Problemy w działaniu forum

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: MoTyW »

Kurde, sprawdzałem teraz, też Android, i dalej to samo, a nawet pliki z przeglądarki poczyściłem :(
Działa tylko z zaznaczoną opcją "zapamiętaj mnie".
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: przedszkolanek »

na PC za to działa inaczej, trochę gorzej imo, ale nie narzekam, bo nie przeszkadza, choć ta wędrująca chmurka troszkę irytuje wizualnie

ale android ciągle słabo, choć jakoś tam działa
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

MoTyW pisze: 04 lis 2019, 23:29 Działa tylko z zaznaczoną opcją "zapamiętaj mnie".
Ale o czym teraz mówisz? Bo ja o cytowaniu selektywnym z przeglądarki telefonu. Sprawdziłem specjalnie na drugim telefonie i też hula - przekleja całe fragmenty, do tej pory tylko pierwsze wyrazy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: MoTyW »

A dobra, ja o logowaniu xD
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
andrzej
Posty: 240
Rejestracja: 06 paź 2019, 18:41

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: andrzej »

przedszkolanek pisze: 04 lis 2019, 23:32 na PC za to działa inaczej, trochę gorzej imo, ale nie narzekam, bo nie przeszkadza, choć ta wędrująca chmurka troszkę irytuje wizualnie

ale android ciągle słabo, choć jakoś tam działa
Ja bym dodal jakis debouncing/timeout, czyli zeby chmurka nie wedrowala, tylko zalozmy 0.5s od braku zmiany zaznaczenia dopiero sie wyswietlala.
Awatar użytkownika
noizeone
Posty: 166
Rejestracja: 07 paź 2019, 9:54

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: noizeone »

W ogóle nei wiem czy nie wypadałoby się przesiąść z phpBB, tam chyba wsparcie już małe jest, ale nie znam alternatyw szczerze mówąc, dawno for neistawiałem... to neico wymierająca gałąź
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

noizeone pisze: 07 lis 2019, 12:09wsparcie
Zakładając ślizgawkę najnowszą wersją była 3.2.5, aktualnie jest to 3.2.8 - trzy wydania to całkiem nieźle jak na pół roku, do tego wszystkie wtyczki których użyłem nadal dostają aktualizacje. Czy phpBB jest dość biedne? Pewnie tak. Czy jakoś porzucone i nieaktywne? Absolutnie nie.
noizeone pisze: 07 lis 2019, 12:09 nie znam alternatyw szczerze mówąc
Darmowe myBB które jest według mnie mniej funkcjonalne i z nieporównywalnie mniejszą ilością dodatków/bibliotek, do tego bezdyskusyjnie lepsze, wygodniejsze i świeższe IPB, ale w momencie zakładania forum nie byłem pewien, czy przejdzie tutaj choćby połowa userów, więc nie brałem pod uwagę płatnego silnika - kupno licencji IPB (a trzeba brać pod uwagę legal, jeśli mamy kiedykolwiek bawić się w patronaty, reklamy czy cokolwiek 'świecącego mordą') to jednorazowy wydatek $100, do tego trzeba doliczyć coroczne przedłużenia za $20-$30 zależnie od wielkości strony.

Jak już mówiłem - w momencie stawiania forum nie byłem pewien powodzenia, więc nie rzucałem się na taki wydatek. phpBB ma swoje wady, ale z zestawu darmowych silników nadal jest najprostszym, najlżejszym i najpewniejszym rozwiązaniem.


Pzdr
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: oyche »

za moich czasow rzadzil vbulletin i ipb, a z darmowych SMF

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
noizeone
Posty: 166
Rejestracja: 07 paź 2019, 9:54

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: noizeone »

@SWN widziałem gdzieś całkiem fajnego przerobionego WordPress'a albo Drupala na Message boarda, a w dodatku najaktywniejsze wątki trafiały na jakaś tam stronę główną (redagowalną) ale to już by się portal zrobił i nie wiem czy forum by przy tym nie zaginęło...

A co do wsparcia phpBB to wersja 3.x.x ma już chyba z nascie lat, więc trochę to mówi

e: chdzi mi to, ze prez ten czas i HTML zmienił cyferkę, i CSS zmienił cyferkę, i skrypty JS zamieniły się z Flashem na miejsca, sporo się zmieniło, chociaż tego ostatniego nie dawałbym do użytku Ussrerów ;]

Mysle, że przemyslałeś o na tyle długo, ze wiesz co robisz, jak pisałem dawno nie staiwałem for
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

[mention]noizeone[/mention]

Ja doskonale wiem jakie cuda da się stworzyć w dzisiejszych czasach, po prostu przyzwyczajenie robi swoje i myślę, że sporą część aktywnych ludzi odrzuciłaby tak drastyczna zmiana formy, jakieś portale, rankingi postów, karma użytkowników, blogi i wewnętrzne chatboxy. Przed założeniem czegokolwiek zrobiłem ankietę na temat preferencji forum portal czy zamknięta grupa facebookowa i w cuglach wygrała pierwsza opcja, więc najwyraźniej stare dobre scrollowanie offtopicu robi swoje.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6551
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Jose »

Wejdźcie se na e-raper i zobaczcie jak wygląda tamto super technicznie zaawansowane forum.
Odpowiadam:
Spoiler
jak gówno
Do tego jest mega nieprzejrzyste.
Awatar użytkownika
noizeone
Posty: 166
Rejestracja: 07 paź 2019, 9:54

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: noizeone »

[mention]SWN[/mention] skoro tak, to na pewno najlepiej wiesz co robisz, a gdybyś potrzebował jakiegoś wsparcia technicznego (chociaż głównie grafikiem jestem) to wal do mnie, chętnie dołożę cegiełkę, żeby coś tu się działo. Masz problemy mobilkami z tego co niektóry recenzują, nie mam nawet wglądu ale phpBB 3.x.x jest z założenia responswyne? Bo chyba powstało przed tym boom'em przenośnych technologii

Co do problemów z moblkami to może weź sobie zainstaluj emulatory preróżnych tam urządzeń i przejżyj, bo już nawet samego chroma okienko pomniejszając widać brak tej responsywności
mrw
Posty: 39
Rejestracja: 07 paź 2019, 15:36

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: mrw »

Możecie ogarnąć SSL? Z Let's encrypt są darmowe certifikaty. Pomoże w szybkości + bezpieczeństwu.
/mrw
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Zastanawiałem się nad wykupieniem bezpośrednio z hostingu, bo nie jest to jakiś wielki hajs, ale usłyszałem kilka opinii, że w przypadku małych przedsięwzięć to bardziej zbieranie hajsu za ładną złotą kłódkę bez realnego wpływu. Prędzej czy później będzie trzeba, bo google uwzględnia chyba certy przy ustalaniu pozycji, a na tym coraz bardziej mi zależy. Jak masz czas i chęci to możesz podklepać mi temat tego let's encrypt na PW, dzięki.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Bryx Fenrir »

Macie też tak, że jak wpisujecie na telefonie w google adres ślizgawki to chrome od razu blokuje strone twierdząc, że jest niebezpieczna, natomiast wejście z historii przeglądarki telefonu naprawia ten problem?
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: MoTyW »

Nie mamy certyfikatu, o którym mowa wcześniej, w związku z czym takie ostrzeżenia się czasem pojawiają.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Footer
Posty: 74
Rejestracja: 26 cze 2019, 18:41

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Footer »

SWN pisze: 15 lis 2019, 13:34 Zastanawiałem się nad wykupieniem bezpośrednio z hostingu, bo nie jest to jakiś wielki hajs, ale usłyszałem kilka opinii, że w przypadku małych przedsięwzięć to bardziej zbieranie hajsu za ładną złotą kłódkę bez realnego wpływu. Prędzej czy później będzie trzeba, bo google uwzględnia chyba certy przy ustalaniu pozycji, a na tym coraz bardziej mi zależy. Jak masz czas i chęci to możesz podklepać mi temat tego let's encrypt na PW, dzięki.
Łatwiesze będzie podłączenie strony pod cloudflare.com - certyfikat/cache/ochrona przeciw botom a to wszystko za free.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: przedszkolanek »

czy tylko mi muli ślizgawka czy to serwery nie wytrzymują naporu, mam nadzieję, exfanek kartkyego?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

U mnie normalnie.

Jeśli chodzi o SSL to zamówione i w wolnym czasie podepne przez DNSa.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6551
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Jose »

Wszystko działa. przedszkolanek chyba nie widział for, które zamulają albo ładują się do połowy strony.
ODPOWIEDZ