet skitu moim zdaniem, bez skipowania.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: YKCUL »

Bartuz wyjasnil, można zamykać
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: lysy »

wszystkie moje typy już padły, natomiast jeśli miałbym podać album dwupłytowy, którego nie skróciłbym do jednego CD, to chyba tylko jazz w wolnych chwilach (niebywale równy album jak na 2CD) i złodzieje czasu. wyjebałbym tylko te dwa gadane skity
ricky pisze: 28 maja 2019, 17:04 tylko ten kawałek z wałbrzyskimi (?) raperami do wyjebania
według mnie to właśnie jeden z lepszych momentów tego albumu, BKF to spoko mordeczki. jakbym miał któryś numer wyrzucić, to chyba zdecydowałbym się na skazanych na instynkt, najczęściej skipowany przeze mnie

NOJA to moja ścisła czołówka polskiego hip-hopu, ale jednak mocno bym ją okroił. jeżeli chodzi o tedego, to zdecydowanie 3H > elliminati. jedyny album tedego, do którego czasem wracam

e: przypomniała mi się produkcja hip-hop volta, klasyk i też dwupłytówka, chociaż sporo kawałków do skipowania, zwłaszcza na stronie jasnej
Ostatnio zmieniony 17 lis 2020, 15:01 przez lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: Finesta »

Kandydaci na szaleńców Mesa
Awatar użytkownika
r.u.s
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:53

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: r.u.s »

Kandydaci byli na dwuplytowce tylko w edycji deluxe o ile pamietam. I smuci mnie niesamowicie, ze nikt nie wspomnial o, moim skromnym zdaniem, najlepszej i najrowniejszej plycie, ktora zostala wydana w formacie 2CD - Projekt Nasluch - Nieznani Sprawcy LP.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: 2rzyn »

o.s.t.r. jazz w wolnych chwilach

i nic wiecej
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ksiazenieporzadek

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: ksiazenieporzadek »

Sentino - Zabójstwo Liryczne

wyjaśniać nie trzeba
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: Jose »

Jednak mógłbyś wyjaśnić, dlaczego to dwupłytówka, a nie dwie kolejne części :razz:
ksiazenieporzadek

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: ksiazenieporzadek »

Bo wydane było jako całość jednego dnia.
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: taka »

Podbijam Złodziei Czasu, Jazz w wolnych chwilach i Kwiaty zła oraz dorzucam po części Graala, chociaż w całości już nie jest taki super.
A np Nad przepaścią/Zakazane owoce można by tutaj wpisać?
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: moxxi »

Graal jak najbardziej, dzięki za przypomnienie pan @taka :cool:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: MalkoNTENT »

Medium - Graal, jaranko do dziś.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: Luxair »

Dawno nie słuchałem Kwiatów Zła, ale tak jak pierwsza płyta była kapitalna i o Pihu mówiło się jako o polskim Necro, tak drugą zapamiętałem jako zlepek ckliwych, hiphopolowych balladek.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Najlepsze dwupłytówki

Post autor: Malloy »

Kwiaty Zła oczywko
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
ODPOWIEDZ